Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Skogsstjärnan

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Skogsstjärnan
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / OK Skogsstjärnan
Datum: torsdag 13 augusti 2015

Falköpings AIK OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Stig JohanssonLånga (25)39:429:13
2Lennart WetterstadKort Kort (32)35:2116:50
6Gunnar CarlssonKort Kort (32)38:0818:09
7Lars-Eric AnderssonMellan (32)42:5711:55
9Yngve MalmlöfKort Kort (32)41:3119:46
9Thomas LiffnerKorta (33)44:4514:55
11Sven-Olof SandstedtKorta (33)44:5814:59
14Arne CarlssonKort Kort (32)43:2620:40
30Anne-Marie TillmanKort Kort (32)ej godkänd
Sven-Erik AnderssonKort Kort (32)ej godkänd

Hjobygdens OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Carl-Ch SchmiterlöwMellan (32)40:0411:07
4Inge BergKort Kort (32)36:4417:29
9Bernhard GrenaboLånga (25)50:4611:48
11Kajsa TofténMellan (32)46:3312:55
14Karl BergstrandMellan (32)48:2013:25
22Ann-Catrine AhlströmKort Kort (32)48:3223:06
24Gunnar BrystMellan (32)54:4615:12

IF Hagen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Tommy WesterbergLånga (25)47:1710:59
7Stig SahlKort Kort (32)38:1118:10
7Donald DahlbergKorta (33)43:4314:34
9Lars VikströmMellan (32)45:3012:38
16Karl-Evert SvenssonLånga (25)56:5213:13
20Carl-Otto WijkmarkLånga (25)1:02:1914:29
20Hans AndréKorta (33)51:0317:01
20Britta SahlKort Kort (32)47:5722:50
28Roland SandströmMellan (32)59:5916:39
32Ing-Marie WijkmarkKorta (33)1:19:3926:33

IFK Skövde

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Mary RydénKorta (33)52:5517:38

IFK Skövde

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Göte WikenborgKorta (33)55:0818:22

IK Albion

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Nils HenrikssonKort Kort (32)35:4817:02
5Regor NiklassonKort Kort (32)37:2617:49
6Ove FlinkLånga (25)47:2711:02
8Monica NIklassonKorta (33)43:5314:37

IK Gandvik

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Hans AnderssonKorta (33)44:5714:59
11Rune BrandshageKort Kort (32)42:3820:18
15Ann-Marie TiveljungMellan (32)48:3113:28
27Torbjörn HaginMellan (32)59:5216:37
29Kurt StenbergKort Kort (32)1:07:1131:59
29Bertil HolmqvistKorta (33)59:0719:42
29Ingrid TengelandMellan (32)1:12:4720:13

Istrums SK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gert JohanssonKorta (33)37:4312:34
3Ulf ÖstlundKorta (33)38:5512:58
15Sune HagströmKorta (33)48:0916:03
16Yngve JohanssonKorta (33)48:4416:14
17Kerstin HagströmKorta (33)49:3016:30
18Lars WahlströmLånga (25)1:00:3114:04
19Sigvard OskarssonMellan (32)50:0413:54
22Barbro WahlströmKorta (33)51:4317:14
23Anders NilssonLånga (25)1:10:1716:20
27Anita PehrsonKorta (33)56:4018:53
Karl-Inge KarlssonMellan (32)ej godkänd

Kristinehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bo GustafssonMellan (32)42:3611:50

Lidköpings VSK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Torgny GrönlundLånga (25)49:5711:36
10Hans EkbergMellan (32)45:5312:44
11Anne-Marie HolmströmLånga (25)51:3511:59
12Agneta EkbergKorta (33)46:4215:34
24Olle EimerssonKort Kort (32)51:3424:33
26A-L AnderssonKorta (33)55:2118:27
27Tord LöövKort Kort (32)56:1926:49
30Stig-Olof PetterssonMellan (32)1:16:5221:21
31Åke JohanssonKorta (33)1:07:4522:35
31Sam AnderssonKort Kort (32)ej godkänd
Folke DahlénLånga (25)ej godkänd

Mariestads FK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin PetterssonLånga (25)29:306:51
1Marcus MalmMellan (32)34:439:38
2Lars Erik NilssonMellan (32)38:4410:45
3Peter FogelströmMellan (32)39:5511:05
5Kjell PerssonKorta (33)41:3913:53
12Anne-Catrine PerssonKort Kort (32)42:5320:25
13Bibbi AppelgrenKorta (33)47:5515:58
14Anders KäckLånga (25)53:5112:31
18Birgit CarlssonKorta (33)49:3016:30
21Anders PetterssonLånga (25)1:02:4914:36

OK Amne

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ola HoltbringLånga (25)41:249:37
4Kjell ErikssonKorta (33)39:5513:18
12Bengt Åke AnderssonMellan (32)47:1413:07
15Ulla ÖhrströmKort Kort (32)43:4720:50
17Reits HallMellan (32)49:3013:45
18Bo ÖhrströmKort Kort (32)44:5621:23
21Tommy HoltbringMellan (32)51:0614:11
25Ruth NyströmKort Kort (32)52:3625:02
25Stig BengtssonMellan (32)57:1315:53
28Lilian BengtssonKort Kort (32)1:02:3329:47
24Lars-Erik LarssonLånga (25)ej godkänd
Linnea HallKorta (33)ej godkänd

OK Klyftamo

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lennart KrantzKorta (33)37:3612:32
6P-O JohanssonKorta (33)43:0914:23
7Martin HäggblomLånga (25)48:4811:20
10Kurt CarlssonKort Kort (32)41:4019:50
10Lars-Olof GustafssonLånga (25)51:2811:58
15Kristina LarssonLånga (25)54:5212:45
16Folke HörstrandKort Kort (32)44:0621:00
18Harry SundbergMellan (32)49:4213:48
19Sven-Åke SvenssonKort Kort (32)46:3022:08
19Bernt OlssonKorta (33)50:2216:47
21Lars HedbergKort Kort (32)48:0622:54
21Margit RybergKorta (33)51:0617:02
22Åke NordbergMellan (32)52:0214:27
23Bo-Göran GustavssonKort Kort (32)48:5323:16
24Per GustavssonKorta (33)53:5817:59
26Birgitta GustafssonKort Kort (32)53:1025:19
26Sture BertilssonMellan (32)59:4516:35
30Lars LångKorta (33)1:04:2021:26
Ulla HöökMellan (32)ej godkänd

OK P4

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Torsten BjörkerothKort Kort (32)39:4918:57
8Christer LundbergMellan (32)43:0311:57
12Christer OttossonLånga (25)52:3412:13
17Roland AxelssonKort Kort (32)44:3321:12

OK Skogsstjärnan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Monica WalleniusMellan (32)40:2711:14
22Gunnar MöllerLånga (25)1:09:1916:07

Ryda SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Gun ThorssonKort Kort (32)43:1120:33
14Åke HermanssonKorta (33)47:5615:58
16Bert ThorssonMellan (32)49:2513:43
28Anders NilssonKorta (33)57:0919:03

Tibro OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunilla LundgrenKort Kort (32)32:4515:35
4Vidar LövingLånga (25)45:5010:39
13Bo KlamfeltLånga (25)53:4612:30
13Anders PeterssonMellan (32)47:2813:11
19Lars SvenssonLånga (25)1:00:3814:06
20Lars Gunnar SandgrenMellan (32)50:3414:02
23Conny LöfvingMellan (32)53:0614:45

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Conny LjungbergLånga (25)1:00:0613:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser