Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Arboga OK:s 3-dagarsorientering dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Arboga OK:s 3-dagarsorientering dag 1
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: måndag 15 juni 2015

Bana 1

6 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus MöllerArboga OK55:448:11
2Jonas LindellStigsökarna56:07+0:238:15
3Marcus EkKöping-Kolsva OK57:17+1:338:25
4Michael WickströmArboga OK59:04+3:208:41
5Hans EgefalkHagaby GOIF1:08:17+12:3310:02
6Roland NotstamArboga OK1:09:24+13:4010:12
7Sandra BurénKöping-Kolsva OK1:11:53+16:0910:34
8Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:14:16+18:3210:55
9Tomas JonssonVandrarringen1:14:20+18:3610:55
10Mattias GustafssonIF Start1:42:29+46:4515:04
Per CarlinArboga OKutgått

Bana 2

5 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie HedarOK Tor49:519:46
2Joacim DahlbergAlmby IK57:45+7:5411:19
3Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK1:02:45+12:5412:18
4Lukas LarssonArboga OK1:20:18+30:2715:44
5Bo MagnussonKFUM Örebro OK1:21:14+31:2315:55
6Kurt ErikssonVandrarringen1:37:04+47:1319:01
7Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:44:17+54:2620:26
William SeguraKFUM Örebro OKej godkänd

Bana 3

4 200 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK41:149:49
2Sven-Olov WiklundArboga OK43:00+1:4610:14
3Håkan MossbergOK Järnbärarna46:30+5:1611:04
4Leif MathisenEskilstuna OL47:25+6:1111:17
5Göran HedbergHagaby GOIF49:35+8:2111:48
6Karl-Göran WahlströmAlmby IK49:48+8:3411:51
7Maria SahlinArboga OK51:23+10:0912:14
8Per-Åke HullAlmby IK52:01+10:4712:23
9Jan GrannArboga OK53:16+12:0212:40
10Henrik OlssonHallstahammars OK57:02+15:4813:34
11Lars KarlssonAlmby IK58:10+16:5613:50
12Bo HanssonArboga OK58:46+17:3213:59
13Mats HastadFellingsbro GOIF58:50+17:3614:00
14Tony CarlssonKFUM Örebro OK58:56+17:4214:01 Ladda ner rutt i gpx-format
15Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK59:06+17:5214:04
16Peder WikströmArboga OK1:01:29+20:1514:38
17Åke StridAlmby IK1:01:48+20:3414:42
18Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:02:21+21:0714:50
19Eva KjellmanVandrarringen1:06:31+25:1715:50
20Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK1:27:17+46:0320:46
21Lars KjellmanVandrarringen1:32:29+51:1522:01
22Tord ÅhlgrenArboga OK1:34:27+53:1322:29
23Caroline FaithfullUmeå1:40:31+59:1723:55
Anders RobertssonAlmby IKej godkänd

Bana 4

3 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonArboga OK31:1810:26
2Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK36:46+5:2812:15
3Ingemar JonssonHallstahammars OK37:22+6:0412:27
4Stig AnderssonAlmby IK38:50+7:3212:56
5Gudrun PerssonHallstahammars OK39:56+8:3813:18
6Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK39:58+8:4013:19
7Göran WiigHallstahammars OK40:31+9:1313:30
8Maud MossbergOK Järnbärarna42:17+10:5914:05
9Dennis LarssonKFUM Örebro OK42:38+11:2014:12
10Weine FredrikssonKFUM Örebro OK42:44+11:2614:14
11Annika NorströmHallstahammars OK46:31+15:1315:30
12Lena HedmanHallstahammars OK47:11+15:5315:43
13Ulf T. HallbergAlmby IK49:32+18:1416:30
14Ulf BjörkmanArboga OK49:39+18:2116:33
15Alf LundkvistOK Tor50:29+19:1116:49
16Mona HullAlmby IK50:30+19:1216:50
17Per JakobssonArboga OK50:40+19:2216:53
18Bengt RobertssonAlmby IK52:51+21:3317:37
19Elisabeth FagernäsArboga OK55:26+24:0818:28
20Lars Olov PetterssonArboga OK55:30+24:1218:30
21Gustav GöranssonArboga OK1:01:21+30:0320:27
22Jan BurellOK Enen1:07:23+36:0522:27
23Axel OlssonHallstahammars OK1:07:29+36:1122:29
Signar PalmHallstahammars OKfullföljt
Lars-Olof LjunggrenArboga OKutgått

Bana 5

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa ZetterljungArboga OK33:1714:28
2Alva WickströmArboga OK36:36+3:1915:54
3Selma WickströmArboga OK42:10+8:5318:20
4Anneli ZetterljungArboga OK47:57+14:4020:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser