Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för EOK 4-Dagars Dag4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: EOK 4-Dagars Dag4
Arrangörsorganisation: Edsbyns OK
Datum: söndag 28 juni 2015

Långa

4 270 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JonsingRehns BK25:396:00
2Daniel AlmqvistEOK27:13+1:346:22
3Björn-Ove PetterssonAttunda OK29:48+4:096:58
4Thomas EricsonAlfta-Ösa OK29:51+4:126:59
5Lasse EngströmAÖOK30:35+4:567:09
6Johan NorellAlfta-Ösa OK30:38+4:597:10
7Peter KarsboEdsbyns OK30:51+5:127:13
8Magnus RotbergerEOK34:57+9:188:11
9Lars-Ivar SvenssonRehns BK36:09+10:308:27
10Ruben FrizonEOK37:04+11:258:40
11Robert LadängesAlfta-Ösa OK37:16+11:378:43
12Olle AnderssonRehns BK37:30+11:518:46
13Björn LindqvistEOK37:51+12:128:51
14Hans OlevikEdsbyns OK38:02+12:238:54
15Göran EngblomRehns BK38:12+12:338:56
16Kenneth JohanssonAÖOK39:37+13:589:16
17Jakob MagnussonAÖOK40:39+15:009:31
18Johan ÅkessonAÖOK41:08+15:299:37
19Peter ÅkessonAÖOK41:21+15:429:41
20Linda HasselqvistEOK42:46+17:0710:00
21Björn ScholsAlfta-Ösa OK43:03+17:2410:04
22Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK48:16+22:3711:18
23Curt LandinRehns BK51:06+25:2711:58
24Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK53:09+27:3012:26
Nina UnefäldtEdsbyns OKej godkänd
Kjell HasselqvistEOKej godkänd

Mellan

2 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis SandbergAlfta-Ösa OK22:508:42
2Adrian Hansson BångaAÖOK24:58+2:089:31
3Olle KlarströmRehns BK25:26+2:369:42
4Viktor LadängesAÖOK28:30+5:4010:52
5Annica PerssonEOK29:35+6:4511:17
6Johan KarlssonEOK31:09+8:1911:53
7Marita ÖstbergAlfta-Ösa OK33:12+10:2212:40
8Gun SvenssonRehns BK36:49+13:5914:03
9Helena BångaAlfta-Ösa OK43:24+20:3416:33
10John BerglundAlfta-Ösa OK44:24+21:3416:56
Per KarsboEOKej godkänd
Annika LindqvistEOKej godkänd

Korta

1 740 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LadängesAlfta-Ösa OK13:337:47
2Melker RorbergerEOK13:41+0:087:51
3Ella SandbergAlfta-Ösa OK14:13+0:408:10
4Leo MagnussonAÖOK14:48+1:158:30
5Elin OlandersEOK15:28+1:558:53
6Axel KarsboEOK15:31+1:588:55
7Emma ÅkessonAÖOK16:51+3:189:41
8Leija MagnussonAÖOK17:12+3:399:53
9William JakobssonEOK20:13+6:4011:37
10Wilmer HasselqvistEOK22:02+8:2912:39
11Oliver HasselqvistEOK22:33+9:0012:57
12Agnes HagardssonEOK22:52+9:1913:08
12Ella Olsson HagardssonEOK22:52+9:1913:08
14Alice HagardssonEdsbyns OK23:03+9:3013:14
15William LindqvistEOK23:14+9:4113:21
16Hedda MattssonEOK24:17+10:4413:57
17Ted LindqvistEOK26:49+13:1615:24
18Elsa NymansEOK31:18+17:4517:59
19Erik NymansEOK31:37+18:0418:10
20Hanna JakobssonEOK32:24+18:5118:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser