Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-cup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-cup 2
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 23 juni 2015

Bana 1

1 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK17:339:23

Bana 2

2 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert LundquistGotlands Bro OK15:397:06
2Olle GardellVisborgs OK18:39+3:008:28
3Fabian MellbergSvaide Roma SOK18:52+3:138:34
4Karin BengtssonVisborgs OK20:24+4:459:16
5Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK20:35+4:569:21
6Christina MellbergSvaide Roma SOK21:06+5:279:35
7Folke SvangrenGotlands Bro OK21:44+6:059:52
8Elisabeth KimellGotlands Bro OK23:23+7:4410:37
9Rolf MalmrosVisborgs OK24:04+8:2510:56
10Fabian KahlbomVisborgs OK24:27+8:4811:06
11Edwin KahlbomVisborgs OK25:44+10:0511:41
12Karin MårtenssonGotlands Bro OK28:04+12:2512:45
13Ing-Marie BergmanVisborgs OK30:36+14:5713:54
14Brita AugustssonVisborgs OK30:45+15:0613:58
15Gunnel BalckIFK Enskede30:46+15:0713:59
16Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK35:18+19:3916:02
Johan BergiusVisborgs OKej godkänd

Bana 3

2 680 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin JohnssonSvaide Roma SOK20:007:27
2Stefan PerssonVisborgs OK20:44+0:447:44
3Niclas KahlbomVisborgs OK21:12+1:127:54
4Stig DahlVisborgs OK21:28+1:288:00
5Mattias VejlensVisborgs OK21:31+1:318:01
6Ann-Britt LevinGarda OK22:10+2:108:16
7Åke KappelVisborgs OK24:06+4:068:59
8Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna24:44+4:449:13
9Elin DahlVisborgs OK25:26+5:269:29
10Nils AhlqvistVisborgs OK25:41+5:419:35
11Bo MagnussonVisborgs OK26:24+6:249:51
12Janne LindbyGotlands Bro OK26:46+6:469:59
13Per LindskogGotlands Bro OK27:03+7:0310:05
14Anna BäckstädeVisborgs OK27:49+7:4910:22
15Örjan HallgrenVisborgs OK27:52+7:5210:23
16Anders NilssonGotlands Bro OK28:06+8:0610:29
17Ylva SvangrenGotlands Bro OK28:55+8:5510:47
18Anki HallströmSvaide Roma SOK29:06+9:0610:51
19Stefan HellströmVisborgs OK31:50+11:5011:52
20Eva KappelVisborgs OK33:09+13:0912:22
21Marie KahlbomVisborgs OK43:22+23:2216:10
22Anna LevinSvaide Roma SOK49:27+29:2718:27
Hampus LindmanIK Hakarpspojkarnaej start

Bana 4

3 130 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias WestfältGotlands Bro OK17:395:38
2Brent GodmanGotlands Bro OK18:31+0:525:54
3Ronny LiljegrenGotlands Bro OK18:38+0:595:57
4Fredrik LevinSvaide Roma SOK18:40+1:015:57
5Albert AskengrenBergnäsets AIK19:10+1:316:07
6Ulf NilssonGotlands Bro OK20:58+3:196:41
7Göran KimellGotlands Bro OK21:05+3:266:44
8Olof PerssonSvaide Roma SOK21:07+3:286:44
9Albin LindgrenVisborgs OK21:21+3:426:49
10Anders KallingsVisborgs OK21:52+4:136:59
11Stefan WahlgrenVisborgs OK22:32+4:537:11
12David LevinSvaide Roma SOK23:01+5:227:21
13Sune LevinGarda OK24:25+6:467:48
14Gunnar HallströmVisborgs OK26:06+8:278:20
15Ann-Charlotte DahlVisborgs OK27:50+10:118:53
16Pontus GustafssonSvaide Roma SOK28:16+10:379:01
17Pernilla MellinSvaide Roma SOK30:44+13:059:49
Håkan MattssonGotlands Bro OKej godkänd
Andreas LiljegrenGotlands Bro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser