Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK:s miniQuattro

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK:s miniQuattro
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 17 juni 2015

Bana 1

2 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander JanssonOK Djerf12:056:02
2Ellen PelanderOK Djerf15:28+3:237:44
3Arvid JohanssonOK Djerf16:22+4:178:11
4Elsa HagströmKristinehamns OK16:27+4:228:13
5Hugo EkströmOK Älgen16:59+4:548:29
6Jonas OlssonOK Amne18:00+5:559:00
7Edvard PelanderOK Djerf18:09+6:049:04
8Emma WahlströmOK Djerf20:50+8:4510:25
9Isak HolmgårdKils OK20:53+8:4810:26
10Gunnel GillenäsKristinehamns OK24:16+12:1112:08
11Astrid AnderssonKristinehamns OK26:44+14:3913:22
12Sten AnderssonKristinehamns OK26:54+14:4913:27
13Elin BomanSkattkärrs SOK27:12+15:0713:36
14Clara BomanSkattkärrs SOK27:38+15:3313:49
15Arne VelanderOK Djerf30:47+18:4215:23
16Emelie ForslundKristinehamns OK34:06+22:0117:03
17Joel HolmgårdKils OK35:27+23:2217:43
Risto HakolaKristinehamns OKej godkänd
Bengt DavidsonOK Djerfutgått

Bana 2

3 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva OlmKils OK35:2711:49
2Amanda JanssonOK Djerf37:04+1:3712:21
3Elin LindbladOK Djerf38:53+3:2612:57
4Tommy HoltbringOK Amne46:16+10:4915:25
5Christer GillenäsKristinehamns OK50:17+14:5016:45
6Rasmus PetterssonOK Djerf50:53+15:2616:57
7Elisabet FalemoKristinehamns OK51:48+16:2117:16
7Ylva JohanssonOK Djerf51:48+16:2117:16
9Marcus NylénDegerfors OK53:02+17:3517:40
10Thomas BomanSkattkärrs SOK53:43+18:1617:54
11Cecilia HagströmKristinehamns OK54:48+19:2118:16
12Rickard KristofferssonKristinehamns OK54:56+19:2918:18
13Hans BlomquistDegerfors OK55:21+19:5418:27
14Patrik NylénDegerfors OK55:27+20:0018:29
15Rebecka NylénDegerfors OK55:32+20:0518:30
16Birgitta JohanssonKristinehamns OK55:55+20:2818:38
17Therése AnderssonOK Tyr57:49+22:2219:16
18Eva Thorsell HanssonOK Djerf1:01:48+26:2120:36
19Linnea WahlströmOK Djerf1:07:06+31:3922:22
20Åke IvanssonDegerfors OK1:09:41+34:1423:13
21Gunnar NymanOK Djerf1:13:40+38:1324:33
22Lars MagnussonKristinehamns OK1:28:25+52:5829:28
John Åke ErikssonKristinehamns OKej godkänd
Siv AnderssonKristinehamns OKej godkänd
Agneta BomanSkattkärrs SOKej godkänd
Harriet RolénOK Älgenutgått
Filippa JohnsonDegerfors OKutgått

Bana 3

4 300 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn NilssonOK Tyr46:0710:43
2Kjell ErikssonOK Djerf47:22+1:1511:00
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK50:05+3:5811:38
4Frida JohanssonOK Djerf50:38+4:3111:46
5Elsa HolmgårdKils OK57:00+10:5313:15
6Runo JohanssonKristinehamns OK58:22+12:1513:34
7Ulf NordzellOK Djerf1:01:27+15:2014:17
8Per NymanKristinehamns OK1:05:28+19:2115:13
9Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:07:41+21:3415:44
10Daniel ThörnKristinehamns OK1:08:23+22:1615:54
10Eva MartinssonOK Tyr1:08:23+22:1615:54
12Christer NälemarkOK Djerf1:10:01+23:5416:16
13Stina LindbergOK Djerf1:12:37+26:3016:53
14Nicolina MobergOK Tyr1:17:20+31:1317:59
15Niclas MobergOK Tyr1:17:23+31:1617:59
16Jan SvenssonOK Tyr1:17:50+31:4318:06
17Heléne SvenssonKristinehamns OK1:18:49+32:4218:19
18Ann-Sofi WelanderOK Djerf1:19:30+33:2318:29
19Ulf SkoglundKils OK1:19:37+33:3018:30
20Lars MellqvistOK Hierne1:20:00+33:5318:36
21Tova ErikssonOK Djerf1:21:57+35:5019:03
22Börje MüllerKristinehamns OK1:22:25+36:1819:10
23Klara HolmgårdKils OK1:25:59+39:5219:59
24Nora HolmgårdKils OK1:34:03+47:5621:52
25Lars BroströmDegerfors OK1:36:17+50:1022:23
26Anton HanssonOK Djerf1:40:35+54:2823:23
Yngve JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Arvid JohnsonDegerfors OKej godkänd
Lars HolmgårdKils OKej godkänd
Leif MartinssonOK Tyrutgått

Bana 4

5 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars NordströmKils OK45:139:02
2Per JanssonOK Djerf45:57+0:449:11
3Henrik LindbladOK Djerf53:08+7:5510:37
4Olof SkoglundKils OK53:22+8:0910:40
5Lukas OlmKils OK53:36+8:2310:43
6Lovisa MartinssonOK Tyr57:41+12:2811:32
6Malin NymanOK Tyr57:41+12:2811:32
8Pär NymanOK Tyr58:00+12:4711:36
9Charlotte FlansbjerOK Djerf1:03:19+18:0612:39
10Ola HoltbringOK Amne1:04:37+19:2412:55
11Björn SvenssonOK Djerf1:07:35+22:2213:31
12Lena WesterlundOK Djerf1:09:11+23:5813:50
13Håkan LindbergOK Djerf1:09:39+24:2613:55
14Michael ForslundKristinehamns OK1:11:23+26:1014:16
15Elin LindbergOK Djerf1:14:37+29:2414:55
16Viktoria LindbergOK Djerf1:15:51+30:3815:10
17Mats WelanderOK Djerf1:17:08+31:5515:25
Jan-Olof BäckOK Djerfutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser