Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / IF Hagen / OK P4 / Tibro OK
Datum: söndag 21 juni 2015 - onsdag 24 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)

D21

3 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen LarssonIF Hagen31:249:01
2Emilia HenryssonTibro OK34:56+3:3210:02
3Anna OlssonTibro OK39:37+8:1311:23
4Hedvig ReisenIF Hagen44:05+12:4112:40

H21

3 920 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan TörnrothHjobygdens OK24:226:12
2Rickard DjerfTibro OK25:50+1:286:35
3Martin DjerfIK Hakarpspojkarna26:18+1:566:42
4Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan33:53+9:318:38
5Filip KarlssonIF Hagen34:23+10:018:46
6Mats HedmanIF Hagen34:56+10:348:54
7Olle HedmanIF Hagen35:02+10:408:56
8Oscar TörnrothHjobygdens OK36:35+12:139:19
9Hampus NyströmIF Hagen38:55+14:339:55
10Jose Amador RealKFUM Örebro OK42:15+17:5310:46
11Jonas SvedbergTibro OK48:40+24:1812:24
12Anton PetterssonTibro OK48:49+24:2712:27
13Michael PerssonIF Hagen51:26+27:0413:07
14Erik SjöbergTibro OK57:25+33:0314:38
15Henrik ArrheniusIF Hagen1:02:55+38:3316:03
16Oscar StombergIF Hagen1:05:23+41:0116:40
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Robbie AndersonGöteborg-Majorna OKej godkänd

D16

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja WalleniusOK Skogsstjärnan50:5616:10

H16

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LarssonTibro OK34:0910:50

D14

2 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica BogrenIF Hagen25:459:58
Amanda ErikssonTibro OKej godkänd

H14

2 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton CarlssonIF Hagen18:447:15
2Per HedmanIF Hagen19:38+0:547:36
3Lukas AndrénTibro OK30:17+11:3311:44

D12

2 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna AlsiöFalköpings AIK OK21:5610:00
2Adelina ErikssonTibro OK40:22+18:2618:25
Alma Hoffstedt SandelinIF Hagenej godkänd

H12

2 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HedmanIF Hagen19:479:02
2Gustav LidmanTibro OK20:09+0:229:12
3Liam JohanssonIF Hagen23:41+3:5410:48

D10

1 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes JohanssonIF Hagen25:5013:02
2Vera Hoffstedt SandelinIF Hagen29:13+3:2314:45

D40

3 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BogrenIF Hagen33:4610:49
2Karin TorstenssonFalköpings AIK OK37:49+4:0312:07
3Monica WalleniusOK Skogsstjärnan38:16+4:3012:15
4Nina GumaeliusTibro OK38:21+4:3512:17
5Karin AnderssonIF Hagen43:31+9:4513:56
6Nina OlssonFalköpings AIK OK54:07+20:2117:20
7Matilda HoffstedtIF Hagen54:27+20:4117:27
8Eva AnderssonTibro OK1:12:13+38:2723:08
Anna StombergIF Hagenej godkänd

H40

3 940 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Calle AnderssonOK Skogsstjärnan32:478:19
2Erik LösethFalköpings AIK OK34:52+2:058:50
3Pär-Magnus BjurekTibro OK37:18+4:319:28
4Sören LarssonTibro OK38:24+5:379:44
5Mats AhnheimTibro OK38:26+5:399:45
6Mats KarlssonIF Hagen40:36+7:4910:18
7Jonas LundgrenTibro OK41:34+8:4710:32
8Thomas LjungqvistTibro OK43:24+10:3711:00
9Svante AndrénTibro OK45:35+12:4811:34
10Per CarlssonIF Hagen46:45+13:5811:51
11Dennis RoosSOK Träff50:15+17:2812:45
12Harri ViinamäkiIF Hagen54:45+21:5813:53
13Alexander WickmanTibro OK1:09:00+36:1317:30
14Torbjörn AnderssonTibro OK1:19:02+46:1520:03

D50

3 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva Rabe MagnussonIF Hagen35:4811:28
2Åsa AlsiöFalköpings AIK OK35:50+0:0211:29
3Annika BrämersonTibro OK42:35+6:4713:38
4Lotta StigsdotterIF Hagen45:34+9:4614:36
5Lena ReisenIF Hagen47:41+11:5315:16
Birgitta AugustssonTibro OKej godkänd

H50

3 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Owe TörnrothHjobygdens OK37:139:26
2Per EmionKFUM Örebro OK46:12+8:5911:43
3Stefan LinderothIF Hagen47:09+9:5611:58
4Joakim AhnheimTibro OK50:29+13:1612:48
5Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK51:44+14:3113:07
6Mark ReisenIF Hagen1:04:59+27:4616:29
Stefan KarlssonFalköpings AIK OKej godkänd
Stefan StombergIF Hagenej godkänd
Ola LundhIF Hagenej godkänd

D60

3 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit KlamfeltTibro OK37:4012:25
2Kristina SundbergMariestads FK40:04+2:2413:13
3Inger JohanssonOK Klyftamo46:14+8:3415:15
4Gisela LöfvingTibro OK56:36+18:5618:40

H60

3 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan27:148:59
2Anders KäckMariestads FK30:29+3:1510:03
3Uno MagnussonIF Hagen30:39+3:2510:06
4Vidar LöfvingTibro OK30:52+3:3810:11
5Bo KlamfeltTibro OK31:18+4:0410:19
6Ragnar OlssonTibro OK35:15+8:0111:38
7Lennart JakobssonTibro OK37:34+10:2012:23
8Sune GustafssonTibro OK39:00+11:4612:52
9Hans TuvessonIF Hagen40:17+13:0313:17
10Bernhard GrenaboHjobygdens OK42:37+15:2314:03
11Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan43:23+16:0914:19
Tommy WesterbergIF Hagenej godkänd

H70

3 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SundbergMariestads FK37:1512:17
2Åke KarlssonSOK Träff39:29+2:1413:01
3Per-Olof JohanssonOK Klyftamo40:44+3:2913:26
4Kay SvenssonOK P440:51+3:3613:28
5Styrbjörn JanssonIF Hagen48:14+10:5915:55
6Kuno EkdahlOK P456:46+19:3118:44

Dam Motion

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie WickmanTibro OK39:4312:48
2Lena RoosSOK Träff42:02+2:1913:33
3Annica HenryssonTibro OK42:24+2:4113:40
4Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan47:26+7:4315:18
5Lena Carlsson TellIF Hagen47:31+7:4815:19
6AnnKristin AndrénTibro OK47:34+7:5115:20
7Catarina KarlssonSOK Träff48:26+8:4315:37
8Karin Andersson (Nyström)IF Hagen1:02:57+23:1420:18
9Liselotte LarssonTibro OK1:03:35+23:5220:30
10Malin ErikssonTibro OK1:40:30+1:00:4732:25
Nelly LidmanTibro OKej godkänd
Lucy LouTibro OKej godkänd

Herr Motion

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik FalkanderSOK Träff32:3210:29
2Jan SamuelssonFalköpings AIK OK34:05+1:3310:59
3Thomas HenryssonTibro OK36:57+4:2511:55
4Conny HallbergTibro OK44:53+12:2114:28
5Henrik ReisenIF Hagen46:20+13:4814:56
6Henric HolmTibro OK48:21+15:4915:35
7Lars-Gunnar SandgrenTibro OK49:29+16:5715:57
8Roland KarlssonSOK Träff1:04:14+31:4220:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser