Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Havs OL Dag2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Havs OL Dag2
Arrangörsorganisation: Stigmännen Karlshamns OK
Datum: lördag 9 juli 2011

D21

6 600 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina PerssonOK Skogsfalken48:017:16
2Rebecka OlssonOK Skogsfalken48:47+0:467:23
3Ellinor TjernlundOK Vilse 8749:56+1:557:33
4Lisa PetterssonOK Dacke51:01+3:007:43
5Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna51:37+3:367:49
6Lena JakobssonNybro OK51:57+3:567:52
7Sanna LinseforsLunds OK52:09+4:087:54
8Malin SandIK Hakarpspojkarna52:39+4:387:58
9Cecilia BrattOK Orion54:00+5:598:10
10Karin Aneland-ThernIFK Göteborg54:26+6:258:14
11Maja PetterssonOK Vilse 8755:44+7:438:26
12Marie AnderssonJönköpings OK57:31+9:308:42
13Sara Snogerup LinseLunds OK58:04+10:038:47
14Josefin TjernlundOK Vilse 8759:17+11:168:58
15Frida NeroGöteborg-Majorna OK59:42+11:419:02
16Maria OhlssonOK Dacke1:00:31+12:309:10
17Therése IvarssonOK Skogshjortarna1:00:43+12:429:11
18Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:02:00+13:599:23
19Karna ThorssonOK Linné1:02:18+14:179:26
20Kristina AnderssonJönköpings OK1:04:02+16:019:42
21Hanna MellbyEslövs FK1:04:22+16:219:45
22Eva-Lotta BengtssonLunds OK1:08:35+20:3410:23
23Emma FaxénVäxjö OK1:09:10+21:0910:28
23Julia LundquistNybro OK1:09:10+21:0910:28
25Johanna RagvaldOK Linné1:09:42+21:4110:33
26Elin SvenssonSkåneslättens OL1:12:52+24:5111:02
27Frida AnderssonOK Dacke1:13:27+25:2611:07
28Matilda JonssonLinköpings OK1:15:31+27:3011:26
29Mia KaisajunttiOK Skogsfalken1:15:48+27:4711:29
30Ingela SmedenmarkRonneby OK1:17:15+29:1411:42
31Sandra AxelssonVänersborgs SK1:21:20+33:1912:19
32Anne Konring LarsenFIF Hilleröd1:27:02+39:0113:11
Lina SvenssonOK Skogsfalkendiskvalificerad
Ida HördegårdhIFK Göteborgdiskvalificerad
Frida NilssonSkåneslättens OLdiskvalificerad
Lina NeroRonneby OKej start
Linda JanssonIK Hakarpspojkarnaej start

H21

8 000 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas PilbladIFK Göteborg46:075:45
2Isak BergmanOK Skogsfalken46:42+0:355:50
3Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna47:38+1:315:57
4Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna48:17+2:106:02
5Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF49:30+3:236:11
6Martin IvarssonOK Skogshjortarna50:09+4:026:16
7Edvin KarlssonOK Denseln50:18+4:116:17
8Rune Nygaard MonradSpring Cup OK51:29+5:226:26
9Aaron PrinceSävedalens AIK52:50+6:436:36
10Hugo MattssonSkåneslättens OL53:25+7:186:40
11Emil SvalbringMålilla OK53:37+7:306:42
12Mattias HolmstrandIFK Göteborg54:52+8:456:51
13Andréas ThernIFK Göteborg54:54+8:476:51
14Anton WibergOK Skogsfalken56:49+10:427:06
15Oskar LundqvistNybro OK57:58+11:517:14
16Simon SmedbergOK Skogsfalken58:10+12:037:16
17Niklas OlssonSkåneslättens OL58:24+12:177:18
18Niclas TjernlundOK Vilse 8759:37+13:307:27
19Peter AnderssonSöders SOL Tyresö1:00:08+14:017:31
20Mattias JohanssonIFK Moras OK1:00:21+14:147:32
21Henrik ModigOK Pan-Kristianstad1:00:46+14:397:35
22Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:00:49+14:427:36
23Jan-Olof SvenssonHalmstad OK1:02:09+16:027:46
24Björn HellrupHelsingborgs SOK1:02:34+16:277:49
25Johan EkelövSkåneslättens OL1:02:40+16:337:50
26Andreas KällmingIK Hakarpspojkarna1:04:12+18:058:01
27Pontus PeterssonOK Orion1:05:09+19:028:08
28Jakob JakobssonNybro OK1:05:28+19:218:11
29Sebastian WahlströmSnättringe SK1:06:23+20:168:17
30Daniel "Myran" MillbornChickhunters OK1:06:49+20:428:21
31Roland PerssonSkarpnäcks OL1:07:21+21:148:25
32Tomas JohanssonVänersborgs SK1:09:11+23:048:38
33Henrik LundqvistOK Gynge1:17:19+31:129:39
34Måns FaxénVäxjö OK1:17:35+31:289:41
35Mårten NiklassonEslövs FK1:19:23+33:169:55
36Axel LindénRonneby OK1:25:54+39:4710:44
37Johan PhilipssonMarkaryds FK1:39:42+53:3512:27
Björn AnderssonOK Dackediskvalificerad
Johan G HördegårdhIFK Göteborgdiskvalificerad
Markus HederskogMalungs OK Skogsmårdarnadiskvalificerad
Aleksander BernaciakOK Oriondiskvalificerad
Fredrik NilssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Tom OlaussonOK Orionej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start

D21 Kort

5 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva GustafssonFalkenbergs OK57:3711:04
2Camilla NilssonOK Torfinn1:07:51+10:1413:02
3Emma BrenanderSOK Viljan1:08:00+10:2313:04
4Rikke Nygaard MonradSpring Cup OK1:37:54+40:1718:49

H21 Kort

6 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus GrönlundLunds OK53:018:01
2Albin AnderssonFalkenbergs OK1:00:11+7:109:07
3Simon SteinerBussola OK/OLG Säuliamt1:00:14+7:139:07
4Tobias PerssonOK Kompassen1:04:41+11:409:48
5Lars-Ola BligårdOK Vilse 871:08:47+15:4610:25
6Peter NilssonLunds OK1:23:12+30:1112:36

H20

6 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip OlssonOK Skogsfalken47:467:14
2Marcus SvenssonSkåneslättens OL49:30+1:447:30
3Albin AnderssonMarkbygdens OK49:50+2:047:33
4Tobias NilssonOK Skogsfalken51:00+3:147:43
5Andreas NilssonMarkaryds FK55:44+7:588:26
6Anton PhilipssonMarkaryds FK55:54+8:088:28
7Adam GeorgssonOK Nackhe56:41+8:558:35
8Anton ÖsterbladOK Skogsfalken58:37+10:518:52
9Anton OddmoHärlövs IF59:00+11:148:56
10Arvid KällOK Älme1:07:39+19:5310:15
Johan EngströmOK Oriondiskvalificerad
Fredrik HenrikssonRonneby OKej start
Carl-Johan BergmanOK Älmeej start

D18

5 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna HolménHelsingborgs SOK47:549:12
2Josefin AnderssonMarkbygdens OK48:08+0:149:15
3Matilda StenssonHelsingborgs SOK49:27+1:339:30
4Tove IngvarssonOK Skogsfalken51:32+3:389:54
5Amanda ClaessonSävedalens AIK51:42+3:489:56
6Moa OlssonÖrkelljunga FK54:06+6:1210:24
7Linnea ÖstergrenVäxjö OK1:00:19+12:2511:35
8Sofia BrenanderSOK Viljan1:08:32+20:3813:10
9Elinor LindelöwHärlövs IF1:14:14+26:2014:16
10Karin FriströmSkarpnäcks OL1:35:33+47:3918:22
Märta-Stina KällOK Älmediskvalificerad
Frida HedinHjärnarps GH OLdiskvalificerad
Anna JonsonRonneby OKej start

D16

4 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVärend GN OL40:508:52
2Malin WidénUddevalla OK42:12+1:229:10
3Jessica NilssonOK Torfinn42:20+1:309:12
4Amanda JohanssonOK Dacke44:19+3:299:38
5Hanna DjerfLerums SOK46:31+5:4110:06
6Caroline LindelöwHärlövs IF50:47+9:5711:02
7Emelie NilssonÖrkelljunga FK1:05:27+24:3714:13
8Moa WåhlinOK Skogsfalken1:06:39+25:4914:29
Annika JönssonSkåneslättens OLej start
Tilda JohanssonOK Orionej start

H16

5 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik EklundVäxjö OK49:388:42
2Joakim SvenssonOK Älme50:19+0:418:49
3Erik AnderssonStigmännen Karlshamns OK52:58+3:209:17
4Lukas BökmanRonneby OK53:26+3:489:22
5Felix PerssonOK Skogsfalken53:59+4:219:28
6Harald OttmerTormestorps IF56:18+6:409:52
7Albin KarlssonOK Vilse 8757:18+7:4010:03
8Johan EklundVäxjö OK58:11+8:3310:12
9Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK59:10+9:3210:22
10Jan DalheimerIK Vikings OK1:00:18+10:4010:34
11Filip LindellLinköpings OK1:03:59+14:2111:13
12Johan LiljebjörnNybro OK1:07:31+17:5311:50
13Henning OttmerTormestorps IF1:07:50+18:1211:54
14Andreas HenryssonOK Dacke1:09:31+19:5312:11
15Jakob LuedtkeSkåneslättens OL1:12:48+23:1012:46
Edvin SmedbergOK Skogsfalkendiskvalificerad
Christoffer MöllerSkåneslättens OLdiskvalificerad

D14

3 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny BredfeltLunds OK32:098:14
2Jonna JungåkerKorsnäs IF OK33:38+1:298:37
3Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL34:47+2:388:55
4Gabriella BerganderEksjö SOK34:48+2:398:55
5Lisa JohanssonOK Tranan34:54+2:458:56
6Emma DjerfLerums SOK36:49+4:409:26
7Klara DjerfLerums SOK38:28+6:199:51
8Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK38:46+6:379:56
9Tora WesterbergOK Kolmården38:59+6:509:59
10Lina SundqvistOK Tranan42:38+10:2910:55
11Elin LundqvistNybro OK45:37+13:2811:41
12Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK46:54+14:4512:01
13Frida JohanssonLinköpings OK51:17+19:0813:08
14Cecilia SpångbergLunds OK54:00+21:5113:50
Emma LindellLinköpings OKdiskvalificerad
Hanna MelanderStigmännen Karlshamns OKej start
Alva RasmussenNyköpings OKej start

H14

4 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK38:277:50
2Lukas LundgrenVärend GN OL40:26+1:598:15
3Bernard MattssonSkåneslättens OL44:23+5:569:03
4Hugo DahlbergHaninge SOK44:25+5:589:03
5Philip EdvardssonEksjö SOK47:31+9:049:41
6Simon RuneforsVäxjö OK48:00+9:339:47
7Adam SegerslättSkåneslättens OL55:27+17:0011:18
8Albin ClaessonSävedalens AIK55:55+17:2811:24
9Elias MöllerSkåneslättens OL1:01:06+22:3912:28
10Albin HenryssonOK Dacke1:04:58+26:3113:15
11Erik LiljebjörnNybro OK1:09:18+30:5114:08
12Alfred HenrikssonLunds OK1:20:11+41:4416:21
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLdiskvalificerad
Alexander Skeppland HoleNydalens SKdiskvalificerad
Martin LindelöwHärlövs IFdiskvalificerad
Alexander GraadRonneby OKdiskvalificerad
Oscar PhilipssonMarkaryds FKdiskvalificerad
Albin LagerNässjö OKej start
Melker JohanssonOK Orionej start

D12

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AskMarkbygdens OK26:298:32
2Ronja JungåkerKorsnäs IF OK27:23+0:548:50
3Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK30:26+3:579:49
4Klara AxelssonMarkbygdens OK32:15+5:4610:24
5Sofie PerssonHärlövs IF36:30+10:0111:46
6Emma S JohanssonLinköpings OK39:22+12:5312:41
7Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK40:24+13:5513:01
8Emmy HelmerssonHässleholms OK42:37+16:0813:44
9Wilma MarkholmSkåneslättens OL44:38+18:0914:23
10Elin SvenssonOK Älme49:30+23:0115:58
11Ebba JensenSkåneslättens OL1:42:10+1:15:4132:57
Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubbdiskvalificerad
Linnea DagsbergOK Orionej start

H12

3 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar JohanssonOK Dacke24:137:48
2Emil PetterssonOK Dacke26:52+2:398:40
3Felix AxelssonMarkbygdens OK27:03+2:508:43
4Isac EricssonVäxjö OK28:15+4:029:06
5Andreas JonssonOK Orion29:14+5:019:25
6Albin MånssonVäxjö OK29:16+5:039:26
7Eskil TryggöTrollhättans SOK30:11+5:589:44
8Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna32:58+8:4510:38
9Gustav RuneforsVäxjö OK35:05+10:5211:19
10Oscar ModigOK Pan-Kristianstad36:59+12:4611:55
11Benjamin SturekSOK Viljan40:43+16:3013:08
12Anton Johansson GlivessonRonneby OK51:18+27:0516:32
13Klas JohanssonOK Tranan59:24+35:1119:09
Allan HedbergLunds OKdiskvalificerad
Axel FranssonOK Dackediskvalificerad

D12 Kort

1 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara LuedtkeSkåneslättens OL17:238:49
2Isa LuedtkeSkåneslättens OL17:45+0:229:00

H12 Kort

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WallströmNyköpings OK19:279:15
2Oscar NilssonAlvesta SOK27:10+7:4312:56
Love RasmussenNyköpings OKej start

D10

1 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda JonssonOK Orion13:146:43
2Alicia LundgrenVärend GN OL14:40+1:267:26
3Lovisa JohanssonOK Dacke15:28+2:147:51
4Tea MarkholmSkåneslättens OL17:22+4:088:48
5Emma NilssonAlvesta SOK19:33+6:199:55
5Wilma BerganderEksjö SOK19:33+6:199:55
7Vanja BökmanRonneby OK19:58+6:4410:08
8Tina LjungqvistLunds OK22:31+9:1711:25
9Stina MöllerSkåneslättens OL31:49+18:3516:09
10Ida EdvardssonEksjö SOK33:45+20:3117:07
11Olivia GrönkvistJönköpings OK35:52+22:3818:12

H10

2 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid WesterbergOK Kolmården14:096:44
2Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK15:27+1:187:21
3Povel HedbergLunds OK16:07+1:587:40
4Joar TryggöTrollhättans SOK16:34+2:257:53
5Arvid KronmarFK Vittus16:52+2:438:01
6Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb18:10+4:018:39
7Andreas OscarssonFK Göingarna19:02+4:539:03
8Max KärvhagOK Skogsfalken19:38+5:299:20
9Max PerssonOK Skogsfalken20:24+6:159:42
10Jakob NilssonStigmännen Karlshamns OK20:36+6:279:48
11Aron ThorénRonneby OK21:51+7:4210:24
12Edvin MånssonVäxjö OK22:12+8:0310:34
13Hugo NilssonStigmännen Karlshamns OK22:29+8:2010:42
14Loke HedbergLunds OK25:23+11:1412:05
15Ivar HelmerssonHässleholms OK26:11+12:0212:28
16Victor ModigOK Pan-Kristianstad26:43+12:3412:43

D35

6 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara PrinceSävedalens AIK53:078:42
2Anna-Karin JonssonOK Orion56:20+3:139:14
3Karolina SöderbergMölndal Outdoor IF56:21+3:149:14
4Annika JohanssonOK Tranan58:25+5:189:34
5Linda LarssonOK Dacke59:34+6:279:45
6Esther HaslerBussola OK/OLG Säuliamt1:01:53+8:4610:08
7Malin LeijonHärlövs IF1:07:06+13:5911:00
8Marie NilssonHärlövs IF1:12:02+18:5511:48
9Maria HelmerssonHässleholms OK1:21:00+27:5313:16
10Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:50:34+57:2718:07
Karin AlmgrenSöders SOL Tyresödiskvalificerad

H35

6 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik SjökvistOK Orion52:447:59
2Ola SöderbergOK Skogsfalken53:27+0:438:05
3Torstein HoleNydalens SK53:41+0:578:08
4Marcus AlexanderssonKalmar OK55:39+2:558:25
5Johan HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:04:51+12:079:49
6Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK1:12:18+19:3410:57
7Rune Konring LarsenFIF Hilleröd1:58:12+1:05:2817:54

D40

4 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SmedbergOK Skogsfalken33:457:20
2Anna Isaksson-ForsgrenOK Tyr38:48+5:038:26
3Annika EricssonVäxjö OK39:22+5:378:33
4Sara GiselssonRonneby OK41:58+8:139:07
5Anne JohanssonOK Dacke42:08+8:239:09
6Anna LjungqvistLunds OK42:42+8:579:16
7Maria WallströmNyköpings OK43:58+10:139:33
8Ulrika GustafssonIK Vista44:09+10:249:35
9Gunilla KarlssonVäxjö OK44:20+10:359:38
10Åsa HedinHjärnarps GH OL45:25+11:409:52
11Sofia WesterbergOK Kolmården46:04+12:1910:00
12Helena KarlssonNässjö OK46:28+12:4310:06
13Marina AxelssonMarkbygdens OK46:41+12:5610:08
14Maria OlofssonLinköpings OK48:43+14:5810:35
15Jeanette SigenstamMarkbygdens OK49:07+15:2210:40
16Maria ModigOK Pan-Kristianstad49:43+15:5810:48
17Carina BerganderEksjö SOK50:01+16:1610:52
18Susanne W KarlssonHärlövs IF55:09+21:2411:59
19Kristina PerssonHärlövs IF55:16+21:3112:00
20Karolina KarlssonNybro OK56:20+22:3512:14
21Marie MarkholmSkåneslättens OL56:45+23:0012:20
22Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb1:28:41+54:5619:16

H40

6 600 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth JohanssonOK Tranan48:037:16
2Fredrik SmedbergOK Skogsfalken48:22+0:197:19
3Niklas BrattOK Orion48:35+0:327:21
4Magnus LarssonOK Dacke50:04+2:017:35
5Mikael WesterbergOK Kolmården52:04+4:017:53
6Tommy JohanssonVästvärmlands OK52:17+4:147:55
7Niklas NilssonHärlövs IF55:39+7:368:25
8Klas GrönqvistJönköpings OK55:43+7:408:26
9Fabian LjungquistLunds OK56:46+8:438:36
10Anders ArfwedsonFrölunda OL56:53+8:508:37
11Magnus LarsenFK Boken58:27+10:248:51
12Magnus EricssonVäxjö OK1:00:13+12:109:07
13Håkan ErikssonHästveda OK1:00:55+12:529:13
14Fredrik AskMarkbygdens OK1:01:03+13:009:15
15Michael AdamssonNybro OK1:01:34+13:319:19
16Magnus GraadRonneby OK1:02:06+14:039:24
17Lasse KarlssonIstrums SK1:02:26+14:239:27
18Anders EdvardssonEksjö SOK1:03:20+15:179:35
19Jesper JohanssonLinköpings OK1:03:31+15:289:37
20Martin WildheimMölndal Outdoor IF1:05:25+17:229:54
21Håkan KarlssonFK Finn1:07:01+18:5810:09
22Håkan FranssonRonneby OK1:08:26+20:2310:22
23Christer LindellLinköpings OK1:08:54+20:5110:26
24Patrik LundqvistNybro OK1:11:24+23:2110:49
25Ari HyvönenKFUM Örebro OK1:11:50+23:4710:53
26Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:14:14+26:1111:14
27Patrik WåhlinOK Skogsfalken1:19:01+30:5811:58
28Lars NordgrenEksjö SOK1:19:20+31:1712:01
29Ola JönssonOK Vilse 871:21:55+33:5212:24
30Anders MalmqvistMotala AIF OL1:24:15+36:1212:45
31Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:44:19+56:1615:48
Nils HelmerssonHässleholms OKdiskvalificerad
Thomas SundströmRonneby OKdiskvalificerad
Jan-Ove WikingIstrums SKej start

D45

4 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela EkelövSkåneslättens OL32:598:02
2Eva PetterssonOK Dacke36:10+3:118:49
3Ann FranzénOK Södertörn37:03+4:049:02
4Lotta JungåkerKorsnäs IF OK38:30+5:319:23
5Anneli CarlssonFK Finn39:44+6:459:41
6Suzy LarssonOK Skogshjortarna42:11+9:1210:17
7Cecilia LingerudOK Skogsfalken44:30+11:3110:51
8Ingela AnderssonLunds OK45:41+12:4211:08
9Lena Sandgren SwartzOK Orion45:53+12:5411:11
10Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK47:03+14:0411:28
11Marita PhilipssonMarkaryds FK47:34+14:3511:36
12Maria TryggöTrollhättans SOK50:12+17:1312:14
13Helena AnderssonMarkbygdens OK51:54+18:5512:39
14Marie SvalbringMålilla OK52:11+19:1212:43
15Carina NilssonTäby OK53:06+20:0712:57
16Annika MarthinssonHylte OK53:32+20:3313:03
17Sussi JonsonRonneby OK54:02+21:0313:10
18Nina DjerfLerums SOK54:12+21:1313:13
19Lotta BerndtssonSkåneslättens OL57:21+24:2213:59
20Kristina SpångbergLunds OK58:03+25:0414:09
21Ann-Kristine NilssonSkåneslättens OL1:00:05+27:0614:39
22Gitte OscarssonFK Göingarna1:05:56+32:5716:04
Britt-Marie BengtssonFK Åsendiskvalificerad

H45

6 600 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf JungstrandMalmö OK46:457:05
2Peter HedbergLunds OK49:13+2:287:27
3Lars PerssonOK Skogsfalken50:32+3:477:39
4Magnus OscarssonFK Göingarna54:56+8:118:19
5Per FranzénOK Södertörn56:20+9:358:32
6Pär ClaessonSävedalens AIK56:29+9:448:33
7Niclas AnderssonMarkbygdens OK57:10+10:258:39
8Lars KarlssonValbo AIF57:17+10:328:40
9Micke WallströmNyköpings OK59:01+12:168:56
10Magnus IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubb1:00:05+13:209:06
11Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:00:15+13:309:07
12Mikael JungbjerGöteborgs Skidklubb1:00:41+13:569:11
13Anders SvalbringMålilla OK1:02:25+15:409:27
14Per SundqvistOK Tranan1:02:29+15:449:28
15Hans KööhlerTrollhättans SOK1:03:55+17:109:41
16Anders NilssonTäby OK1:04:30+17:459:46
17Ulf JohanssonOK Dacke1:05:07+18:229:51
18Håkan LindbergOK Vilse 871:06:20+19:3510:03
19Mats BredfeltLunds OK1:08:40+21:5510:24
20Michael AnderssonLunds OK1:09:54+23:0910:35
21Kjell SvenssonOK Älme1:11:17+24:3210:48
22Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:12:08+25:2310:55
23Patrick DjerfLerums SOK1:14:40+27:5511:18
24Dag TryggöTrollhättans SOK1:20:52+34:0712:15
25Magnus JönssonSkåneslättens OL1:26:54+40:0913:10
26Magnus NilssonHärlövs IF1:34:35+47:5014:19
Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OLdiskvalificerad
Tore TjernlundOK Vilse 87diskvalificerad
Lars-Olof LundquistNybro OKdiskvalificerad
Erland TorstenssonEmmaboda Verda OKdiskvalificerad
Anders PetterssonOK Dackediskvalificerad
Patrick PerssonHärlövs IFdiskvalificerad
Sven LundgrenVärend GN OLej start

D50

4 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK36:178:26
2Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad39:21+3:049:09
3Ann-Christin NeroRonneby OK39:46+3:299:14
4Kerstin TjernlundOK Vilse 8740:55+4:389:30
5Mona ÅkermanValbo AIF44:00+7:4310:13
6Ingrid SvantesdotterFK Göingarna45:23+9:0610:33
7Annette Falck-LarssonVänersborgs SK48:01+11:4411:10
8Mona PalmLessebo OK50:33+14:1611:45
9Charlotte LundquistNybro OK52:25+16:0812:11
10Eva SvanbergJärfälla OK53:47+17:3012:30
11Ingrid RoosMotala AIF OL1:00:03+23:4613:57
12Kristina JohanssonKalmar OK1:05:42+29:2515:16
13Eva TollsternVäxjö AIS1:08:55+32:3816:01
14Berit RuneforsVäxjö OK1:14:05+37:4817:13
15Ulla RagnarssonOK Skogshjortarna1:23:56+47:3919:31
Marianne ThorssonIK Trenne Ullareddiskvalificerad
Lena Henriksson-ÅgrenRonneby OKej start

H50

6 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna51:038:22
2Mats CarlssonOK Vilse 8758:28+7:259:35
3Ingemar MånssonRonneby OK1:00:38+9:359:56
4Björn MauritzonÖrkelljunga FK1:01:24+10:2110:03
5Håkan HenmyrJärla Orientering1:04:53+13:5010:38
6Mats ArnessonNybro OK1:05:33+14:3010:44
7Bengt MarthinssonHylte OK1:06:39+15:3610:55
8Jan SahlIF Hagen1:08:33+17:3011:14
9Göran MattssonSkåneslättens OL1:09:06+18:0311:19
10Manfred OlejnikSOK Viljan1:17:51+26:4812:45
11Werner KöhlerTullinge SK1:19:36+28:3313:02
12Claus MikkelsenOK Sorø1:29:31+38:2814:40
Staffan KällOK Älmediskvalificerad
Christer FranssonMotala AIF OLdiskvalificerad
Ingemar NilssonFK Åsendiskvalificerad
Mats JönssonKorsnäs IF OKdiskvalificerad
Gunnar SvanbergJärfälla OKdiskvalificerad
Kyrre ThalbergLunds OKej start

D55

4 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stella KällOK Älme52:3512:13
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK55:14+2:3912:50
3Gunnel HultqvistIF Hagen59:13+6:3813:46
4Stina GunnarssonHärlövs IF1:07:29+14:5415:41
5Arja IngvarssonOK Vilse 871:09:51+17:1616:14
6Radka KühnelTrollhättans SOK1:18:33+25:5818:16

H55

5 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LarssonFK Göingarna45:488:10
2Håkan ForsmanRonneby OK48:29+2:418:39
3Jan SvenssonOK Skogsfalken52:12+6:249:19
4Leif CarlssonSOK Viljan53:22+7:349:31
5Ingmar EkelövSkåneslättens OL53:43+7:559:35
6Fredrik HjortHelsingborgs SOK53:58+8:109:38
7Roy FranssonÄrla IF54:09+8:219:40
8Pierre KarlssonOK Alehof54:32+8:449:44
9Åke OhlsonOK Skogsfalken54:47+8:599:46
10Thomas NilssonFK Göingarna54:48+9:009:47
11Arne AnderssonOK Torfinn57:45+11:5710:18
12Jan WahlströmSnättringe SK58:02+12:1410:21
13Lars EklundVäxjö OK58:23+12:3510:25
14Bror WidenUddevalla OK59:56+14:0810:42
15Per Arne EvaldssonOK Gynge1:01:00+15:1210:53
16Olle BohmanHjärnarps GH OL1:01:17+15:2910:56
17Bo SalomonssonKalmar OK1:02:12+16:2411:06
18Michael ParvangSölleröd OK1:02:58+17:1011:14
19Conny SahlinVänersborgs SK1:03:02+17:1411:15
20Bengt AspvallRonneby OK1:04:06+18:1811:26
21Mats IngvarssonOK Vilse 871:06:43+20:5511:54
Max PrangFredensborg OKdiskvalificerad
Lars StrandOK Älmediskvalificerad
Kenneth FagerFK Vittusdiskvalificerad
Göran LarssonVänersborgs SKdiskvalificerad
Peter RasmussenNyköpings OKej start

D60

3 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel MånssonOK Vilse 8742:0210:46
2Margareta SvenssonOK Vilse 8745:20+3:1811:37
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK49:13+7:1112:37
4Berith PetterssonVänersborgs SK49:25+7:2312:40
5Anita AnderssonOK Skogshjortarna58:56+16:5415:06
6Vivianne HolgerssonOK Måsen1:01:59+19:5715:53
7Sonja HammarOK Kompassen1:03:29+21:2716:16
8Vanja GummessonNybro OK1:24:51+42:4921:45
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OKdiskvalificerad
Marie-Louise KarlssonNybro OKej start
Marianne SöderbergIFK Lidingös Skid o OKej start

H60

5 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove ThorssonIK Trenne Ullared45:288:44
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK47:40+2:129:10
3Agne BengtssonOK Kompassen48:40+3:129:21
4Lars-Åke ÅbergKalmar OK52:32+7:0410:06
5Krister NilssonVäxjö OK58:42+13:1411:17
6Christian StrandgaardSölleröd OK1:00:42+15:1411:40
7Lars-Åke SjökvistVärend GN OL1:09:08+23:4013:17
8Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK1:09:25+23:5713:20
9Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna1:13:48+28:2014:11
Lars SvenssonOK Vilse 87diskvalificerad
Hans HolgerssonOK Måsendiskvalificerad

D65

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK40:0012:54
2Carina LindmanFinspångs SOK43:18+3:1813:58
3Inger AxelssonOK Orion49:46+9:4616:03
4Eva IsakssonOK Skogshjortarna49:50+9:5016:04
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL54:03+14:0317:26
6Mona CarlsonOK Skogshjortarna1:04:22+24:2220:45
7Karin BengtssonOK Kompassen1:16:31+36:3124:40
8Barbro NilssonAlvesta SOK1:18:54+38:5425:27
9Marianne CarlssonSkåneslättens OL1:23:08+43:0826:49
10Gunnel WesterÖrkelljunga FK1:23:14+43:1426:50
Britten PerssonFinspångs SOKdiskvalificerad
Gunnel NilssonMalmö OKdiskvalificerad
Lisbeth ThomsenKolding OKej start

H65

5 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan LjungVaggeryds SOK47:179:27
2Leif LindströmNybro OK51:47+4:3010:21
3Aymonn AnderssonOK Dacke52:28+5:1110:29
4Kent EkdahlEmmaboda Verda OK52:52+5:3510:34
5Ingemar AnderssonOK Orion53:53+6:3610:46
6Kjell MånssonRonneby OK54:13+6:5610:50
7Lennart BohmanFK Vittus57:28+10:1111:29
8Björn NordströmHässleholms OK57:46+10:2911:33
9Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna59:55+12:3811:59
10Roy OwessonHelsingborgs SOK1:00:29+13:1212:05
11Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF1:03:48+16:3112:45
12Jörn ThomsenKolding OK1:04:39+17:2212:55
13Bengt NilssonAlvesta SOK1:05:59+18:4213:11
14Bertil OttossonFK Göingarna1:06:50+19:3313:22
15Roland ErikssonHästveda OK1:10:40+23:2314:08
16Palle Möller NIelsenOdense OK1:23:49+36:3216:45
17Ingemar ErlandssonVäxjö OK1:34:12+46:5518:50
Nils KarlssonVäxjö AISdiskvalificerad
Roland NilssonFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Kenneth KarlssonNybro OKej start

H70

3 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivan AnderssonMarkbygdens OK42:4211:14
2Inge NilssonTockarps IK46:41+3:5912:17
3Rune BengtssonRonneby OK47:52+5:1012:35
4Anders CarlssonSkåneslättens OL48:15+5:3312:41
5Jan SöderbergIFK Lidingös Skid o OK49:22+6:4012:59
6Hagbert PerssonVäxjö OK52:19+9:3713:46
7Torgny JonssonVäxjö AIS1:01:09+18:2716:05
8Lennart NilssonMalmö OK1:10:09+27:2718:27
9Allan HammarOK Kompassen1:29:12+46:3023:28
Stig BengtssonMotala AIF OLdiskvalificerad
Gösta LindmanFinspångs SOKdiskvalificerad

D75

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad1:20:4926:04
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H75

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl ÅkermanMotala AIF OL1:11:4118:51
2Bertil ÅkessonVäxjö AIS1:23:22+11:4121:56

H80

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture JanssonEmmaboda Verda OK1:01:3119:50
2Sven SvenssonFK Vittus1:04:42+3:1120:52
3Ove NordahlSimrishamns OK1:30:32+29:0129:12
Kurt DoseKöge OKdiskvalificerad

Inskolning

1 820 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Miranda AhrenborgVärend GN OLfullföljt
Axel BrattOK Orionfullföljt
Ella BrattOK Orionfullföljt
Linnéa EdvardssonEksjö SOKfullföljt
Felicia FranssonOK Dackefullföljt
Alva GrönqvistJönköpings OKfullföljt
Emil HjalmarssonEmmaboda Verda OKfullföljt
Agnes IvarssonOK Skogshjortarnafullföljt
Carl Johansson GlivessonRonneby OKfullföljt
Andreas KarlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Ronja KarlssonHärlövs IFfullföljt
Linnea LeijonHärlövs IFfullföljt
Klas LjungqvistLunds OKfullföljt
Viktor LundqvistNybro OKfullföljt
Maja MånssonOK Orionfullföljt
Saga NilssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Louisa OscarssonFK Göingarnafullföljt
Freja StjernkvistOK Skogsfalkenfullföljt
Vendela SturekSOK Viljanfullföljt
Ebba ThernOK Skogshjortarnafullföljt

U1

1 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LarssonOK Dacke14:438:05
2Mimmi Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubb18:25+3:4210:07
3Erik ÅkessonVäxjö AIS21:11+6:2811:38
4Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK21:27+6:4411:47
5Wille WernströmRonneby OK27:27+12:4415:04

U2

1 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubb16:378:26
2Hugo EricssonVäxjö OK16:44+0:078:29
3Gabriel HåkanssonRonneby OK18:08+1:319:12
4Calle YxellOK Skogsfalken18:12+1:359:14
5Samuel HåkanssonRonneby OK19:10+2:339:43
6Erik AhrenborgVärend GN OL19:11+2:349:44
7Emil WallströmNyköpings OK19:21+2:449:49
8Ella SöderbergOK Skogsfalken21:37+5:0010:58
9Oscar JensenSkåneslättens OL22:02+5:2511:11
10Albin BengtssonOK Vilse 8724:40+8:0312:31
11Linus WernströmRonneby OK27:19+10:4213:51

Öppen motion 1

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob WilhelmssonOK Dacke19:299:16
2Linda NilssonAlvesta SOK19:40+0:119:21
3Tea EnerothAlvesta SOK19:53+0:249:28
4Johanna WilhelmssonOK Dacke21:32+2:0310:15
5Kicki JärvholmVäxjö OK23:05+3:3610:59
6Li-Min SvenssonOK Älme25:19+5:5012:03
7Zebastian ArfwedsonFrölunda OL25:22+5:5312:04
8Leo EnerothAlvesta SOK26:41+7:1212:42
9Klara JohanssonVästvärmlands OK30:33+11:0414:32
10Anette BohmanHjärnarps GH OL33:32+14:0315:58
11Marie MöllerSkåneslättens OL42:01+22:3220:00
12Maria MöllerSkåneslättens OL42:02+22:3320:00
Anton MånssonOK Oriondiskvalificerad

Öppen motion 2

3 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina BergHelsingborgs SOK23:216:16
2Markus CarlssonAlvesta SOK29:52+6:318:01
3Linda NilssonStigmännen Karlshamns OK38:39+15:1810:23
4Anders MöllerSkåneslättens OL40:43+17:2210:56
5Irmalinn NilssonHärlövs IF41:16+17:5511:05
6Yvonne JungbjerGöteborgs Skidklubb43:26+20:0511:40
7Jörgen MöllerSkåneslättens OL46:54+23:3312:36
8Mariann SvenssonVäxjö AIS53:59+30:3814:30
9Margareta WikströmVäxjö AIS1:00:16+36:5516:12
10Rosita KarlssonVäxjö AIS1:00:43+37:2216:19
11Berit LindahlAlvesta SOK1:02:51+39:3016:53
12Anna MatssonSkåneslättens OL1:03:53+40:3217:10
13Gösta OscarssonFK Göingarna1:28:47+1:05:2623:51
14Henry PeterssonAlvesta SOK1:38:33+1:15:1226:29

Öppen motion 3

3 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla KallerbäckEmmaboda Verda OK37:1011:59
2Adam CederqvistStigmännen Karlshamns OK37:49+0:3912:11
3Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna42:37+5:2713:44
4Anders BlomqvistOK Skogsfalken45:46+8:3614:45
5Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb49:53+12:4316:05
6Håkan CarlssonAlvesta SOK52:22+15:1216:53
7Mats RuneforsVäxjö OK52:30+15:2016:56
8Kerstin HenrysdotterKalmar OK56:32+19:2218:14
9Annika BredfeltLunds OK58:49+21:3918:58
10Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna1:04:28+27:1820:47
11Kjell PerssonOK Älme1:08:59+31:4922:15
12Yvonne SvillingFK Vittus1:23:50+46:4027:02
13Susanna LindellLinköpings OK1:24:40+47:3027:18
14Marie LundOK Gynge1:47:18+1:10:0834:36

Öppen motion 4

4 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf GustafssonTormestorps IF52:4011:12
2Annika FasthBoxholm-Mjölby OL55:56+3:1611:54
3Magnus KärvhagOK Skogsfalken1:00:04+7:2412:46
4Peter LiljedahlOK Skogsfalken1:04:17+11:3713:40
5Pernilla BökmanRonneby OK1:05:16+12:3613:53
6Mikael JohanssonRonneby OK1:05:17+12:3713:53
7Erika ErikssonStigmännen Karlshamns OK1:06:38+13:5814:10
8Joakim SorinderOK Skogsfalken1:08:37+15:5714:35
9Hanna P-EdvardssonEksjö SOK1:13:20+20:4015:36
10Caroline LiljebjörnNybro OK1:17:44+25:0416:32
11Amanda BengtssonOK Vilse 871:22:25+29:4517:32
12Karin NilssonFK Göingarna1:42:22+49:4221:46

Öppen motion 5

3 900 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar HandmarkOK Pan-Kristianstad42:5911:01
2Anna LööfOK Pan-Kristianstad43:24+0:2511:07
3Linda IngemarssonFK Vittus43:48+0:4911:13
4Louise RolanderOK Pan-Kristianstad44:16+1:1711:21
5Per EnerothAlvesta SOK44:21+1:2211:22
6Maria TrulssonHärlövs IF46:13+3:1411:51
7Jenny HolménHylte OK47:02+4:0312:03
8Wiliam LundströmOK Torfinn47:38+4:3912:12
9Leif IngemarssonFK Vittus48:10+5:1112:21
10Kerstin BobergOK Roxen53:53+10:5413:48
11Pontus LuedtkeSkåneslättens OL54:21+11:2213:56
12Christine RolanderOK Pan-Kristianstad57:45+14:4614:48
13Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK1:01:34+18:3515:47
14Lena Weiming NybergKinnaströms SK1:02:11+19:1215:56
15Samuel LundströmLycksele IF1:07:41+24:4217:21
16Lisbeth CarlssonAlvesta SOK1:11:42+28:4318:23
17Eva RolanderOK Pan-Kristianstad1:11:49+28:5018:24
18Lars-Olof KarlssonVäxjö OK1:11:57+28:5818:26
19Kerstin LundqvistNybro OK1:14:49+31:5019:11
20Rolf SpångbergLunds OK1:21:54+38:5521:00
Bertil CarlsonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Lisbeth NilssonFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Kjell AnderssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Monica JohansonJönköpings OKdiskvalificerad
Jens FasthBoxholm-Mjölby OLej start

Öppen motion 6

5 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias WesterFK Vittus53:129:20
2Stefan PauliGöteborg-Majorna OK58:25+5:1310:14
3Magnus KronmarFK Vittus1:00:10+6:5810:33
4Johan JensenOK Silva1:05:56+12:4411:34
5Jörgen KarlssonHärlövs IF1:07:15+14:0311:47
6Ole PedersenLinköpings OK1:15:07+21:5513:10
7Kerstin JensenSkåneslättens OL1:18:25+25:1313:45
8Jan PerssonYstads OK1:18:29+25:1713:46
9Richard HaulKlubblös1:23:02+29:5014:34
10Bo SvillingFK Vittus1:23:53+30:4114:42
11Roland StrandFK Åsen1:26:39+33:2715:12
12Line LarsenKlubblös1:28:58+35:4615:36

Öppen motion 7

3 100 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MånssonOK Orion31:3010:09
2Åsa JärvholmFK Vittus35:44+4:1411:31
3Jeanette AnderssonOK Dacke35:56+4:2611:35
4Emma KarlssonOK Skogsfalken36:27+4:5711:45
5Lars ThorenRonneby OK36:44+5:1411:50
6Elin SundqvistOK Tranan37:19+5:4912:02
7Sarah LindströmRonneby OK38:02+6:3212:16
8Lena FranssonOK Dacke39:52+8:2212:51
9Anette BjelkHästveda OK41:37+10:0713:25
10Morgan BjelkHästveda OK41:39+10:0913:26
11Tommy BengtssonHässleholms OK42:39+11:0913:45
12Ingrid SöderbergOK Skogsfalken43:01+11:3113:52
13Kurt JohanssonFalköpings AIK OK43:12+11:4213:56
14Emma KramBodafors OK44:58+13:2814:30
15Ann BrenanderSOK Viljan45:28+13:5814:40
16Jonas OlssonÖrkelljunga FK45:31+14:0114:40
17Jan-Olof KarlssonStigmännen Karlshamns OK45:58+14:2814:49
18Hanna FagerVäxjö OK45:59+14:2914:50
19Ingrid HolménHylte OK46:36+15:0615:01
20Åsa EnerothAlvesta SOK46:46+15:1615:05
21Rune SvenssonOK Vilse 8746:55+15:2515:08
22Lena IngvarssonOK Skogsfalken48:29+16:5915:38
23Bengt HolménHylte OK50:12+18:4216:11
24Christel NilssonHaninge SOK51:08+19:3816:29
25Anette SundqvistOK Tranan52:31+21:0116:56
26Anders JohanssonNyköpings OK53:52+22:2217:22
27Carina LindelöwHärlövs IF54:57+23:2717:43
28Birgitta OlssonÖrkelljunga FK55:19+23:4917:50
29Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK56:42+25:1218:17
30Lennart MagnussonLaholms IF OK58:54+27:2419:00
31Marie KramBodafors OK1:04:33+33:0320:49
32Curt TillmanLinköpings OK1:08:20+36:5022:02
33Burne NilssonOK Torfinn1:21:01+49:3126:08
34Maja-Stina MalmqvistFK Vittus1:35:14+1:03:4430:43

Öppen motion 8

4 600 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus BohmanHjärnarps GH OL35:357:44
2Jon NilssonRonneby OK36:35+1:007:57
3Olof IngemarssonFK Vittus36:43+1:087:58
4Lars-Ola LarssonOK Orion37:06+1:318:03
5Anders JohanssonOK Dacke37:34+1:598:10
6Olof NilssonRonneby OK38:44+3:098:25
7Peter WilhelmssonOK Dacke39:02+3:278:29
8Daniel NilssonSkåneslättens OL41:55+6:209:06
9Malin SvenssonOK Orion42:21+6:469:12
10Miranda ReimerTormestorps IF43:57+8:229:33
11Stephen SvenssonTorsås OK44:19+8:449:38
12Maria HolmstrandIFK Göteborg44:32+8:579:40
13Håkan AnderssonOK Dacke44:55+9:209:45
14Ola MarkholmSkåneslättens OL46:56+11:2110:12
15Annika JosefssonOK Dacke47:43+12:0810:22
16Hanna WåhlinOK Skogsfalken48:16+12:4110:29
17Louise JohanssonFK Vittus49:28+13:5310:45
18Agne PetterssonNybro OK51:02+15:2711:05
19Stefan ReimerTormestorps IF51:16+15:4111:08
20Susanne LundgrenVärend GN OL51:47+16:1211:15
21Gunnar RolanderOK Pan-Kristianstad52:04+16:2911:19
22Magnus JärvholmVäxjö OK52:05+16:3011:19
23Peder NilssonOK Torfinn52:56+17:2111:30
24Maureen Olsson-LoOK Vilse 8754:25+18:5011:49
25Roger BergvikVäxjö OK56:41+21:0612:19
26Simon VigströmOK Pan-Kristianstad57:14+21:3912:26
27Ingvar JonssonVärend GN OL57:26+21:5112:29
28Jacob NilssonRonneby OK57:48+22:1312:33
29Karin LindqvistRonneby OK58:47+23:1212:46
30Anders PerssonOK Pan-Kristianstad59:07+23:3212:51
31Ola NilssonAlvesta SOK59:28+23:5312:55
32Anna ReimerTormestorps IF1:03:48+28:1313:52
33Malin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:05:49+30:1414:18
34Lena NorrmanIS Kullen1:06:23+30:4814:25
35John SöderbergOK Skogsfalken1:06:53+31:1814:32
Sven DavidssonOK Tuvandiskvalificerad
Jan OttmerTormestorps IFdiskvalificerad
Carl-Johan PetterssonVäxjö OKdiskvalificerad
Bo WetterströmTormestorps IFdiskvalificerad
Kajsa WetterströmTormestorps IFdiskvalificerad

Öppen motion 9

6 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus JonssonOK Orion47:307:11
2Peter AnderssonOK Orion51:42+4:127:50
3Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK54:01+6:318:11
4Niclas SahlinVänersborgs SK1:05:37+18:079:56
5Marcus TrulssonHärlövs IF1:06:50+19:2010:07
6Jonas FagerVäxjö OK1:07:03+19:3310:09
7Sven GiselssonRonneby OK1:15:34+28:0411:26
8Ulf LiljebjörnNybro OK1:16:20+28:5011:33
Per-Ola OlssonOK Vilse 87diskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser