Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Örnligan 3 och 7-klubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Örnligan 3 och 7-klubbs
Arrangörsorganisation: Örnsköldsviks OK
Datum: tisdag 30 juni 2015

H10

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NilssonSkogslöparna17:339:14
2Titan AnundborgSidensjö IK17:41+0:089:18
3Liam HälldalSkogslöparna19:36+2:0310:18
4Jonathan EdinSkogslöparna1:07:26+49:5335:29

D10

1 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice RytterstedtSkogslöparna17:559:25
2Theia AnundborgSidensjö IK20:00+2:0510:31
3Signe ForsbergSkogslöparna21:25+3:3011:16
4Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna22:58+5:0312:05
5Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna23:23+5:2812:18
6Vilja NorbergÖrnsköldsviks OK26:45+8:5014:04
7Nikki AhlqvistÖrnsköldsviks OK29:33+11:3815:33
8Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK29:35+11:4015:34
9Clara NordströmSkogslöparna29:41+11:4615:37

H12

2 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan HälldalSkogslöparna30:1712:33
2Erik ByströmOK Nolaskogsarna31:04+0:4712:53
3Marcus NilssonSkogslöparna34:13+3:5614:11
4Linus DahlbergOK Nolaskogsarna35:57+5:4014:55
5Filip NordströmSkogslöparna42:21+12:0417:34
6Elias SöderlundSkogslöparna43:33+13:1618:04

D12

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa ErikssonHusums IF OK32:5613:39
2Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna33:53+0:5714:03
3Nova AnundborgSidensjö IK36:44+3:4815:14
4Daga KjellssonSidensjö IK42:59+10:0317:50
5Felicia EdinSkogslöparna48:15+15:1920:01
6Isabelle HellgrenÖrnsköldsviks OK51:33+18:3721:23
Ylva ThorénÖrnsköldsviks OKej godkänd

H14

3 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin NäslundSkogslöparna26:528:50
2Isac ErikssonOK Nolaskogsarna41:34+14:4213:40
3Edvin HägglundOK Nolaskogsarna42:11+15:1913:52
4Laban NordinOK Nolaskogsarna54:14+27:2217:50
5Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna54:44+27:5218:00
6Anton BrännströmÖrnsköldsviks OK1:23:03+56:1127:19
7Samuel, N JohanssonOK Nolaskogsarna1:26:39+59:4728:30
Sixten NorbergÖrnsköldsviks OKej godkänd
Andreas NilssonHusums IF OKej godkänd

D14

3 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amelie JosefssonSkogslöparna49:4816:22
2Adelina SöderlindSidensjö IK53:14+3:2617:30
3Vega KjellssonSidensjö IK55:08+5:2018:08
4Ida WickbergOK Nolaskogsarna56:41+6:5318:38
5Emelie WibergSkogslöparna1:00:18+10:3019:50

H16

3 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon DahlbergOK Nolaskogsarna34:559:53
2Hugo ErikssonHusums IF OK58:47+23:5216:39

D16

3 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma VibergSkogslöparna57:1616:13
2Evelina SöderlundSkogslöparna1:09:19+12:0319:38
Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OKej godkänd

Inskolning

1 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Adam AbrahamssonSkogslöparnafullföljt
Isabell AhlqvistÖrnsköldsviks OKfullföljt
Filip AspnäsSidensjö IKfullföljt
William BacklundSidensjö IKfullföljt
Alfons BrännströmÖrnsköldsviks OKfullföljt
Alva ByströmSidensjö IKfullföljt
Joel ByströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Linna DynesiusSkogslöparnafullföljt
Felicia FärmSidensjö IKfullföljt
Hannes HägglundOK Nolaskogsarnafullföljt
Nelly LindqvistSidensjö IKfullföljt
Stella LindqvistSidensjö IKfullföljt
Elof NorbergÖrnsköldsviks OKfullföljt
Delisia NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Julina NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Melia NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Tindra RytterstedtSkogslöparnafullföljt
Tilda WestinSidensjö IKfullföljt
Elsa WoxlinSkogslöparnafullföljt
Hanna WoxlinSkogslöparnafullföljt

Orange

3 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter WoxlinSkogslöparna30:4810:07
2Emma BlixtOK Hammaren43:09+12:2114:11
3Sofia BengtssonSidensjö IK52:27+21:3917:15
4Yvonne NäslundSkogslöparna54:23+23:3517:53
5Hans Granholmklubblös56:23+25:3518:32
6Lena DahlbergOK Nolaskogsarna1:01:23+30:3520:11
7Sofia KjellssonSidensjö IK1:03:00+32:1220:43
8Charlotte BlomqvistOK Nolaskogsarna1:05:10+34:2221:26
Petra SöderlundSkogslöparnaej godkänd
Leif DahlbergOK Nolaskogsarnaej godkänd

Gul

2 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie LindgrenOK Nolaskogsarna1:03:4926:28
2Ewa WickbergOK Nolaskogsarna1:03:53+0:0426:30
Camilla DynesiusSkogslöparnaej godkänd

Blå

4 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens WestinSkogslöparna46:2210:57
2Karin  ArvidssonSkogslöparna49:48+3:2611:46
3Torgny NäslundSkogslöparna55:07+8:4513:01
4Erik WickbergOK Nolaskogsarna57:15+10:5313:32
5Daniel KnutssonSkogslöparna58:30+12:0813:49
6Mikael BrodénOK P41:00:03+13:4114:11
7Tore StrömOK Nolaskogsarna1:01:52+15:3014:37
Håkan WickbergOK Nolaskogsarnaej godkänd
Victoria KarlssonSkogslöparnaej godkänd

Violett

3 530 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin ErikssonHusums IF OK47:0013:18
2Lennart StrandbergSkogslöparna47:04+0:0413:20
3Mikael NilssonSkogslöparna50:09+3:0914:12
4Tomas NordeströmSkogslöparna55:05+8:0515:36
5Jan LindströmÖrnsköldsviks OK56:28+9:2815:59
6Per BengtssonSidensjö IK1:01:13+14:1317:20
7Thomas NäslundOK Nolaskogsarna1:01:18+14:1817:21
8Mats LarssonSkogslöparna1:07:12+20:1219:02
9Inger EdinSidensjö IK1:08:01+21:0119:16
10Moa NordinÖrnsköldsviks OK1:09:27+22:2719:40
11Katarina KvickSkogslöparna1:29:05+42:0525:14
Lena NordinÖrnsköldsviks OKej godkänd

Svart

5 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje PaulerSkogslöparna40:407:31
2Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna44:05+3:258:08
3Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna46:51+6:118:39
4Jan NäslundOK Nolaskogsarna51:55+11:159:35
5Jonas HälldalSkogslöparna54:43+14:0310:06
6Jörgen NylénOK Nolaskogsarna55:01+14:2110:10
7Kristin HylanderNyköpings OK57:40+17:0010:39
8Jörgen EdinSidensjö IK1:03:21+22:4111:42
Jonas SöderlundSkogslöparnaej godkänd
Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Grön/vit

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara GranholmÖrnsköldsviks OK25:5713:39
2Axel JonssonSkogslöparna27:08+1:1114:16
3Anton GranholmÖrnsköldsviks OK30:07+4:1015:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser