Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Arboga OK:s 3-dagarsorientering dag 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Arboga OK:s 3-dagarsorientering dag 3
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: onsdag 17 juni 2015

Bana 1

2 920 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus EekKöping-Kolsva OK10:243:33
2Lars-Åke AnderssonArboga OK11:13+0:493:50
3Jonas LindellStigsökarna12:57+2:334:26
4Michael WickströmArboga OK13:00+2:364:27
5Lukas LarssonArboga OK13:08+2:444:29
6Hans EgefalkHagaby GOIF13:35+3:114:39
7Kenneth JacobssonArboga OK14:01+3:374:48
8Jan GrannArboga OK14:12+3:484:51
9Torbjörn ZetterljungArboga OK14:34+4:104:59
10Per-Åke HullAlmby IK14:42+4:185:02
11Håkan SvenssonAlmby IK14:48+4:245:04
12Anders StrandArboga OK14:58+4:345:07
Mats HastadFellingsbro GOIFej godkänd
Johan VånsjöArboga OKej godkänd
Fredrik CampbellAlmby IKej godkänd

Bana 2

2 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JonssonVandrarringen8:343:28
2Anna BirkestålKöping-Kolsva OK10:34+2:004:16
3Peder WickströmArboga OK10:46+2:124:21
4Åke StridAlmby IK10:52+2:184:23
5Annika LarssonArboga OK11:38+3:044:42
6Wincent LiljekvistIF Rune18:51+10:177:37
Tony CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd
Anneli ZetterljungArboga OKej godkänd
Jenny GustavssonArboga OKej godkänd
Gunilla SandströmAlmby IKej godkänd

Bana 3

1 870 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Olov WiklundArboga OK6:493:38
2Gustav GöranssonArboga OK7:07+0:183:48
3Henrik OlssonHallstahammars OK7:08+0:193:48
4Alf LindbergKöping-Kolsva OK7:20+0:313:55
5Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK8:15+1:264:24
6Axel OlssonHallstahammars OK9:40+2:515:10
7Anna StrandArboga OK10:11+3:225:26
8Elsa ZetterljungArboga OK12:54+6:056:53
9Casper VånsjöArboga OK13:22+6:337:08
Simon JacobssonArboga OKej godkänd
Pelle HöökKöping-Kolsva OKej godkänd
Alf LundkvistOK Torej godkänd

Bana 4

1 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar JonssonHallstahammars OK6:053:49
2Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK6:48+0:434:16
3Ida OlssonHallstahammars OK7:13+1:084:32
4Märta ÖhrnArboga OK8:53+2:485:35
5Lars Olov PetterssonArboga OK9:19+3:145:51
6Jan BurellOK Enen9:20+3:155:52
7Hans JansonArboga OK14:31+8:269:07
8Linnea ZetterljungArboga OK21:30+15:2513:31

Bana 5

1 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova GrönbergArboga OK4:484:29
2Alva WickströmArboga OK5:00+0:124:40
3Anton AsplundArboga OK5:20+0:324:59
4Jonatan VånsjöArboga OK5:22+0:345:00
5Rasmus VånsjöArboga OK9:50+5:029:11
6Selma WickströmArboga OK11:21+6:3310:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser