Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-cup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-cup 1
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 9 juni 2015

Bana 1

1 480 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kasper UllbergSvaide Roma SOK14:369:51
2Olof LevinSvaide Roma SOK19:34+4:5813:13
3Emma PerssonSvaide Roma SOK21:13+6:3714:20
4Adam UllbergSvaide Roma SOK23:07+8:3115:37
5Nancy BjersanderSvaide Roma SOK24:10+9:3416:19
6Klara MattssonSvaide Roma SOK24:48+10:1216:45
7Tuva JakobssonSvaide Roma SOK24:50+10:1416:46
8Estrid Loré-SundbladSvaide Roma SOK24:55+10:1916:50
9Nora JakobssonSvaide Roma SOK27:35+12:5918:38
10Mattias MellbergSvaide Roma SOK28:09+13:3319:01
11Moa WesterlundSvaide Roma SOK29:46+15:1020:06
12Tyra ÖforsSvaide Roma SOK30:04+15:2820:18
13Alice BergiusVisborgs OK34:54+20:1823:34
14Aston GustafssonSvaide Roma SOK36:14+21:3824:28
15Ellen NybomSvaide Roma SOK36:24+21:4824:35
16Harriet Loré-SundbladSvaide Roma SOK41:35+26:5928:05
17Ida WesterlundSvaide Roma SOK42:09+27:3328:28
Vera EngelbrektssonSvaide Roma SOKej godkänd
Amanda NybomSvaide Roma SOKej godkänd

Bana 2

1 770 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert LundquistGotlands Bro OK13:387:42
2Fabian MellbergSvaide Roma SOK15:57+2:199:00
3Saga ÖforsSvaide Roma SOK16:19+2:419:13
4Johan BergiusVisborgs OK17:38+4:009:57
5Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK18:31+4:5310:27
6Folke SvangrenGotlands Bro OK18:41+5:0310:33
7Gunnar ErikssonGotlands Bro OK18:55+5:1710:41
8Ing-Marie BergmanVisborgs OK19:20+5:4210:55
9Monika JonssonSvaide Roma SOK19:26+5:4810:58
10Katarina JakobssonGarda OK20:11+6:3311:24
11Leif AnderssonVisborgs OK21:03+7:2511:53
12Anna BäckstädeVisborgs OK21:10+7:3211:57
13Annika ErikssonGotlands Bro OK21:47+8:0912:18
14Karin BengtssonVisborgs OK22:45+9:0712:51
15Ingrid DanielssonVisborgs OK22:46+9:0812:51
16Ingrid EnekvistVisborgs OK24:06+10:2813:36
17Gerhard HåkanssonVisborgs OK24:24+10:4613:47
18Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK26:52+13:1415:10
19Edwin KahlbomVisborgs OK27:04+13:2615:17
20Brita AugustssonVisborgs OK27:08+13:3015:19
21Fabian KahlbomVisborgs OK27:47+14:0915:41
22Hanna WallinSvaide Roma SOK29:36+15:5816:43
23Jan NorrbyGotlands Bro OK32:52+19:1418:34
Berndt BergGarda OKej godkänd
Rolf MalmrosVisborgs OKej godkänd
Felix BäckstädeVisborgs OKej godkänd
Birgitta BergGarda OKej godkänd

Bana 3

2 050 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan PerssonVisborgs OK15:307:33
2Edvin JohnssonSvaide Roma SOK15:42+0:127:39
3Mattias LevinSvaide Roma SOK16:36+1:068:05
4Olle GardellGotlands Bro OK16:52+1:228:13
5Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK16:58+1:288:16
6Stig DahlVisborgs OK16:59+1:298:17
7Kjell SkalbergGotlands Bro OK17:06+1:368:20
8Anders LevinSvaide Roma SOK17:34+2:048:34
9Niclas KahlbomVisborgs OK18:35+3:059:03
10Tommy UllbergSvaide Roma SOK18:57+3:279:14
10Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK18:57+3:279:14
12Bo MagnussonVisborgs OK19:21+3:519:26
13Ann-Britt LevinGarda OK19:36+4:069:33
14Åke KappelVisborgs OK19:50+4:209:40
15Nils AhlqvistVisborgs OK19:53+4:239:41
16Jonas PetterssonGotlands Bro OK21:40+6:1010:34
17Elin DahlVisborgs OK22:20+6:5010:53
18Eva KappelVisborgs OK24:20+8:5011:52
19Anki HallströmSvaide Roma SOK25:02+9:3212:12
20Anna-Karin BergiusVisborgs OK26:51+11:2113:05
20Elin JohnssonSvaide Roma SOK26:51+11:2113:05
22Marie KahlbomVisborgs OK27:08+11:3813:14
Leif SvangrenGotlands Bro OKej godkänd
Brunt GodmanGotlands Bro OKej godkänd
Håkon MattssonGotlands Bro OKej godkänd

Bana 4

2 560 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brent GodmanGotlands Bro OK15:155:57
2Andreas NikolaussonVisborgs OK15:37+0:226:06
3Fredrik LevinSvaide Roma SOK15:56+0:416:13
4Mattias WestfältGotlands Bro OK16:15+1:006:20
5Magnus IhreskogGotlands Bro OK16:22+1:076:23
6Håkan MattssonGotlands Bro OK17:07+1:526:41
7Albin LindgrenVisborgs OK17:10+1:556:42
8Stefan WahlgrenVisborgs OK17:14+1:596:43
9Olof PerssonSvaide Roma SOK17:18+2:036:45
10Göran KimellGotlands Bro OK17:56+2:417:00
11Armin SchollerVisborgs OK18:10+2:557:05
12Peter SkalbergGotlands Bro OK18:17+3:027:08
13Olle SvangrenGotlands Bro OK18:38+3:237:16
14Ulf NilssonGotlands Bro OK18:47+3:327:20
15Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg18:57+3:427:24
16Mårten KorallGotlands Bro OK19:35+4:207:38
17Anders EklundSvaide Roma SOK19:39+4:247:40
18Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK19:52+4:377:45
19Sune LevinGarda OK19:54+4:397:46
20Emma LindgrenVisborgs OK19:55+4:407:46
21David LevinSvaide Roma SOK20:01+4:467:49
22Pontus GustafssonSvaide Roma SOK20:20+5:057:56
23Frej HeggSvaide Roma SOK21:07+5:528:14
24Nina BjersanderSvaide Roma SOK21:29+6:148:23
25Jerker DrottenmyrVisborgs OK22:21+7:068:43
26Greger WesterlundSvaide Roma SOK22:46+7:318:53
27Axel LindbergSvaide Roma SOK23:27+8:129:09
28Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg25:45+10:3010:03
29Ebba KarlssonVisborgs OK26:07+10:5210:12
30Birgitta HjerthénGotlands Bro OK26:49+11:3410:28
31Gunnar HallströmVisborgs OK28:09+12:5410:59
32Jens PerssonSvaide Roma SOK36:17+21:0214:10
Erik BergGarda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser