Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 25 juni Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 25 juni Umeå
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: torsdag 25 juni 2015

Inskolning

1 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anton EdvardssonUmeå OKfullföljt
Oscar HemmyrUmeå OKfullföljt
Philip HemmyrUmeå OKfullföljt
Edvin KoskeniemiUmeå OKfullföljt

Öppen motion 1

2 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LundholmUmeå OK23:299:54
2Stina KoskenniemiUmeå OK33:35+10:0614:10
3Hilma VikströmUmeå OK46:41+23:1219:41
Valter BrodinUmeå OKej godkänd
Vilma BrodinUmeå OKej godkänd
Erin WidmarkUmeå OKej start

Öppen motion 3

2 950 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla WidmarkUmeå OK44:2215:02
2Haidi BrodinUmeå OK50:15+5:5317:02
3Joel VännbergUmeå OK56:57+12:3519:18
4Einar LiinankiUmeå OK1:01:33+17:1120:51
5Viktor AnderssonUmeå OK1:05:27+21:0522:11
Lea EdvardssonUmeå OKej godkänd
Åsa KoskenniemiUmeå OKej godkänd

Öppen motion 5

3 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LundholmUmeå OK27:388:13
2Jesper RamebäckUmeå OK41:08+13:3012:14
3Evelina NilssonHögåkers OK54:56+27:1816:20
4Madelene JohanssonUmeå OK56:06+28:2816:41
5Jakob AnderssonUmeå OK1:09:37+41:5920:43
Emma LundholmUmeå OKej godkänd
Anders MalmerUmeå OKej godkänd

Öppen motion 6

5 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KlingvallUmeå OK1:07:3812:17
2Ove PerssonTelia IF1:10:21+2:4312:47

Öppen motion 7

3 280 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell HemmyrTegs SK29:369:01
2Fanny SkarienKlubblös33:23+3:4710:10
3Annika ManniUmedalens IF35:47+6:1110:54
4Cecilia OlssonUmeå OK38:23+8:4711:42
5Vesa SerkiojaKlubblös39:53+10:1712:09
6Annica NylundUmeå OK42:48+13:1213:02
7Daniel AnderssonUmeå OK48:23+18:4714:45
8Anita LjungbergUmeå OK49:52+20:1615:12
9Hardy PaulssonUmeå OK1:00:49+31:1318:32
Håkan ErikssonUmeå OKej start

Öppen motion 8

4 450 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin KarlbergIFK Umeå36:218:10
2Andreas LundholmUmeå OK36:41+0:208:14
3Ola FängmarkIFK Umeå39:54+3:338:57
4Mikael BrändströmStöcksjö IS40:07+3:469:00
5Thomas OtsUmeå OK43:06+6:459:41
6Erik JohanssonUmeå OK45:19+8:5810:11
7Tommy NilbrinkUmeå OK47:00+10:3910:33
8Helena KönigssonRobertsfors IK47:04+10:4310:34
9Gunnar TigerUmeå OK48:22+12:0110:52
10Elin OlofssonUmeå OK48:40+12:1910:56
11Agneta FriesUmeå OK49:31+13:1011:07
12Torbjörn YttergrenTegs SK50:00+13:3911:14
13Christer VahlbergIFK Umeå56:00+19:3912:35
14Per RogneIK Hakarpspojkarna56:59+20:3812:48
15Börje  LjungbergUmeå OK57:41+21:2012:57
16Anita LundmarkIFK Umeå58:20+21:5913:06
17PER-OLAV FÄNGMARKIFK Umeå1:15:02+38:4116:51

Öppen motion 9

6 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas PetersonIFK Umeå44:256:50
2Christian SpoerryUmeå OK52:11+7:468:01
3Simon NilssonUmeå OK53:50+9:258:16
4Thomas PetterssonIF Thor54:55+10:308:26
5Mikael YngvessonRobertsfors IK59:53+15:289:12
6Anders JohanssonUmeå OK1:02:44+18:199:39
7Henrik PerssonUmeå OK1:02:59+18:349:41
8Terho NevalainenUmeå OK1:03:23+18:589:45
9Markus KarlssonIFK Umeå1:03:36+19:119:47
10Robert WidmarkUmeå OK1:06:22+21:5710:12
11Stefan NilssonHögåkers OK1:11:03+26:3810:55
12Jonas PetersonIFK Umeå1:18:24+33:5912:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser