Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglands OL, Anneberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglands OL, Anneberg
Arrangörsorganisation: Annebergs GIF
Datum: tisdag 30 juni 2015

ÖM1

1 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida LindénOK Bävern12:327:24
2Alma FreijNässjö OK15:38+3:069:15
3Svea EkbladhSol Tranås15:52+3:209:23
4Emma LindénOK Bävern17:11+4:3910:10
5Mattias RundgrenSol Tranås23:36+11:0413:57
6Philip SvahnOkänd30:33+18:0118:04
7Edwin WikstrandOkänd30:37+18:0518:06

ÖM3

2 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallOK Bävern26:1310:19
2Alma FreijNässjö OK27:17+1:0410:44
3Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF30:15+4:0211:54
4Martin ErikssonAnnebergs GIF30:21+4:0811:56
5Bo AnderssonSol Tranås30:50+4:3712:08
6Maud GustavssonOK Bävern31:08+4:5512:15
7Jessica JohanssonSol Tranås33:35+7:2213:13
8Tilda HagelbergEksjö SOK33:41+7:2813:15
9Åsa PerssonEksjö SOK34:22+8:0913:31
10Linda HedströmOK Bävern35:02+8:4913:47
11Anna DahlénEksjö SOK36:52+10:3914:30
12Alexander DahlenEksjö SOK38:36+12:2315:11
13Alva HagelbergEksjö SOK44:32+18:1917:31
14Vilmer HagelbergEksjö SOK44:56+18:4317:41
15Hugo HedströmOK Bävern45:57+19:4418:05
16Pelle JakobssonEksjö SOK50:43+24:3019:58
17Tove JakobssonEksjö SOK50:48+24:3520:00
18Göran BerganderEksjö SOK1:05:45+39:3225:53

ÖM5

3 070 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby32:5510:43
2Agnes DjurstedtEksjö SOK34:15+1:2011:09
3Alexander AugustssonOK Bävern34:19+1:2411:10
4Emma ErikssonAnnebergs GIF34:41+1:4611:17
5Hans TrofastTenhults SOK35:52+2:5711:40
6Alma GustafssonSOK Aneby37:12+4:1712:07
7Mona LindénOK Bävern40:00+7:0513:01
8Kerstin SegerssonOK 64 Torpa40:35+7:4013:13
9Nils-Birger JohanssonSol Tranås41:17+8:2213:26
10Inger EnglundIFK Sävsjö41:20+8:2513:27
11Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna41:28+8:3313:30
12Erica MolinBoxholm-Mjölby OL42:13+9:1813:45
13Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås42:19+9:2413:47
14Thea AbajiEksjö SOK42:26+9:3113:49
15Karin ErnfridssonOK 64 Torpa42:35+9:4013:52
16Hans SamuelssonOK 64 Torpa44:06+11:1114:21
17Anneli BlomgrenSOK Aneby44:53+11:5814:37
18Monika HjellströmGränna-Bygdens OK51:05+18:1016:38
19Elin GöthEksjö SOK51:27+18:3216:45
20Mats BirgerssonForserums SOK54:15+21:2017:40
21Marie AugustssonOK Bävern54:57+22:0217:53
22Elisabeth WalfridssonSOK Aneby55:42+22:4718:08
23Leif PerssonNässjö OK55:45+22:5018:09
24Sixten EkbladhSol Tranås56:15+23:2018:19
25Martin HolmströmSOK Aneby57:33+24:3818:44
26Berndt HalvardssonNässjö OK1:08:51+35:5622:25
27Britt-Marie HalvardssonNässjö OK1:08:54+35:5922:26
28Elin EkbladhSol Tranås1:13:31+40:3623:56
29Ann-Marie BirgerssonForserums SOK1:13:57+41:0224:05
30David NeroNässjö OK1:15:31+42:3624:35

ÖM6

4 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SvenssonNässjö OK38:538:29
2Johanna FranssonJönköpings OK1:02:28+23:3513:38
3Anette FranssonJönköpings OK1:04:42+25:4914:07
4Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:07:27+28:3414:43
5Joakim AssarssonSOK Aneby1:13:18+34:2516:00
6Marcus SkoglundSol Tranås1:38:00+59:0721:23
Leif JohanssonSol Tranåsej godkänd
Maxim JohanssonSol Tranåsej godkänd

ÖM7

3 980 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel JohanssonSol Tranås37:089:19
2Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna40:38+3:3010:12
3Marie NordSol Tranås40:43+3:3510:13
4Carl WärnsbergEksjö SOK45:15+8:0711:22
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK47:02+9:5411:49
6Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK48:23+11:1512:09
7Yvonne HanssonNässjö OK51:55+14:4713:02
8Helena AnderssonSOK Aneby52:03+14:5513:04
9Lovisa BlomgrenSOK Aneby52:20+15:1213:08
10Johan BlomgrenSOK Aneby52:27+15:1913:10
11Lennart HolstNässjö OK52:54+15:4613:17
12Elisabeth HagelbergEksjö SOK53:48+16:4013:31
13Monica HenrikssonEksjö SOK53:51+16:4313:31
14Christer AnderssonSOK Aneby54:28+17:2013:41
15Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK54:50+17:4213:46
16Lennart ErikssonSol Tranås54:58+17:5013:48
17Kjell LindholmSol Tranås1:06:00+28:5216:34
18Sigvard ErikssonOK Gränsen1:08:54+31:4617:18
19Marika HallOK Bävern1:09:52+32:4417:33
20Maria WärnsbergEksjö SOK1:12:14+35:0618:08
21Gustav WärnsbergEksjö SOK1:12:21+35:1318:10
22Rohnny AnderssonForserums SOK1:22:20+45:1220:41
Gerd LindholmSol Tranåsej godkänd

ÖM8

5 020 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna34:496:56
2Mikael TrofastJönköpings OK43:24+8:358:38
3Lars-Åke BrengdahlSol Tranås44:08+9:198:47
4Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna44:47+9:588:55
5Hugo DjurstedtEksjö SOK46:22+11:339:14
6Mattis PerssonEksjö SOK47:23+12:349:26
7Daniel WärnsbergEksjö SOK48:02+13:139:34
8Mikael HallOK Bävern48:19+13:309:37
9Andreas KällmingSOK Aneby49:13+14:249:48
10Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL50:03+15:149:58
11Emil JohanssonOK Bävern50:12+15:2310:00
12Claes DahlénEksjö Garnisons IF51:17+16:2810:12
13Jari HuttunenSOK Aneby53:19+18:3010:37
14Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK53:49+19:0010:43
15Harald MagnussonOK Bävern54:47+19:5810:54
16Mikael ÖrnOK Bävern54:48+19:5910:54
17Hugo JakobssonEksjö SOK55:48+20:5911:06
18Robin ÖrnOK Bävern55:52+21:0311:07
19Fredrik AugustssonOK Bävern56:26+21:3711:14
20Anton PetterssonKlubblös56:31+21:4211:15
21Stellan AhnströmForserums SOK57:36+22:4711:28
22Oskar HübschOK 64 Torpa1:00:00+25:1111:57
23Håkan SandstedtEksjö SOK1:01:02+26:1312:09
24Helena KarlssonNässjö1:03:29+28:4012:38
25Camilla RosénAnnebergs GIF1:03:47+28:5812:42
26Peter WaldenströmJönköpings OK1:04:01+29:1212:45
27Mikael M KarlssonOK Bävern1:04:40+29:5112:52
28Boo NordinSol Tranås1:05:19+30:3013:00
29Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF1:13:19+38:3014:36
Måns LennermoNässjö OKej godkänd

ÖM9

7 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid NordIK Hakarpspojkarna59:277:56
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna1:14:28+15:019:57
3Andreas EkbladhSol Tranås1:18:44+19:1710:31
4August KollbergEksjö SOK1:22:04+22:3710:58
5Simon NilssonEksjö SOK1:23:53+24:2611:12
6Isac JohanssonSol Tranås1:24:28+25:0111:17
7Göran NordSol Tranås1:25:19+25:5211:24
Christian ErikssonLinköpings OKej godkänd
Daniel PoschSol Tranåsej godkänd

ÖM9-kort

5 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MolinBoxholm-Mjölby OL55:379:24
2Jimmy IbyGränna-Bygdens OK57:23+1:469:42
3Stefan DjurstedtEksjö SOK58:54+3:179:57
4Linda NordinEksjö1:08:32+12:5511:35
5Tommy ErikssonNässjö OK1:08:59+13:2211:40
6Egon GustavssonOK Bävern1:19:24+23:4713:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser