Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ängsjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ängsjö
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 19 augusti 2015

ÖM1

2 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma LiikamaaJärfälla OK22:009:21
2Carina Tisjöklubblös32:54+10:5414:00
3Bella Tisjöklubblös32:55+10:5514:00
4AmandaMörkfors Järfälla OK33:35+11:3514:17
5Julia PetterssonJärfälla OK40:43+18:4317:19
6Filip Linellklubblös46:15+24:1519:40
7Alva Linellklubblös46:16+24:1619:41
8Mattias Linellklubblös46:22+24:2219:43
Nor Hedinklubblösutgått

ÖM3

3 075 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1MatsLundberg klubblös51:4816:50
2Lena Gehlertklubblös59:44+7:5619:25
3Niclas Kierkegaardklubblös1:00:25+8:3719:38
4Anton MörkforsJärfälla OK1:05:51+14:0321:24
5Sune GustfssonJärfälla OK2:13:55+1:22:0743:33
Jesper ÅkessonJärfälla OKej godkänd

ÖM4

4 725 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin Homannklubblös58:0712:17
2Melker PalmJärfälla OK1:08:17+10:1014:27
3Ulrika Wallinklubblös1:17:56+19:4916:29

ÖM5

3 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL28:077:42
2Per CaesarJönköpings OK31:13+3:068:33
3Erik BovalliusJärfälla OK31:55+3:488:44
4Olof Klingvallklubblös35:07+7:009:37
5Leif MörkforsJärfälla OK39:00+10:5310:41
6Jon SundbergJärfälla OK42:50+14:4311:44
7Per Sundqvistklubblös45:26+17:1912:26
8Gustav Forssellklubblös45:54+17:4712:34
9Stefan Bergquistklubblös48:19+20:1213:14
10Per SvenssonJärfälla OK50:42+22:3513:53
11Thierry ReignierJärfälla OK50:59+22:5213:58
12Uno AdolfssonIBM-Klubben51:18+23:1114:03
13Conny AnderssonJärfälla OK52:02+23:5514:15
14Allan VedinJärfälla OK52:17+24:1014:19
15Per Lennart KarlssonJärfälla OK54:36+26:2914:57
16Lars LöthmanJärfälla OK56:58+28:5115:36
17Mikael Hedinklubblös1:02:06+33:5917:00
18Johanna Treiberklubblös1:25:27+57:2023:24
Robert RylanderSpårvägens OKej godkänd
Leif ToftenJärfälla OKej start

ÖM6

6 125 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus HolmqvistOK Österåker48:007:50
2Ola BovalliusJärfälla OK53:29+5:298:43
3Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb56:11+8:119:10
4Jenny Engvallklubblös1:35:55+47:5515:39

ÖM8

4 525 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK29:186:28
2Isak LangerakJärfälla OK30:56+1:386:50
3Jefta LangerakJärfälla OK33:14+3:567:20
4Stig-Johan WiklundOK Grip35:57+6:397:56
5Mark ÅkessonJärfälla OK38:35+9:178:31
6Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK40:02+10:448:50
7Sten-Olof MatssonLeksands OK40:35+11:178:58
8Per LindJärfälla OK41:52+12:349:15
9Aleksandr ManoilovJärfälla OK42:57+13:399:29
10Ann RollerJärfälla OK43:24+14:069:35
11Manne HammarbergJärfälla OK43:36+14:189:38
12Patrik FagerströmOK Österåker48:34+19:1610:43
13Tord JanssonSödertälje-Nykvarn OF51:27+22:0911:22
14Karina LangerakJärfälla OK53:55+24:3711:54
15Niklas SvenssonJärfälla OK54:58+25:4012:08
16Tove HammarbergJärfälla OK56:13+26:5512:25
17Erik WessbergJärfälla OK56:54+27:3612:34
18Susanne BovalliusJärfälla OK59:54+30:3613:14
19Hans SylvanJärfälla OK1:00:11+30:5313:18
20Malin KvarnefalkJärfälla OK1:00:54+31:3613:27
21Fredrik MatssonLeksands OK1:00:56+31:3813:27
22Christina NordströmBodens BK1:01:08+31:5013:30
23Anna AxelssonOK Österåker1:12:10+42:5215:56
24Anders Rasmussonklubblös1:22:22+53:0418:12
25Jonas BystedtJärfälla OK1:35:52+1:06:3421:11
26Anna SylvanJärfälla OK1:48:59+1:19:4124:05
27Åsa NylénBromma-Vällingby SOK2:02:54+1:33:3627:09
28Anna TuressonBromma-Vällingby SOK2:02:55+1:33:3727:09
29Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK4:07:48+3:38:3054:45
Siri HjärtbergJärfälla OKej start
Stefan SundeliusJärfälla OKej start
Bo WinanderJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser