Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Havs OL Dag3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Havs OL Dag3
Arrangörsorganisation: Stigmännen Karlshamns OK
Datum: söndag 10 juli 2011

D21

6 580 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia BrattOK Orion56:518:38
2Malin SandIK Hakarpspojkarna59:00+2:098:57
3Karin Aneland-ThernIFK Göteborg1:00:46+3:559:14
4Sanna LinseforsLunds OK1:01:05+4:149:16
5Rebecka OlssonOK Skogsfalken1:02:59+6:089:34
6Amanda LeoBredaryds SOK1:04:43+7:529:50
7Ellinor TjernlundOK Vilse 871:05:22+8:319:56
8Maria OhlssonOK Dacke1:07:55+11:0410:19
9Maria HolmstrandIFK Göteborg1:08:04+11:1310:20
10Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:09:49+12:5810:36
11Therése IvarssonOK Skogshjortarna1:10:03+13:1210:38
12Kristina AnderssonJönköpings OK1:12:29+15:3811:00
13Emilia NilssonNorbergs OK1:12:33+15:4211:01
14Maja PetterssonOK Vilse 871:13:08+16:1711:06
15Lena JakobssonNybro OK1:13:32+16:4111:10
16Josefin TjernlundOK Vilse 871:13:46+16:5511:12
17Julia LundquistNybro OK1:16:27+19:3611:37
18Mia KaisajunttiOK Skogsfalken1:16:36+19:4511:38
19Eva-Lotta BengtssonLunds OK1:19:40+22:4912:06
20Sara JohanssonBredaryds SOK1:21:07+24:1612:19
21Karna ThorssonOK Linné1:23:45+26:5412:43
22Elin SvenssonSkåneslättens OL1:26:47+29:5613:11
23Johanna RagvaldOK Linné1:27:47+30:5613:20
24Matilda JonssonLinköpings OK1:30:39+33:4813:46
25Anne Konring LarsenFIF Hilleröd1:31:11+34:2013:51
26Ingela SmedenmarkRonneby OK1:31:25+34:3413:53
27Sandra AxelssonVänersborgs SK1:37:41+40:5014:50
Frida AnderssonOK Dackediskvalificerad
Marie AnderssonJönköpings OKdiskvalificerad
Lisa PetterssonOK Dackediskvalificerad
Jessica KvalvikOK Gyngeej start
Lina NeroRonneby OKej start
Linda JanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Cecilia BerganderEksjö SOKej start
Lina PerssonOK Skogsfalkenej start
Frida NilssonSkåneslättens OLej start

H21

8 070 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak BergmanOK Skogsfalken51:216:21
2Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna53:08+1:476:35
3Jonas PilbladIFK Göteborg54:28+3:076:44
3Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna54:28+3:076:44
5Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF55:52+4:316:55
6Aleksander BernaciakOK Orion56:07+4:466:57
7Rune Nygaard MonradSpring Cup OK58:54+7:337:17
8Aaron PrinceSävedalens AIK59:27+8:067:22
9Niclas TjernlundOK Vilse 871:03:31+12:107:52
10Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:03:46+12:257:54
11Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna1:05:14+13:538:05
12Tom OlaussonOK Orion1:05:41+14:208:08
13Henrik ModigOK Pan-Kristianstad1:07:10+15:498:19
14Markus HederskogMalungs OK Skogsmårdarna1:07:32+16:118:22
15Andréas ThernIFK Göteborg1:08:36+17:158:30
16Emil SvalbringMålilla OK1:08:42+17:218:30
17Mattias JohanssonIFK Moras OK1:08:49+17:288:31
18Hugo MattssonSkåneslättens OL1:09:19+17:588:35
19Henrik OlofssonHelsingborgs SOK1:11:10+19:498:49
20Andreas KällmingIK Hakarpspojkarna1:11:13+19:528:49
21Marcus AnderssonSkåneslättens OL1:11:14+19:538:49
22Björn AnderssonOK Dacke1:12:10+20:498:56
23Martin IvarssonOK Skogshjortarna1:12:13+20:528:56
24Pontus PeterssonOK Orion1:12:27+21:068:58
25Jakob JakobssonNybro OK1:12:31+21:108:59
26Fredrik NilssonHelsingborgs SOK1:13:22+22:019:05
27Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:14:04+22:439:10
28Mikael PihlLunds OK1:16:16+24:559:27
29Niklas OlssonSkåneslättens OL1:18:59+27:389:47
30Jan-Olof SvenssonHalmstad OK1:20:15+28:549:56
31Anton WibergOK Skogsfalken1:21:08+29:4710:03
32Tomas JohanssonVänersborgs SK1:30:10+38:4911:10
33Björn EdvinssonRonneby OK1:32:02+40:4111:24
34Sebastian WahlströmSnättringe SK1:38:34+47:1312:12
35Jimmy OlssonOK Dacke1:39:15+47:5412:17
36Björn HellrupHelsingborgs SOK1:49:35+58:1413:34
37Axel LindénRonneby OK2:08:52+1:17:3115:58
Oskar LundqvistNybro OKdiskvalificerad
Edvin KarlssonOK Denselndiskvalificerad
Daniel NilssonOK Skogsfalkenej start
Henrik LundqvistOK Gyngeej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start

D21 Kort

4 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva GustafssonFalkenbergs OK1:01:2413:08
2Anna HenrikssonTorsås OK1:09:11+7:4714:48
Marie GrönlundLunds OKdiskvalificerad

H21 Kort

6 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SteinerBussola OK/OLG Säuliamt1:09:5810:37
2Albin AnderssonFalkenbergs OK1:26:06+16:0813:05
3Lars-Ola BligårdOK Vilse 871:26:40+16:4213:10
4Tobias PerssonOK Kompassen1:28:51+18:5313:30
5Peter NilssonLunds OK1:45:31+35:3316:02

H20

7 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SvenssonSkåneslättens OL56:487:58
2Tobias NilssonOK Skogsfalken57:58+1:108:08
3Johan EngströmOK Orion1:01:40+4:528:39
4Albin AnderssonMarkbygdens OK1:03:02+6:148:51
5Fredrik WennermarkOK Skogsfalken1:06:47+9:599:22
6Adam GeorgssonOK Nackhe1:08:00+11:129:33
7Anton OddmoHärlövs IF1:09:24+12:369:44
8Andreas NilssonMarkaryds FK1:09:43+12:559:47
9Anton ÖsterbladOK Skogsfalken1:17:02+20:1410:49
Anton PhilipssonMarkaryds FKdiskvalificerad
Arvid KällOK Älmeej start
Fredrik HenrikssonRonneby OKej start

D18

4 670 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida HedinHjärnarps GH OL45:359:45
2Johanna HolménHelsingborgs SOK48:23+2:4810:21
3Josefin AnderssonMarkbygdens OK55:27+9:5211:52
4Maria JohanssonTorsås OK55:47+10:1211:56
5Amanda ClaessonSävedalens AIK56:12+10:3712:02
6Margrete AspvallRonneby OK58:56+13:2112:37
7Moa OlssonÖrkelljunga FK1:02:04+16:2913:17
8Tove IngvarssonOK Skogsfalken1:02:44+17:0913:25
9Moa OlofssonVärend GN OL1:02:51+17:1613:27
10Sofia BrenanderSOK Viljan1:07:54+22:1914:32
11Matilda StenssonHelsingborgs SOK1:08:50+23:1514:44
12Elinor LindelöwHärlövs IF1:37:47+52:1220:56
Linnea ÖstergrenVäxjö OKdiskvalificerad
Karin FriströmSkarpnäcks OLdiskvalificerad

D16

4 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda JohanssonOK Orion44:129:55
2Louise LundgrenVärend GN OL45:17+1:0510:10
3Malin WidénUddevalla OK48:07+3:5510:48
4Sanna PetterssonOK Dacke50:04+5:5211:15
5Amanda JohanssonOK Dacke51:03+6:5111:28
6Hanna DjerfLerums SOK54:02+9:5012:08
7Caroline LindelöwHärlövs IF58:02+13:5013:02
8Julia SmedenmarkRonneby OK1:04:57+20:4514:35
9Emelie NilssonÖrkelljunga FK1:08:12+24:0015:19
10Moa WåhlinOK Skogsfalken1:10:38+26:2615:52
Elin BerglinOK Dackediskvalificerad
Johanna TovessonOK Oriondiskvalificerad
Annika JönssonSkåneslättens OLej start

H16

5 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK45:258:14
2Henning OttmerTormestorps IF52:41+7:169:33
3Edvin SmedbergOK Skogsfalken53:16+7:519:40
4Per EdvinssonRonneby OK54:20+8:559:51
5Joakim SvenssonOK Älme59:37+14:1210:49
6Harald OttmerTormestorps IF1:04:52+19:2711:46
7Andreas HenryssonOK Dacke1:05:50+20:2511:56
8Albin KarlssonOK Vilse 871:09:31+24:0612:36
9Jakob LuedtkeSkåneslättens OL1:12:38+27:1313:10
10Jan DalheimerIK Vikings OK1:17:54+32:2914:08
11Erik AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:19:33+34:0814:26
12Christoffer MöllerSkåneslättens OL1:21:03+35:3814:42
13Johan LiljebjörnNybro OK1:22:37+37:1214:59
14Felix PerssonOK Skogsfalken1:33:52+48:2717:02
15Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK1:56:51+1:11:2621:12

H16 Kort

4 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip LindellLinköpings OK1:14:1016:40

D14

3 780 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL32:458:39
2Klara DjerfLerums SOK33:55+1:108:58
3Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK39:40+6:5510:29
4Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK40:12+7:2710:38
5Gabriella BerganderEksjö SOK40:45+8:0010:46
6Jonna JungåkerKorsnäs IF OK40:51+8:0610:48
7Lisa JohanssonOK Tranan41:42+8:5711:01
8Hanna MelanderStigmännen Karlshamns OK43:32+10:4711:31
9Elin LundqvistNybro OK44:11+11:2611:41
10Myrra CarlssonOK Orion45:31+12:4612:02
11Frida JohanssonLinköpings OK45:38+12:5312:04
12Tora WesterbergOK Kolmården47:29+14:4412:33
13Jenny BredfeltLunds OK50:14+17:2913:17
14Emma DjerfLerums SOK51:02+18:1713:30
15Lina SundqvistOK Tranan51:27+18:4213:36
16Cecilia SpångbergLunds OK53:44+20:5914:12
17Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad59:53+27:0815:50
Emma LindellLinköpings OKdiskvalificerad
Hanna OlofssonVärend GN OLdiskvalificerad
Alva RasmussenNyköpings OKej start

H14

4 450 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JohannessonRonneby OK33:447:34
2Johan WennermarkOK Skogsfalken33:50+0:067:36
3Hugo DahlbergHaninge SOK35:51+2:078:03
4Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK40:48+7:049:10
5Adam SegerslättSkåneslättens OL40:58+7:149:12
6Philip EdvardssonEksjö SOK44:15+10:319:56
7Simon RuneforsVäxjö OK45:44+12:0010:16
8Lukas LundgrenVärend GN OL47:34+13:5010:41
9Albin LagerNässjö OK48:32+14:4810:54
10Rasmus ArfwedsonFrölunda OL51:50+18:0611:38
11Melker JohanssonOK Orion52:52+19:0811:52
12Albin HenryssonOK Dacke52:58+19:1411:54
13Albin ClaessonSävedalens AIK55:35+21:5112:29
14Erik LiljebjörnNybro OK55:57+22:1312:34
15Viktor ÖstergrenVäxjö OK57:48+24:0412:59
16Bernard MattssonSkåneslättens OL58:07+24:2313:03
17Alfred HenrikssonLunds OK1:09:43+35:5915:40
18Elias MöllerSkåneslättens OL1:25:05+51:2119:07
19Martin LindelöwHärlövs IF2:02:21+1:28:3727:29
Oscar PhilipssonMarkaryds FKdiskvalificerad

D12

3 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AxelssonMarkbygdens OK29:378:44
2Klara AskMarkbygdens OK29:50+0:138:48
3Ronja JungåkerKorsnäs IF OK33:47+4:109:57
4Sofie PerssonHärlövs IF37:01+7:2410:55
5Elin SvenssonOK Älme37:58+8:2111:11
6Emma S JohanssonLinköpings OK39:58+10:2111:47
7Emmy HelmerssonHässleholms OK45:57+16:2013:33
8Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK47:21+17:4413:58
9Linnea DagsbergOK Orion49:53+20:1614:42
10Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK50:04+20:2714:46
11Tova HermodssonLunds OK51:57+22:2015:19
12Irmalinn NilssonHärlövs IF56:54+27:1716:47
Wilma MarkholmSkåneslättens OLdiskvalificerad

H12

3 390 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix AxelssonMarkbygdens OK27:198:03
2Andreas JonssonOK Orion28:19+1:008:21
3Emil PetterssonOK Dacke28:58+1:398:32
4Oscar JohanssonOK Dacke29:10+1:518:36
5Isac EricssonVäxjö OK31:58+4:399:25
6Eskil TryggöTrollhättans SOK32:23+5:049:33
7Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna33:46+6:279:57
8Oscar ModigOK Pan-Kristianstad36:04+8:4510:38
9Gustav RuneforsVäxjö OK39:12+11:5311:33
10Klas JohanssonOK Tranan44:26+17:0713:06
11Jonas LauriFK Herkules49:34+22:1514:37
11Axel NilssonOK Pan-Kristianstad49:34+22:1514:37
13Allan HedbergLunds OK1:01:49+34:3018:14
14Oscar NilssonAlvesta SOK1:28:49+1:01:3026:11
Rasmus BergforsSOK Viljandiskvalificerad
Albin MånssonVäxjö OKdiskvalificerad
Algot NajvikOK Pan-Kristianstadej start
Benjamin SturekSOK Viljanej start
Axel FranssonOK Dackeej start

D12 Kort

2 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isa LuedtkeSkåneslättens OL34:0711:50
2Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb34:45+0:3812:03
3Klara LuedtkeSkåneslättens OL35:57+1:5012:28

H12 Kort

2 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WallströmNyköpings OK32:4411:21
Love RasmussenNyköpings OKej start

D10

2 880 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna JohannessonRonneby OK24:028:20
2Lovisa JohanssonOK Dacke25:27+1:258:50
3Alicia LundgrenVärend GN OL26:13+2:119:06
4Linda JonssonOK Orion27:27+3:259:31
5Maja PorleVäxjö OK28:32+4:309:54
6Ebba BerglinOK Dacke31:27+7:2510:55
7Wilma BerganderEksjö SOK31:38+7:3610:59
8Tina LjungqvistLunds OK33:13+9:1111:32
9Ida EdvardssonEksjö SOK1:01:25+37:2321:19
10Emma NilssonAlvesta SOK1:02:15+38:1321:36
11olivia grönkvistJönköpings OK1:26:58+1:02:5630:11
12Stina MöllerSkåneslättens OL1:27:49+1:03:4730:29
Tea MarkholmSkåneslättens OLdiskvalificerad

H10

2 880 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid WesterbergOK Kolmården20:167:02
2Joar TryggöTrollhättans SOK25:15+4:598:46
3Povel HedbergLunds OK28:26+8:109:52
4Max PerssonOK Skogsfalken33:00+12:4411:27
5Mattias LauriFK Herkules33:23+13:0711:35
6Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK33:34+13:1811:39
7Victor ModigOK Pan-Kristianstad35:59+15:4312:29
8Jakob NilssonStigmännen Karlshamns OK36:56+16:4012:49
9Ivar HelmerssonHässleholms OK38:50+18:3413:29
10Andreas OscarssonFK Göingarna45:12+24:5615:41
11Edvin MånssonVäxjö OK46:05+25:4916:00
12Loke HedbergLunds OK47:02+26:4616:19
13Hugo NilssonStigmännen Karlshamns OK53:02+32:4618:24
14Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb1:22:32+1:02:1628:39

D35

5 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara PrinceSävedalens AIK55:599:53
2Anna-Karin JonssonOK Orion1:00:36+4:3710:42
3Linda LarssonOK Dacke1:02:22+6:2311:01
4Karolina SöderbergMölndal Outdoor IF1:11:02+15:0312:33
5Annika JohanssonOK Tranan1:15:40+19:4113:22
6Kristina BerlinOK Orion1:17:28+21:2913:41
7Marie NilssonHärlövs IF1:17:53+21:5413:45
8Esther HaslerBussola OK/OLG Säuliamt1:19:02+23:0313:57
9Karin AlmgrenSöders SOL Tyresö1:21:45+25:4614:26
10Malin LeijonHärlövs IF1:25:26+29:2715:05
Maria HelmerssonHässleholms OKdiskvalificerad

H35

7 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik SjökvistOK Orion1:06:409:21
2Ola SöderbergOK Skogsfalken1:08:38+1:589:38
3Peter AnderssonSöders SOL Tyresö1:09:19+2:399:44
4Erik LauriFK Herkules1:12:10+5:3010:08
5Mikael NilssonOK Kontinent1:13:31+6:5110:19
6Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK1:30:48+24:0812:45
Rune Konring LarsenFIF Hilleröddiskvalificerad

D40

4 670 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie BerglinOK Dacke45:309:44
2Annika EricssonVäxjö OK48:03+2:3310:17
3Gunilla KarlssonVäxjö OK50:08+4:3810:44
4Maria WallströmNyköpings OK51:38+6:0811:03
5Sofia WesterbergOK Kolmården52:51+7:2111:19
6Anna LjungqvistLunds OK53:49+8:1911:31
7Åsa BergforsSOK Viljan55:12+9:4211:49
8Anne JohanssonOK Dacke56:29+10:5912:05
9Jeanette SigenstamMarkbygdens OK56:30+11:0012:05
10Helena KarlssonNässjö OK1:01:11+15:4113:06
11Carina BerganderEksjö SOK1:01:18+15:4813:07
12Maria OlofssonLinköpings OK1:03:41+18:1113:38
13Maria ModigOK Pan-Kristianstad1:06:15+20:4514:11
14Ulrika GustafssonIK Vista1:12:28+26:5815:31
15Susanne JohannessonRonneby OK1:12:38+27:0815:33
16Åsa HedinHjärnarps GH OL1:17:25+31:5516:34
17Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb1:29:49+44:1919:13
18Kristina PerssonHärlövs IF1:45:49+1:00:1922:39
Marina AxelssonMarkbygdens OKdiskvalificerad
Marianne NilssonOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Susanne W KarlssonHärlövs IFdiskvalificerad
Marie MarkholmSkåneslättens OLdiskvalificerad

H40

6 580 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas JohannessonRonneby OK50:357:41
2Henrik BerlinOK Orion51:00+0:257:45
3Niklas BrattOK Orion51:08+0:337:46
4Stefan BerglinOK Dacke53:26+2:518:07
5Niklas EdvardssonHästveda OK58:27+7:528:52
6Tommy JohanssonVästvärmlands OK59:14+8:399:00
7Klas GrönqvistJönköpings OK1:03:52+13:179:42
8Lasse KarlssonIstrums SK1:04:01+13:269:43
9Fabian LjungquistLunds OK1:04:25+13:509:47
10Anders ArfwedsonFrölunda OL1:04:42+14:079:49
11Niklas NilssonHärlövs IF1:05:58+15:2310:01
12Patrik WåhlinOK Skogsfalken1:06:40+16:0510:07
13Anders EdvardssonEksjö SOK1:08:18+17:4310:22
14Magnus LarsenFK Boken1:08:24+17:4910:23
15Jan-Ove WikingIstrums SK1:10:14+19:3910:40
16Håkan ErikssonHästveda OK1:13:37+23:0211:11
17Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:17:28+26:5311:46
18Håkan FranssonRonneby OK1:19:09+28:3412:01
19Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:22:16+31:4112:30
20Martin WildheimMölndal Outdoor IF1:23:31+32:5612:41
21Ari HyvönenKFUM Örebro OK1:34:15+43:4014:19
22Nils HelmerssonHässleholms OK1:34:41+44:0614:23
23Christer LindellLinköpings OK1:39:00+48:2515:02
24Anders MalmqvistMotala AIF OL1:43:56+53:2115:47
25Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK2:22:38+1:32:0321:40
Fredrik AskMarkbygdens OKdiskvalificerad
Magnus EricssonVäxjö OKdiskvalificerad
Magnus LarssonOK Dackediskvalificerad
Jesper JohanssonLinköpings OKdiskvalificerad
Kenneth JohanssonOK Trananej start
Lars NordgrenEksjö SOKej start
Mikael WesterbergOK Kolmårdenej start
Jonas PerssonTorsås OKej start
Thomas SundströmRonneby OKej start

D45

4 210 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann FranzénOK Södertörn41:239:49
2Eva PetterssonOK Dacke44:52+3:2910:39
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna46:50+5:2711:07
4Carina NilssonTäby OK49:03+7:4011:39
5Lotta JungåkerKorsnäs IF OK49:15+7:5211:41
6Ingela AnderssonLunds OK50:37+9:1412:01
7Marita PhilipssonMarkaryds FK52:33+11:1012:28
8Lena Sandgren SwartzOK Orion53:20+11:5712:40
9Katarina HenmyrOK Vilse 8754:54+13:3113:02
10Cecilia LingerudOK Skogsfalken56:42+15:1913:28
11Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK58:37+17:1413:55
12Marie SvalbringMålilla OK59:12+17:4914:03
13Maria SturessonAnderstorps OK1:02:09+20:4614:45
14Pernilla LarssonOK Skogsfalken1:04:28+23:0515:18
15Kristina SpångbergLunds OK1:05:49+24:2615:38
16Maria TryggöTrollhättans SOK1:08:37+27:1416:17
17Nina DjerfLerums SOK1:10:06+28:4316:39
18Annika MarthinssonHylte OK1:12:38+31:1517:15
19Helena AnderssonMarkbygdens OK1:18:27+37:0418:38
20Lotta BerndtssonSkåneslättens OL1:25:08+43:4520:13
21Gitte OscarssonFK Göingarna1:32:41+51:1822:00

H45

5 880 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter HedbergLunds OK54:009:11
2Lars PerssonOK Skogsfalken55:22+1:229:24
3Pontus LarssonOK Skogsfalken57:01+3:019:41
4Håkan LindbergOK Vilse 8757:15+3:159:44
5Pär ClaessonSävedalens AIK57:35+3:359:47
6Niclas AnderssonMarkbygdens OK58:10+4:109:53
7Magnus OscarssonFK Göingarna58:50+4:5010:00
8Lars KarlssonValbo AIF58:52+4:5210:00
9Micke WallströmNyköpings OK1:00:27+6:2710:16
10Jonas BergforsSOK Viljan1:00:48+6:4810:20
11Göran PerssonVärend GN OL1:02:49+8:4910:40
12Anders NilssonTäby OK1:03:24+9:2410:46
13Per SundqvistOK Tranan1:03:56+9:5610:52
14Magnus IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubb1:04:20+10:2010:56
15Per FranzénOK Södertörn1:06:45+12:4511:21
16Mats SvenssonHjärnarps GH OL1:07:38+13:3811:30
16Mats BredfeltLunds OK1:07:38+13:3811:30
18Hans KööhlerTrollhättans SOK1:08:16+14:1611:36
19Lars-Olof LundquistNybro OK1:08:57+14:5711:43
20Håkan ÖstergrenVäxjö OK1:09:10+15:1011:45
21Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OL1:09:55+15:5511:53
22Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:11:05+17:0512:05
23Anders SvalbringMålilla OK1:11:31+17:3112:09
24Patrick DjerfLerums SOK1:17:53+23:5313:14
25Michael AnderssonLunds OK1:23:54+29:5414:16
26Patrick PerssonHärlövs IF1:26:59+32:5914:47
27Kjell SvenssonOK Älme1:33:19+39:1915:52
28Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:46:40+52:4018:08
29Dag TryggöTrollhättans SOK1:46:58+52:5818:11
30Magnus NilssonHärlövs IF1:54:10+1:00:1019:24
Ulf JohanssonOK Dackediskvalificerad
Sven LundgrenVärend GN OLdiskvalificerad
Mikael JungbjerGöteborgs Skidklubbdiskvalificerad
Tore TjernlundOK Vilse 87ej start

D50

3 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad36:329:22
2Britta SahlinVänersborgs SK37:55+1:239:43
3Kerstin TjernlundOK Vilse 8741:55+5:2310:44
4Jane JohanssonIstrums SK46:41+10:0911:58
5Charlotte LundquistNybro OK47:41+11:0912:13
6Mona PalmLessebo OK49:21+12:4912:39
7Eva SvanbergJärfälla OK49:28+12:5612:41
8Annette Falck-LarssonVänersborgs SK49:49+13:1712:46
9Mona ÅkermanValbo AIF50:10+13:3812:51
10Kristina JohanssonKalmar OK53:43+17:1113:46
11Berit RuneforsVäxjö OK1:02:59+26:2716:08
12Christel NilssonHaninge SOK1:04:19+27:4716:29
13Eva TollsternVäxjö AIS1:09:19+32:4717:46
14Ingrid RoosMotala AIF OL1:10:03+33:3117:57
15Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:16:24+39:5219:35
16Ulla RagnarssonOK Skogshjortarna1:33:36+57:0424:00
Ann-Christin NeroRonneby OKdiskvalificerad
Ingrid SvantesdotterFK Göingarnadiskvalificerad
Lena Henriksson-ÅgrenRonneby OKej start

H50

5 660 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas HenmyrOK Vilse 8750:308:55
2Ove LernåKalmar OK50:43+0:138:57
3Mats JönssonKorsnäs IF OK57:44+7:1410:12
4Ingemar MånssonRonneby OK1:01:22+10:5210:50
5Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna1:01:56+11:2610:56
6Håkan HenmyrJärla Orientering1:02:41+12:1111:04
7Gunnar SvanbergJärfälla OK1:03:32+13:0211:13
8Christer FranssonMotala AIF OL1:06:08+15:3811:41
9Mats ArnessonNybro OK1:11:31+21:0112:38
10Bengt MarthinssonHylte OK1:12:12+21:4212:45
11Mats CarlssonOK Vilse 871:15:20+24:5013:18
12Jan KarlssonVäxjö OK1:16:27+25:5713:30
13Göran MattssonSkåneslättens OL1:24:43+34:1314:58
14Werner KöhlerTullinge SK1:25:01+34:3115:01
15Manfred OlejnikSOK Viljan1:31:41+41:1116:11
16Claus MikkelsenOK Sorø1:44:01+53:3118:22
Christer SturessonAnderstorps OKdiskvalificerad
Staffan KällOK Älmediskvalificerad
Jan SahlIF Hagendiskvalificerad
Lennart StenssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Björn MauritzonÖrkelljunga FKej start

D55

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel HultqvistIF Hagen54:3213:58
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK56:38+2:0614:31
3Arja IngvarssonOK Vilse 8757:33+3:0114:45
4Stina GunnarssonHärlövs IF1:13:37+19:0518:52
5Radka KühnelTrollhättans SOK1:40:12+45:4025:41
Stella KällOK Älmediskvalificerad

H55

5 230 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ken RagnarssonOK Kompassen42:598:13
2Bengt LarssonFK Göingarna47:18+4:199:02
3Håkan ForsmanRonneby OK49:57+6:589:33
4Pierre KarlssonOK Alehof56:14+13:1510:45
5Stellan MartinssonOK Tyringe56:31+13:3210:48
6Jan WahlströmSnättringe SK57:23+14:2410:58
7Roy FranssonÄrla IF58:22+15:2311:09
8Fredrik HjortHelsingborgs SOK59:59+17:0011:28
8Kenneth FagerFK Vittus59:59+17:0011:28
10Bo SalomonssonKalmar OK1:01:33+18:3411:46
11Bror WidenUddevalla OK1:01:38+18:3911:47
12Olle BohmanHjärnarps GH OL1:02:59+20:0012:02
13Lennart SmedenmarkRonneby OK1:04:09+21:1012:15
14Jan DanielssonKalmar OK1:04:17+21:1812:17
15Mats IngvarssonOK Vilse 871:04:32+21:3312:20
16Conny SahlinVänersborgs SK1:05:10+22:1112:27
17Ingmar OhlssonFK Vittus1:08:22+25:2313:04
18Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:11:32+28:3313:40
19Max PrangFredensborg OK1:13:04+30:0513:58
20Lars MartinssonRonneby OK1:15:41+32:4214:28
21Göran LarssonVänersborgs SK1:23:51+40:5216:01
22Michael ParvangSölleröd OK1:34:34+51:3518:04
Bengt AspvallRonneby OKdiskvalificerad
Stefan CarlssonSOK Viljanej start
Peter RasmussenNyköpings OKej start
Åke OhlsonOK Skogsfalkenej start

D60

3 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta SvenssonOK Vilse 8741:3611:21
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK45:38+4:0212:28
3Berith PetterssonVänersborgs SK51:25+9:4914:02
4Gunnel MånssonOK Vilse 8751:38+10:0214:06
5Berit SchannongMalmö OK55:27+13:5115:09
6Anita AnderssonOK Skogshjortarna56:03+14:2715:18
7Marianne SöderbergIFK Lidingös Skid o OK57:42+16:0615:45
8Vanja GummessonNybro OK1:01:37+20:0116:50
9Vivianne HolgerssonOK Måsen1:09:02+27:2618:51
10Sonja HammarOK Kompassen1:09:52+28:1619:05
11Lena OlssonOK Orion1:21:52+40:1622:22

H60

4 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agne BengtssonOK Kompassen46:4610:00
2Lars LindborgTormestorps IF47:40+0:5410:12
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK50:46+4:0010:52
4Krister NilssonVäxjö OK57:35+10:4912:19
5Anders LarssonOK Roxen57:41+10:5512:21
6Hans HolgerssonOK Måsen58:33+11:4712:32
7Lars SvenssonOK Vilse 871:03:22+16:3613:34
8Lars-Åke ÅbergKalmar OK1:03:44+16:5813:38
9Anders PerssonOK Vilse 871:09:51+23:0514:57
10Lennart AnderssonOK Orion1:12:36+25:5015:32
11Christian StrandgaardSölleröd OK1:23:24+36:3817:51
Ove ThorssonIK Trenne Ullareddiskvalificerad
Lars PerssonOK Kompassendiskvalificerad

D65

3 660 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK44:4112:12
2Carina LindmanFinspångs SOK50:10+5:2913:42
3Britten PerssonFinspångs SOK54:42+10:0114:56
4Bodil RutherOK Älme56:23+11:4215:24
5Gull SvenssonTockarps IK1:00:04+15:2316:24
6Inger AxelssonOK Orion1:02:15+17:3417:00
7Eva IsakssonOK Skogshjortarna1:02:18+17:3717:01
8Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:05:58+21:1718:01
9Mona CarlsonOK Skogshjortarna1:08:41+24:0018:45
10Karin BengtssonOK Kompassen1:11:50+27:0919:37
11Harriet KarlssonTorsås OK1:16:55+32:1421:00
12Barbro CassingRonneby OK1:20:39+35:5822:02
13Marianne CarlssonSkåneslättens OL1:23:46+39:0522:53
Lisbeth NilssonFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Gunnel NilssonMalmö OKdiskvalificerad
Barbro NilssonAlvesta SOKdiskvalificerad
Lisbeth ThomsenKolding OKej start

H65

4 210 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart BohmanFK Vittus47:2011:14
2Nils KarlssonVäxjö AIS47:37+0:1711:18
3Morgan LjungVaggeryds SOK49:26+2:0611:44
4Roland NilssonFalköpings AIK OK50:00+2:4011:52
5Kent EkdahlEmmaboda Verda OK50:08+2:4811:54
6Ingemar AnderssonOK Orion53:50+6:3012:47
7Bengt NilssonAlvesta SOK54:24+7:0412:55
8Leif LindströmNybro OK54:34+7:1412:57
9Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna58:03+10:4313:47
10Christer OttossonIF Hagen58:11+10:5113:49
11Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF59:57+12:3714:14
12Sven RutherOK Älme1:02:12+14:5214:46
13Jörn ThomsenKolding OK1:04:17+16:5715:16
14Bertil OttossonFK Göingarna1:07:48+20:2816:06
15Roland ErikssonHästveda OK1:14:18+26:5817:38
15Yngve MagnussonOK Orion1:14:18+26:5817:38
17Palle Möller NielsenOdense OK1:31:27+44:0721:43
Jan AnderssonEmmaboda Verda OKdiskvalificerad
Ingemar ErlandssonVäxjö OKdiskvalificerad
Roy OwessonHelsingborgs SOKej start

D70

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa SvenssonOK Vilse 8748:2315:04
2Gunnel WesterÖrkelljunga FK53:28+5:0516:39

H70

3 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan SöderbergIFK Lidingös Skid o OK38:209:49
2Stig KarlssonLessebo OK50:24+12:0412:55
3Ivan AnderssonMarkbygdens OK50:49+12:2913:01
4Torgny JonssonVäxjö AIS52:44+14:2413:31
5Anders CarlssonSkåneslättens OL53:15+14:5513:39
6Rune BengtssonRonneby OK53:58+15:3813:50
7Leif SjögrenOK Orion55:35+17:1514:15
8Gösta LindmanFinspångs SOK55:47+17:2714:18
9Inge NilssonTockarps IK56:07+17:4714:23
10Torsten ClaessonOK Älme56:39+18:1914:31
11Bo SvenssonTockarps IK57:46+19:2614:48
12Paul SchannongMalmö OK57:53+19:3314:50
13Stig KarlssonTorsås OK59:25+21:0515:14
14Rolf HallbergNässjö OK1:00:46+22:2615:34
15Rune BergLunds OK1:04:34+26:1416:33
16Nils-Åke NilssonHärlövs IF1:05:19+26:5916:44
17Lennart NilssonMalmö OK1:09:17+30:5717:45
18Stig BengtssonMotala AIF OL1:16:39+38:1919:39
19Allan HammarOK Kompassen1:25:37+47:1721:57
Sten JohanssonOK Skogsfalkendiskvalificerad

D75

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8751:2616:01
2Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad1:13:09+21:4322:47
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H75

3 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl ÅkermanMotala AIF OL1:02:3017:04
2Nils HenmyrOK Vilse 871:18:30+16:0021:26
Gunnar BladhOK Älmeej start
Evald JohanssonLessebo OKej start

H80

3 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt DoseKöge OK56:5417:43
2Bertil JohanssonSkåneslättens OL59:57+3:0318:40
Sven SvenssonFK Vittusdiskvalificerad

Inskolning

1 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Agnes BerlinOK Orionfullföljt
Axel BrattOK Orionfullföljt
Ella BrattOK Orionfullföljt
Linnéa EdvardssonEksjö SOKfullföljt
Julia ForsgrenOK Tyrfullföljt
Kajsa Hägre PerezOK Skogsfalkenfullföljt
Klara JohanssonVästvärmlands OKfullföljt
Andreas KarlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Emma LarssonOK Dackefullföljt
Pontus LindströmRonneby OKfullföljt
Viktor Lingerud SorinderOK Skogsfalkenfullföljt
Klas LjungqvistLunds OKfullföljt
Saga NilssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Lovisa OscarssonFK Göingarnafullföljt
Ebba PedersenOK Skogsfalkenfullföljt
Lisa SwartzOK Orionfullföljt

U1

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK18:5611:08
2Erik NilssonOK Pan-Kristianstad22:39+3:4313:19
3Mimmi Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubb23:52+4:5614:02
4Wille WernströmRonneby OK26:23+7:2715:31

U2

2 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo JohanssonOK Orion24:298:30
2Hugo EricssonVäxjö OK28:07+3:389:45
3Jonas Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubb29:37+5:0810:17
4Hugo LarssonOK Dacke30:50+6:2110:42
5Ella OlssonRonneby OK30:57+6:2810:44
6Linus WernströmRonneby OK31:46+7:1711:01
7Ella SöderbergOK Skogsfalken32:25+7:5611:15
8Calle YxellOK Skogsfalken33:09+8:4011:30
9Emil WallströmNyköpings OK38:13+13:4413:16
10Melvin NilssonHärlövs IF42:26+17:5714:44
11Albin BengtssonOK Vilse 8744:25+19:5615:25

Öppen motion 1

2 880 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo EnerothAlvesta SOK29:4510:19
2Albin LiljaRonneby OK32:02+2:1711:07
3Li-Min SvenssonOK Älme36:51+7:0612:47
4Olle HermodssonLunds OK37:51+8:0613:08
5Maria JohanssonLunds OK37:54+8:0913:09
6Kerstin HenrysdotterKalmar OK40:21+10:3614:00
7Ingrid NilssonVäxjö OK42:28+12:4314:44
8Anette BohmanHjärnarps GH OL45:56+16:1115:56
9Elisabeth OhrlanderOK Pan-Kristianstad46:26+16:4116:07
10Saina MånssonRonneby OK49:20+19:3517:07
11Maria MöllerSkåneslättens OL1:02:57+33:1221:51
12Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK1:06:56+37:1123:14
Tea EnerothAlvesta SOKdiskvalificerad

Öppen motion 2

3 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus CarlssonAlvesta SOK31:029:19
2Linda NilssonStigmännen Karlshamns OK39:14+8:1211:46
3Margareta WikströmVäxjö AIS47:23+16:2114:13
4Eija LauriFK Herkules52:15+21:1315:41
5Susanna LindellLinköpings OK1:02:20+31:1818:43
6Anna MattsonSkåneslättens OL1:04:57+33:5519:30
Olle NilssonStigmännen Karlshamns OKdiskvalificerad

Öppen motion 3

3 390 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen NilssonRonneby OK41:3212:15
2Adam CederqvistStigmännen Karlshamns OK45:17+3:4513:21
3Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna48:32+7:0014:18
4Tobias ZipfelFK Vittus49:50+8:1814:42
5Yvonne JungbjerGöteborgs Skidklubb55:07+13:3516:15
6Kicki JärvholmVäxjö OK55:36+14:0416:24
7Mats RuneforsVäxjö OK58:13+16:4117:10
8Jörgen MöllerSkåneslättens OL58:54+17:2217:22
9Linda NilssonAlvesta SOK1:00:33+19:0117:51
10Ulf IngvarssonOK Skogsfalken1:00:48+19:1617:56
11Håkan CarlssonAlvesta SOK1:02:33+21:0118:27
12Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna1:05:03+23:3119:11
13Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb1:05:19+23:4719:16
14Caroline LiljebjörnNybro OK1:10:41+29:0920:51
15Annika BredfeltLunds OK1:20:17+38:4523:40
16Anders MöllerSkåneslättens OL1:24:38+43:0624:57
17Åsa SturestigOK Södertörn1:40:59+59:2729:47
Annika FasthBoxholm-Mjölby OLdiskvalificerad
Bengt HallerödOK Skogsfalkendiskvalificerad

Öppen motion 4

3 840 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus WeddigMalmö OK44:3211:35
2Per TovessonOK Orion52:15+7:4313:36
3Jonatan PorleVäxjö OK52:49+8:1713:45
4Hanna P-EdvardssonEksjö SOK53:19+8:4713:53
5Kerstin LundqvistNybro OK56:36+12:0414:44
6Amanda BengtssonOK Vilse 8757:15+12:4314:54
7Joakim SorinderOK Skogsfalken57:57+13:2515:05
8Gunnel HenryssonOK Dacke58:58+14:2615:21
9Barbro KärvhagOK Skogsfalken59:09+14:3715:24
10Lena IngvarssonOK Skogsfalken59:17+14:4515:26
11Agneta PeterssonRonneby OK1:06:34+22:0217:20
12Torsten HannrupOK Kompassen1:09:09+24:3718:00
13Linnea RosenStigmännen Karlshamns OK1:13:54+29:2219:14
14Sofia PorleVäxjö OK1:15:41+31:0919:42

Öppen motion 5

3 780 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf NilssonOK Skogsfalken36:369:40
2Aymonn AnderssonOK Dacke43:11+6:3511:25
3Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK49:50+13:1413:11
4Per EnerothAlvesta SOK50:22+13:4613:19
5Jenny HolménHylte OK51:35+14:5913:38
6Pontus LuedtkeSkåneslättens OL54:57+18:2114:32
7Leif ThoressonOK Tisaren55:04+18:2814:34
8Tommy OlssonTorsås OK55:32+18:5614:41
9Gunilla AnderssonOK Dacke56:42+20:0615:00
10Pernilla KallerbäckEmmaboda Verda OK57:21+20:4515:10
11Lars-Olof KarlssonVäxjö OK1:02:10+25:3416:26
12Göran HolmbergMarkaryds FK1:02:33+25:5716:32
13Kerstin BobergOK Roxen1:06:38+30:0217:37
14Jan NilssonFK Snapphanarna1:09:06+32:3018:16
15Lena Weiming NybergKinnaströms SK1:09:14+32:3818:18
16Rolf SpångbergLunds OK1:10:10+33:3418:33
17Kjell AnderssonOK Skogshjortarna1:11:13+34:3718:50
18Lisbeth CarlssonAlvesta SOK1:14:13+37:3719:38
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OKej godkänd
Jens FasthBoxholm-Mjölby OLej start

Öppen motion 6

5 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas SvenssonOK Orion54:569:58
2Henrik ThoressonOK Tisaren1:03:37+8:4111:32
3Mats-Åke IsakssonVästerås SOK1:05:22+10:2611:51
4Henrik NilssonStigmännen Karlshamns OK1:06:00+11:0411:58
5Mikael PerssonFK Göingarna1:07:11+12:1512:11
6Peter BlomqvistOK Skogsfalken1:11:08+16:1212:54
7Jan SturestigOK Södertörn1:17:37+22:4114:05
8Stefan PauliGöteborg-Majorna OK1:20:18+25:2214:34
9Jörgen KarlssonHärlövs IF1:20:27+25:3114:36
10Ole PedersenLinköpings OK1:27:09+32:1315:49
11Anders KarlssonBodafors OK1:28:13+33:1716:00
Stina BergHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Mattias WesterFK Vittusej godkänd

Öppen motion 7

3 210 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael NilssonOK Torfinn33:5610:34
2Conny BerggrenVäxjö AIS35:03+1:0710:55
3Åsa JärvholmFK Vittus35:36+1:4011:05
4Bengt HolménHylte OK37:11+3:1511:35
5Jan NilssonSkåneslättens OL37:25+3:2911:39
6Karolina KarlssonNybro OK37:45+3:4911:45
7Ulf NilssonÖrkelljunga FK37:58+4:0211:49
8Ann BrenanderSOK Viljan39:11+5:1512:12
9Elin SundqvistOK Tranan39:25+5:2912:16
10Birgitta IsakssonVästerås SOK40:14+6:1812:32
11Åsa EnerothAlvesta SOK40:28+6:3212:36
12Carina LindelöwHärlövs IF42:17+8:2113:10
13Sussi JonsonRonneby OK44:54+10:5813:59
14Anette LinnersjöGustavsbergs OK45:23+11:2714:08
15Anette BjelkHästveda OK46:09+12:1314:22
15Morgan BjelkHästveda OK46:09+12:1314:22
17Christine RolanderOK Pan-Kristianstad46:22+12:2614:26
18Erika RovinaSkåneslättens OL46:32+12:3614:29
19Annica GabrielssonSOK Viljan46:49+12:5314:35
20Hanna FagerVäxjö OK47:42+13:4614:51
21Tommy BengtssonHässleholms OK47:48+13:5214:53
22Jonas OlssonÖrkelljunga FK48:39+14:4315:09
23Ingrid HolménHylte OK49:59+16:0315:34
24Anette SundqvistOK Tranan50:25+16:2915:42
25Anders JohanssonNyköpings OK51:35+17:3916:04
26Kurt JohanssonFalköpings AIK OK55:05+21:0917:09
27Helen NilssonHärlövs IF55:45+21:4917:22
28Ruben EdvardssonHästveda OK56:10+22:1417:29
29Monica JohansonJönköpings OK57:06+23:1017:47
30Siv-Britt NilssonFK Vittus58:12+24:1618:07
31Birgitta OlssonÖrkelljunga FK1:02:35+28:3919:29
32Emma KramBodafors OK1:05:38+31:4220:26
33Marie KramBodafors OK1:05:43+31:4720:28
34Lillemor BlomqvistOK Vilse 871:06:19+32:2320:39
35Ingrid NilssonRonneby OK1:06:50+32:5420:49
36Kathrin FabianWAT.OL1:07:58+34:0221:10
37Irmgard FabianWAT.OL1:08:00+34:0421:11
38Lennart MagnussonLaholms IF OK1:09:01+35:0521:30
39Stefan NilssonFK Vittus1:17:48+43:5224:14
40Maja-Stina MalmqvistFK Vittus1:21:47+47:5125:28
41Kristina FranssonOK Virdarna1:22:32+48:3625:42
42Burne NilssonOK Torfinn1:24:10+50:1426:13
Siw BlomkvistOK Vilse 87diskvalificerad

Öppen motion 8

4 210 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan G HördegårdhIFK Göteborg29:377:02
2Mattias HolmstrandIFK Göteborg34:27+4:508:10
3Håkan LindströmRonneby OK35:22+5:458:24
4Mats WindstedtKlubblös37:02+7:258:47
5Rasmus GrönlundLunds OK38:01+8:249:01
6Linus BohmanHjärnarps GH OL39:28+9:519:22
7Niklas KarlssonVäxjö OK40:12+10:359:32
8Ulrika HermanssonOK Orion40:26+10:499:36
9Anders BlomqvistOK Skogsfalken43:26+13:4910:19
10Magnus MånssonVäxjö OK43:29+13:5210:19
11Jon NilssonRonneby OK43:32+13:5510:20
12Helena LindénVäxjö OK43:43+14:0610:23
13Johan SwartzOK Orion43:47+14:1010:23
14Stefan ReimerTormestorps IF44:21+14:4410:32
15Miranda ReimerTormestorps IF45:23+15:4610:46
16Jonas FagerVäxjö OK45:39+16:0210:50
17Björn LinderGustavsbergs OK45:55+16:1810:54
18Björn PalmLessebo OK46:14+16:3710:58
19Magnus PorleVäxjö OK48:43+19:0611:34
20Louise JohanssonFK Vittus49:40+20:0311:47
21Bo WetterströmTormestorps IF51:27+21:5012:13
22Jan OttmerTormestorps IF52:31+22:5412:28
23Hanna WåhlinOK Skogsfalken54:13+24:3612:52
24Anders FriskOK Orion54:59+25:2213:03
25Simon VikströmOK Pan-Kristianstad55:17+25:4013:07
26Per OlofssonVärend GN OL56:08+26:3113:20
27Magnus JärvholmVäxjö OK58:01+28:2413:46
28Rolf GustafssonTormestorps IF58:14+28:3713:49
29Håkan AnderssonOK Dacke1:00:01+30:2414:15
30Ola MarkholmSkåneslättens OL1:01:34+31:5714:37
31Jeanette AnderssonOK Dacke1:03:37+34:0015:06
32Louise PihlLunds OK1:07:13+37:3615:57
33Petra PetterssonOK Dacke1:08:10+38:3316:11
34John SöderbergOK Skogsfalken1:10:57+41:2016:51
35Sven DavidssonOK Tuvan1:12:43+43:0617:16
36Bert Inge GreenStigmännen Karlshamns OK1:16:31+46:5418:10
37Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:22:32+52:5519:36
38Jan PerssonYstads OK1:22:50+53:1319:40
39Wolfgang FabianWAT.OL1:30:08+1:00:3121:24
40Emma BrenanderSOK Viljan1:39:30+1:09:5323:38
Lena Norrman-NyströmIS Kullendiskvalificerad
Anna ReimerTormestorps IFdiskvalificerad
Ola NilssonAlvesta SOKdiskvalificerad

Öppen motion 9

7 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik KarlssonIK Hakarpspojkarna50:587:09
2Erik ForsgrenOK Tyr57:12+6:148:02
3Rikard SagerOK Orion1:03:41+12:438:56
4Martin JohanssonOK Orion1:06:21+15:239:19
5Björn NilssonHärlövs IF1:13:12+22:1410:16
6Angelika LarssonHelsingborgs SOK1:17:24+26:2610:52
7Mattias OlssonFK Vittus1:18:06+27:0810:58
8Kajsa WetterströmTormestorps IF1:21:50+30:5211:29
9Torbjörn HalvarssonFjärås AIK1:22:35+31:3711:35
10Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK1:27:16+36:1812:15
11Maria HalvarssonFjärås AIK1:37:02+46:0413:37
12Ulf LiljebjörnNybro OK1:50:36+59:3815:32
Rasmus ElmelidSkåneslättens OLdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser