Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Natt
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: fredag 15 april 2011

H21 Elit

14 880 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Oleksandr KratovOK Orion1:10:51
2Olle BoströmJärla Orientering1:12:13+1:22Ladda ner rutt i gpx-format
3Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:14:03+3:12Ladda ner rutt i gpx-format
4Johan RunessonGöteborg-Majorna OK1:14:06+3:15Ladda ner rutt i gpx-format
5Gustav BergmanOK Ravinen1:15:19+4:28Ladda ner rutt i gpx-format
6Daniel AttåsOK Tisaren1:16:55+6:04Ladda ner rutt i gpx-format
7Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna1:17:04+6:13
8Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OK1:17:13+6:22Ladda ner rutt i gpx-format
9Mattias KarlssonEmmaboda Verda OK1:17:44+6:53Ladda ner rutt i gpx-format
10Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:17:54+7:03Ladda ner rutt i gpx-format
11Erik PetterssonOK Linné1:18:13+7:22Ladda ner rutt i gpx-format
12Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK1:19:07+8:16Ladda ner rutt i gpx-format
13Per BrolundOK Denseln1:19:19+8:28
14Isak BergmanBredaryds SOK1:19:22+8:31Ladda ner rutt i gpx-format
15Hans BrolundOK Denseln1:19:41+8:50Ladda ner rutt i gpx-format
16Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:20:05+9:14
17Petter JönssonJärla Orientering1:20:23+9:32
18Henrik LaasIFK Göteborg1:20:29+9:38
19David BejbomJärla Orientering1:20:32+9:41
20Emil AnderssonÄrla IF1:20:49+9:58Ladda ner rutt i gpx-format
21Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK1:21:13+10:22
22Jakob JanssonJärla Orientering1:21:14+10:23
23Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:21:41+10:50Ladda ner rutt i gpx-format
24Erik EngstrandIFK Göteborg1:21:51+11:00
25Johan NordlundLeksands OK1:21:58+11:07Ladda ner rutt i gpx-format
26Greger TyskLeksands OK1:22:32+11:41
27Anton TynongGävle OK1:22:38+11:47
28Mattias ErikssonOK Denseln1:23:00+12:09
29Søren SchwartzIFK Göteborg1:23:01+12:10Ladda ner rutt i gpx-format
30Tomas StenströmOK Linné1:23:04+12:13Ladda ner rutt i gpx-format
31Johan LindahlTäby OK1:23:12+12:21
31Mathias HallménAttunda OK1:23:12+12:21
33Harri KarlssonOK Pan-Kristianstad1:24:02+13:11
34Pavlo UshkvarokStora Tuna OK1:24:08+13:17Ladda ner rutt i gpx-format
35Emil HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK1:24:34+13:43
36Mattias JohanssonIFK Lidingös Skid o OK1:24:43+13:52
37Johan ErikssonGävle OK1:24:47+13:56
38Ulf TroengOK Linné1:24:55+14:04
39Lukas BartakOK Tisaren1:24:57+14:06Ladda ner rutt i gpx-format
40Rassmus AnderssonOK Linné1:24:58+14:07Ladda ner rutt i gpx-format
41Magnus CarlstedtSävedalens AIK1:25:18+14:27
42Emil JönssonHalmstad OK1:25:24+14:33
43Niklas SerranderSödertälje-Nykvarn OF1:25:30+14:39
44Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna1:26:08+15:17
45Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK1:26:34+15:43
46Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:26:39+15:48
47Mikael AnderssonLinköpings OK1:26:43+15:52
48Jesper LysellRehns BK1:26:45+15:54Ladda ner rutt i gpx-format
49Henrik BerggrenOK Denseln1:26:53+16:02
50Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:27:04+16:13
51Oleksandr StarovOK Denseln1:27:10+16:19
52Per LenanderVäxjö OK1:27:25+16:34
53Erik BlomgrenStora Tuna OK1:27:49+16:58
54David LingforsOK Linné1:28:18+17:27
55Martin LarboIFK Lidingös Skid o OK1:28:25+17:34
56Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:28:33+17:42
57Johan KärrströmTullinge SK1:29:01+18:10
58Karl WalheimÄrla IF1:29:12+18:21
59Mattias WestfältGotlands Bro Orienteringsklubb1:30:03+19:12
59Nick BarrableOK Ravinen1:30:03+19:12
61Aleksander BernaciakOK Orion1:30:06+19:15
62Mattias AnderssonOK Tisaren1:30:09+19:18
63Rasmus LeoOK Orion1:30:23+19:32
64Oscar VångellÄrla IF1:30:26+19:35
65Martin HogedalVänersborgs SK1:31:40+20:49
66Ivan ForsgrenOK Tisaren1:33:27+22:36
67Henrik LundgrenSävedalens AIK1:33:54+23:03
68Fredrik LarssonNorbergs OK1:34:10+23:19
69Pelle EngstrandStora Tuna OK1:34:21+23:30Ladda ner rutt i gpx-format
70Anders BoströmJärfälla OK1:35:16+24:25
71Anders BäckströmSödertälje-Nykvarn OF1:35:20+24:29
72Jörgen OhlinOK Linné1:37:38+26:47
73Frédéric TranchandOK Hällen1:40:15+29:24
74Patrik LindÄrla IF1:46:54+36:03
75Oskar DanielsAttunda OK1:48:23+37:32
76Maciej HeweltTäby OK1:54:14+43:23
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Johan HameliusOK Linnéej godkänd
Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Roman BondarenkoMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Albert MollénSävedalens AIKej godkänd
Johan AronssonOK Tisarenej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Mattias MillingerOK Linnéej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Josef NordlundOK Linnéej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Jonn Are MyhrenIFK Lidingös Skid o OKej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingös Skid o OKej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Erik PetterssonOK Denselnej godkänd
Christian HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik Folkesson BlomOK Orionej godkänd
Lasse SuonpääIFK Göteborgej godkänd
Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Hans PerssonGävle OKej godkänd
Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OFej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Henrik JohanssonUmeå OKej start
Per CarlborgNyköpings OKej start
Erik MartinssonLinköpings OKåterbud
Emil WingstedtLeksands OKåterbud
Oskar SjöbergOK Linnéåterbud
Jerker LysellRehns BKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser