Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eksjö SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eksjö SOK
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: lördag 30 april 2016

D21

3 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa PerssonOK Tisaren31:007:58
2Tova OlssonIK Hakarpspojkarna31:24+0:248:04
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK37:00+6:009:30
4Jenny LarssonSol Tranås43:05+12:0511:04
5Elisabet LarssonSol Tranås43:13+12:1311:06
Jennie BerglundSävedalens AIKej start

H21

5 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip WadstenOK Landehof35:036:39
2Gustav HindérOK Tisaren35:37+0:346:45
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna35:44+0:416:46
4Linus LandergrenHestra IF35:57+0:546:49
5Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF36:52+1:496:59
6Gustav RuneforsVäxjö OK38:32+3:297:18
7Isak HertinVästerviks OK49:01+13:589:18

H20

4 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias EkvallTrollhättans SOK46:0410:44
2Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF48:06+2:0211:12

H18

3 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus LundbergOK Bävern24:156:52
2Simon LarssonOK Hällen26:02+1:477:22
3Hugo ThunbergOK Alehof35:49+11:3410:08
Filip TrofastBredaryds SOKej godkänd

D16

3 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa LagerHalmstad OK32:539:42
2Lovisa NordSol Tranås38:16+5:2311:17

H16

3 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ÖnstenIK Vista37:3210:45
2Axel JohanssonSol Tranås39:33+2:0111:19
3Adam StålhammarIFK Stockaryd46:27+8:5513:18
4Isak HultbergSOK Viljan1:06:54+29:2219:10
5Maxim JohanssonSol Tranås1:22:49+45:1723:43
Hampus FyhrSOK Anebyej start

D14

2 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna OlssonIFK Sävsjö35:1011:57
2Olivia GrönkvistJönköpings OK37:52+2:4212:52
3Nike PruthIK Hakarpspojkarna38:40+3:3013:09
4Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK41:56+6:4614:15
5Eira HertinVästerviks OK44:29+9:1915:07
6Ellinor LihvOK Gränsen52:36+17:2617:53
7Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:07:36+32:2622:59
Moa SahlstedtSol Tranåsej start

H14

3 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohanssonFK Boken39:1712:45
2Hugo DahlénOK Njudung40:24+1:0713:07
3Melvin NilssonHärlövs IF40:48+1:3113:14
4Zebastian ArfwedsonFrölunda OL42:05+2:4813:39
5Lucas RostedtBodafors OK44:40+5:2314:30
6Hampus StockhedenOK Gränsen47:04+7:4715:16
7Rasmus ErikssonNässjö OK48:28+9:1115:44
8Gustaf KullbergBjörkfors GOIF50:46+11:2916:28
9Olle EkbringKexholms SK51:14+11:5716:38
10Johan HanssonSOK Viljan1:02:28+23:1120:16
Edvin SelinFK Göingarnaej start

D12

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea RydlundHässleholms OK27:0410:49
2Ida RosjöJönköpings OK29:07+2:0311:38
3Engla PruthIK Hakarpspojkarna32:33+5:2913:01
4Ella BjörklundGränna-Bygdens OK38:56+11:5215:34
Ida GeorgssonJönköpings OKej start

H12

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel RostedtBodafors OK30:1812:04
2Casper TuressonHärlövs IF33:30+3:1213:20
3Markus LjungqvistKexholms SK34:06+3:4813:35
4Kasper VemdalMullsjö SOK47:43+17:2519:00
Martin ErikssonAnnebergs GIFej start
Filip BrolingBredaryds SOKej start

D10

1 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa VemdalMullsjö SOK32:2416:21
Lisa EkegrenSOK Anebyej godkänd

H10

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus HanssonSOK Viljan18:257:56
2Vilmer HagelbergEksjö SOK24:34+6:0910:35
Albin GeorgssonJönköpings OKej start

D35

3 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennie GustavssonVäxjö OK41:3011:18

H35

4 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Erik JönssonOK Torfinn36:568:17
2Henrik AnderssonHässleholms OK47:05+10:0910:34
3Mattias EngströmOK Orion49:46+12:5011:11
4Henrik AdolfssonOK Bävern50:39+13:4311:22
5Ola SamuelssonOK Orion59:15+22:1913:18

D40

3 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny HåkanssonOK Orion32:429:00
2Anna LennartssonNässjö OK39:39+6:5710:55
3Camilla SelinFK Göingarna40:24+7:4211:07
4Cecilia KarmetunOK Njudung51:14+18:3214:06
5Kristina BerlinKarlskrona SOK51:45+19:0314:15
6Charlotta KarlssonGränna-Bygdens OK54:24+21:4214:59
Maria SundbergOK Njudungej godkänd

H40

4 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders DahlénOK Njudung31:217:20
2Christian EnbergLinköpings OK33:50+2:297:55
3Joakim KarmetunOK Njudung35:12+3:518:14
4Mattias StockhedenOK Gränsen38:01+6:408:54
5Patrick EricsonMullsjö SOK55:26+24:0512:58

D45

3 180 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL28:218:54
2Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL30:37+2:169:37
3Marie NordSol Tranås30:55+2:349:43
4Anna EkbringKexholms SK31:44+3:239:58
5Marina JohanssonOK Njudung33:51+5:3010:38
6Carin RosjöJönköpings OK35:43+7:2211:13
7Maria AndellTenhults SOK36:07+7:4611:21
8Maria HolmbergJönköpings OK40:17+11:5612:40
9Helena AnderssonSOK Aneby41:44+13:2313:07
10Maria TuressonHärlövs IF42:12+13:5113:16
11Monica GrönkvistJönköpings OK43:29+15:0813:40
12Monika HjellströmGränna-Bygdens OK49:22+21:0115:31
13Katarina StockhedenOK Gränsen52:59+24:3816:39

H45

4 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LagerHalmstad OK28:026:55
2Anders PeterssonOK Njudung34:00+5:588:23
3Anders ArfwedsonFrölunda OL34:08+6:068:25
4Björn KarlssonKexholms SK37:00+8:589:08
5Magnus TrofastBredaryds SOK38:18+10:169:27
6Tomas KarlssonKexholms SK38:32+10:309:30
7Jimmy NicklassonKexholms SK45:57+17:5511:20
8Robert HjelmVimmerby OK46:20+18:1811:26
9Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL46:30+18:2811:28
10Anders SundelinOK Orion51:13+23:1112:38
11Ulf IsakssonHässleby SOK57:55+29:5314:18
12Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:02:45+34:4315:29
Niklas NilssonHärlövs IFej start

D50

3 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby31:1510:22
2Ulrika WahlströmTenhults SOK34:00+2:4511:17
3Pia LundbergOK Bävern37:10+5:5512:20
4Camilla RosénAnnebergs GIF45:01+13:4614:57
5Karin FreylandSOK Aneby48:00+16:4515:56
6Anna HertinVästerviks OK1:03:11+31:5620:59
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIFej godkänd
Anna DolkJönköpings OKej start

H50

3 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna28:167:44
2Mats LjungqvistKexholms SK31:41+3:258:40
3Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna32:00+3:448:46
4Philip HjellströmGränna-Bygdens OK36:02+7:469:52
5Ola AllvinIK Hakarpspojkarna38:07+9:5110:26
6Anders NilssonOK Orion38:38+10:2210:35
7Magnus PorleVäxjö OK38:58+10:4210:40
8Krister RosjöJönköpings OK39:14+10:5810:44
9Conny SimonssonGränna-Bygdens OK39:19+11:0310:46
10Klaes AxelssonMullsjö SOK39:49+11:3310:54
11Sören BremerBoxholm-Mjölby OL44:17+16:0112:07
Nils AronssonOK Tisarenej start
Christer SvenssonRonneby OKej start

D55

2 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta OlivestamVimmerby OK33:0911:07
2Mona PalmLessebo OK41:43+8:3413:59
3Berit RuneforsVäxjö OK47:04+13:5515:47
4Karina SvenssonVimmerby OK47:08+13:5915:48
5Elisabeth SkoglundOK Gränsen1:34:26+1:01:1731:41
Kerstin TjernlundOK Vilse 87ej start

H55

3 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove LernåKalmar OK28:478:13
2Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna32:31+3:449:17
3Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna35:26+6:3910:07
4Mats LindqvistSävedalens AIK41:07+12:2011:44
5Lars KarlssonÖdeshögs SK43:01+14:1412:17
6Boo NordinSol Tranås43:02+14:1512:17
7Eskil JohanssonOK Orion54:20+25:3315:31
Per GustavssonGöteborg-Majorna OKej start
Tore TjernlundOK Vilse 87ej start

D60

2 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bente KällVäxjö OK26:5911:00
2Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna29:58+2:5912:13
3Inger EnglundIFK Sävsjö32:16+5:1713:10
4Gunvor ArbinAnnebergs GIF34:35+7:3614:06
5Liselott SigbyIK Vista40:59+14:0016:43
6Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:03:06+36:0725:45
7Marion AnderssonIK Vista1:14:31+47:3230:24
Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranåsej godkänd

H60

3 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna25:307:45
2Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF28:42+3:128:43
3Lennart LarssonJönköpings OK30:47+5:179:21
4Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna32:30+7:009:52
5Björn PetterssonUlricehamns OK33:28+7:5810:10
6Lennart GustafssonJönköpings OK33:45+8:1510:15
7Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK33:57+8:2710:19
8Jan-Ola KarlssonOK Njudung35:25+9:5510:45
9Stefan ElmquistTenhults SOK36:20+10:5011:02
10Stefan HermanssonTenhults SOK38:23+12:5311:40
11Stefan ArbinAnnebergs GIF39:53+14:2312:07
12Hans TrofastTenhults SOK45:04+19:3413:41

D65

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna33:1713:35
2Agneta GranströmSOK Aneby35:08+1:5114:20
3Monica BråhnJönköpings OK45:32+12:1518:35
4Majvie AnnegårdSOK Viljan47:32+14:1519:24
5Gunilla SävenstrandHultsfreds OK50:29+17:1220:36
6Monica BerggrenBodafors OK58:44+25:2723:58
Marie-Louise KarlssonNybro OKej start

H65

3 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn PalmLessebo OK32:1010:41
2Göran DehlinAnnebergs GIF33:17+1:0711:03
3Hans SvensonSOK Viljan34:53+2:4311:35
4Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna38:09+5:5912:40
5Kjell JohanssonAnkarsrums OK38:37+6:2712:49
6Jan WingstedtBodafors OK41:11+9:0113:40
7Bengt SörensenJönköpings OK42:22+10:1214:04
8Lars-Åke NordénSOK Aneby45:06+12:5614:59
9Tommy OlaussonSOK Aneby45:56+13:4615:15
10Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna48:52+16:4216:14
11Stig AdolfssonOK Bävern50:22+18:1216:43
12Sven-Olof FranssonSOK Aneby50:53+18:4316:54
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej start
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OLej start

D70

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt RangertIK Ymer37:0715:27
2Margareta LarssonOK Njudung37:47+0:4015:44
3Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL40:24+3:1716:50
4Kerstin GunnarssonNässjö OK47:32+10:2519:48
5May-Sofie OlssonForserums SOK48:51+11:4420:21
6Gerd WallinJönköpings OK51:20+14:1321:23
7Ulla NilssonSOK Viljan53:16+16:0922:11
8Vega SlottnerJönköpings OK54:20+17:1322:38
Gullevi SvenssonRonneby OKej godkänd
Lena SandahlGamleby OKej start

H70

3 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BuhréNybro OK29:319:27
2Stefan G LarssonOK Njudung31:55+2:2410:13
3Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK32:12+2:4110:19
4Roland SandahlAnnebergs GIF34:19+4:4810:59
5Roland NilssonSOK Viljan34:38+5:0711:06
6Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna35:43+6:1211:26
7Gunnar AnderssonIK Vista35:45+6:1411:27
8Kjell MånssonKarlskrona SOK37:39+8:0812:04
9Gunnar WallinJönköpings OK38:52+9:2112:27
10Stellan AhnströmForserums SOK39:03+9:3212:30
11Åke BorgerAnkarsrums OK39:19+9:4812:36
12Per GranevikJönköpings OK40:39+11:0813:01
13Nils-Birger JohanssonSol Tranås43:58+14:2714:05
14Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL44:15+14:4414:10
15Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK44:39+15:0814:18
16Göran LillieströmSOK Aneby45:33+16:0214:35
17Göran JanssonGränna-Bygdens OK49:37+20:0615:54
18Göran ErikssonGränna-Bygdens OK1:14:59+45:2824:01
Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SKej godkänd

D75

2 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK42:2721:07
2Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:26:07+43:4042:50
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OKej godkänd

H75

3 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland KarlssonRonneby OK37:1612:03
2Rune AhlanderJönköpings OK39:13+1:5712:41
3Bengt OlssonMarkbygdens OK40:15+2:5913:01
4Rune GunnarssonNässjö OK41:23+4:0713:23
5Per LarssonJönköpings OK42:29+5:1313:44
6Torgny JonssonVäxjö AIS47:12+9:5615:16
7Arne SävenstrandHultsfreds OK48:23+11:0715:39
8Bernt KarlssonOK Bävern51:00+13:4416:30
9Alf OlssonForserums SOK52:18+15:0216:55
10Bo AnderssonSol Tranås52:21+15:0516:56
11Mats BirgerssonForserums SOK52:24+15:0816:57
12Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby56:13+18:5718:11
Bernt EkfeldtVaggeryds SOKej start

D80

2 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg53:1826:15
2Laila MalmqvistVäxjö OK1:13:11+19:5336:03

H80

2 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LifSol Tranås29:5014:50
2Tore JohanssonSOK Aneby40:57+11:0720:22
3Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK46:52+17:0223:19
4Lars-Erik LindellVäsby OK50:09+20:1924:57
Werner TörnblomVäxjö OKej start

H85

2 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias RundgrenSol Tranås46:2123:03
Olle LifSol Tranåsej godkänd

Inskolning

1 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hilda BjörketunEksjö SOKfullföljt
Kerstin BjörketunEksjö SOKfullföljt
Folke BjörklundGränna-Bygdens OKfullföljt
Nathan Bäckströmklubblösfullföljt
Saga DahlSOK Anebyfullföljt
Anna EnbergLinköpings OKfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Elsa HallOK Bävernfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Elias KarlssonOK Bävernfullföljt
Majken LövqvistSOK Anebyfullföljt
Elsa PeterssonVäxjö OKfullföljt
Sven Peterssonklubblösfullföljt
Vera WesthMullsjö SOKfullföljt
Ruben Bäckströmklubblösej godkänd

U1

1 980 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl KullbergBjörkfors GOIF19:219:46
2Neo LivfKexholms SK20:40+1:1910:26
3Anton KarlssonUlricehamns OK21:14+1:5310:43
4Hilma TrofastJönköpings OK21:50+2:2911:01
5Ebba StenhagNässjö OK23:21+4:0011:47
6Siri RehnGränna-Bygdens OK23:42+4:2111:58
7Tiio LivfKexholsm Sk23:49+4:2812:01
8Gustav KarlssonUlricehamns OK24:37+5:1612:25
9Maja LaxNässjö OK24:57+5:3612:36
10Wilma ErikssonNässjö OK25:47+6:2613:01
11Tilda LennartssonNässjö OK27:52+8:3114:04
12Ida HanssonSOK Viljan29:39+10:1814:58
13Loviza KarlssonOK Bävern30:55+11:3415:36
14Ida SädebyNässjö OK30:57+11:3615:37
15Malte LaxNässjö OK31:26+12:0515:52
16Hampus KarlssonOK Bävern32:24+13:0316:21
17Alicia KivimäkiNässjö OK34:28+15:0717:24
18Linn PalmgrenOK Njudung39:05+19:4419:44
19Truls Frohlund-HäggEksjö SOK48:28+29:0724:28
Ivar Dahlen Holmqvistklubblösej godkänd
Olof HertinVästerviks OKej godkänd
Edvin DahlénOK Njudungej start

U2

2 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus LindénVäxjö OK24:1110:02
2Elliott RehnGränna-Bygdens OK26:41+2:3011:04
3Miranda NiklassonVäxjö OK27:11+3:0011:16
4Amanda GustavssonVäxjö OK29:05+4:5412:04
5Alva GrönkvistJönköpings OK32:13+8:0213:22
6Elsa ClaessonIFK Stockaryd34:34+10:2314:20
7Ruben KvickEksjö SOK38:51+14:4016:07
8Rasmus JonssonEksjö SOK38:52+14:4116:07
Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarnaej start

Öppen motion 1

2 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Angelica LivfKexholms SK22:529:48
2Ulf PalmqvistIFK Sävsjö28:11+5:1912:05
3Anna-Lena ClaessonIFK Stockaryd29:58+7:0612:51
4Anna HolmgrenNässjö OK34:59+12:0715:00
5Åsa Larsson ReiverBodafors OK43:27+20:3518:38
6Elina ReiverBodafors OK43:29+20:3718:39
7Gunita RobertssonVaggeryds SOK50:26+27:3421:38

Öppen motion 3

2 770 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda WestlundGöteborgs SK30:3411:02
2Alexandra BacklundMullsjö SOK30:48+0:1411:07
3Gustav RibbholmOK Njudung31:17+0:4311:17
4Ulrika LjungqvistKexholms SK31:20+0:4611:18
5Kerstin OlvegårdFK Göingarna31:27+0:5311:21
6Johan HällbergBodafors OK32:50+2:1611:51
7Kent RobertssonVaggeryds SOK35:16+4:4212:43
8Elisabeth WalfridssonSOK Aneby35:45+5:1112:54
9Josefin SvenssonAnnebergs GIF36:18+5:4413:06
10Anna-Karin NärebyVaggeryds SOK36:22+5:4813:07
11Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna36:26+5:5213:09
12Jessica JohanssonSol Tranås37:11+6:3713:25
13Marie AugustssonOK Bävern37:15+6:4113:26
14Klara DahlénOK Njudung37:27+6:5313:31
15Ylva Holmqvistklubblös37:30+6:5613:32
16David EnellNässjö OK39:54+9:2014:24
17Lena JohanssonIFK Sävsjö40:34+10:0014:38
18Kerstin EdmarkSOK Aneby42:55+12:2115:29
19Anna EdmarkSOK Aneby42:58+12:2415:30
20Ingela KlaessonNässjö OK45:45+15:1116:30
21Hugo BjörklundSOK Aneby48:29+17:5517:30
22Lise-Lotte HåkanssonEksjö SOK49:15+18:4117:46
23Johanna PampEksjö SOK49:16+18:4217:47
24Andreas GustavssonSOK Aneby50:15+19:4118:08
25Sofia PorleVäxjö OK52:56+22:2219:06
26MariAnne MånssonRonneby OK52:57+22:2319:06
27Ida Svenssonklubblös53:39+23:0519:22
28Margareta WikströmVäxjö AIS57:15+26:4120:40
29John-Erik ErikssonJönköpings OK57:26+26:5220:44
30Margareta RingRonneby OK58:01+27:2720:56
31Monika HolstBodafors OK1:08:59+38:2524:54
32Erik SundelinOK Orion1:26:26+55:5231:12
Karolina Bäckströmklubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 300 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BlickOK Alehof33:1510:04
2Andreas PruthIK Hakarpspojkarna34:06+0:5110:20
3Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna35:12+1:5710:40
4Jan SvenssonOK Orion37:45+4:3011:26
5Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL39:49+6:3412:03
6Magnus KronmarKarlskrona SOK40:14+6:5912:11
7Mikael ÖrnOK Bävern40:25+7:1012:14
8Kirsten BjörnlingerIK Vista40:48+7:3312:21
9Kent HolmgrenNässjö OK41:47+8:3212:39
10Ingrid ÖhlundUlricehamns OK42:14+8:5912:47
11Charlotte StenhagNässjö OK43:26+10:1113:09
12Carolina ÖnstenIK Vista44:12+10:5713:23
13Petra OlssonIFK Sävsjö44:38+11:2313:31
14Malin ThörnkvistSol Tranås44:48+11:3313:34
15Anna HäggSOK Aneby45:15+12:0013:42
16Jessica KarmetunOK Bävern45:22+12:0713:44
17Johan JersbladVästerviks OK46:46+13:3114:10
18Peter EdvardssonEksjö SOK47:20+14:0514:20
19Per LennartssonNässjö OK47:27+14:1214:22
20Mats AdolfssonVimmerby OK47:35+14:2014:25
21Liza JohanssonSol Tranås48:05+14:5014:34
22Leif JohanssonSol Tranås48:11+14:5614:36
23Hanna SkoglundSol Tranås49:23+16:0814:57
24Anders MalmerUmeå OK50:01+16:4615:09
25Rebecka SchüllerqvistEksjö SOK50:15+17:0015:13
26Anne SkoglundSol Tranås50:50+17:3515:24
27Peter StålhammarIFK Stockaryd56:28+23:1317:06
28Eva StålhammarIFK Stockaryd56:39+23:2417:10
29Anna-Stina Högemo-KarlssonSOK Aneby57:56+24:4117:33
30Karin HemmingsVimmerby OK59:35+26:2018:03
31Stig WallermanBorås GIF1:10:08+36:5321:15
32Elin BjörketunEksjö SOK1:14:45+41:3022:39
33Sven-Åke Boströmklubblös1:29:46+56:3127:12
Patrik ReiverBodafors OKej godkänd
Cecilia SahlstedtSol Tranåsej start
Sofia SkördeBredaryds SOKej start

Öppen motion 7

3 240 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl PetersénOK Njudung24:377:35
1Axel ElmbladBredaryds SOK24:377:35
3Helena LindmanNässjö OK31:46+7:099:48
4Robin ÖrnOK Bävern32:02+7:259:53
5Rune TuressonOK Bävern33:10+8:3310:14
6Stefan ReiverBodafors OK34:24+9:4710:37
7Elin NeckenOK Älme34:59+10:2210:47
7Johan SchagerlindOK Bävern34:59+10:2210:47
9Patrik PerssonEksjö SOK35:19+10:4210:54
10Anna HanssonSOK Viljan35:27+10:5010:56
11Marie KrantzSOK Aneby35:29+10:5210:57
12Jacob HäggEksjö SOK36:06+11:2911:08
13Susanne AxelssonJönköpings OK37:25+12:4811:32
14Tommy JohanssonForserums SOK38:43+14:0611:56
15Helene LöfströmJönköpings OK39:12+14:3512:05
16Göran KarlssonSOK Aneby39:36+14:5912:13
17Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna40:52+16:1512:36
18Ulrika RibbholmOK Njudung41:31+16:5412:48
19Carina ThynellHärlövs IF41:37+17:0012:50
20Mikael SvenssonAnnebergs GIF41:51+17:1412:54
21Hans HjelmSOK Aneby42:11+17:3413:01
22Johanna KarlssonUlricehamns OK42:53+18:1613:14
23Jessica ElmerssonOK Bävern44:04+19:2713:36
24Anna KullbergBjörkfors GOIF44:23+19:4613:41
25Sigrid VemdalMullsjö SOK44:25+19:4813:42
26Sandra DavidssonOK Bävern45:43+21:0614:06
27Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna46:51+22:1414:27
28Leif JoakimssonIFK Stockaryd50:14+25:3715:30
29Marie KarlssonVäxjö OK50:55+26:1815:42
30Rohnny AnderssonForserums SOK51:19+26:4215:50
31Kenneth CarlssonIK Vista51:24+26:4715:51
32Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF52:17+27:4016:08
33Olle RingRonneby OK53:28+28:5116:30
34Johan NiklassonVäxjö OK53:39+29:0216:33
35Kristina BjörklundSOK Aneby55:55+31:1817:15
36Helen NilssonHärlövs IF56:02+31:2517:17
37Marica HäroldSol Tranås1:08:44+44:0721:12
38Magdalena Lemkeklubblös1:09:08+44:3121:20
39Sune JohanssonIFK Stockaryd1:09:25+44:4821:25

Öppen motion 8

4 790 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Audun Bjerkreim-NielsenFredrikstad SK36:067:32
2Andreas HöyeFredrikstad SK36:25+0:197:36
3Kjell Atil KarlssonFredrikstad SK37:01+0:557:43
4Sergej FedatsenkaSävedalens AIK37:26+1:207:48
5Joakim BerglundSävedalens AIK37:35+1:297:50
6Arvid ClaessonJönköpings OK39:33+3:278:15
7Martin SchagerlindTrollhättans SOK40:10+4:048:23
8Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna40:32+4:268:27
9Elvira BjörklundTrollhättans SOK41:33+5:278:40
10Joakim Dahlénklubblös41:36+5:308:41
11Mats JohanssonSol Tranås41:38+5:328:41
12Mikael HertinVästerviks OK43:07+7:019:00
13Magnus NilssonEksjö SOK45:26+9:209:29
14Alexander LivfKexholms SK45:39+9:339:31
15Mattias RehnGränna-Bygdens OK49:43+13:3710:22
16Anton Peterssonklubblös51:11+15:0510:41
17Peter KarlssonEksjö BK51:14+15:0810:41
18Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL51:15+15:0910:41
19Isac JohanssonSol Tranås53:00+16:5411:03
20Lars ThorénRonneby OK53:24+17:1811:08
21Johan HåkanssonGöteborgs SK55:24+19:1811:33
22Björn DavidssonOK Bävern56:30+20:2411:47
23Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:01:17+25:1112:47
24Staffan JohanssonSol Tranås1:05:34+29:2813:41
25Peter LindrothEksjö SOK1:06:08+30:0213:48
26Susanne JohannessonRonneby OK1:07:05+30:5914:00
27Per HallendorffEksjö SOK1:16:06+40:0015:53
28Mårten HermanssonEksjö SOK1:20:52+44:4616:52
29Lennart Johnssonklubblös1:45:28+1:09:2222:01
Christoffer Hecksenklubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser