Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fjällfemman Etapp 2 Järpen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fjällfemman Etapp 2 Järpen
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: onsdag 27 maj 2015

A

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1David LundstenVittjärvs IK50:58
2Gabriella WadmanKöping-Kolsva OK1:13:37+22:39
3Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:15:32+24:34
4Axel JonssonDuveds IF1:18:43+27:45
5Jonas FredrikssonJärpens Sk1:20:22+29:24
6Arvid JonssonDuveds IF1:25:54+34:56
7Joel KarlssonFjällframfart1:39:14+48:16
8Anette AnderssonFjällframfart1:39:14+48:16
9Martin MothanderDvärgtapirernas SK1:53:06+1:02:08
10Niklas HermanssonDvärgtapirernas SK1:53:24+1:02:26
David HanssonÅre SLKej godkänd

B

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars BergstedtUIF47:06
2Andreas PherssonHålland49:21+2:15
3Jörgen ÅgranOK Storsjön49:33+2:27
4Seth PerssonFältjägarnas IF50:15+3:09
5Tord BlomqvistSports gym1:00:15+13:09
6Eric HedbergPatrull Fjärilen1:04:46+17:40
7Lena JohanssonÖOK1:05:13+18:07
8Anders ForsstedtSöders-Tyresö1:20:29+33:23
9Hans ÅgrenÖOK1:20:38+33:32
10Sanna ÅngströmDuveds IF1:28:42+41:36
11Stefan ÅngströmDuveds IF1:28:43+41:37
12Mats JonssonDuveds IF1:35:28+48:22
Maja BjörkhagenVittjärvs IKej godkänd

C

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats LarssonJärpens SK41:57
2Anne AnderssonDuveds IF53:36+11:39
3David RingKlubblös53:39+11:42
4Agneta SamuelssonFältjägarnas IF55:29+13:32
5Jan-Anders JakobssonFältjägarnas IF58:00+16:03
6Ulf WölkerUndersåkers IF1:03:01+21:04
7Tom BrantheimÖstersunds OK1:03:27+21:30
8Åsa ZakrissonKlubblös1:21:04+39:07
9Anders NylenJärpens SK1:30:28+48:31
10Johan FinnermanKlubblös1:52:01+1:10:04

D

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars AnnerstedtVallbo SK36:47
2Claes HedlundTrosabygdens OK36:52+0:05
3Stina AlvarsdotterUIF37:25+0:38
4Pelle BobergDuveds IF37:35+0:48
5Erika EngströmDuveds IF37:55+1:08
6Jon LandbergssonJärpens IF43:29+6:42
7Karin Nygren JonssonDuveds IF45:52+9:05
8Arwe LundströmUIF52:49+16:02
9Henrik WeileDuveds IF54:40+17:53
10Lova KallinDuveds IF1:01:43+24:56
11Frida BendixDuveds IF1:05:01+28:14
12Åsa PerklenVallbo SK1:05:24+28:37
13Cecilia AgryKlubblös1:05:55+29:08

E

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elvin AlvtegenUIF41:21
2Morten ToutinUIF43:15+1:54
3Anton RockUndersåkers IF46:11+4:50

CH

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Urban AxelssonMörsil IF39:14
2David SibiebersIK Hakarpspojkarna39:52+0:38
3Andreas FornemanÅre44:33+5:19
4Dan FritzonUndersåkers IF45:10+5:56
5Adina JohanssonIK Hakarpspojkarna57:59+18:45
6Åsa DavidssonKlubblös1:21:33+42:19
7Anna GunnelinKlubblös1:27:40+48:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser