Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rotorundan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rotorundan
Arrangörsorganisation: OK Roto
Datum: onsdag 12 augusti 2015

D16

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Skärmen42:2912:08
Liv FrendinUddevalla OKej godkänd

H16

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton WöhrerStigsökarna36:2810:25
2Oskar CarlssonKvillebyns SK43:54+7:2612:32
3Daniel AnderssonOK Skogsmunken54:12+17:4415:29

D14

3 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara JohanssonOK Skärmen30:169:53
2Ebba LindOK Skärmen32:30+2:1410:37
3Klara GleisnerOK Skärmen50:54+20:3816:38
4Matilda RenlundStigsökarna52:04+21:4817:00
5Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK52:37+22:2117:11
6Julia DahlinOK Skärmen1:04:45+34:2921:09
7Agnes GleisnerOK Skärmen1:06:09+35:5321:37

H14

3 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HogedalGöteborg-Majorna OK23:247:38
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll24:57+1:338:09
3Isak OlssonStigsökarna29:14+5:509:33
4William WasseniusUddevalla OK54:28+31:0417:47
5David FredrikssonOK Skogsmunken1:16:43+53:1925:04

D14 Kort

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin SvenssonStångenäs AIS41:2716:34
2Linnea AnderssonStångenäs AIS41:37+0:1016:38

H14 Kort

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix PernefalkUddevalla OK27:5211:08
2Gustav CarlssonKvillebyns SK32:58+5:0613:11
3Joel AnderssonOK Skogsmunken38:01+10:0915:12
4Hannibal LindKvillebyns SK45:20+17:2818:08
Måns ÅsenforsUddevalla OKej start

D12

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovis BergstrandBrattås CK26:2610:34
2Frida JohanssonOK Skärmen29:06+2:4011:38
3Matilda WöhrerStigsökarna33:21+6:5513:20
4Emilia SandinOK Skärmen49:47+23:2119:54
5Hillevi LindKvillebyns SK50:10+23:4420:04

H12

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK26:2210:32
2Melker AnderssonEds SK27:28+1:0610:59
3David HermanssonÅmåls OK29:00+2:3811:36
4Philip LarssonEds SK32:28+6:0612:59
5Fredrik ErikssonEds SK34:09+7:4713:39
6Isac AhlbomOK Skärmen39:59+13:3715:59
7Erik FredrikssonOK Skogsmunken48:39+22:1719:27
Axel BrönnestamOK Gipenej godkänd

D10

2 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen18:317:56
2Felicia SandinOK Skärmen19:45+1:148:28
3Molly BergstrandBrattås CK22:05+3:349:28
4Elsa DrottzOK Skärmen25:37+7:0610:59
5Emma ChristianssonUddevalla OK26:40+8:0911:26
6Johanna WegénStångenäs AIS40:28+21:5717:22
7Nellie ErlandssonStigsökarna48:17+29:4620:43
Alva ZakariassonUddevalla OKej godkänd
Savannah NilssonOK Skogsmunkenej start

H10

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK13:455:54
2Alfred DrottzOK Skärmen18:35+4:507:58
3David RothamelTolered-Utby Ol-klubb20:31+6:468:48

U1

1 710 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elina ChristianssonUddevalla OK22:5413:23
2Oscar KarlssonStigsökarna23:13+0:1913:34
3Astrid UhrbergBrattås CK24:14+1:2014:10
4Klara HåkanssonUddevalla OK24:38+1:4414:24
5Simon SkottÅmåls OK25:16+2:2214:46
6Noah OlssonStigsökarna26:27+3:3315:28
7Alice KällstrandÅmåls OK27:14+4:2015:55
8Jessica ErikssonOK Skärmen28:54+6:0016:54
9Svea BergstrandBrattås CK31:16+8:2218:17
10Vendela OlssonStigsökarna32:34+9:4019:02
11Nova SegeråOK Skärmen32:52+9:5819:13
12Rebecca ErikssonOK Skärmen32:56+10:0219:15
13Patricia ErikssonOK Skärmen32:59+10:0519:17
14Lovisa AnderssonOK Skogsmunken34:08+11:1419:57
15Alma DrottzOK Skärmen37:21+14:2721:50
16Matilda EdnerOK Skärmen39:54+17:0023:20
17Rasmus LindénUddevalla OK40:53+17:5923:54
Martin FredrikssonOK Skogsmunkenej godkänd
Måns LindénUddevalla OKej godkänd
Mio FjellklangStigsökarnaej start
David PetterssonOK Skärmenej start

U2

2 330 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK18:538:06
2Vincent SegeråOK Skärmen20:25+1:328:45
3Saga AhlbomOK Skärmen20:58+2:058:59
4Vilma TorpmanÅmåls OK21:17+2:249:08
5Valter KarlstamOkänd21:51+2:589:22
6Hjalmar OlssonUddevalla OK22:20+3:279:35
7Eric KarlssonStigsökarna23:25+4:3210:03
8Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb25:02+6:0910:44
9Saga KällstrandÅmåls OK26:03+7:1011:10
10Iris KarlstamOkänd26:04+7:1111:11
11Emelie NylundUddevalla OK30:40+11:4713:09
12Ingela GlueOK Skärmen33:35+14:4214:24
Wilhelm OlssonStigsökarnaej start

Öppen motion 2

2 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger-Lise EriksenEds SK14:156:06
2Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb19:38+5:238:25
3Jennifer JohanssonOK Roto22:32+8:179:40
4Marie FrendienUddevalla OK23:47+9:3210:12
5Inger LindKvillebyns SK25:54+11:3911:06
6Emma EkmanOK Roto1:49:09+1:34:5446:50

Öppen motion 5

2 830 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar BejbomUddevalla OK26:279:20
2Gert AnderssonEds SK29:43+3:1610:30
3Thomas GlueOK Skärmen30:19+3:5210:42
4Håkan AnderssonOK Kroppefjäll33:46+7:1911:55
5Tobias ErikssonOK Skärmen34:09+7:4212:04
6Eva LarssonÅmåls OK35:14+8:4712:26
7Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb35:41+9:1412:36
8Ingalill GrundHerrestads AIF36:21+9:5412:50
9Mikael SoppiOK Kroppefjäll37:22+10:5513:12
10Kristina LindOK Skärmen38:58+12:3113:46
11Eva KarlssonUddevalla OK39:04+12:3713:48
12Vera UhrbergBrattås CK39:23+12:5613:54
13Jan UhrbergBrattås CK39:31+13:0413:57
14Hans LarssonEds SK39:38+13:1114:00
15Göran LarssonOK Kroppefjäll39:55+13:2814:06
16Maria AnderssonKvillebyns SK41:16+14:4914:34
17Yvonne FriskOK Skogsmunken44:29+18:0215:43
18Gunilla HolmbergHerrestads AIF48:29+22:0217:07
19Anna AnderssonOK Roto48:57+22:3017:17
20May HallstenOK Skärmen50:01+23:3417:40
21Monica BrönnestamOK Gipen51:56+25:2918:21
22Klas SkogOK Gipen52:40+26:1318:36
23Jenny OlssonStigsökarna53:34+27:0718:55
24Eva WöhrerStigsökarna1:16:00+49:3326:51
Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunkenej godkänd

Öppen motion 8

5 110 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK36:017:02
2Anton FriskOK Skogsmunken38:26+2:257:31
3Jonas ZakariassonUddevalla OK39:04+3:037:38
4Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK41:33+5:328:07
5Jonas LindellStigsökarna42:43+6:428:21
6Tomas HermanssonÅmåls OK46:17+10:169:03
7Leif LarssonÅmåls OK49:58+13:579:46
8Göran AndreassonOK Kroppefjäll50:23+14:229:51
9Jim MattssonEds SK50:57+14:569:58
10Mikael JohanssonOK Skärmen51:20+15:1910:02
11Agneta ErikssonUddevalla OK51:53+15:5210:09
12Arvid GalborgenEds SK53:37+17:3610:29
13Staffan OlssonStigsökarna54:10+18:0910:36
14Tomas KarlssonOK Skogsmunken55:12+19:1110:48
15Bengt ZetterbergOK Skärmen56:29+20:2811:03
16Tim OlssonBrattås CK58:03+22:0211:21
17Anneli GordonStigsökarna59:02+23:0111:33
18Nina BejbomUddevalla OK1:00:45+24:4411:53
19Birgit HanssonHerrestads AIF1:05:11+29:1012:45
20Johan GustafssonUddevalla OK1:12:57+36:5614:16
21Per ZakariassonUddevalla OK1:13:08+37:0714:18
Daniel DrottzOK Skärmenej godkänd
Lars LindströmOK Skärmenutgått
Robert WieslanderOK Skärmenej start

U3

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv LindOK Skärmen55:1622:06
2Tor LindénUddevalla OK55:17+0:0122:06

Robbin Special

6 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats HallstenOK Skärmen54:098:30
2Linda ErikssonOK Skärmen1:04:28+10:1910:08
3Robin HallstenOK Roto1:07:59+13:5010:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser