Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsträning Lille Havsssjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsträning Lille Havsssjön
Arrangörsorganisation: Tidaholm SOK Sisu
Datum: tisdag 30 juni 2015

Lång

6 840 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna39:325:46
2Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna42:50+3:186:15
3Markus HederskogIK Hakarpspojkarna43:18+3:466:19
4Rickard DjerfTibro OK43:48+4:166:24
5Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna44:21+4:496:29
6Eric HanssonIK Hakarpspojkarna49:14+9:427:11
7Sara HagströmFalköpings AIK OK51:36+12:047:32
8Albin AlsiöFalköpings AIK OK52:30+12:587:40
9Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna55:26+15:548:06
10Hugo SetthagenOK Tranan55:40+16:088:08
11Magnus SödervallIK Gandvik56:39+17:078:16
12Rasmus PerssonFalköpings AIK OK57:11+17:398:21
13Carl HolmbergIF Hagen57:31+17:598:24
14Jonas NiklassonFalköpings AIK OK57:34+18:028:24
15Hampus NyströmIF Hagen57:37+18:058:25
16Lasse Karlsson-LodIstrums SK58:02+18:308:29
17William LundstedtMullsjö SOK59:26+19:548:41
18Johan HanssonJönköpings OK59:31+19:598:42
19Daniel BogrenIF Hagen59:46+20:148:44
20Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna1:00:26+20:548:50
21Lars HolmbergIF Hagen1:00:40+21:088:52
22Jan HjortFalköpings AIK OK1:01:15+21:438:57
23Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna1:01:47+22:159:01
24Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:02:19+22:479:06
25Bo SvenssonIstrums SK1:02:27+22:559:07
26Jonas HagströmFalköpings AIK OK1:02:53+23:219:11
27Pär-Magnus BjurekTibro OK1:04:18+24:469:24
28Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:04:26+24:549:25
29Oscar TörnrothHjobygdens OK1:06:27+26:559:42
30Anders YngveIK Hakarpspojkarna1:06:35+27:039:44
31Åke WijkmarkIF Hagen1:07:45+28:139:54
32Urban BarkIF Hagen1:08:46+29:1410:03
33Erik LösethFalköpings AIK OK1:09:56+30:2410:13
34Emilia HenryssonTibro OK1:10:18+30:4610:16
35Per KlarTidaholm SOK Sisu1:10:19+30:4710:16
36Owe TörnrothHjobygdens OK1:11:40+32:0810:28
37Sören LarssonTibro OK1:12:38+33:0610:37
38Svante AndrénTibro OK1:13:47+34:1510:47
39Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:13:49+34:1710:47
40Moa AlsiöFalköpings AIK OK1:15:09+35:3710:59
41Gustav HagströmFalköpings AIK OK1:19:37+40:0511:38
42Ragnar OlssonTibro OK1:20:51+41:1911:49
43Ola JohanssonOK Gisle1:22:08+42:3612:00
44Lennart JakobssonTibro OK1:36:38+57:0614:07
Hugo StrömUlricehamns OKej godkänd
Alfred PettersonFalköpings AIK OKej godkänd
Märta RansjöOK Tyrej godkänd
Jonas LundgrenTibro OKej godkänd
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Martin DjerfIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anna OlssonTibro OKej godkänd
Ellen BlennowFalköpings AIK OKej start
Emil LarssonTibro OKej start

Mellan

5 130 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla OlssonSkåneslättens OL40:397:55
2Mattias HedfjärdGudhems IF42:22+1:438:15
3Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK44:49+4:108:44
4Oscar StombergIF Hagen47:07+6:289:11
5Martin BergqvistLesjöfors SK47:27+6:489:14
6Mikael JohanssonOK Gisle47:41+7:029:17
7Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu47:43+7:049:18
8Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna47:46+7:079:18
9Pontus FritzellGudhems IF48:36+7:579:28
10Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK49:04+8:259:33
11Bertil KarlssonHjobygdens OK49:55+9:169:43
11Niklas FallgrenGudhems IF49:55+9:169:43
13Anderas KarlssonGudhems IF49:57+9:189:44
14Stefan StombergIF Hagen50:13+9:349:47
15Niklas SahlénIF Hagen50:14+9:359:47
16Lennart ArdmarIF Hagen50:44+10:059:53
17Nils LarssonOK Tranan50:46+10:079:53
18Pär SvenssonI 15 IF51:05+10:269:57
19Marcus CarlssonIF Hagen51:11+10:329:58
20Anders JakobssonSOK Träff51:13+10:349:59
21Tobias Den BraverOK Gränsen51:14+10:359:59
22Hans-Gösta BernhardMariestads FK51:59+11:2010:07
23Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu52:03+11:2410:08
24Elsa LindeblomHestra IF52:11+11:3210:10
25Ellen LarssonIF Hagen52:23+11:4410:12
26Thomas NyströmIF Hagen52:49+12:1010:17
26Stefan LinderothIF Hagen52:49+12:1010:17
28Nina AhlénIF Hagen53:18+12:3910:23
29Jane JohanssonIstrums SK54:29+13:5010:37
30Emil WåhlinMullsjö SOK54:43+14:0410:39
31Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK55:18+14:3910:46
32Vidar LöfvingTibro OK55:45+15:0610:52
32Filip SödervallIK Gandvik55:45+15:0610:52
34Bo KlamfeltTibro OK56:18+15:3910:58
35Inger WesterbergIF Hagen57:18+16:3911:10
36Anki BlennowFalköpings AIK OK57:24+16:4511:11
37Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK57:35+16:5611:13
38Pia Käck FritzellGudhems IF58:03+17:2411:18
39Karin AnderssonIF Hagen58:31+17:5211:24
40Greger AhlénIF Hagen59:15+18:3611:32
41Benny HoffmanGudhems IF59:24+18:4511:34
42Bernhard GrenaboHjobygdens OK59:30+18:5111:35
43Karl Evert SvenssonIF Hagen59:42+19:0311:38
44Caroline HagströmFalköpings AIK OK1:00:20+19:4111:45
45Harri ViinamäkiIF Hagen1:00:29+19:5011:47
46Tindra HjortFalköpings AIK OK1:00:41+20:0211:49
47Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:00:57+20:1811:52
48Michael KarlssonOK P41:01:30+20:5111:59
49Axel BerglundUlricehamns OK1:01:35+20:5612:00
50Magnus RamsinIF Hagen1:01:55+21:1612:04
51Michael PerssonIF Hagen1:02:03+21:2412:05
52Alf SiewertzGudhems IF1:02:16+21:3712:08
53Anders JakobssonIK Albion1:02:39+22:0012:12
54Åsa AlsiöFalköpings AIK OK1:02:49+22:1012:14
55Nina GumaeliusTibro OK1:02:57+22:1812:16
56Roger AnderssonOK P41:03:17+22:3812:20
57Hans TuvessonIF Hagen1:04:25+23:4612:33
58Yngve GustafssonVolvo OK Skövde1:05:15+24:3612:43
59Roger GunnarssonFalköpings AIK OK1:06:19+25:4012:55
60Lotta StigsdotterIF Hagen1:06:41+26:0212:59
61Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK1:07:12+26:3313:05
62Sofia HjortFalköpings AIK OK1:08:53+28:1413:25
63Anders PeterssonTibro OK1:09:09+28:3013:28
64Matilda HoffstedtIF Hagen1:12:24+31:4514:06
65Per CarlssonIF Hagen1:12:39+32:0014:09
66Ylva GefvertOK P41:17:42+37:0315:08
67Henrik JakobsonIstrums SK1:18:13+37:3415:14
68Rikard AnderssonOkänd1:19:26+38:4715:29
69Jonas EricssonVolvo OK Skövde1:20:00+39:2115:35
70Helena SonessonFalköpings AIK OK1:22:51+42:1216:09
71Monica AbrahamssonGudhems IF1:24:48+44:0916:31
72Conny LjungbergOkänd1:24:53+44:1416:32
73Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu1:25:11+44:3216:36
Alva SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Ebba HjertbergHestra IFej godkänd
Sara SchmidtTrollhättans SOKej godkänd
Styrbjörn JanssonIF Hagenej godkänd
Anders RotzénOK P4ej godkänd
Nina OlssonFalköpings AIK OKej godkänd
Dan LundstedtMullsjö SOKej godkänd
Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Johan AnderssonIF Hagenej godkänd
Monica LööfMariestads FKej godkänd
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OKej godkänd
Pär LarssonIF Hagenej godkänd
Stefan CosterMullsjö SOKej godkänd
Karin HolmFalköpings AIK OKutgått
Per-Ola DahmmOkändutgått
Arne SääfGudhems IFutgått

Kort

3 440 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas SjöholmMullsjö SOK30:128:46
2Per IvarssonTibro OK30:37+0:258:54
3Anders KäckMariestads FK33:12+3:009:39
4Annika WesthMullsjö SOK33:18+3:069:40
5Linus KristianssonTrollhättans SOK33:59+3:479:52
6Anton KarlssonMariestads FK35:26+5:1410:18
7Patrick EricsonMullsjö SOK35:40+5:2810:22
8Anna StombergIF Hagen36:31+6:1910:36
9Yngve AlfvénIK Wilske38:15+8:0311:07
10Magnus AnderssonTidaholm SOK Sisu39:08+8:5611:22
11Hanna AlsiöFalköpings AIK OK39:43+9:3111:32
12Catrin SternerIF Hagen39:44+9:3211:33
13Edvin HenryssonTibro OK39:47+9:3511:33
14Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK40:30+10:1811:46
15Gustav LidmanTibro OK40:31+10:1911:46
15Tommy RoosFalköpings AIK OK40:31+10:1911:46
17Håkan LööfMariestads FK40:36+10:2411:48
18Hans WåhlinMullsjö SOK42:24+12:1212:19
19Julia ElverlindOK Tranan42:32+12:2012:21
20Wilmer ForsgrenTidaholm SOK Sisu42:53+12:4112:27
21Susanne OlssonGudhems IF43:24+13:1212:36
22Malin JanssonHjobygdens OK43:30+13:1812:38
23Sofia JanssonHjobygdens OK43:31+13:1912:39
24Adam FredénFalköpings AIK OK43:42+13:3012:42
25Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu44:08+13:5612:49
26Erika BogrenIF Hagen44:40+14:2812:59
27Carl-Otto WijkmarkIF Hagen45:00+14:4813:04
28Ann NyströmIF Hagen45:07+14:5513:06
29Jan LindströmIK Wilske45:21+15:0913:10
30Jan-Åke EmilssonGudhems IF46:32+16:2013:31
31Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu47:25+17:1313:47
32Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK47:31+17:1913:48
33Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK47:32+17:2013:49
34Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu48:06+17:5413:58
35Sigrid VemdalMullsjö SOK48:30+18:1814:05
36Christer FallgrenGudhems IF49:26+19:1414:22
37Rolf JonassonJönköpings OK49:35+19:2314:24
38Gunnar BrystHjobygdens OK50:13+20:0114:35
39Kerstin LarssonIF Hagen50:22+20:1014:38
40Fritiof AnderssonGudhems IF50:25+20:1314:39
41Kurt JohanssonFalköpings AIK OK51:07+20:5514:51
42Johan HolmbergIF Hagen51:08+20:5614:51
43Lena SternerBottnaryds IF51:11+20:5914:52
44Berit KlamfeltTibro OK52:58+22:4615:23
45Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu53:18+23:0615:29
46Malin FritzellMullsjö SOK53:26+23:1415:31
47Helena JohanssonOK Gisle53:31+23:1915:33
48Ida RoosIF Hagen53:33+23:2115:34
49Lars FranssonBottnaryds IF54:39+24:2715:53
50Pia SvenssonFalköpings AIK OK56:24+26:1216:23
51Emil AnderssonFalköpings AIK OK56:38+26:2616:27
52Rikard AnderssonFalköpings AIK OK56:45+26:3316:29
53Arne KämpeTidaholm SOK Sisu57:06+26:5416:35
54Sandra MagnussonTidaholm SOK Sisu58:10+27:5816:54
55Karin AdolfssonTidaholm SOK Sisu58:12+28:0016:55
56Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK59:20+29:0817:14
57Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK59:57+29:4517:25
58Nora AronengHestra IF1:00:47+30:3517:40
59Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:01:07+30:5517:45
60Birgitta AugustssonTibro OK1:02:46+32:3418:14
61Bengt JohanssonOK P41:07:27+37:1519:36
62Gisela LöfvingTibro OK1:09:05+38:5320:04
63Lucy LouTibro OK1:11:29+41:1720:46
64Anette KarlssonOkänd1:20:32+50:2023:24
65Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK1:32:42+1:02:3026:56
66Annelie JohanssonFalköpings AIK OK1:32:46+1:02:3426:58
Tove JanssonRyda SKej godkänd
Lars BörjessonIstrums SKej godkänd
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Stefan KarlssonFalköpings AIK OKej godkänd
Karin NalbinMullsjö SOKutgått

Lätt mellan

4 220 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor OlssonIF Hagen29:286:58
2Anton CarlssonIF Hagen36:20+6:528:36
3Weine GustafssonSkillingaryds FK40:32+11:049:36
4Lucas NykvistIF Hagen41:16+11:489:46
5Stefan OlssonIF Hagen46:51+17:2311:06
6Sven NalbinMullsjö SOK47:42+18:1411:18
7Lena FastmarkHjobygdens OK48:37+19:0911:31
8Charles MolinFalköpings AIK OK50:21+20:5311:55
9Ove AllanssonOkänd53:56+24:2812:46
9Jonas AllanssonOkänd53:56+24:2812:46
11Måns FritzellGudhems IF56:05+26:3713:17
12Erika KlahrTidaholm SOK Sisu56:26+26:5813:22
13Roland SandströmIF Hagen56:42+27:1413:26
14Clary SiewertzGudhems IF57:09+27:4113:32
15Wilhelm HoffstedtIF Hagen57:21+27:5313:35
16Ann DicksonMullsjö SOK1:07:07+37:3915:54
17Antonia KarlssonFalköpings AIK OK1:08:19+38:5116:11
18Osakar RamsinOkänd1:11:22+41:5416:54
19Annika WehlinTeam Snigel1:47:49+1:18:2125:32
John DicksonMullsjö SOKej godkänd
Julia HjertenIK Gandvikej godkänd
Anders LöfvingOkändej godkänd
Emma NalbinMullsjö SOKej godkänd
Clary SiewertzGudhems IFej start

Lätt kort

2 700 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WesthMullsjö SOK26:489:55
2Pelle AlbersMullsjö SOK29:32+2:4410:56
3Liam JohanssonIF Hagen30:27+3:3911:16
4Simon PerssonOK Gränsen31:59+5:1111:50
5Tove den BraverOK Gränsen32:03+5:1511:52
6Vera WallinFalköpings AIK OK32:17+5:2911:57
7Julia WesthMullsjö SOK32:51+6:0312:09
8Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu34:32+7:4412:47
9Liselotte LarssonTibro OK35:40+8:5213:12
10Ann-Louise AlmyrenFalköpings AIK OK35:50+9:0213:16
11Johanna AlmyrenFalköpings AIK OK36:02+9:1413:20
12Stina NalbinMullsjö SOK36:17+9:2913:26
13Tindra MolinFalköpings AIK OK36:33+9:4513:32
14Emma AhlénIF Hagen36:39+9:5113:34
15Linus AhlénIF Hagen37:41+10:5313:57
16Irma WesthMullsjö SOK38:46+11:5814:21
17Karin AnderssonIF Hagen38:50+12:0214:22
18Agnes JohanssonIF Hagen39:15+12:2714:32
19Alma Hoffstedt SandelinIF Hagen39:26+12:3814:36
20Vera Hoffstedt SandelinIF Hagen39:31+12:4314:38
21Kasper VemdalMullsjö SOK39:53+13:0514:46
22Moa VemdalMullsjö SOK41:32+14:4415:22
23Lisa KlahrTidaholm SOK Sisu42:43+15:5515:49
24Helena SödervallIK Gandvik43:08+16:2015:58
25Ebba JohanssonTidaholm SOK Sisu44:04+17:1616:19
26Agnes LymanTidaholm SOK Sisu44:06+17:1816:20
27Harald HåkanssonOK Gränsen48:46+21:5818:03
28Thio ArrheniusIF Hagen49:08+22:2018:11
29Oscar ArrheniusIF Hagen50:03+23:1518:32
30Ella ArrheniusIF Hagen50:27+23:3918:41
31Moa ArrheniusIF Hagen51:31+24:4319:04
32Ylva JanssonIF Hagen56:36+29:4820:57
33Johannes KarlssonGudhems IF1:07:20+40:3224:56
34Agnes KarlssonGudhems IF1:07:30+40:4224:59
35Thomas LjungqvistTibro OK1:21:36+54:4830:13
Therese AnderssonOkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser