Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 11

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 11
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: torsdag 25 juni 2015

Öppen motion 1

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olof LevinSvaide Roma SOK24:15
2Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg29:50+5:35
3Ylva GribornGotlands Bro Ok34:39+10:24
4Cecilia JosefssonSvaide Roma SOK35:10+10:55
5Mattias MellbergSvaide Roma SOK41:28+17:13
Linda BergGarda OKej godkänd
Estrid SundbladSvaide Roma SOKej godkänd
Armin SchollerVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 3

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin MårtenssonGotlands Bro OK40:23
2Berndt BergGarda OK42:12+1:49
3Bo JohanssonSvaide Roma SOK45:49+5:26
4Gunilla EkbergGarda OK46:08+5:45
5Birgitta BergGarda OK46:31+6:08
6Johnny LindholmOK Ravinen47:04+6:41
7Jenny BergGarda OK1:02:38+22:15
8Sauli JacobssonGotlands Bro OK1:06:16+25:53
Curt BalckIFK Enskedeej godkänd
Johan BergiusVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 6

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Urban AllmungsIF Hansa-Hoburg43:59
2Göran LarssonSvaide Roma Sok47:31+3:32
3Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg59:12+15:13
Niklas GustafssonGarda OKutgått

Öppen motion 7

28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna31:01
2Helena LindmanNässjö OK33:16+2:15
3Stefan ErlandssonGarda OK38:13+7:12
4Anneli AllmungsIF Hansa-Hoburg39:46+8:45
5Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg39:48+8:47
6Ulf AhlqvistIF Hansa-Hoburg41:13+10:12
7Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg41:20+10:19
8Ing-Marie BergmanVisborgs OK43:18+12:17
9Aina ÖsterdahlVisborgs OK47:18+16:17
10Ingrid EnekvistVisborgs OK47:43+16:42
11Gunnel FranssonVisborgs OK47:45+16:44
12Leif JohanssonGarda OK47:58+16:57
13Stefan HellströmVisborgs OK48:08+17:07
14Elisabeth KimellGotlands Bro OK49:12+18:11
15Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg49:34+18:33
16Peter EkbergGarda OK51:01+20:00
17Ingrid DanielssonVisborgs OK51:25+20:24
18Nils HallgrenVisborgs OK52:25+21:24
19Birgitta ArleboKFUM Örebro OK55:32+24:31
20Brita AugustssonVisborgs OK59:52+28:51
21Gunnel BalckIFK Enskede1:06:25+35:24
22Anna LevinSvaide Roma SOK1:06:42+35:41
23Lars ArleboKFUM Örebro OK1:06:58+35:57
24Johan SeigerlundGarda OK1:12:01+41:00
25Sture LarssonVisborgs OK1:14:59+43:58
26Folke LindgrenVisborgs OK1:33:49+1:02:48
27Siv JohanssonVisborgs OK1:42:44+1:11:43
Roland JohanssonVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 8

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik BergGarda OK46:07
2Stefan PerssonVisborgs OK49:37+3:30
3Gunnar HallströmVisborgs OK53:34+7:27
4Ann-Charlotte DahlVisborgs OK55:38+9:31
5Lina Allmungs 56:46+10:39
6Tommy UllbergSvaide Roma SOK57:49+11:42
7Sofia SchollerVisborgs OK59:38+13:31
8Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:00:23+14:16
9Elin DahlVisborgs OK1:06:35+20:28
10Magnus Thomsson #2Gotlands Bro OK1:10:04+23:57
11Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:17:02+30:55
12Christina MellbergSvaide Roma SOK1:30:51+44:44
Anders EklundSvaide Roma SOKej godkänd
Magnus ThomssonGotlands Bro OKutgått
Anki HallströmSvaide Roma SOKutgått

Öppen motion 9

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias WestfältGotlands Bro OK48:07
2Håkan MattssonGotlands Bro OK49:53+1:46
3Fredrik LevinSvaide Roma SOK50:14+2:07
4Albin LindgrenVisborgs OK1:00:27+12:20
5David LevinSvaide Roma SOK1:10:21+22:14
6Mårten KorallGotlands Bro OK1:16:39+28:32
7Anders LavforsCentrum OK1:50:42+1:02:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser