Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pepparkaksluffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pepparkaksluffen
Arrangörsorganisation: Kungälvs OK
Datum: söndag 21 augusti 2011

D21

6 960 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna ForsbergOK Kolmården1:04:249:15
2Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK1:08:06+3:429:47
3Laila B HöglundFK Herkules1:11:09+6:4510:13
4Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:14:51+10:2710:45
5Frida WallströmSävedalens AIK1:16:45+12:2111:01
6Elin HamreforsOK Landehof1:17:03+12:3911:04
7Lina SamorSävedalens AIK1:18:32+14:0811:17
8Annica EngIFK Göteborg1:23:19+18:5511:58
9Anwen DarlingtonWales1:24:26+20:0212:07
10Kristina AnderssonJönköpings OK1:29:09+24:4512:48
11Gry GranstedtHalden SK1:30:35+26:1113:00
12Linda MartinssonIF Marin Väst1:43:23+38:5914:51
13Therese JohanssonFrölunda OL2:00:55+56:3117:22
Annica C LeireSävedalens AIKej godkänd
Rachel EngelerGöteborg-Majorna OKej start

H21

9 830 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:12:077:20
2Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:12:13+0:067:20
3Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:16:20+4:137:45
4Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:19:28+7:218:05
5Jakob EngIFK Göteborg1:20:22+8:158:10
6Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:22:40+10:338:24
7Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:27:39+15:328:54
8Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK1:28:50+16:439:02
9Emil BengtssonGöteborg-Majorna OK1:29:09+17:029:04
10Fredrik WeihardSävedalens AIK1:29:55+17:489:08
11Anders HederskogIFK Göteborg1:32:41+20:349:25
12Sven GranforsSävedalens AIK1:33:02+20:559:27
13Johnny HålsjöVänersborgs SK1:33:12+21:059:28
14Jonas LundgrenStora Tuna OK1:35:02+22:559:40
15Martin AhlqvistFrölunda OL1:36:06+23:599:46
16Tobias ThorssonOK Löftan1:42:15+30:0810:24
17Ulf NorellFrölunda OL1:52:55+40:4811:29
18Metthew JonesWales2:01:22+49:1512:20
19Hugh CashellGöteborg-Majorna OK2:05:52+53:4512:48
Arvid VågLerums SOKej godkänd
Kris JonesWalesej godkänd
Magnus HomannOK Orintoej godkänd
Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OKej start

D21 Kort

5 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna MattssonCentrum OK1:03:0412:26
2Caroline LövhammerIFK Göteborg1:06:45+3:4113:09
3Ingela RoosGöteborg-Majorna OK1:11:38+8:3414:07
4Desiré RexOK Landehof1:13:40+10:3614:31
5Lisa WeimannIK Uven1:16:46+13:4215:08
6Jennie HoglandSävedalens AIK1:23:16+20:1216:25
7Hanna KarlssonStenungsunds OK1:32:37+29:3318:16

H21 Kort

7 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonOK Alehof1:19:5310:01
2Patric HanssonHerrestads AIF1:37:38+17:4512:15
Anders BergmanIK Uvenej godkänd

H20

7 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik EickhoffGöteborg-Majorna OK1:18:0810:24
2Joel AnderssonIK Gandvik1:34:55+16:4712:38
Emil KarlssonOK Alehofej godkänd

D18

4 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna WallinSjövalla FK1:19:1416:00
2Emma AlmehedFrölunda OL1:22:54+3:4016:44
3Delyth DarlingtonWales2:24:43+1:05:2929:14
4Veronica LindgrenOK Skogshjortarna2:30:47+1:11:3330:27

H18

6 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ciaran AllenWales1:21:3412:24
2Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb1:24:57+3:2312:55
3Niklas HelmertzFrölunda OL1:26:14+4:4013:07
4Ben MitchellWales1:28:37+7:0313:29
5Erik SkärbergVänersborgs SK1:36:22+14:4814:40
6Vidar ErikssonIF Marin Väst1:38:23+16:4914:58
7Fredrik KjörkFrölunda OL1:49:10+27:3616:36

D17-20 Kort

4 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannah JenkinsWales1:57:0926:08

D16

4 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin ClaessonOK Orinto1:02:5614:02
2Tilda KarlssonOK Alehof1:12:16+9:2016:07
3Lovisa LemanGöteborgs SK1:14:19+11:2316:35
4Sofia JohanssonOK Alehof1:17:47+14:5117:21
5Clara WallinSjövalla FK1:20:18+17:2217:55
6Maria LundStenungsunds OK1:56:31+53:3526:00
7Lydia NorinFrölunda OL2:00:33+57:3726:54
8Sofia HelmertzFrölunda OL2:15:02+1:12:0630:08
Elin WahlgrenSjövalla FKej godkänd
Bethan StoneWalesej godkänd
Erica PetterssonSjövalla FKej start
Megan Carter-DaviesWalesej start
Klara PålssonKungälvs OKej start

H16

5 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LindqvistSävedalens AIK49:419:02
2Mattias JohanssonStångenäs AIS49:49+0:089:03
3Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK54:01+4:209:49
4Karl ModigOK Alehof54:26+4:459:53
5Gustav BoquistIK Uven55:50+6:0910:09
6Rickard NorlinKungälvs OK57:07+7:2610:23
7Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb57:53+8:1210:31
8Heino OllinSävedalens AIK1:01:33+11:5211:11
9Erik HagmanLerums SOK1:03:31+13:5011:32
10John GabrielssonSävedalens AIK1:09:17+19:3612:35
11Colin Fransson LeeOK Alehof1:11:15+21:3412:57
12Niall AllenWales1:15:18+25:3713:41
13Stephen ReynoldsWales1:17:34+27:5314:06
14Oskar VigrenSävedalens AIK1:33:28+43:4716:59
15Sam MitchellWales1:36:31+46:5017:32
16Stuart LewisWales1:55:38+1:05:5721:01
17Oskar VamlingFrölunda OL1:58:19+1:08:3821:30
18Fredrik LindFrölunda OL2:01:45+1:12:0422:08
Felix GarmerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Filip SverlingerTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Charlie JenkinsWalesej godkänd

D16 Kort

4 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea BergstrandKungälvs OK1:07:1916:32
Johanna KjellbergOK Flundrehofej godkänd

H16 Kort

4 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper JanssonKungälvs OK58:5014:23
2Felix HulthénKungälvs OK1:30:03+31:1322:01
3Filip LemanGöteborgs SK1:31:06+32:1622:16
4Jakob JunkersIF Marin Väst1:31:14+32:2422:18
5Karl RydénSjövalla FK1:36:10+37:2023:30
Dennis KarströmFrölunda OLej godkänd
Arvid HammarFrölunda OLej godkänd
Emil LeemanTolered-Utby Ol-klubbej start

D14

4 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gina GranstedtHalden SK45:2211:08
2Ella WallinderGöteborg-Majorna OK48:48+3:2611:59
3Lina PålssonKungälvs OK53:21+7:5913:06
4Sara AlmehedFrölunda OL58:32+13:1014:22
5Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK58:58+13:3614:29
6Emma HimmelmannSjövalla FK58:59+13:3714:29
7Signe SteindahlStenungsunds OK1:02:09+16:4715:16
8Agnes SpånérSävedalens AIK1:03:07+17:4515:30
9Frida JerlinFrölunda OL1:21:06+35:4419:55
10Fay WalshWales1:23:03+37:4120:24
11Kitty JonesWales1:27:16+41:5421:26
12Zoe WalshWales2:11:48+1:26:2632:22
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Moa KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Elin PetterssonSjövalla FKej start
Clara CoxLerums SOKej start

H14

4 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL41:4710:12
2Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK45:42+3:5511:10
3Albin PålssonKungälvs OK47:29+5:4211:36
4Hjalmar LjungbergSjövalla FK51:34+9:4712:36
5Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK58:10+16:2314:13
6Douglas Fransson LeeOK Alehof1:02:14+20:2715:12
7Tim OlssonBrattås CK1:02:18+20:3115:13
8Alastair Gardner-SmithWales1:04:02+22:1515:39
9William ReynoldsWales1:10:05+28:1817:08
10Callum Carter-DaviesWales1:14:12+32:2518:08
11Joe ThomasWales1:25:04+43:1720:47
12Jonatan LarssonSävedalens AIK1:44:55+1:03:0825:39
Erik KarlssonOK Orintoej godkänd
Edvin LinderOK Orintoej godkänd
Martin LundStenungsunds OKej godkänd

D14 Kort

3 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia UllmanOK Alehof57:1918:36
2Molly RundströmOK Landehof57:40+0:2118:43
Kajsa MagnussonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H14 Kort

3 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis HallbergIK Uven41:2713:46
2Marcus BraunTolered-Utby Ol-klubb49:26+7:5916:25
3Filip ZachrissonKungälvs OK54:57+13:3018:15
4Simon FranssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:02+19:3520:16
5Emil DahlströmFK Herkules1:07:15+25:4822:20
6Joel BerggrenStenungsunds OK1:14:27+33:0024:44
7Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:53:17+1:11:5037:38
Jesper LundmarkTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ossian ForsbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Liam HulténTolered-Utby Ol-klubbej start
Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

3 080 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK44:1514:22
2Alice BarreforsIK Uven46:39+2:2415:08
3Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK48:28+4:1315:44
4Matilda JohanssonStångenäs AIS48:36+4:2115:46
5Janneke SnijderIK Uven50:42+6:2716:27
6Isabella LagoGöteborg-Majorna OK51:54+7:3916:51
7Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK52:42+8:2717:06
8Hanna BoquistIK Uven54:25+10:1017:40
9Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb55:34+11:1918:02
10Linn HimmelmannSjövalla FK55:52+11:3718:08
11Ida FrimanTolered-Utby Ol-klubb58:44+14:2919:04
12Johanna WallbergOK Alehof1:02:18+18:0320:13
13Agnes AspMölndal Outdoor IF1:19:12+34:5725:42
14Kristina ThuneIK Uven1:22:17+38:0226:42
15Annie OlssonMölndal Outdoor IF2:01:43+1:17:2839:31
Alma HellströmKungälvs OKej godkänd
Tuva Carlsson-WallumSävedalens AIKej start
Maja GunnarssonLerums SOKej start
Erika Källvik-LeufvénÅmåls OKej start
Rebecka PerssonMölndal Outdoor IFej start

H12

3 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ForsmanFK Herkules46:0115:17
2Oliver Fransson LeeOK Alehof46:44+0:4315:31
3Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb48:44+2:4316:11
4Felix FalkGöteborg-Majorna OK52:44+6:4317:31
5Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb53:46+7:4517:51
6Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb59:54+13:5319:54
7Martin LammFrölunda OL1:01:57+15:5620:34
8Edvin LjungbergSjövalla FK1:04:36+18:3521:27
9Hugo SimonssonKungälvs OK1:12:10+26:0923:58
10Benjamin GabrielssonKungälvs OK1:18:40+32:3926:08
11Axel ForsbergTolered-Utby Ol-klubb1:21:43+35:4227:08
12Johan GrahnIK Uven1:22:51+36:5027:31
13Erik LundStenungsunds OK1:30:05+44:0429:55
Nils HammarFrölunda OLej godkänd
Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FKej godkänd

D12 Kort

2 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna NilssonKungälvs OK36:1413:28
2Lisa BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb38:15+2:0114:13
3Ines HakersSävedalens AIK42:36+6:2215:50
4Tove JohanssonOK Alehof44:19+8:0516:28
5Sofia BorneFrölunda OL48:24+12:1017:59
6Johanna LahtiTolered-Utby Ol-klubb1:01:03+24:4922:41

H12 Kort

2 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubb47:0417:29
2Joakim LindénFrölunda OL48:20+1:1617:58
3Edvin AlestigIF Marin Väst49:40+2:3618:27
4Adam SandströmTolered-Utby Ol-klubb1:01:59+14:5523:02

D10

2 690 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna GabrielssonKungälvs OK33:3912:30
2Märta LjungbergSjövalla FK34:28+0:4912:48
3Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK36:50+3:1113:41
4Rebecca LekbergSävedalens AIK37:35+3:5613:58
5Robyn TerningTolered-Utby Ol-klubb39:12+5:3314:34
6Klara WallinderGöteborg-Majorna OK39:41+6:0214:45
7Marie AsplundKungälvs OK41:14+7:3515:19
8Lisa FalkGöteborg-Majorna OK43:04+9:2516:00
9Kajsa HomannFrölunda OL44:26+10:4716:31
10Lisa HomannFrölunda OL46:33+12:5417:18
11Olivia AspIFK Göteborg46:48+13:0917:23
12Ellika GrothKungälvs OK55:16+21:3720:32
13Hanna OlssonBrattås CK1:03:17+29:3823:31
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start
Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IFej start

H10

2 690 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav FrimanTolered-Utby Ol-klubb30:0911:12
2Axel HermanssonKungälvs OK42:27+12:1815:46
3Erik HogedalGöteborg-Majorna OK45:15+15:0616:49
4Jacob PihelSjövalla FK51:42+21:3319:13
5Jacob ÖstermanVänersborgs SK54:51+24:4220:23
6Edvin BorneFrölunda OL57:31+27:2221:22
7Viktor Le ClaireFK Herkules1:12:44+42:3527:02
8Erik JohanssonOK Alehof1:13:46+43:3727:25
9Edvin NilssonKungälvs OK1:20:56+50:4730:05
10Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:30:34+1:00:2533:40
Martin GruvesäterTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Arvid BacktemanLerums SOKej start
Jakob  L GunnarssonLerums SOKej start

D35

6 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LövgärdOK Alehof1:12:2012:03
2Susanne FrimanTolered-Utby Ol-klubb1:31:54+19:3415:19
3Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK2:00:24+48:0420:04
Anna SäfstenMölndal Outdoor IFej godkänd
Susanne CoxLerums SOKej start

H35

7 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LövgärdOK Alehof1:17:509:45
2Peter LekbergSävedalens AIK1:30:19+12:2911:19
3Anders LundellMarkbygdens OK1:46:13+28:2313:19
Henrik PetterssonGustavsbergs OKej godkänd

D40

4 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotte ÖstermanVänersborgs SK1:15:4715:18
2Malin LammFrölunda OL1:26:42+10:5517:30
Ellinor JohanssonOK Alehofej start
Linda GunnarssonLerums SOKej start
Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IFej start

H40

7 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas DalbergGöteborg-Majorna OK56:407:32
2Gunnar ElveljungIFK Göteborg1:07:06+10:268:56
3Peter DellmingIFK Göteborg1:09:24+12:449:14
4Nichlas WallströmSävedalens AIK1:10:38+13:589:24
5Peter AspIFK Göteborg1:12:16+15:369:37
6Anders AspMölndal Outdoor IF1:14:03+17:239:51
7Anders ArfwedsonFrölunda OL1:19:42+23:0210:36
8Lars MuntherSävedalens AIK1:25:54+29:1411:26
9Patrik HakersSävedalens AIK1:28:24+31:4411:46
10Jonas HöijerFK Herkules1:29:29+32:4911:54
11Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:30:13+33:3312:00
12Thomas BorneFrölunda OL1:57:14+1:00:3415:36
Anders HellgrenFrölunda OLej godkänd
Mats KarlfeldtSävedalens AIKej start
Tommy JohanssonStångenäs AISej start

D45

4 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK50:4011:23
2Karin HederskogHJS-Vansbro OK55:56+5:1612:34
3Lena CarlssonSävedalens AIK56:07+5:2712:36
4Annika AasaIK Uven1:03:33+12:5314:16
5Anita DavalliusUddevalla IS1:09:03+18:2315:31
6Heli MarjomaaStigsökarna1:10:03+19:2315:44
7Eva SandströmOK Gipen1:14:08+23:2816:39
8Jenny HomannFrölunda OL1:19:26+28:4617:51
9Agnetha Le ClaireFK Herkules1:20:25+29:4518:04
10Evelina ErikssonIF Marin Väst2:02:24+1:11:4427:30
11Eunice CarterWales2:10:51+1:20:1129:24

H45

6 460 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK54:128:23
2Per-Arne WahlgrenSjövalla FK1:01:38+7:269:32
3Patrik FalkGöteborg-Majorna OK1:04:40+10:2810:00
4Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:08:02+13:5010:31
5Anders YngströmGöteborg-Majorna OK1:09:29+15:1710:45
6Magnus UllmanOK Alehof1:11:00+16:4810:59
7Per KällvikÅmåls OK1:11:11+16:5911:01
8Ragnar UppströmFK Herkules1:13:02+18:5011:18
9Magnus WideFrölunda OL1:13:33+19:2111:23
10Hans WedbergSjövalla FK1:15:02+20:5011:36
10Carl NorinFrölunda OL1:15:02+20:5011:36
12Kent SkärbergVänersborgs SK1:16:53+22:4111:54
13Bengt GrewinFrölunda OL1:17:30+23:1811:59
14Niklas JohanssonOK Landehof1:20:35+26:2312:28
15Anders LammFrölunda OL1:21:12+27:0012:34
15Ulf AlmehedFrölunda OL1:21:12+27:0012:34
17Stefan HammarFrölunda OL1:21:34+27:2212:37
18David GabrielssonSävedalens AIK1:27:01+32:4913:28
19Ulf KarlssonOK Alehof1:28:17+34:0513:39
20Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:34:02+39:5014:33
21Mats DahlrotIK Uven1:39:28+45:1615:23
22Johan WettergrenIK Uven1:42:56+48:4415:56
23Torbjörn KjörkFrölunda OL1:43:04+48:5215:57
24Bernt BerndtssonFrölunda OL2:03:12+1:09:0019:04
25Graham KempGöteborg-Majorna OK2:19:03+1:24:5121:31
Odd WallumSävedalens AIKej start

D50

3 980 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne helgerudÖstfold Orienteringsklubb44:4111:13
2Alice BedwellWales50:24+5:4312:39
3Nina BejbomUddevalla OK53:32+8:5113:27
4Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK54:55+10:1413:47
5Monica KnutssonSävedalens AIK58:47+14:0614:46
6Birgit HanssonHerrestads AIF1:03:54+19:1316:03
7Mona OlssonBrattås CK1:04:44+20:0316:15
8Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:07:09+22:2816:52
9Birgitta LööfSävedalens AIK1:07:45+23:0417:01
10Monika NilssonOK Alehof1:10:30+25:4917:42
11Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:11:58+27:1718:04
12Maria VamlingFrölunda OL1:19:17+34:3619:55
13Lisa LarssonSjövalla FK1:21:36+36:5520:30
14Karin HelmertzFrölunda OL2:12:08+1:27:2733:11
Maria HalvarssonFjärås AIKej start

H50

6 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord HederskogHJS-Vansbro OK52:148:42
2Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK54:51+2:379:08
3Per GustavssonGöteborg-Majorna OK1:00:05+7:5110:00
4Torsten BacktemanLerums SOK1:01:53+9:3910:18
5Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK1:03:52+11:3810:38
6Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb1:07:58+15:4411:19
7Thomas AttforsSävedalens AIK1:09:01+16:4711:30
8Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:16:43+24:2912:47
9Mark SaundersWales1:17:08+24:5412:51
10Stefan SjöblomFrölunda OL1:17:44+25:3012:57
11Dick NymanUddevalla IS1:20:33+28:1913:25
12Martin EickhoffSävedalens AIK1:21:41+29:2713:36
13Lennart EkvallTrollhättans SOK1:23:03+30:4913:50
14Jan UhrbergBrattås CK1:23:51+31:3713:58
15Hans GarmerGöteborg-Majorna OK1:24:06+31:5214:01
16Christer JohanssonKöping-Kolsva OK1:25:00+32:4614:10
17Anders LindénFrölunda OL1:26:00+33:4614:20
18Håkan WåhlanderFrölunda OL1:27:32+35:1814:35
19Göran OlesundOK Landehof1:35:27+43:1315:54
20Magnus UppströmFK Herkules1:36:52+44:3816:08
21Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:40:38+48:2416:46
22Jan RydénSjövalla FK1:46:04+53:5017:40
23Björn WinbergStenungsunds OK2:17:41+1:25:2722:56
Andrew LagoGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jan GranstedtHalden SKej godkänd
Anders SpånérSävedalens AIKej godkänd
Jonas JerlinFrölunda OLej godkänd
Torbjörn HalvarssonFjärås AIKej start
Lars MagnussonTolered-Utby Ol-klubbej start
Stephen WalshWalesej start

D55

3 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig HedenblomSjövalla FK51:4113:33
2Kerstin BurmanKvillebyns SK54:09+2:2814:12
3Anneli BranderStenungsunds OK1:04:45+13:0416:59
4My EngströmLerums SOK1:36:33+44:5225:20
Britt KarlssonStenungsunds OKej godkänd

H55

5 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yngve NorellFrölunda OL57:0610:27
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna59:50+2:4410:57
3Pierre KarlssonOK Alehof1:03:12+6:0611:34
4Tomas KarlssonOK Skogshjortarna1:03:38+6:3211:39
5Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:16:40+19:3414:02
6Reine SpetzStenungsunds OK1:18:00+20:5414:17
7Gunnar BejbomUddevalla OK1:25:01+27:5515:34
8Lennart VamlingFrölunda OL1:36:49+39:4317:43
9Johan WedlinSävedalens AIK1:37:00+39:5417:45
10Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:39:59+42:5318:18
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start

D60

3 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin AxelssonIK Uven49:2714:27
2Maria NordwallOK Kolmården52:29+3:0215:20
3Maria NorellFrölunda OL54:06+4:3915:49
4Eva ThörnblomSjövalla FK58:17+8:5017:02
5Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:02:46+13:1918:21
5Eva BlomströmIK Stern1:02:46+13:1918:21
7Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:06:45+17:1819:31
8Rosa JohanssonIK Uven1:07:32+18:0519:44
9Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:07:49+18:2219:49
10Ingegerd OlssonOK Alehof1:08:01+18:3419:53
11Ingegerd KallinSOK 681:10:53+21:2620:43
12Lotta BörjessonSävedalens AIK1:13:16+23:4921:25
13Britt-Marie GrönroosOK Alehof1:14:14+24:4721:42
14Ingrid CarlstedtSävedalens AIK1:24:30+35:0324:42

H60

5 070 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KarlssonStenungsunds OK51:3410:10
2Olle AdolfssonLerums SOK57:52+6:1811:24
3Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL59:07+7:3311:39
4Carl-Henry AnderssonOK Orinto1:01:51+10:1712:11
5Ove ThorssonIK Trenne Ullared1:06:16+14:4213:04
6Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb1:10:06+18:3213:49
7Roalh KlevelandKvillebyns SK1:15:49+24:1514:57
8Sten BlomströmIK Stern1:18:02+26:2815:23
9Lennart AnderssonGöteborgs SK1:22:19+30:4516:14
10Benny IvarssonFjärås AIK1:24:09+32:3516:35
11Rune EliassonFalkenbergs OK1:29:34+38:0017:39
12Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:34:44+43:1018:41
13Björn EngströmLerums SOK1:35:34+44:0018:50
14Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:47:16+55:4221:09
15Sten OlssonOK Alehof1:50:38+59:0421:49
16Staffan BrobergIF Marin Väst2:29:22+1:37:4829:27
Christer SamuelssonOK Löftanej godkänd
Sten HelmertzFrölunda OLej godkänd
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start
Jimmy NordliTrøsken ILej start
Kjell JeppsonIF Rigorej start

D65

3 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SchedwinIK Stern55:5116:19
2Ingrid Rex WallströmIK Uven1:00:55+5:0417:48
3Ann-Britt JohanssonIK Stern1:13:39+17:4821:32
4Barbro JohanssonSjövalla FK1:37:02+41:1128:22
Lena WaernTrollhättans SOKej godkänd

H65

4 450 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HermanssonStenungsunds OK49:1111:03
2Henrik HvoslefIK Stern55:01+5:5012:21
3Lars-Göran MolinMarkbygdens OK55:43+6:3212:31
4Olof KarlssonUddevalla OK58:57+9:4613:14
5Stig-Ove TollIK Stern59:30+10:1913:22
6Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK1:01:29+12:1813:48
7Hans CarlstedtSävedalens AIK1:03:41+14:3014:18
8Bengt BörjessonOK Alehof1:07:39+18:2815:12
9Bertil HermanssonStenungsunds OK1:08:48+19:3715:27
10Jack GrönroosOK Alehof1:08:55+19:4415:29
11Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:12:43+23:3216:20
12Henrik BergmanOK Tranan1:13:08+23:5716:26
13Christer WestbergIFK Göteborg1:14:11+25:0016:40
14Bengt MattssonOK Orinto1:17:31+28:2017:25
15Gunnar VallinOK Landehof1:19:39+30:2817:53
16Karl-Axel JohanssonIK Uven1:36:56+47:4521:46
17Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:44:01+54:5023:22
18Terry SmithWales2:03:37+1:14:2627:46
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej godkänd
Hans C JohanssonIK Sternej godkänd
Gunnar ChristianssonTrollhättans SKej godkänd
Anders BjörnbergFrölunda OLej godkänd
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AISej start
Sören AnderssonIK Dranej start

D70

2 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK51:2318:13
2Margareta EmanuelssonFrölunda OL53:02+1:3918:48
3Marianne GrahnSävedalens AIK1:00:09+8:4621:19
4Elvy BörjessonOK Alehof1:07:13+15:5023:50
5Inga PerssonOK Landehof1:19:29+28:0628:11
6Ann-Catrine AhlströmFjärås AIK1:37:00+45:3734:23
Kerstin FredrikssonLjungskile FKej godkänd
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd
Inger HallbergIK Uvenej start

H70

3 810 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland DahlIFK Göteborg47:2812:27
2Ingemar AlfredssonIK Uven48:19+0:5112:40
3Magne HagströmFrölunda OL51:22+3:5413:28
4Göran OlofssonFjärås AIK55:31+8:0314:34
5Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb55:43+8:1514:37
6Roland BrandshageSävedalens AIK55:55+8:2714:40
7Åke AxelssonIK Uven57:33+10:0515:06
8Per-Olof EckerlidSävedalens AIK59:02+11:3415:29
9Göte NatanaelssonLjungskile FK1:01:02+13:3416:01
10Gert EmanuelssonFrölunda OL1:02:40+15:1216:26
11Per-Hugo LundgrenLerums SOK1:02:46+15:1816:28
12Bengt InghammarGöteborg-Majorna OK1:03:50+16:2216:45
13Nils-Olov TorsellSävedalens AIK1:08:57+21:2918:05
14Roland AasaIK Uven1:09:19+21:5118:11
15Tore PetterssonOK Gipen1:10:39+23:1118:32
16Percy CarlssonSävedalens AIK1:11:27+23:5918:45
17Göran LefflerLerums SOK1:16:03+28:3519:57
18Gunnar WaernTrollhättans SOK1:33:50+46:2224:37

D75

2 820 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva FalkIK Stern58:1820:40
2Signe NymanUddevalla IS1:03:22+5:0422:28
3Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad1:12:33+14:1525:43
4Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK1:17:55+19:3727:37
5Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK1:27:11+28:5330:54
6Eivor YlanderGöteborg-Majorna OK1:27:36+29:1831:03
Vera LångGöteborg-Majorna OKej godkänd
Marianne HöglundFK Herkulesej godkänd
Anita AnderssonFjärås AIKej godkänd

H75

3 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Atte HeikkiläOK Gipen53:3815:40
2Leif HjertqvistIK Stern55:21+1:4316:11
3Paul BergvallFK Herkules1:06:45+13:0719:31
4Karl-Erik HolmbergFjärås AIK1:12:49+19:1121:17
5Carl-Henrik HallbergIK Uven1:16:07+22:2922:15
6Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:25:46+32:0825:04
7Gunnar LarssonUddevalla IS1:35:41+42:0327:58

H80

2 820 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1KarlErik FranssonTrollhättans SOK51:1218:09
2Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK53:13+2:0118:52
3Leif Ove KilbornUddevalla IS1:04:07+12:5522:44
4Björn BromanGöteborg-Majorna OK1:10:37+19:2525:02
4Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb1:10:37+19:2525:02
6Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:19:24+28:1228:09
7Gustav ElvmyrTolered-Utby Ol-klubb1:40:19+49:0735:34
Jonny BlomqvistGöteborg-Majorna OKej godkänd
Said JohanssonUddevalla ISej godkänd

Inskolning

1 660 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Isabel BjörkmanKungälvs OKfullföljt
Linus BååthSävedalens AIKfullföljt
Simon BååthSävedalens AIKfullföljt
Kevin FrödingKlubblösfullföljt
Molly GranängKungälvs OKfullföljt
Erik GruvesäterTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Emilia HedmanKungälvs OKfullföljt
Gustav HellströmKungälvs OKfullföljt
Arvid HermanssonKlubblösfullföljt
Matilda HermanssonKlubblösfullföljt
Hanna KristianssonKlubblösfullföljt
Ola LeireSävedalens AIKfullföljt
Johan LundStenungsunds OKfullföljt
Tova PalmgrenKlubblösfullföljt
Felicia PihelSjövalla FKfullföljt
Ludvig RosenGöteborg-Majorna OKfullföljt
Emil StarkKlubblösfullföljt
Amanda Ström-BäckelidSävedalens AIKfullföljt
Albin SvenssonFK Herkulesfullföljt
Frida TheanderStenungssund OKfullföljt
Astrid UhrbergBrattås CKfullföljt
Vera UhrbergBrattås CKfullföljt
Filip ValentinGöteborg-Majorna OKfullföljt
Tom WiehartOK Orintofullföljt
Tyra WinnesKlubblösfullföljt
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start

U1

1 910 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda WallströmSävedalens AIK25:0013:05
2Katrin AsplundKungälvs OK25:05+0:0513:07
3Johanna JohanssonStångenäs AIS25:36+0:3613:24
4Pontus FranssonTolered-Utby Ol-klubb25:48+0:4813:30
5Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb25:58+0:5813:35
6Zebastian ArfwedsonFrölunda OL26:17+1:1713:45
7Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb26:54+1:5414:05
8Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb27:54+2:5414:36
9Simon MartinecTolered-Utby Ol-klubb28:54+3:5415:07
10Julia MartincovaTolered-Utby Ol-klubb28:58+3:5815:09
11Lucas BoströmOK Alehof29:19+4:1915:20
12Julia WallbergOK Alehof33:39+8:3917:37
13Ture SävstenMölndal Outdoor IF33:48+8:4817:41
14Lukas GrothKungälvs OK34:01+9:0117:48
15Miranda WallströmSävedalens AIK34:11+9:1117:53
16Jakob AspIFK Göteborg34:15+9:1517:55
17Alfred JohanssonOK Alehof42:58+17:5822:29
18Signe EngströmTolered-Utby Ol-klubb43:16+18:1622:39
19ludwig linderOrinto1:43:11+1:18:1154:01
Agnes MerlandoTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Malin RedhammarKlubblösej godkänd
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start

U2

2 690 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas JohanssonStångenäs AIS30:5511:29
2Emelie WeihartOK Orinto32:48+1:5312:11
3Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb39:41+8:4614:45
4Jacob GrahnIK Uven40:42+9:4715:07
5Max KällmanTolered-Utby Ol-klubb43:16+12:2116:05
6Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK46:01+15:0617:06
7klara SävstenMölndal Outdoor IF46:29+15:3417:16
8Linus BoströmOK Alehof49:32+18:3718:24
9Hilda BengtssonKungälvs OK52:13+21:1819:24
10Emil PetterssonKungälvs OK52:46+21:5119:36
11Stina BengtssonKungälvs OK52:58+22:0319:41
12Moa FrimanTolered-Utby Ol-klubb53:34+22:3919:54
13Elsa AspMölndal Outdoor IF57:33+26:3821:23
14Arvid LarssonSävedalens AIK59:06+28:1121:58
15Jennifer StudleyOK Skogshjortarna1:01:11+30:1622:44
16Tim VegeliusKungälvs OK1:02:24+31:2923:11
17Rebecka LjungSjövalla FK1:02:56+32:0123:23
18Thea VegeliusKungälvs OK1:03:17+32:2223:31
19Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb1:04:42+33:4724:03
20Louise OlssonMölndal Outdoor IF1:14:10+43:1527:34
20Madelene StigssonMölndal Outdoor IF1:14:10+43:1527:34
22Margit SundénTolered-Utby Ol-klubb1:24:27+53:3231:23
23Tilda ThulinKungälvs OK1:36:46+1:05:5135:58
24Hilda SandkvistKungälvs OK1:36:49+1:05:5435:59
Linus FranssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Edvin LarssonVänersborgs SKej start

Öppen motion 1

2 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SandellOK Kullingshof38:1714:13
2Caroline WessmarkOK Flundrehof1:03:22+25:0523:33
3Rebecka HollIFK Göteborg1:10:17+32:0026:07
4Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna1:10:26+32:0926:11

Öppen motion 2

3 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benny StridsbergCap Gemini1:13:3418:43
2Kristina NarbroTolered-Utby Ol-klubb1:50:18+36:4428:03
Åsa KarlssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 080 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK50:4016:27
2Robert SvenssonKlubblös56:18+5:3818:16
3Frida LundSävedalens AIK1:00:32+9:5219:39
4Sara ElliotKlubblös1:03:51+13:1120:43
5Johan TallhageSkarpnäcks OL1:03:52+13:1220:44
6Annika JohanssonOK Alehof1:06:43+16:0321:39
7Lena UllmanOK Alehof1:07:01+16:2121:45
8Bo BengtssonOK Alehof1:08:10+17:3022:07
9Lovisa GustavssonGöteborg-Majorna OK1:09:41+19:0122:37
10Lars SvenssonOK Alehof1:10:22+19:4222:50
11Lillemor GunnarssonOK Gipen1:11:08+20:2823:05
12Mattias ThuneIK Uven1:12:54+22:1423:40
13Maja KarlssonOK Orinto1:17:40+27:0025:12
14Carin Arrestad-KarlssonOK Orinto1:17:54+27:1425:17
15Katarina JohanssonStångenäs AIS1:18:31+27:5125:29
16Ann-Sofie JordviKinnaströms SK1:22:31+31:5126:47
17Emma HolmbergKlubblös1:26:53+36:1328:12
18Britt AlfredssonIK Uven1:29:38+38:5829:06
19Annika WessmarkOK Flundrehof1:30:32+39:5229:23
20Hans GrönbergSävedalens AIK1:32:02+41:2229:52
21Mona GrönbergSävedalens AIK1:32:03+41:2329:53
22Marie HallelSjövalla FK1:37:33+46:5331:40
23Birgitta BrobergIF Marin Väst1:37:57+47:1731:48
24Bengt-Åke SjöströmTolered-Utby Ol-klubb1:43:11+52:3133:30
25Ulrika ThuneIK Uven1:45:20+54:4034:11
26Emma LjungbergKlubblös1:56:00+1:05:2037:39
Monica SvärdSävedalens AIKej godkänd
Håkan HörbergKlubblösej godkänd
Miriam NorénIK Uvenej godkänd
Gunilla KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Helena LinsellLessebo OKej godkänd
Kristin PerssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

4 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna AnderssonKlubblös1:28:4918:34
2Jan-Erik PorathTolered-Utby Ol-klubb1:29:54+1:0518:48
3David NilssonSjövalla FK1:40:38+11:4921:03
Reine KarlssonUddavalla IFej godkänd
Anna HagmanLerums SOKej godkänd
Jenny LjungbergSjövalla FKej godkänd

Öppen motion 5

4 070 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart BörjessonStenungsunds OK1:01:2315:04
2Eva DahlOK Alehof1:02:35+1:1215:22
3Tina RundströmOK Landehof1:05:49+4:2616:10
4Lena PihelSjövalla FK1:06:09+4:4616:15
5Gunilla HimmelmannSjövalla FK1:06:11+4:4816:15
6Ingemar KallinSOK 681:09:15+7:5217:00
7Andreas SvenssonIF Marin Väst1:11:09+9:4617:28
8Torbjörn GrahnIK Uven1:12:24+11:0117:47
9Hans Morgan CarlssonIFK Göteborg1:12:44+11:2117:52
10Arne AlexanderssonStenungsunds OK1:13:42+12:1918:06
11Anna Karin SkärbergVänersborgs SK1:13:54+12:3118:09
12Johanna RönnqvistOK Löftan1:14:21+12:5818:16
13Bo CederlöfKlubblös1:18:12+16:4919:12
14Hans HellströmGöteborg-Majorna OK1:21:24+20:0120:00
15Ann-Louise ElliotKlubblös1:22:05+20:4220:10
16Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:24:23+23:0020:43
17Erik GrenKlubblös1:26:27+25:0421:14
18Karin CederlöfKlubblös1:28:00+26:3721:37
19Anna DareliusKlubblös1:28:18+26:5521:41
20Frida RönnqvistOK Löftan1:31:13+29:5022:24
21Eva BäcklundTrollhättans SOK1:31:22+29:5922:26
22Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:34:51+33:2823:18
23Jenny RönnqvistOK Löftan1:35:02+33:3923:20
24Amanda JonassonSjövalla FK1:40:14+38:5124:37
25Nils JonassonKlubblös1:40:22+38:5924:39
26Fredrik GrönbergSävedalens AIK1:40:23+39:0024:39
27Lars BerggrenFjärås AIK1:40:46+39:2324:45
28Karin GrönbergSävedalens AIK1:41:45+40:2224:59
29Agneta LarssonIK Uven1:43:15+41:5225:22
30Inger GreenSjövalla FK1:44:23+43:0025:38
31Mats OlssonSjövalla FK1:45:01+43:3825:48
32Lars TorstenssonGöteborgs SK1:49:04+47:4126:47
33Maria PollGöteborg-Majorna OK1:53:54+52:3127:59
34Magnus LinderOK Orinto2:01:12+59:4929:46
35Kerstin Haugen-LundStenungsunds OK2:03:44+1:02:2130:24
36Jessica ArfwedsonFrölunda OL2:03:52+1:02:2930:26
37Fredrik UddgrenKlubblös2:07:20+1:05:5731:17
Martin NilssonKungälvs OKej godkänd
Perry LundqvistSävedalens AIKej godkänd
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Gunnar BarreforsIK Uvenej godkänd
Torbjörn SverlingerTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Doris EliassonOK Landehofej godkänd
Lorentz ThelbergIK Uvenej godkänd

Öppen motion 6

5 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan DahlOK Alehof57:259:38
2Per HillerborgKlubblös1:13:13+15:4812:17
3Erik BergmanIK Uven1:16:03+18:3812:45
4Johanna EstvingLerums SOK1:19:27+22:0213:19
5Niklas LarssonIK Uven1:21:10+23:4513:37
6Patrik NilssonVänersborgs SK1:23:41+26:1614:02
7Fredrik PerssonFK Åsen1:29:23+31:5814:59
8Peter KarlssonMölndal Outdoor IF1:34:00+36:3515:46
9Camilla WeihartOK Orinto1:54:34+57:0919:13
10Jörgen EstvingLerums SOK2:00:37+1:03:1220:14
11Arne LundStenungsunds OK2:10:09+1:12:4421:50
12Katarina BorneFrölunda OL2:38:01+1:40:3626:30
Eva BergmanIK Uvenej godkänd
Erik AnderssonKlubblösej godkänd
Erling LarssonOK Alehofej godkänd
Martin JohanssonKlubblösej godkänd
Carolina KarlssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

2 820 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär JohanssonKlubblös29:3810:30
2Håkan LindenUddevalla OK31:50+2:1211:17
3Ylva SunessonOK Alehof34:25+4:4712:12
4Håkan B SamorSävedalens AIK35:16+5:3812:30
5Yvonne WeihardSävedalens AIK39:16+9:3813:55
6Lena OlssonKinnaströms SK39:20+9:4213:56
7Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna42:40+13:0215:07
8Maria AspIFK Göteborg43:11+13:3315:18
9Emma SvenssonTibro OK43:21+13:4315:22
10Inger ZetterströmSöders SOL Tyresö44:48+15:1015:53
11Linnéa KarlssonStenungsunds OK46:29+16:5116:29
12Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb46:45+17:0716:34
13Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK48:27+18:4917:10
14Erika AspMölndal Outdoor IF49:40+20:0217:36
15Karin WahlgrenSjövalla FK52:19+22:4118:33
16Erik SjöbergTibro OK54:30+24:5219:19
17Malin ThenderStenungssund OK56:30+26:5220:02
18Nils-Erik GunnarssonOK Gipen57:51+28:1320:30
19Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK58:03+28:2520:35
20Kjell olof EhrencronaIFK Göteborg59:05+29:2720:57
21John JohnssonOK Landehof59:06+29:2820:57
22Anna-Karin BondessonFrosta OK1:00:25+30:4721:25
23Camilla BjörklundSjövalla FK1:02:05+32:2722:00
24Arjan SnijderIK Uven1:02:25+32:4722:08
25Börje PerssonOK Alehof1:05:22+35:4423:10
26Niklas KanerotBrattås CK1:07:48+38:1024:02
27Per RobertssonIFK Göteborg1:08:01+38:2324:07
28Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:10:39+41:0125:03
29Lennart OlssonIK Uven1:12:43+43:0525:47
30Hans GäddaVänersborgs SK1:23:49+54:1129:43
31Ann-Christin AugustssonStenungsunds OK1:33:46+1:04:0833:15
32Bengt MohlinGöteborgs SK1:35:40+1:06:0233:55
33Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:41:36+1:11:5836:01
Erik JohanssonKlubblösej godkänd
Ingrid CullbrandIK Sternej godkänd
Lars-Göran CullbrandIK Sternej godkänd
Katarina LindenUddevalla OKej godkänd

Öppen motion 8

4 450 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK42:479:36
2Henrik UndelandIFK Göteborg43:48+1:019:50
3Ola JodalGöteborg-Majorna OK43:59+1:129:53
4Jonas BrånaltFrölunda OL45:21+2:3410:11
5Peter ZetterströmSöders SOL Tyresö50:36+7:4911:22
6Tale GulliksenSävedalens AIK51:42+8:5511:37
7Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK53:17+10:3011:58
8Andreas ViltfjällIFK Göteborg54:27+11:4012:14
9Stefan TisellIK Stern54:52+12:0512:19
10Nils HolthoffSjövalla FK55:19+12:3212:25
11Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb55:27+12:4012:27
12Björn CarlssonKlubblös56:39+13:5212:43
13Jonas NilssonKlubblös57:42+14:5512:57
14Andreas SkymbergSävedalens AIK58:29+15:4213:08
15Erik AamotOK Skogshjortarna59:35+16:4813:23
16Anders JonssonIF Marin Väst59:50+17:0313:26
17Per RubendahlOK Skogshjortarna1:00:18+17:3113:33
18Lars HagstedtUddevalla OK1:00:27+17:4013:35
19Rasmus MattssonKlubblös1:01:09+18:2213:44
20Olle WindeliusFrosta OK1:03:14+20:2714:12
21Pär JohanssonOK Alehof1:03:25+20:3814:15
22Bengt-Rune WallströmIK Uven1:03:36+20:4914:17
23Bertil AxbomOK Landehof1:06:13+23:2614:52
24Erik BlomströmIK Stern1:06:52+24:0515:01
25Karin GrenSjövalla FK1:11:52+29:0516:08
26Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:13:02+30:1516:24
27Anders KjellbergOK Flundrehof1:13:04+30:1716:25
28Katarina HedbergLerums SOK1:13:21+30:3416:28
29Lotta SolmeusGöteborg-Majorna OK1:13:49+31:0216:35
30Tina HolthoffSjövalla FK1:15:02+32:1516:51
31Andreas LundSävedalens AIK1:15:05+32:1816:52
32Hanna WeimannIK Uven1:15:38+32:5116:59
33Fredrik KarlssonOK Landehof1:16:55+34:0817:17
34Pierre NyqvistIK Uven1:18:31+35:4417:38
35Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:19:03+36:1617:45
36Emma ZetterströmSkarpnäcks OL1:19:56+37:0917:57
37Mats LogrenSjövalla FK1:23:21+40:3418:43
38Claes GreenSjövalla FK1:23:36+40:4918:47
39Jan ArvidssonOK Skogshjortarna1:25:16+42:2919:09
40Lena HörbergIK Stern1:32:11+49:2420:42
41Christer NilssonSjövalla FK1:37:37+54:5021:56
42Tommy PedersenOK Orinto1:38:37+55:5022:09
Mats HolmVäxjö OKej godkänd
Stanley MattssonIK Uvenej godkänd
Jan CarlssonIFK Göteborgej godkänd
Eva-Britta VidströmOK Landehofej godkänd
Håkan BjörklundSjövalla FKej godkänd
Karolina NorinIFK Göteborgej godkänd

Öppen motion 9

7 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan StrandGöteborg-Majorna OK56:547:34
2Rikard PentonenIFK Göteborg1:07:44+10:509:01
3Stefan RoosGöteborg-Majorna OK1:14:05+17:119:51
4Victor AxbomOK Landehof1:14:39+17:459:56
5Herman RosenGöteborg-Majorna OK1:15:10+18:1610:00
6Johan UnemanOK Alehof1:21:42+24:4810:52
7Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:24:10+27:1611:12
8Martin AnderssonSävedalens AIK1:24:55+28:0111:18
9Björn KarlssonOK Orinto1:24:59+28:0511:18
10Roger IvarssonFjärås AIK1:25:23+28:2911:22
11Stefan HolthoffSjövalla FK1:27:06+30:1211:35
12Daniela RichardssonOK Landehof1:32:46+35:5212:21
13Svante LundgrenKlubblös1:48:19+51:2514:25
14Mikael SvenssonFK Herkules1:49:48+52:5414:37
15Lovisa CarlssonIFK Göteborg1:52:46+55:5215:00
16Joakim ThelbergIK Uven2:00:09+1:03:1515:59
17Roland MattssonOK Skärmen2:15:52+1:18:5818:05
Erik RuotsalainenFK Herkulesej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser