Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Götene

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Götene
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / OK Klyftamo
Datum: torsdag 10 september 2015

Långa

4 200 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig JohanssonFalköpings AIK OK37:458:59
2Hans G BernhardMariestads FK38:049:03
3Vidar LövingTibro OK38:509:14
4Ove FlinkIK Albion39:169:20
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna40:189:35
6Karl-Evert SvenssonIF Hagen41:009:45
7Ted Liivrand OK Skogshjortarna41:279:52
8Lars FinbomOK Landehof42:1310:03
9Christer OttossonOK P442:4810:11
10Martin HäggblomOK Klyftamo43:4310:24
11Rolf EinarssonIF Hagen44:1710:32
12Jane JohanssonIstrums SK44:2510:34
13Lars SvenssonTibro OK44:3110:35
14Bernhard GrenaboHjobygdens OK45:5010:54
15Christer LundbergOK P446:1711:01
16Clas-Göran LundbergUlricehamns OK48:5611:39
17Gert JohanssonIK Gandvik50:1611:58
18Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu52:1612:26
19Anders PeterssonTibro OK52:4812:34
20Lennart HöjeOK Ravinen53:4512:47
21Conny LjungbergVolvo54:1312:54
22Stig HjerpIstrums SK55:1213:08
23Lars WahlströmIstrums SK55:1413:09
24Eje AnderssonNorrbotten56:0013:20
25Anders NilssonIstrums SK56:0413:20
26Carl-Otto WijkmarkIF Hagen57:1013:36
Torgny GrönlundLidköpings VSKej godkänd
Anne-Marie HolmströmLidköpings VSKej godkänd
Ronny AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bo KlamfeltTibro OKej godkänd

Mellan

3 500 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan OlssonHjobygdens OK35:2510:07
2Carl-Ch SchmiterlöwHjobygdens OK35:3210:09
3Bengt Åke AnderssonOK Amne36:1910:22
4Håkan LööfMariestads FK37:1810:39
5Kurt JohanbssonFalköpings AIK OK37:4710:47
6Lars Erik NilssonMariestads FK37:5810:50
7Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan38:2610:58
8Yngve AlvénIK Wilske39:3511:18
9Sune GustavssonTibro OK42:4712:13
10Kajsa TofténHjobygdens OK43:3112:26
11Aina SvenssonTibro OK44:3912:45
12Karl BergstrandHjobygdens OK45:2112:57
13Lars Gunnar SandgrenTibro OK45:2112:57
14Ronny RagnarssonMarkbygdens OK46:1113:11
15Conny LöfvingTibro OK46:2413:15
16Ulla HöökOK Klyftamo46:4013:20
17P-O JohanssonOK Klyftamo46:5613:24
18Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan47:3913:36
19Ann-Marie TiveljungIK Gandvik47:4713:39
20Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu47:5013:40
21Eva IsakssonOK Skogshjortarna48:1213:46
22Kenneth MörkIK Wilske48:3213:52
23Conny SvanFrämmestads IK49:3014:08
24Gunnar BrystHjobygdens OK49:3114:08
25Kjell Åke IsakssonOK Skogshjortarna49:3514:10
26Karl-Inge KarlssonIstrums SK50:0614:18
27Christer SvenssonTibro OK50:1414:21
28Kay SvenssonOK P450:1814:22
29Stig BengtssonOK Amne51:3914:45
30Tommy SonestedtFalköpings AIK OK52:1214:54
31Harry SundbergOK Klyftamo52:2414:58
32Anita NordbergOK Klyftamo52:5515:07
33K-E JohanssonIstrums SK53:0515:10
34Sture BertilssonOK Klyftamo54:4915:39
35Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan56:5616:16
36Eva HöjeOK Ravinen57:1416:21
37Torbjörn HaginIK Gandvik57:4416:29
38Hans SvenssonLidköpings VSK58:2116:40
39Bengt AnderssonRyda SK58:5116:48
40Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK1:10:1020:02
41Gisela LöfvingTibro OK1:10:5120:14
42Reits HallOK Amne1:11:1120:20
Roland SandströmIF Hagenej godkänd

Korta

2 800 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland NilssonFalköpings AIK OK33:0511:48
2Ulf ÖstlundIstrums SK35:0812:32
3Mats JohanssonLidköpings VSK39:0313:56
4Bernt-Åke AhlMariestads FK39:2814:05
5Mary RydénIFK Skövde39:3214:07
6Hans TofténHjobygdens OK39:5314:14
7Åke HermanssonRyda SK40:3114:28
8Anders NilssonRyda SK40:4014:31
9Åke GustavssonHjobygdens OK40:4914:34
10Willy FribergLidköpings VSK40:5114:35
11Evert JohanssonRyda SK40:5714:37
12Regor NiklassonIK Albion42:1215:04
13Rolf GustafssonLidköpings VSK42:2715:09
14Barbro WahlströmIstrums SK43:0615:23
15Kerstin HagströmIstrums SK43:1215:25
16Torsten BjörkerothOK P444:2015:50
17Ulf NyströmLidköpings VSK45:3216:15
18Bertil HolmqvistIK Gandvik46:0016:25
19Donald DahlbergIF Hagen46:3516:38
20Göte WikenborgIFK Skövde46:3616:38
21Monica NIklassonIK Albion46:4316:41
22Thomas LiffnerFalköpings AIK OK46:5716:46
23Göran HellgrenIK Gandvik47:1416:52
24Bo AdamssonFalköpings AIK OK47:2216:55
25Lisbet JohanssonOK Skogshjortarna48:2017:15
26Åke JohanssonLidköpings VSK48:4917:26
27Yngve JohanssonIstrums SK48:5717:28
28Britta SahlIF Hagen49:1517:35
29Lennart GustavssonHjobygdens OK50:1117:55
30A-L AnderssonLidköpings VSK51:3618:25
31Lars SennbergTibro OK52:5018:52
32Sven-Erik AnderssonFalköpings AIK OK54:4519:33
33Gunnar OlaussonLidköpings VSK55:4719:55
34Anita PehrsonIstrums SK58:0120:43
35Conny HallbergTibro OK1:00:1321:30
36Ing-Marie WijkmarkIF Hagen1:00:1321:30
37Inga PerssonOK Landehof1:09:0024:38
38Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:33:3233:24
Sune HagströmIstrums SKej godkänd
Gert JohanssonIstrums SKej godkänd
Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OKej godkänd

Kort Kort

2 400 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge BergHjobygdens OK33:0713:47
2Nils HenrikssonIK Albion34:4414:28
3Börje SundbergIK Albion35:0414:36
4Gunilla LundgrenTibro OK35:4514:53
5Gun ThorssonRyda SK35:4614:54
6Arne SvanFrämmestads IK36:2715:11
7Stig SahlIF Hagen36:4515:18
8Roland LagerstedtTibro OK38:1015:54
9Börje KarlssonRyda SK38:3316:03
10Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK38:5016:10
11Kurt CarlssonOK Klyftamo39:5416:37
12Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK40:0716:42
13Sven ErikssonOK Skogsstjärnan40:2116:48
14Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK40:3916:56
15Stig GustafssonIF Hagen40:4016:56
16Rune BrandshageIK Gandvik41:3817:20
17Lars LångOK Klyftamo42:4017:46
18Lennart WetterstadFalköpings AIK OK43:0017:55
19Sven-Åke SvenssonOK Klyftamo43:0917:58
20Lars HedbergOK Klyftamo43:2218:04
21Roland AxelssonOK P445:0118:45
22Louise LindbergIK Wilske45:0718:47
23Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan46:5019:30
24Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu48:4120:17
25Tord LöövLidköpings VSK48:4820:20
26Arne CarlssonFalköpings AIK OK49:5120:46
27Eva OlssonHjobygdens OK50:2220:59
28Birgitta GustafssonOK Klyftamo55:2723:06
29Erling GökstorpIK Albion1:01:3125:37
Anne-Marie TillmanFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser