Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Sprint, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Sprint, final
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: söndag 17 april 2011

H21 A

3 120 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jerker LysellRehns BK14:044:30
2Scott FraserSödertälje-Nykvarn OF14:13+0:094:33
3William LindMalungs OK Skogsmårdarna14:16+0:124:34
4Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingös Skid o OK14:19+0:154:35
5Graham GristwoodSödertälje-Nykvarn OF14:29+0:254:38
6Frédéric TranchandOK Hällen14:32+0:284:39
7Mattias KarlssonEmmaboda Verda OK14:33+0:294:39
8Oleksandr KratovOK Orion14:35+0:314:40
8Julian DentMalungs OK Skogsmårdarna14:35+0:314:40
10Erik JohanssonGöteborg-Majorna OK14:39+0:354:41
11Patrik KarlssonIK Hakarpspojkarna14:43+0:394:43
12Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF14:44+0:404:43
12Jakob LööfOK Pan-Kristianstad14:44+0:404:43
14Gustav BergmanOK Ravinen14:46+0:424:43
15Pavlo UshkvarokStora Tuna OK14:47+0:434:44
16Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna14:51+0:474:45
17Claus Hallingdal BlochOK Pan-Kristianstad14:52+0:484:45
18Christian ChristensenIFK Göteborg14:54+0:504:46
19Rune OlsenBækkelagets SK14:56+0:524:47
20Erik ÖhlundUlricehamns OK14:57+0:534:47
21Victor SilvemarkÄrla IF15:04+1:004:49
22Johan RunessonGöteborg-Majorna OK15:05+1:014:50
23Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF15:07+1:034:50
23Josef NordlundOK Linné15:07+1:034:50
25Oleksandr MarchukSödertälje-Nykvarn OF15:15+1:114:53
26Peter HemmyrJärla Orientering15:17+1:134:53
27Jesper LysellRehns BK15:19+1:154:54
28Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF15:22+1:184:55
29Aleksander BernaciakOK Orion15:23+1:194:55
30Oleksandr StarovOK Denseln15:26+1:224:56
31Daniel AttåsOK Tisaren15:28+1:244:57
32Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OK15:31+1:274:58
33Olle KaleredOK Denseln15:36+1:325:00
34Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK15:37+1:335:00
35Christian HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK15:39+1:355:00
36David BejbomJärla Orientering15:40+1:365:01
36Olle BoströmJärla Orientering15:40+1:365:01
38Artem PanchenkoLinköpings OK15:41+1:375:01
39Albert MollénSävedalens AIK15:43+1:395:02
40Ola MartnerGöteborg-Majorna OK15:49+1:455:04
41Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK15:59+1:555:07

H21 B

2 950 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigge LundedalOK Denseln14:054:46
2Gustav NordströmGävle OK14:14+0:094:49
3Ulf TroengOK Linné14:17+0:124:50
4Vegard Brun SagaGöteborg-Majorna OK14:20+0:154:51
5Erik AnderssonOK Denseln14:21+0:164:51
6Lukas PetersonIFK Umeå14:23+0:184:52
7Mattias JohanssonIFK Lidingös Skid o OK14:28+0:234:54
8Nick BarrableOK Ravinen14:30+0:254:54
9Tomas StenströmOK Linné14:31+0:264:55
10David LingforsOK Linné14:32+0:274:55
11Rasmus Thrane HansenOK Pan-Kristianstad14:33+0:284:55
11Patrick HofmeisterIK Hakarpspojkarna14:33+0:284:55
11Johan ErikssonGävle OK14:33+0:284:55
11Lukas BartakOK Tisaren14:33+0:284:55
15Petter JönssonJärla Orientering14:38+0:334:57
16Per BrolundOK Denseln14:40+0:354:58
17Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna14:41+0:364:58
18Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna14:45+0:405:00
19Tom QuayleSundsvalls OK14:49+0:445:01
20Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK14:50+0:455:01
20Roman BondarenkoMalungs OK Skogsmårdarna14:50+0:455:01
22Jonathan RosendahlÄrla IF14:52+0:475:02
23Mattias ErikssonOK Denseln14:55+0:505:03
24Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna14:58+0:535:04
25Greger TyskLeksands OK15:05+1:005:06
26Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering15:11+1:065:08
27Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna15:12+1:075:09
28Emil HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK15:14+1:095:09
29Rasmus LeoOK Orion15:16+1:115:10
30Rassmus AnderssonOK Linné15:21+1:165:12
31Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK15:29+1:245:14
32Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna15:33+1:285:16
33Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF15:37+1:325:17
34Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK15:38+1:335:17
35Johan NordlundLeksands OK15:44+1:395:20
36Anders HultgrenOK Pan-Kristianstad15:55+1:505:23
37Pelle EngstrandStora Tuna OK16:43+2:385:40
38Erik PetterssonOK Denseln16:48+2:435:41
Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H21 C

2 950 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans BrolundOK Denseln14:404:58
2David HealyJärla Orientering14:49+0:095:01
3Johan LevinSävedalens AIK14:56+0:165:03
3Emil JönssonHalmstad OK14:56+0:165:03
5Mathias HallménAttunda OK15:01+0:215:05
6Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna15:04+0:245:06
7Jonathan GunnarssonOK Pan-Kristianstad15:08+0:285:07
7Oscar VångellÄrla IF15:08+0:285:07
9Per LenanderVäxjö OK15:09+0:295:08
10Maciej HeweltTäby OK15:15+0:355:10
11Ivan ForsgrenOK Tisaren15:22+0:425:12
12Erik AlnervikHelsingborgs SOK15:25+0:455:13
12Magnus CarlstedtSävedalens AIK15:25+0:455:13
14Martin HogedalVänersborgs SK15:28+0:485:14
14Robert JohanssonTäby OK15:28+0:485:14
16Henrik LaasIFK Göteborg15:31+0:515:15
17Oskar DanielsAttunda OK15:33+0:535:16
17Emil Folino NielsenOK Denseln15:33+0:535:16
19Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK15:37+0:575:17
20Olof ErikssonOK Linné15:38+0:585:17
21Björn KarlssonSvaide Roma SOK15:39+0:595:18
21Fredrik JohanssonBredaryds SOK15:39+0:595:18
23Markus AdolfssonLinköpings OK15:45+1:055:20
24Harri KarlssonOK Pan-Kristianstad15:52+1:125:22
24Karl TiseliusGöteborg-Majorna OK15:52+1:125:22
26Erik BlomgrenStora Tuna OK16:01+1:215:25
27Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna16:08+1:285:28
28Mikael AnderssonLinköpings OK16:13+1:335:29
29Lasse SuonpääIFK Göteborg16:15+1:355:30
30Kim André SveenOK Kåre16:17+1:375:31
31Simon HollbeckBromma-Vällingby SOK16:22+1:425:32
32Christian ArnessonUlricehamns OK16:24+1:445:33
33Olov EricsonRehns BK16:27+1:475:34
34Johan KärrströmTullinge SK16:35+1:555:37
35Erik MemmiHalmstad OK17:15+2:355:50
36Peter SkalbergGotlands Bro Orienteringsklubb17:20+2:405:52
37Anders BäckströmSödertälje-Nykvarn OF17:24+2:445:53
38Jacob WesterbergFinspångs SOK19:00+4:206:26
Ola NybergOK Orionej godkänd
Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H21 D

2 830 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Folkesson BlomOK Orion13:464:51
2Vladimir TregubovMalungs OK Skogsmårdarna14:31+0:455:07
3Martin LarboIFK Lidingös Skid o OK14:38+0:525:10
4Albin PetterssonOK Tisaren14:39+0:535:10
5Brent GodmanGotlands Bro Orienteringsklubb14:50+1:045:14
6Anders BoströmJärfälla OK14:58+1:125:17
7Mattias MårtsStora Tuna OK14:59+1:135:17
8Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF15:00+1:145:18
9Andreas LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb15:03+1:175:19
10Henrik LundgrenSävedalens AIK15:04+1:185:19
11Anders JanssonTäby OK15:06+1:205:20
11Gabriel IreståhlSol Tranås15:06+1:205:20
13Erik ZanderIFK Moras OK15:07+1:215:20
13Oskar CarlborgOK Hällen15:07+1:215:20
15Gustav EklöfUlricehamns OK15:09+1:235:21
15Linus LauriIFK Lidingös Skid o OK15:09+1:235:21
17Björn KarlssonHalmstad OK15:12+1:265:22
17Johan HameliusOK Linné15:12+1:265:22
19Hans PerssonGävle OK15:21+1:355:25
20David JonssonOK Klyftamo15:24+1:385:26
20Marcus BillOK Pan-Kristianstad15:24+1:385:26
20Johan LindahlTäby OK15:24+1:385:26
23Kristian DahlströmIFK Moras OK15:36+1:505:30
24Mattias JohanssonIFK Moras OK15:37+1:515:31
24Andreas BergLinköpings OK15:37+1:515:31
26Fredrik LarssonNorbergs OK15:38+1:525:31
27Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna15:40+1:545:32
27Johan NymanIF Hagen15:40+1:545:32
27Henrik BerggrenOK Denseln15:40+1:545:32
30Michal BestaFK Göingarna15:56+2:105:37
31Mikael LundqvistFalkenbergs OK15:57+2:115:38
32Jörgen OhlinOK Linné16:17+2:315:45
33Kent LundvallVallentuna-Össeby OL16:19+2:335:45
34Henrik BengtssonFalkenbergs OK16:22+2:365:46
35Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK16:33+2:475:50
36Rasmus ElmelidSkåneslättens OL16:35+2:495:51
37Krister HöijeNorbergs OK16:57+3:115:59
Tony LövdahlSOK Viljanej start
Viktor StenssonHelsingborgs SOKej start
Raphael ZwikerOK Linnéej start
Markus FredlundTullinge SKej start
Simon HollbeckBromma-Vällingby SOKej start

H21 E

2 830 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl WalheimÄrla IF14:365:09
2Rickard BörjessonHestra IF14:46+0:105:13
3Filip HolmHalmstad OK15:00+0:245:18
4Johan WikströmOK Tyr15:03+0:275:19
5Patrik LindÄrla IF15:04+0:285:19
6Mattias AnderssonOK Tisaren15:11+0:355:21
7Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby15:34+0:585:30
8Klaus CsucsIFK Moras OK15:44+1:085:33
9Thomas PetterssonIF Thor15:52+1:165:36
10Jonas WallinVänersborgs SK16:18+1:425:45
11Erik GustafssonOK Nackhe16:21+1:455:46
12Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna16:23+1:475:47
13Emil AlexanderssonHalmstad OK16:41+2:055:53
14Niklas ReinholdssonIF Thor16:54+2:185:58
15Mikael AxinHagaby GOIF16:56+2:205:59
16Björn WistrandOK Hällen16:57+2:215:59
17Henrik WiklundBromma-Vällingby SOK17:06+2:306:02
18Fredrik ErikssonBredaryds SOK17:18+2:426:06
19Emil BergerHalmstad OK17:37+3:016:13
20John HartleyOK Ravinen17:39+3:036:14
21Johan AronssonOK Tisaren17:41+3:056:14
22Mats LundbergDalaportens OL17:43+3:076:15
23Niklas JakobssonSol Tranås17:47+3:116:17
24Anton PetterssonMariestads FK17:54+3:186:19
24Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF17:54+3:186:19
26David ForsOK Skogsstjärnan19:22+4:466:50
27Örjan TingströmOK Klemmingen20:16+5:407:09
Søren SchwartzIFK Göteborgej godkänd
Max SamuelssonIF Hagenej start
Anton TynongGävle OKej start
Lukas GustavssonLinköpings OKej start
Mattias MillingerOK Linnéej start
Mattias JonssonLinköpings OKej start
Niklas SerranderSödertälje-Nykvarn OFej start
Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarnaej start
Erik MartinssonLinköpings OKej start
Peter AronssonLinköpings OKej start
Emil AnderssonÄrla IFej start
Emil WingstedtLeksands OKej start
Oskar SjöbergOK Linnéej start
Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OFej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start
Per CarlborgNyköpings OKej start
Joel Käll-KarlssonVäxjö OKej start
Christoffer EskilssonHaninge SOKej start
Henrik JohanssonUmeå OKej start
Tony LövdahlSOK Viljanej start

H20 A

2 960 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas BoesenOK Pan-Kristianstad14:164:49
2Lucas BassetOK Denseln14:17+0:014:49
3Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF14:30+0:144:53
4Martin RegbornHagaby GOIF14:32+0:164:54
5Fredrik IngelssonRehns BK14:40+0:244:57
5Max Peter BejmerBromma-Vällingby SOK14:40+0:244:57
7Albin RidefeltOK Linné14:43+0:274:58
8Oskar SvenssonFinspångs SOK14:48+0:325:00
9Johan HögstrandMarkbygdens OK14:51+0:355:01
10Jonas NordströmTullinge SK14:57+0:415:03
11Christian KollbergJärla Orientering15:01+0:455:04
12Måns SandgrenOK Orion15:06+0:505:06
13Christian TingströmGöteborg-Majorna OK15:09+0:535:07
14Eric BörjeskogOK Tor15:11+0:555:07
15Karlis BaltacisOK Älvsjö-Örby15:12+0:565:08
16Hugo MattssonSkåneslättens OL15:16+1:005:09
17Janis TamuzsOK Älvsjö-Örby15:19+1:035:10
18Joakim SvenskStora Tuna OK15:22+1:065:11
19Jakob AnderssonBredaryds SOK15:25+1:095:12
20Göran WinbladRehns BK15:27+1:115:13
21Andreas BerganderEksjö SOK15:35+1:195:15
22Karl-Johan WestbergOK Tranan15:45+1:295:19
23Oscar CarlssonEksjö SOK15:46+1:305:19
24Henrik JonssonOK Rodhen15:53+1:375:21
25John PerssonIFK Göteborg16:11+1:555:28
26Alexander MobergOK Tyr16:18+2:025:30
27John OskarssonHagaby GOIF16:27+2:115:33
27Joel LenellOK Ravinen16:27+2:115:33
29Mattias EngströmSkåneslättens OL16:29+2:135:34
30Love SintringHagaby GOIF16:32+2:165:35
31Simon HedlundÄrla IF16:34+2:185:35
32Lewis TaylorTäby OK16:39+2:235:37
33Ola SvahnIFK Moras OK16:42+2:265:38
34Kalle BergmanOK Ravinen16:54+2:385:42
35Alexander NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb17:10+2:545:47
36Martin SandOK Tisaren17:23+3:075:52
37Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK18:12+3:566:08

H20 B

2 880 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love BerzellAttunda OK14:164:57
2John BörjessonHestra IF14:40+0:245:05
3Nils SpetzUlricehamns OK14:47+0:315:07
4Martin CarlssonTjällmo-Godegårds OK15:28+1:125:22
5Andreas LeanderssonOK Tyr15:31+1:155:23
6Niklas ÖsterlundUlricehamns OK15:35+1:195:24
7David JohanssonHestra IF15:44+1:285:27
8Pontus PeterssonOK Orion15:54+1:385:31
8Viktor AntonssonEksjö SOK15:54+1:385:31
10Joakim BergBromma-Vällingby SOK15:55+1:395:31
11Marcus JanssonKFUM Örebro OK15:56+1:405:31
12Andreas CallebergRehns BK16:00+1:445:33
13Martin DelinHärlövs IF16:05+1:495:35
14Jonathan AndersonKexholms SK16:08+1:525:36
14Johan EkelövSkåneslättens OL16:08+1:525:36
16Johan EngströmOK Orion16:13+1:575:37
17Martin BengtssonHelsingborgs SOK16:19+2:035:39
18Anton SundinOK Tisaren16:21+2:055:40
19Oskar HektorJärfälla OK16:25+2:095:42
20Christoffer OhlssonUddevalla OK16:26+2:105:42
21Fredrik CarlssonTäby OK16:36+2:205:45
22Martin JanssonOK Rodhen16:37+2:215:46
23Joakim CarlssonTäby OK16:42+2:265:47
24Anton HallorOK Tisaren16:46+2:305:49
25Fredrik MattssonOK Kåre16:48+2:325:50
26Robert SandbergOK Roslagen16:52+2:365:51
27Marcus RamströmIK Hakarpspojkarna17:00+2:445:54
28Felix PalmgrenEksjö SOK17:01+2:455:54
29Victor BergstrandMotala AIF OL17:33+3:176:05
30André SahlstenOK Ravinen17:34+3:186:05
31Felix LarssonOK Skogsfalken17:49+3:336:11
32Johan SandströmGöteborg-Majorna OK17:51+3:356:11
33Anton WibergOK Skogsfalken17:53+3:376:12
34Linus RappIFK Moras OK21:03+6:477:18
Mårten LundquistSundbybergs IKej start

H20 C

2 880 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK15:335:23
2Tobias NilssonOK Skogsfalken16:07+0:345:35
3Gustav StenbergOK Skogshjortarna16:46+1:135:49
4Johan HagströmFalkenbergs OK16:55+1:225:52
5Andreas BergqvistStora Tuna OK17:02+1:295:54
5Henrik HammasAttunda OK17:02+1:295:54
7Fredrik ForsbergTullinge SK17:23+1:506:02
8Fredrik UrbyNorbergs OK17:34+2:016:05
9Torbjörn JacobssonOK Rodhen17:40+2:076:08
10Erik ToomingasSundsvalls OK17:41+2:086:08
11Patrik LinderNorbergs OK17:57+2:246:13
11Fredrik NilssonHelsingborgs SOK17:57+2:246:13
13Samuel RingNorbergs OK18:03+2:306:16
14Max MolitorKatrineholms OK18:24+2:516:23
15Johan GunnarsIFK Moras OK19:46+4:136:51
16Jonas SundellUmeå OK20:16+4:437:02
17Niklas OlssonIFK Moras OK20:52+5:197:14
18Isak LundgrenUmeå OK23:52+8:198:17
Erik AdrianssonOK Kåreej start
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKej start
Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OFej start
Joakim KarlssonHestra IFej start
Jakob EnmarkGävle OKej start
Erik FernlundSäterbygdens OKej start
Martin BlomgrenStora Tuna OKej start
Torbjörn KölzowOK Ravinenej start
Johan SalomonssonVänersborgs SKej start
Oscar AnderssonStora Tuna OKej start
Daniel LindgrenOK Linnéej start
Max CoxnerLerums SOKej start

H18 A

2 880 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SvenskStora Tuna OK13:554:49
2Ola BrönnhedenNyköpings OK14:11+0:164:55
3Piotr ParfianowiczKalmar OK14:22+0:274:59
4Mandus RidefeltOK Linné14:29+0:345:01
5Jonas LundgrenLinköpings OK14:35+0:405:03
6Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OK14:36+0:415:04
7Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF14:42+0:475:06
8Oskar AndrénOK Tisaren14:44+0:495:06
9Krister KölzowOK Ravinen14:50+0:555:09
10Jens WängdahlNyköpings OK14:51+0:565:09
11Didrik HallNyköpings OK14:55+1:005:10
11Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna14:55+1:005:10
13Assar HellströmOK Ravinen14:56+1:015:11
14Einar JohanssonLinköpings OK14:58+1:035:11
15Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna14:59+1:045:12
16Fredrik BjernulfSundbybergs IK15:01+1:065:12
17Ludwig LjungqvistKexholms SK15:03+1:085:13
17Tobias ForsénTullinge SK15:03+1:085:13
19Anton JohanssonOK Orion15:04+1:095:13
20Philip PålssonSkåneslättens OL15:09+1:145:15
20Erik BomanGävle OK15:09+1:145:15
22Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK15:12+1:175:16
23Erik ClassonOK Orinto15:16+1:215:18
23Axel WrådheAttunda OK15:16+1:215:18
25Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK15:18+1:235:18
26Lucas WändelLunds OK15:21+1:265:19
27Robin PousetteRånäs OK15:26+1:315:21
28Eric HanssonNässjö OK15:28+1:335:22
29Oskar AnderssonOK Gynge15:34+1:395:24
30Jonatan AronssonOK Tisaren15:55+2:005:31
30Simon SkogmanMarkbygdens OK15:55+2:005:31
32Pontus ÖströmOK Tyr15:57+2:025:32
33Martin LarssonHestra IF15:59+2:045:32
34Martin AhlbergerHestra IF16:03+2:085:34
35Niklas AldénOK Linné16:08+2:135:36
36Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna16:17+2:225:39
37Henrik OlssonTäby OK16:19+2:245:39
38Marcus SvenssonSkåneslättens OL17:07+3:125:56
39Oscar BjörckOK Älme17:34+3:396:05
40Emil LindströmSol Tranås18:09+4:146:18
41Niklas GustafssonOK Tisaren18:52+4:576:33

H18 B

2 630 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel WejåsNyköpings OK13:285:07
2Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK13:40+0:125:11
3Daniel NilssonNyköpings OK13:53+0:255:16
4Krzysztof WolowczykKalmar OK13:57+0:295:18
5Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF14:05+0:375:21
6Simon SmedbergOK Skogsfalken14:06+0:385:21
7Erik LindgrenKFUM Örebro OK14:08+0:405:22
8David ArboreliusHelsingborgs SOK14:18+0:505:26
9Martin OlssonTäby OK14:19+0:515:26
10Simon ÅgrenOK Linné14:21+0:535:27
10Kasper WestmanVästerås SOK14:21+0:535:27
12Joar SvartholmGammelstads IF14:24+0:565:28
13Johan SandlundOK Njudung14:29+1:015:30
13Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK14:29+1:015:30
15Leif SvenssonOK Tisaren14:30+1:025:30
16Johan ForsgrenOK Kåre14:41+1:135:34
17Victor FlingmarkUddevalla OK14:43+1:155:35
18Joakim WigertzLånghundra IF14:44+1:165:36
19Oskar SvenssonOK Tyr14:45+1:175:36
20Charlie StoltRehns BK14:47+1:195:37
21Joakim ByströmJärfälla OK14:48+1:205:37
22Pontus KarlssonMarkbygdens OK14:50+1:225:38
23Erik LenningSkåneslättens OL14:51+1:235:38
24Anton SundgrenVallentuna-Össeby OL14:54+1:265:39
25Gabriel AnderssonUlricehamns OK14:56+1:285:40
26Anton PerssonMarkaryds FK14:57+1:295:41
27Marcus BerggrenNyköpings OK15:10+1:425:46
27Elias ÖhgrenOK Kåre15:10+1:425:46
29Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK15:11+1:435:46
30Albin DetterfeltLinköpings OK15:13+1:455:47
31Gustav KvickForsa OK15:15+1:475:47
32David HunhammarBromma-Vällingby SOK15:32+2:045:54
33Fredrik AhnlénOK Hammaren16:17+2:496:11
34Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF16:30+3:026:16
Anton PhilipssonMarkaryds FKej godkänd

H18 C

2 630 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton OddmoHärlövs IF14:305:30
2Rasmus ElmertoftNorbergs OK14:34+0:045:32
3Erik MagnussonOK Nolaskogsarna14:37+0:075:33
4Erik KarlssonMålilla OK14:44+0:145:36
5Ludvig NilssonKFUM Örebro OK14:56+0:265:40
6Anders OhlssonUddevalla OK15:02+0:325:42
7Petter JohanssonLinköpings OK15:05+0:355:44
8Jesper LundHaninge SOK15:08+0:385:45
9Tintin KarlbergTullinge SK15:10+0:405:46
10Anton BlomIK Uven15:15+0:455:47
11Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb15:18+0:485:49
12Torsten MolitorKatrineholms OK15:28+0:585:52
13Oscar VagmanOK Klemmingen15:30+1:005:53
14Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK15:41+1:115:57
15Viktor LundénAvesta OK15:44+1:145:58
16Fredrik WennermarkOK Skogsfalken15:52+1:226:01
17Johan AnderssonRyda SK15:56+1:266:03
18David MellinSundbybergs IK15:59+1:296:04
19Josef SvalbringMålilla OK16:04+1:346:06
20Jens SundbüeOK Ravinen16:12+1:426:09
21Erik BjörklundBjursås OK16:22+1:526:13
22Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL16:24+1:546:14
23Conrad TingströmOK Klemmingen16:51+2:216:24
24Albin PetrénKungälvs OK16:57+2:276:26
25Glen BalesOK Kåre16:59+2:296:27
26Jonas RinnbäckOK Ravinen17:07+2:376:30
27Gustav SandstedtEksjö SOK17:12+2:426:32
28Adam EklundRånäs OK17:55+3:256:48
29Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg19:14+4:447:18
Olle ForsbergOK Ravinenej godkänd
Viktor TovessonOK Orionej start
Rasmus LarssonOK Alehofej start
Viktor BlomqvistOK Skogsfalkenej start
Johan GunnarssonLerums SOKej start
Joel JohnssonOK Nackheej start
Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubbej start

H18 D

2 680 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias ReinerOK Hammaren14:155:19
2Martin GelinderAttunda OK14:34+0:195:26
3Karl DannbringSkåneslättens OL14:41+0:265:28
4Johan BadenfeltFalkenbergs OK15:01+0:465:36
5Lennart JohanssonNyköpings OK15:27+1:125:45
6Martin SmedmarkOK Roslagen17:15+3:006:26
7Jakob RedtzerAttunda OK17:16+3:016:26
8Oskar SydSol Tranås17:21+3:066:28
9Joel KristianssonHässleholms OK17:23+3:086:29
10Oskar IreståhlSol Tranås17:33+3:186:32
11Christian Løchting ThunbergOK Roslagen18:00+3:456:42
12Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb18:01+3:466:43
13Pontus JanssonKungälvs OK18:15+4:006:48
14Markus HellströmSundbybergs IK18:28+4:136:53
15Henning GustavssonFalkenbergs OK18:33+4:186:55
16Niclas DelinHärlövs IF19:37+5:227:19
17Oskar PetterssonOK Njudung19:42+5:277:21
18David ByrénKFUM Örebro OK20:10+5:557:31
19Henrik AnderssonBredaryds SOK31:44+17:2911:50
20Robert PetterssonIF Thor33:53+19:3812:38
21Erik SköldLinköpings OK39:16+25:0114:39
Gustav MagnussonIF Hagenej godkänd
Gustav AnderssonAvesta OKej godkänd
Magnus GlänneforsSöders SOL Tyresöej start
Rasmus KarlssonHärlövs IFej start

D21 A

2 850 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena JanssonLeksands OK14:114:58
2Maja AlmUlricehamns OK14:39+0:285:08
3Annika BillstamIFK Lidingös Skid o OK15:01+0:505:16
4Eva JurenikovaDomnarvets GOIF15:08+0:575:18
5Signe SøesIFK Lidingös Skid o OK15:10+0:595:19
6Lena EliassonDomnarvets GOIF15:25+1:145:24
7Lilian ForsgrenOK Tisaren15:37+1:265:28
8Lina StrandGöteborg-Majorna OK15:40+1:295:29
9Elin Dahlstedt-TyskLeksands OK15:52+1:415:34
10Linnea LidströmOK Kolmården16:03+1:525:37
11Maria WestherOK Tisaren16:13+2:025:41
12Emma ClaessonStora Tuna OK16:14+2:035:41
13Grete GutmannIK Hakarpspojkarna16:15+2:045:42
14Nadiya VolynskaOK Orion16:18+2:075:43
15Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna16:27+2:165:46
16Sofia AdolfssonOK Kåre16:45+2:345:52
17Anna ForsbergOK Kolmården16:46+2:355:52
18Rasa PtasekaiteOK Linné16:49+2:385:54
19Olga RieznychenkoLinköpings OK16:51+2:405:54
19Emma AnderssonSävedalens AIK16:51+2:405:54
21Emeli PetterssonTullinge SK16:55+2:445:56
22Linda TakeOK Tyr16:56+2:455:56
23Johanna ÖbergOK Hällen16:58+2:475:57
24Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK17:01+2:505:58
25Elsa JanssonJärla Orientering17:02+2:515:58
26Martina KarlssonStora Tuna OK17:09+2:586:01
27Johanna SvenssonOK Hällen17:22+3:116:05
28Maria MagnussonSävedalens AIK17:24+3:136:06
29Lina BlomqvistOK Skogsfalken17:26+3:156:07
29Åsa LindqvistUmeå OK17:26+3:156:07
31Josefine EngströmAlfta-Ösa OK17:30+3:196:08
32Kajsa RisbyOK Kåre17:31+3:206:08
33Lena GillgrenStora Tuna OK17:32+3:216:09
34Benita HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb17:38+3:276:11
35Malin SandIK Hakarpspojkarna17:56+3:456:17
36Kristina RobertoOK Linné18:09+3:586:22
37Elin SjölanderOK Rodhen19:11+5:006:43
Camilla EngstrandSävedalens AIKej start

D21 B

2 630 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Catherine TaylorOK Linné15:165:48
2Christine RuferOK Linné15:18+0:025:49
3Rebecka OlssonOK Skogsfalken15:34+0:185:55
4Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna15:53+0:376:02
4Johanna BergmanSundsvalls OK15:53+0:376:02
6Martina SeiterleTullinge SK15:59+0:436:04
7Lisa PetterssonOK Dacke16:07+0:516:07
8Olga SlutaAlfta-Ösa OK16:09+0:536:08
9Magdalena OlssonIFK Moras OK16:10+0:546:08
10Therese KlintbergEksjö SOK16:13+0:576:09
11Anastasiia DanylovaStora Tuna OK16:17+1:016:11
12Emma CarlssonSkarpnäcks OL16:28+1:126:15
13Linda LarssonJärfälla OK16:34+1:186:17
13Josefin BengtssonLånghundra IF16:34+1:186:17
15Fredrika VångellLinköpings OK16:35+1:196:18
16Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK16:41+1:256:20
17Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK16:50+1:346:24
18Marita FreimaneSödertälje-Nykvarn OF16:52+1:366:24
19Frida ForsbergOK Ravinen16:53+1:376:25
19Rebecka LindbergOK Linné16:53+1:376:25
21Sofia TörnqvistAlfta-Ösa OK17:00+1:446:27
21Annika BjörkDomnarvets GOIF17:00+1:446:27
23Frida BakkmanSOK Viljan17:08+1:526:30
24Linn PetterssonTullinge SK17:29+2:136:38
25Lina SandströmOK Stigen17:30+2:146:39
26Helena LidhageUlricehamns OK17:31+2:156:39
27Sofia HolmgårdKils OK17:32+2:166:40
28Josefin AronssonOK Tisaren17:35+2:196:41
29Sarah TibellLinköpings OK17:41+2:256:43
30Johanna LindbergDomnarvets GOIF17:42+2:266:43
31Helena SvenssonOK Tyr17:49+2:336:46
32Carolin SvenssonHaninge SOK17:58+2:426:49
33Terese WängdahlLinköpings OK18:08+2:526:53
34Helén PerssonFinspångs SOK20:57+5:417:57
Maria SjölanderOK Rodhenej godkänd
Marielle LarssonOK Södertörnej godkänd
Lisa RönnolsTäby OKej start
Matilda AnderssonOK Kåreej start

D21 C

2 630 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara EskilssonHaninge SOK15:125:46
2Gunilla SvärdIF Thor15:53+0:416:02
3Maiju NurmelaOK Linné16:25+1:136:14
4Elin KarlssonOK Linné16:58+1:466:27
5Rebecka NylinOK Tisaren17:02+1:506:28
6Louise KlingstedtOK Södertörn17:36+2:246:41
7Elin BjörkmanTäby OK17:48+2:366:46
8Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK17:49+2:376:46
9Johanna HallbergUmeå OK17:50+2:386:46
10Jennie PetterssonVisborgs OK17:51+2:396:47
11Karin PerssonHagaby GOIF17:59+2:476:50
12Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen18:02+2:506:51
13Karin LeonhardtSödertälje-Nykvarn OF18:08+2:566:53
14Josefine CarlssonSOK Viljan18:15+3:036:56
15Lucie WeissovaFK Göingarna18:16+3:046:56
15Annika RidellIF Thor18:16+3:046:56
17Maria von SchmalenséTäby OK18:18+3:066:57
18Elisabet LarssonSol Tranås18:31+3:197:02
18Linda JanssonIK Hakarpspojkarna18:31+3:197:02
20Laura FenyvesiIFK Moras OK18:32+3:207:02
21Lisa BorssénOK Kroppefjäll18:52+3:407:10
22Maria BrodinOK Tyr18:55+3:437:11
23Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL19:04+3:527:14
24Katarina LindénVäxjö OK19:51+4:397:32
25Marie JacobssonOK Rodhen20:12+5:007:40
26Sara ForsbergOK Kolmården20:47+5:357:54
27Carin ReinholdssonVästerås SOK21:33+6:218:11
28Lovisa LjungOK Njudung21:37+6:258:13
29Malin EngströmHalmstad OK22:22+7:108:30
30Jenny LarssonSol Tranås23:58+8:469:06
Josefin PerssonTullinge SKej start
Sofie JohanssonOK Linnéej start
Malin Leijon-LindOK Kolmårdenej start
Elisa ElstnerOK Linnéej start
Malin JacobssonOK Rodhenej start
Anna BachmanTäby OKej start
Johanna BerggrenSävedalens AIKej start
Kristin LöfgrenOK Kolmårdenej start
Emma LindgrenVisborgs OKej start

D20 A

2 640 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea MartinssonOK Tyr14:215:26
2Anna SegerssonOK Kolmården14:23+0:025:26
3Ausrine KutkaiteSödertälje-Nykvarn OF14:27+0:065:28
4Johanna OlssonTäby OK14:40+0:195:33
5Carlotta ScaletOK Orion14:43+0:225:34
6Beatrice GustavssonEksjö SOK15:15+0:545:46
6Karolin OhlssonTullinge SK15:15+0:545:46
8Helena KarlssonBromma-Vällingby SOK15:23+1:025:49
9Jolanta KolosinskaKalmar OK15:42+1:215:56
10Elin MånssonOK Löftan15:52+1:316:00
11Maja PetterssonOK Dacke15:56+1:356:02
11Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné15:56+1:356:02
13Julia Modig TjärnströmLinköpings OK15:57+1:366:02
14Josefin TjernlundOK Vilse 8716:01+1:406:04
15Frida ErkersLeksands OK16:06+1:456:05
16Amanda LeoBredaryds SOK16:08+1:476:06
17Kristin HylanderNyköpings OK16:13+1:526:08
18Viktoria ErnstssonFK Göingarna16:24+2:036:12
18Ida LindkvistLeksands OK16:24+2:036:12
20Lovisa Onsbring GustafsonEskilstuna OL16:28+2:076:14
21Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK16:37+2:166:17
22Ellinor TjernlundOK Vilse 8716:38+2:176:18
23Sara JonssonOK Klyftamo16:40+2:196:18
24Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna16:41+2:206:19
25Sofia GrawéÄrla IF16:46+2:256:21
26Joline IngelssonOK Hammaren16:49+2:286:22
27Malin AnderssonOK Nolaskogsarna17:08+2:476:29
28Linnéa WikingOK Kåre17:20+2:596:33
29Cajsa GrapeIFK Moras OK17:21+3:006:34
30My WestlundOK Tyr17:34+3:136:39
31Ida HylanderNyköpings OK17:38+3:176:40
32Frida GustafssonJönköpings OK18:07+3:466:51
33Anna GustafssonIK Hakarpspojkarna18:17+3:566:55
34Sara BengtssonLånghundra IF19:37+5:167:25
35Ida ForsénTullinge SK20:12+5:517:39
Maria NordströmGävle OKej godkänd

D20 B

2 520 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika HugosonNässjö OK16:236:30
2Anna BredfeltLunds OK16:28+0:056:32
3Elisabeth AhlgrenTäby OK16:34+0:116:34
4Klara AlmOK Linné16:36+0:136:35
5Marie SpångmyrLeksands OK16:39+0:166:36
6Frida ForshällenAttunda OK16:43+0:206:38
6Sara LundstenVittjärvs IK16:43+0:206:38
8Julia LundquistNybro OK16:44+0:216:38
8Maria BoisLeksands OK16:44+0:216:38
10Anette ÖnerudOK Ravinen16:45+0:226:38
11Lisa AnderssonÄrla IF16:51+0:286:41
12Therese WestherOK Tisaren17:00+0:376:44
13Elin Nygren-WåhlinOK Södertörn17:05+0:426:46
14Lisa KaleredSkogspojkarnas OK17:07+0:446:47
15Anna ArvidssonKalmar OK17:15+0:526:50
15Anna BirkestålKöping-Kolsva OK17:15+0:526:50
17Linn GrällsOK Kåre17:19+0:566:52
18Pernilla PeterssonIK Hakarpspojkarna17:23+1:006:53
19Lovisa FalkHagaby GOIF17:25+1:026:54
20Anna HåkanssonOK Kolmården17:26+1:036:55
21Ann-Sofie KarlssonÅrsunda IF17:47+1:247:03
22Lovisa PerssonOK Tisaren17:54+1:317:06
23Hanna KällTumba-Mälarhöjden OK18:06+1:437:10
24Sofia LevinOK Tyr18:08+1:457:11
25Klara TollmarNyköpings OK18:13+1:507:13
25Emma RosénOK Njudung18:13+1:507:13
27Lina NilssonOK Tranan18:32+2:097:21
28Elin SundqvistTullinge SK18:50+2:277:28
29Ylva GunnarsdotterTenhults SOK19:31+3:087:44
30Anna BrodinOK Tyr24:58+8:359:54
Stefanie AnderssonVimmerby OKej godkänd
Lovisa LarssonHagaby GOIFej godkänd
Kristin SchybergFjärås AIKej start
Erika KnutssonNybro OKej start
Sofie LandqvistKöping-Kolsva OKej start
Kajsa HammarströmOK Hällenej start

D20 C

2 520 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Réka TóthOK Skogsfalken16:076:23
2Ellinor SternerOK Kåre16:41+0:346:37
3Maria BjörklundBjursås OK18:41+2:347:24
4Maria JohanssonOK Skärmen18:51+2:447:28
5Frida KarlssonLinköpings OK18:54+2:477:30
6Sara RensgardOK Renen18:55+2:487:30
7Lina PerssonOK Kolmården19:08+3:017:35
8Ida WillénÖstersunds OK19:15+3:087:38
9Malin HedbergLerums SOK19:28+3:217:43
10Viktoria HelmerssonOckelbo OK20:31+4:248:08
11Louise PerlerothOK Landehof20:37+4:308:10
12Emma JonssonForsa OK22:02+5:558:44
13Elina WesterlundSkåneslättens OL22:58+6:519:06
Johanna PerssonTullinge SKej start
Johanna SarenmarkLeksands OKej start
Tove AlexanderssonStora Tuna OKej start
Frida StrandbergSävedalens AIKej start
Karin E. GustafssonHagaby GOIFej start
Ramona H-JärnvingAttunda OKej start

D18 A

2 500 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna13:465:30
2Lisa HolerEksjö SOK13:54+0:085:33
3Malin LeanderssonOK Tyr14:13+0:275:41
3Frida SandbergSäterbygdens OK14:13+0:275:41
5Olivia KollbergEksjö SOK14:16+0:305:42
6Charlotte WatsonOK Ravinen14:20+0:345:44
7Johanna ErlandssonOK Skogsfalken14:29+0:435:47
8Amilia BjörklundSävedalens AIK14:33+0:475:49
9Lisa RisbyOK Kåre14:44+0:585:53
9Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF14:44+0:585:53
11Hilda ForsgrenTäby OK14:46+1:005:54
12Tove LagerbergOK Södertörn14:57+1:115:58
13Anna MorawskaKalmar OK14:59+1:135:59
13Maja AnderssonOK Dacke14:59+1:135:59
13Marketa NovotnaOK Hällen14:59+1:135:59
16Erika LindqvistSävedalens AIK15:03+1:176:01
17Lovisa HanssonBredareds IF15:12+1:266:04
18Sofie SvenssonVimmerby OK15:18+1:326:07
19Nathalie RyghOK Tisaren15:23+1:376:09
20Linnea HolmqvistHagaby GOIF15:37+1:516:14
21Elin SvenssonNässjö OK15:39+1:536:15
22Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL15:40+1:546:16
23Helena MarkstedtOK Södertörn15:42+1:566:16
24Katarina HammasAttunda OK15:43+1:576:17
25Johanna SkogumMarkbygdens OK15:49+2:036:19
26Linnea AdolfssonTullinge SK15:58+2:126:23
26Amanda HanssonBredaryds SOK15:58+2:126:23
28Linnea GustafssonUddevalla OK16:06+2:206:26
29Ida WadmanKatrineholms OK16:19+2:336:31
30Elin BlickOK Alehof16:22+2:366:32
31Anna LindeOK Linné16:23+2:376:33
32Julia DahlHjärnarps GH OL16:33+2:476:37
33Laura DAngeloAttunda OK17:07+3:216:50
34Tove ForshällenAttunda OK17:15+3:296:54
35Ebba AskeljungOK Klemmingen17:21+3:356:56
36Lovisa SvenssonOK Klemmingen17:26+3:406:58
37Ellinor FryxellTullinge SK17:31+3:457:00
38Matilda StenssonHelsingborgs SOK18:15+4:297:18
39Madeleine AttforsSävedalens AIK19:06+5:207:38
Agnes LeoBredaryds SOKej godkänd

D18 B

2 410 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefina AlménLinköpings OK14:215:57
2Siri JeppssonKatrineholms OK15:22+1:016:22
3Johanna HolménHylte OK15:34+1:136:27
4Linnea WahlgrenSjövalla FK15:50+1:296:34
5Josefine KlintbergEksjö SOK15:51+1:306:34
6Linnea ÖstergrenVäxjö OK16:10+1:496:42
7Frida DanielssonVimmerby OK16:12+1:516:43
8Samantha AhlgrenOK Roslagen16:19+1:586:46
9Anna WehlinSkogspojkarnas OK16:40+2:196:54
10Channa LönneSkarpnäcks OL16:43+2:226:56
11Marielle AnderssonOK Vilse 8716:57+2:367:01
12Josefin AnderssonMarkbygdens OK17:03+2:427:04
13Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL17:07+2:467:06
14Anna JonsonRonneby OK17:11+2:507:07
15Moa Leijon-LindHaninge SOK17:18+2:577:10
16Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna17:24+3:037:13
17Anne HanssonMarkbygdens OK17:27+3:067:14
18Karin SvenssonFinspångs SOK17:30+3:097:15
19Lina LångStora Tuna OK17:45+3:247:21
20Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OK17:47+3:267:22
21Elin HögstrandMarkbygdens OK17:48+3:277:23
22Freya Almqvist-HaasNybro OK17:49+3:287:23
23Angelica JörnlingEksjö SOK17:52+3:317:24
24Agnes AdolfssonVimmerby OK17:57+3:367:26
25Malin EngströmOK Kåre17:59+3:387:27
26Cecilia ImarkTullinge SK18:04+3:437:29
27Karolina NygrenSkogspojkarnas OK18:19+3:587:36
28Karin BredfeltLunds OK18:23+4:027:37
29Julia ScherlinNyköpings OK18:24+4:037:38
30Mina CoxnerLerums SOK18:42+4:217:45
31Johanna HenrikssonFalkenbergs OK19:37+5:168:08
32Frida StrömgårdBredareds IF20:04+5:438:19
33Frida AnsinSvaide Roma SOK20:21+6:008:26
34Charlotte SandbergOK Roslagen20:51+6:308:39
35Linnea DanielsAttunda OK21:06+6:458:45
36Jenny SkoogKatrineholms OK25:12+10:5110:27
Ida NorénÄlvsby IF OKej godkänd
Moa EnmarkGävle OKej start
Frida HedinHjärnarps GH OLej start

D18 C

2 410 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida BrogrenKungälvs OK15:186:20
2Julia OhlssonUddevalla OK15:30+0:126:25
3Linda LindkvistLeksands OK16:03+0:456:39
4Emma BergströmOK Vargen16:42+1:246:55
5Ellen ReimerTormestorps IF16:43+1:256:56
6Linnea SundströmOK Renen16:48+1:306:58
7Emma KällTumba-Mälarhöjden OK17:01+1:437:03
8Sara NilssonOK Tranan17:35+2:177:17
9Linnéa AxelssonSol Tranås17:49+2:317:23
10Tove Sahl PaavoOK Klemmingen17:56+2:387:26
11Hedvig MarkgrenTäby OK18:27+3:097:39
12Lovisa MannfolkUlricehamns OK18:30+3:127:40
13Lovisa KällTumba-Mälarhöjden OK18:40+3:227:44
14Johanna JohnsonOK Klemmingen18:47+3:297:47
15Ida WenkloKungälvs OK19:03+3:457:54
16Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK19:27+4:098:04
17Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK19:33+4:158:06
18Karin FriströmSkarpnäcks OL19:42+4:248:10
19Amanda SoppiOK Kroppefjäll19:52+4:348:14
20Minna SahlstenSkarpnäcks OL20:27+5:098:29
21Anna LundqvistKils OK20:36+5:188:32
22Beatrice HuhtaOK Måsen21:07+5:498:45
23Julia AsplundKungälvs OK21:11+5:538:47
24Amanda ClaessonSävedalens AIK23:32+8:149:45
25Frida BjörklundSjövalla FK24:14+8:5610:03
26Eva GustafssonHagaby GOIF28:52+13:3411:58
Josefine DahlstedtGOIF Tjalveej godkänd
Moa OlssonÖrkelljunga FKej godkänd
Sofia ForngrenOK Enenej start
Frida PerssonIFK Moras OKej start
Lisa LindgrenStora Tuna OKej start
Alice HugossonSundsvalls OKej start
Johanna NäslundOK Nolaskogsarnaej start
Filippa SpånérSävedalens AIKej start
Elida OttmerHelsingborgs SOKej start
Therese EnengeBredareds IFej start
Amanda HolmgrenVittjärvs IKej start
Jenny ErikssonOK Kåreej start
Elina SundqvistTullinge SKej start
Amanda ThellsénOK Roxenej start
Anna GunnarsIFK Moras OKej start
Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser