Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomskretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomskretsen
Arrangörsorganisation: Hjobygdens OK
Datum: torsdag 28 maj 2015

Violett D

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma KindbomIF Hagen11:115:27
2Ida RoosIF Hagen11:255:34
3Nina Ahlen vuxenIF Hagen11:265:34
4Malin JanssonHjobygdens OK12:276:04
5Erica BogrenIF Hagen14:066:52

Grön H

1 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin GustavssonSOK Träff14:3110:17
2Elof RothHjobygdens OK15:2510:56
3Oscar ArrheniusIF Hagen22:1315:45
4Gide WeijnbladSOK Träff22:1715:48
Arvid JonssonHjobygdens OKej godkänd

Grön D

1 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva SandbergSOK Träff11:358:12
2Saga SandbergSOK Träff12:408:59
3Engla EnellHjobygdens OK14:029:57
4Johanna NylénSOK Träff17:2612:21
Freja JonssonHjobygdens OKej godkänd

Vit H

1 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord StrandbySOK Träff10:136:45
2Erik GullbrandIF Hagen15:1610:06
3Edvin MillbergHjobygdens OK15:4110:23
4Sebastian GoobarIF Hagen19:1112:42
5Malte AnderssonHjobygdens OK21:4714:25
6Ludvig GustavssonSOK Träff23:5115:47
7Theo WeijnbladSOK Träff24:5916:32
8Hjalmar JohanssonHjobygdens OK27:1318:01
9Mattias AnderssonHjobygdens OK28:1318:41

Vit D

1 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes JohanssonIF Hagen17:4511:45
2Karin Andersson vuxIF Hagen18:2812:13
3Tilde GranTibro OK18:3612:19
4Ella ArrheniusIF Hagen19:0212:36
5Emma AhlénIF Hagen19:5013:08
6Thea GranTibro OK20:5213:49
7Alice EkmarkHjobygdens OK24:4816:25
8Lovisa AnderssonHjobygdens OK25:2216:47
9Vera SandelinIF Hagen29:5219:46

Gul H

1 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus AhlénIF Hagen12:237:53
2Liam JohanssonIF Hagen14:119:02
3Helmer TallbackaIF Hagen18:3911:52
4Niels BjörckIF Hagen20:2613:00
PerIF Hagenej godkänd

GUl D

1 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda HoffstedtIF Hagen10:486:52
2Emelie LindströmSOK Träff11:167:10
3Moa RännareHjobygdens OK11:297:18
4Linnea EkmarkHjobygdens OK11:457:29
5Elvira GustavssonSOK Träff13:468:46
6Elsa FägerhagHjobygdens OK14:409:20
7Signe EkmarkHjobygdens OK15:5110:05
8Elin AnderssonHjobygdens OK21:1213:30
9Josefin LinderothIF Hagen21:2113:35
10Alma SandelinIF Hagen27:4117:37
Eriks LagerrothHjobygdens OKej godkänd

Orange H

1 820 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HolmbergIF Hagen10:455:54
2Stefab Sandelin vuxenIF Hagen11:586:34
3Johan HedmanIF Hagen12:026:36
4Lukas AndrénTibro OK13:517:36
5Teodor LundborgHjobygdens OK14:217:53
6Edvin HenryssonTibro OK15:008:14
7Gustav LidmanTibro OK17:519:48
8Ante GustavssonSOK Träff17:599:52
9Roger BjörkIF Hagen18:059:56

Orange D

1 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin KindbomIF Hagen12:547:05
2Sofia JanssonHjobygdens OK13:057:11
3Lisa JärlingSOK Träff14:458:06
4Sofie StrandbySOK Träff15:418:37
5Matilda RännareHjobygdens OK18:4410:17
6Renita Påsse vuxenIF Hagen19:1910:36

Violett H

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle HedmanIF Hagen8:594:22
2Hampus NyströmIF Hagen9:484:46
3Anton Pettersson vuxTibro OK10:255:04
4Oscar StombergIF Hagen10:315:07
5Anton CarlssonIF Hagen12:015:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser