Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 28 juli 2015

Öppen motion 1

2 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK15:287:03
2Saga PalmertzHelsingborgs SOK21:46+6:189:56
3Bontu JohnssonHelsingborgs SOK30:23+14:5513:52
4Mailn PetterssonHelsingborg40:30+25:0218:29
5Hugo BergKlubblös45:27+29:5920:45
6Albin BergKlubblös45:48+30:2020:54
7Inez EklingKlubblös1:10:33+55:0532:12
8Signe EklingKlubblös1:10:37+55:0932:14

Öppen motion 2

3 890 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Rynningsjö CarlénHelsingborg31:128:01
2Jeanette EdmanKlubblös36:04+4:529:16
3Oscar NilssonLöparglädje39:09+7:5710:03
4Anders NilssonLöparglädje39:17+8:0510:05
5Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK39:39+8:2710:11
6Lina BomanKlubblös40:43+9:3110:28

Öppen motion 3

3 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan LinderMotala AIF OL24:237:12
2Bengt HillmanHelsingborg30:37+6:149:03
3Lisa KjellénHelsingborgs SOK34:36+10:1310:14
4Fredrik FlinkHelsingborg34:38+10:1510:14
5Astrid JohannessonHelsingborgs SOK37:21+12:5811:03
6Tina EngströmHelsingborgs SOK39:12+14:4911:35
7Henriette JareklewHelsingborgs SOK44:24+20:0113:08
8David PalmHelsingborg48:17+23:5414:17
9Albin AnderssonOV Helsingborg54:26+30:0316:06
Ingrid ThornemanHelsingborgs SOKej godkänd
Ulla Tranesjö NilssonHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 4

2 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel OrrhedeHelsingborgs SOK16:236:12
2Roy OvessonHelsingborgs SOK23:00+6:378:42
3Jakob MobergHelsingborgs SOK23:28+7:058:53
4Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK29:32+13:0911:11
5Malin ThornemanHelsingborgs SOK32:17+15:5412:13

Öppen motion 5

4 480 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK24:015:21
2David HåkanssonOK Gynge25:33+1:325:42
3Gustav NilssonHelsingborgs SOK28:08+4:076:16
4Björn SvenssonHelsingborgs SOK29:07+5:066:29
5Per RudqvistHelsingborgs SOK30:04+6:036:42
6Henrik BomanHelsingborg30:50+6:496:52
7Peter SvenssonHelsingborgs SOK32:15+8:147:11
8Karin KullmanOK Alehof34:18+10:177:39
9Erik AhlströmHelsingborgs SOK34:46+10:457:45
10Daniel SvanbergOkänd36:42+12:418:11
11Anton EngströmHelsingborgs SOK40:00+15:598:55
12Mikael EngströmÖDÅKRA40:10+16:098:57
13Bengt JohnsonHelsingborgs SOK40:12+16:118:58
14Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby41:39+17:389:17
15Rolf GustafssonHelsingborgs SOK44:41+20:409:58
16Malin AnderssonHelsingborg51:35+27:3411:30
16Jenny LundströmHelsingborg51:35+27:3411:30
Isak HolmqvistHelsingborgs SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser