Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vansbro Sprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vansbro Sprinten
Arrangörsorganisation: HJS-Vansbro OK
Datum: tisdag 30 juni 2015

Herrar1

3 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid RinaldoOK Tor26:086:53
2Anders DalinLeksands OK27:06+0:587:09
3Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL27:32+1:247:15
4Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna28:37+2:297:33
5Mats JönssonKorsnäs IF OK29:13+3:057:42
6Peter JunevikLeksands OK30:38+4:308:04
7Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna32:38+6:308:36
8Svante LindgrenKorsnäs IF OK34:15+8:079:02
9Lars HalvarsonLeksands OK39:40+13:3210:27

Damer1

3 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK28:527:36
2Johanna DalinLeksands OK35:19+6:279:19
3Kristin RamsellLeksands OK43:52+15:0011:34

Herrar2

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna18:29
2Torgny PalmHJS-Vansbro OK23:06+4:37
3Tomas HeensHJS-Vansbro OK25:26+6:57
4Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK26:29+8:00
5Lars WestlinValbo AIF29:50+11:21

Damer2

2 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin HållHJS-Vansbro OK24:298:23
2Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK30:21+5:5210:23
3Sonja PalmHJS-Vansbro OK31:57+7:2810:56

Herrar3

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Myrberg BergerHJS-Vansbro OK41:4918:35
2Oddbjörn BergerHJS-Vansbro OK41:56+0:0718:38

Damer3

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna RamsellLeksands OK19:218:36

H16

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zeb PalmHJS-Vansbro OK22:007:32

D16

2 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HållHJS-Vansbro OK25:498:50
2Ida LarssonGagnefs OK41:53+16:0414:20

H14

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JunevikLeksands OK20:189:01

D14

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva RyttherVästerbergslagens OL18:558:24
2Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna22:53+3:5810:10
3Lilian PalmHJS-Vansbro OK27:10+8:1512:04
4Alma SandVästerbergslagens OL31:47+12:5214:07

H12

1 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus HalvarsonLeksands OK16:428:28
2Anton ForsHJS-Vansbro OK16:58+0:168:36
3Isak DalinLeksands OK22:32+5:5011:26

D12

1 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna21:0010:39

H10

1 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna13:298:45
2Lukas LundkvistHJS-Vansbro OK21:41+8:1214:04
3Elias JohanssonHJS-Vansbro OK21:43+8:1414:06

D10

1 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin HållHJS-Vansbro OK16:3010:42
2Linnéa WestlinValbo AIF17:44+1:1411:30
3Linnea JunevikLeksands OK18:30+2:0012:00
4Hilda SandVästerbergslagens OL33:26+16:5621:42

U1

1 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elin ForsHJS-Vansbro OKfullföljt
Nike RinaldoOK Torfullföljt
Sigge RinaldoOK Torfullföljt
Naomi LundkvistHJS-Vansbro OKfullföljt
Jona JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Mika JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Arvid LundkvistHJS-Vansbro OKfullföljt
Ella SandVästerbergslagens OLfullföljt
Alma WestlinValbo AIFfullföljt

U2

1 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hilda SörlistenHJS-Vansbro OKfullföljt
Arvid SörlistenHJS-Vansbro OKej godkänd

Öppen2

1 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa LarssonGagnefs OK29:1514:50

Öppen3

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar DahlinLeksands OK47:3616:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser