Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: torsdag 2 juli 2015

D21

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ForsbergSkogslöparna14:016:40
Lisa WesterSkogslöparnaej start

H21

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan SjölundSkogslöparna13:384:52
2Börje PaulerSkogslöparna13:51+0:134:56
3Jonas ByströmSkogslöparna14:58+1:205:20
4Oskar ForsbergSkogslöparna16:00+2:225:42
5Arvid StrandbergSkogslöparna16:13+2:355:47
6Olof SundinSkogslöparna17:15+3:376:09

H18

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel NäslundSkogslöparna19:246:55
2Erik ÖsterbergSkogslöparna21:13+1:497:34

D16

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma VibergSkogslöparna16:237:48
Evelina SöderlundSkogslöparnaej start

H16

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin NäslundSkogslöparna11:075:17

D14

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie VibergSkogslöparna14:398:08

H14

1 800 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Andreas NilssonHusums IF OKej start

H12

1 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus NilssonSkogslöparna10:539:04
2Filip NordströmSkogslöparna11:59+1:069:59
3Jonatan HälldalSkogslöparna13:14+2:2111:01
Elias SöderlundSkogslöparnaej start

D10

800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe ForsbergSkogslöparna11:1614:05
2Liv PaulerSkogslöparna18:13+6:5722:46

H10

800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NilssonSkogslöparna7:048:50
2Liam HälldalSkogslöparna10:47+3:4313:28

D35

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise WoxlinSkogslöparna14:378:07
2Maud VestbergSkogslöparna23:22+8:4512:58

H35

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HälldalSkogslöparna15:395:35
2Daniel KnutssonSkogslöparna17:27+1:486:13
3Peter WoxlinSkogslöparna17:59+2:206:25
Kristofer WesterSkogslöparnaej start

D45

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victoria KarlssonSkogslöparna15:258:33
2Yvonne NäslundSkogslöparna16:04+0:398:55
3Mona BlombergSkogslöparna19:56+4:3111:04

H45

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny NäslundSkogslöparna17:406:18
Mikael NilssonSkogslöparnaej godkänd

D55

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StrandbergSkogslöparna16:199:03

H55

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart StrandbergSkogslöparna15:447:29
2Eero NiemiSkogslöparna17:23+1:398:16
3Mats LarssonSkogslöparna18:02+2:188:35
4Tore NäsströmSkogslöparna18:10+2:268:39
5Thomas LarssonLugnviks IF18:47+3:038:56

D65

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin NordinSkogslöparna19:4911:00

H65

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per SundinSkogslöparna18:088:38
Bertil NordinSkogslöparnaej godkänd

Inskolning

800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Rebecka EkSkogslöparnafullföljt
Ture ForsbergSkogslöparnafullföljt
Ella NordströmSkogslöparnafullföljt
Ida PaulerSkogslöparnafullföljt
Edvin WesterSkogslöparnafullföljt
Elsa WoxlinSkogslöparnafullföljt
Hanna WoxlinSkogslöparnafullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser