Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Helg utan Älg, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Helg utan Älg
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: lördag 22 oktober 2011 - söndag 23 oktober 2011

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21

3 530 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria von SchmalenséTäby OK23:086:33
2Katarina BorgSödertälje-Nykvarn Orientering23:11+0:036:34
2Jolanta KolosinskaKalmar OK23:11+0:036:34
4Madelene AllmungsLeksands OK23:16+0:086:35
5Jo StevensonSödertälje-Nykvarn Orientering24:18+1:106:53
6Mikaela RönnbäckVisborgs OK24:55+1:477:03
7Junia BirgerssonVisborgs OK25:13+2:057:08
8Kristina AlmströmSödertälje-Nykvarn Orientering25:23+2:157:11
9Karolina NygrenSkogspojkarnas OK27:56+4:487:54
10Benita HanssonHagaby GOIF28:42+5:348:07
11Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn Orientering29:05+5:578:14
12Terese HerlinAttunda OK29:19+6:118:18
12Anna SameliusVisborgs OK29:19+6:118:18
14Sofie StrömbergMatteus SI31:57+8:499:03
15Malin AnnegårdSOK Viljan32:16+9:089:08
16Malin SandIFK Lidingös Skid o OK34:11+11:039:41
17Anna RosnäsSkogsluffarnas OK35:38+12:3010:05
18Sofia ForsgrenOK Skogsfalken48:52+25:4413:50
19Elisabeth AhlgrenTäby OK49:49+26:4114:06
Christin SöderqvistOK Ravinenej godkänd

H21

4 700 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ÖbergOK Hällen20:284:21
2Oskar SjöbergOK Linné20:59+0:314:27
3Mattias WestfältGotlands Bro Orienteringsklubb22:16+1:484:44
4Sebastian MånssonHagaby GOIF22:29+2:014:47
5Robert WallstenLeksands OK22:46+2:184:50
6Brent GodmanGotlands Bro Orienteringsklubb22:54+2:264:52
7Marcus AnderssonMatteus SI24:42+4:145:15
8Peter SkalbergGotlands Bro Orienteringsklubb24:54+4:265:17
9Andreas LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb24:59+4:315:18
10Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK25:21+4:535:23
11Jonas H SandGustavsbergs OK25:24+4:565:24
12Björn KarlssonOK Denseln25:29+5:015:25
13Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK25:55+5:275:30
14Fredrik SteneboAttunda OK26:18+5:505:35
15Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna26:49+6:215:42
16Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK27:08+6:405:46
17Jens WicksénSOK Viljan27:12+6:445:47
18Kenneth SvenssonFinspångs SOK27:23+6:555:49
19Martin JohnssonIFK Lidingös Skid o OK27:37+7:095:52
20Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb28:06+7:385:58
21Lars KlassonOK Ravinen28:38+8:106:05
22Gustaf Onsbring GustafsonEskilstuna OL28:55+8:276:09
23Daniel RoosAttunda OK29:08+8:406:11
24Marcus WetterKungälvs OK29:11+8:436:12
25Dan HörnellOK Linné29:15+8:476:13
26Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK30:06+9:386:24
27James MelanderTjällmo-Godegårds OK30:16+9:486:26
28Tomaz HolmbergKramfors-Alliansen30:19+9:516:27
29Lars Håkan SandvikTäby OK31:46+11:186:45
30Björn KarlssonSvaide Roma SOK32:34+12:066:55
31Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby33:05+12:377:02
32Daniel LennartssonCentrum OK33:06+12:387:02
33Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby34:18+13:507:17
34Torsten MolitorKatrineholms OK35:26+14:587:32
35Lukáš Polá?ekCentrum OK35:52+15:247:37
36Christoffer NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb37:53+17:258:03
37Mattias HenrikssonCentrum OK38:11+17:438:07
38Kennet HorvathHalmstad OK40:27+19:598:36
39Lars-Olof MagnellKatrineholms OK40:48+20:208:40
Henrik LundgrenKramfors-Alliansenej godkänd
Oskar KarlinCentrum OKej start
Olof PerssonSvaide Roma SOKej start

D21 Kort

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina AndreassonGustavsbergs OK25:467:21
2Pia OlssonKalmar OK26:12+0:267:29
3Johanna ÖbergOK Hällen29:31+3:458:26
4Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg29:55+4:098:32
5Frida ÖhlundOK Linné31:39+5:539:02
6Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg36:23+10:3710:23
7Lisa ÅbergTjällmo-Godegårds OK37:20+11:3410:40
8Sara JonassonCentrum OK39:13+13:2711:12
9Anna JosefssonKalmar OK39:43+13:5711:20
10Daniela RennerOK Södertörn41:33+15:4711:52
11Linda WetterKungälvs OK42:25+16:3912:07
12Cecilia LefflerJärfälla OK1:15:26+49:4021:33

H20

3 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torsten GustavssonKatrineholms OK29:308:21
2Gustav KarlssonKatrineholms OK30:41+1:118:41

D18

3 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedvig MarkgrenTäby OK22:546:34
2Frida AnsinSvaide Roma SOK25:22+2:287:17
3Ida WadmanKatrineholms OK29:51+6:578:34
4Siri JeppssonKatrineholms OK35:55+13:0110:19
5Maria ÅkerblomStora Tuna OK45:35+22:4113:05

D17-20 Kort

3 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ingela LefflerJärfälla OKej start

D16

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor VejlensVisborgs OK31:048:52
2Klara AlvelidKalmar OK48:09+17:0513:45
Maria BengtssonLånghundra IFej godkänd
Saga ErlandssonGarda IKej start

H16

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik LevinSvaide Roma SOK20:265:50
2Amadeus HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb21:07+0:416:02
3Carl AlvelidKalmar OK29:50+9:248:31
4Alexander BladhSvaide Roma SOK31:01+10:358:51
5Axel LindbergSvaide Roma SOK31:57+11:319:07
6John FunkquistIF Hansa-Hoburg33:26+13:009:33
Christoffer OlovssonSvaide Roma SOKej start

D16 Kort

2 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda NygrenSkogspojkarnas OK29:209:48

H16 Kort

2 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter EnokssonOK Österåker24:338:12
2Elias KrookOK Älvsjö-Örby25:29+0:568:31
3Leo LindénOK Älvsjö-Örby27:27+2:549:10
4Emil NilssonOK Älvsjö-Örby31:38+7:0510:34

D14

2 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove RönnbäckVisborgs OK18:586:20
2Emelie JakobssonGarda IK31:55+12:5710:40
3Matilda ForsbergOK Ravinen35:15+16:1711:47
4Tyra MellinSvaide Roma SOK35:33+16:3511:53
5Elvira MellbergSvaide Roma SOK37:23+18:2512:30
6Elin JohnssonSvaide Roma SOK51:45+32:4717:18

H14

2 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David LevinSvaide Roma SOK21:167:06
2Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg24:36+3:208:13
3David DahlVisborgs OK25:48+4:328:37
4Nils Hammaräng GripKalmar OK25:56+4:408:40
5Alfred ÅhmanKalmar OK27:36+6:209:13
6Joakim BjörkegrenGotlands Bro Orienteringsklubb30:14+8:5810:06
7Albin LarssonKatrineholms OK30:52+9:3610:19
8Anton NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb37:06+15:5012:24
9Emil SotkasiiraKatrineholms OK1:15:02+53:4625:05
Johan GustafssonKatrineholms OKej godkänd

D14 Kort

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny EnglundSvaide Roma SOK22:158:47

H14 Kort

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Joar LindénOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Niklas JespersonVisborgs OKej start

D12

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma BergerDomnarvets GOIF20:308:06
2Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK21:16+0:468:24
3Beata HenrikssonSvaide Roma SOK21:20+0:508:25
4Gilda BjersanderSvaide Roma SOK28:35+8:0511:17
5Agnes TönsethSvaide Roma SOK29:15+8:4511:33
6Agnes EnglundSvaide Roma SOK33:43+13:1313:19
7Moa Segerdahl-WahlbySvaide Roma SOK35:43+15:1314:07
Klara FahlinSvaide Roma SOKej start
Linnea GustafssonOK Hällenej start
Tilda NikolaussonSvaide Roma SOKej start

H12

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin JohnssonSvaide Roma SOK16:586:42
2Kristoffer TengrothSundbybergs IK17:32+0:346:55
3Rasmus VirginGotlands Bro Orienteringsklubb20:57+3:598:16
4Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby23:10+6:129:09
5Francois WesterbergOK Älvsjö-Örby30:15+13:1711:57
6Emil BergGarda IK40:23+23:2515:57
7Emil NilssonJärfälla OK56:12+39:1422:12
8Calle NilssonJärfälla OK1:02:14+45:1624:35
Jonas Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubbej start
Niklas WestbergSvaide Roma SOKej start
Olle SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubbej start
Lukas MattssonGotlands Bro Orienteringsklubbej start

H12 Kort

1 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig WaktelSvaide Roma SOK14:477:44

D10

1 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK13:146:55
2Beata PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb13:52+0:387:15
3Ella ForsbergOK Ravinen14:27+1:137:33
4Linnea SöderqvistOK Ravinen15:01+1:477:51
5Alma KappelGotlands Bro Orienteringsklubb16:05+2:518:25
6Elin DahlVisborgs OK20:35+7:2110:46

H10

1 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper HedarEskilstuna OL11:165:53
2Erik BovalliusJärfälla OK12:05+0:496:19
3Albin Rieem LindgrenVisborgs OK12:23+1:076:29
4Axel FlordalKatrineholms OK13:08+1:526:52
5Duncan RobertsonSvaide Roma SOK13:31+2:157:04
6Edvin NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb14:31+3:157:36
7Mattias LevinSvaide Roma SOK14:46+3:307:43
8Melker GustavssonKatrineholms OK15:05+3:497:53
9Fabian MellbergSvaide Roma SOK15:20+4:048:01
10Ola EklundKatrineholms OK15:57+4:418:21
11Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby16:50+5:348:48
12Robert Al-HassanawyGarda IK16:58+5:428:52
13Niklas GudingeSvaide Roma SOK17:55+6:399:22
14Oskar NilssonJärfälla OK18:07+6:519:29
15Daniel GardelinVisborgs OK19:08+7:5210:01
16Teodor KarlssonKatrineholms OK19:34+8:1810:14
17Arvid TörnfeltGarda IK20:20+9:0410:38
18Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby40:41+29:2521:18
Erik NilssonGotlands Bro Orienteringsklubbej start

H35

4 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK28:146:22
2Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK29:27+1:136:38
3Stefan WahlgrenVisborgs OK30:38+2:246:54
4Marcus AlexanderssonKalmar OK30:50+2:366:57
5Anders EklundSvaide Roma SOK38:16+10:028:38
6Henrik FlordalKatrineholms OK47:47+19:3310:47
7Erik NordOK Järnbärarna51:00+22:4611:30
8Magnus LindstrandKalmar OK53:12+24:5812:00

D40

3 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thérès EricssonOK Ravinen22:386:30
2Annika IvarssonLinköpings OK22:55+0:176:35
3Nina BjersanderSvaide Roma SOK24:23+1:457:00
4Marie HedarEskilstuna OL24:40+2:027:05
5Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn Orientering25:42+3:047:23
6Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn Orientering27:00+4:227:45
7Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn Orientering29:26+6:488:27
8Sofia SmittSödertälje-Nykvarn Orientering30:16+7:388:41
9Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn Orientering31:17+8:398:59
10Ylva TorbiörnssonJärla Orientering33:56+11:189:45
11Anna Eklund TimnerKatrineholms OK36:27+13:4910:28
12Tove ÖstermanJärla Orientering37:11+14:3310:41
13Johanna AlmlundHaninge SOK37:23+14:4510:44
14Anna ReforsJärla Orientering39:34+16:5611:22
15Sofie HöglundJärla Orientering44:54+22:1612:54
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn Orienteringej start

H40

4 150 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KropfGustavsbergs OK22:395:27
2Magnus GadeforsVäsby OK22:43+0:045:28
3Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg24:09+1:305:49
4Per B NilssonJärfälla OK25:22+2:436:06
5Håkan SöderqvistOK Ravinen26:00+3:216:15
6Ola BovalliusJärfälla OK27:49+5:106:42
7Stefan PeterssonKalmar OK28:49+6:106:56
8Erik ForsbergOK Ravinen29:20+6:417:04
9Stig DahlVisborgs OK30:46+8:077:24
10Gustav SameliusVisborgs OK30:54+8:157:26
11Mats SilverstenVästerås SOK32:55+10:167:55
12Erik BergGarda IK35:16+12:378:29
13Lars DanielsonMatteus SI36:13+13:348:43
14Stefan MolinSvaide Roma SOK43:17+20:3810:25
15Armin SchollerVisborgs OK45:40+23:0111:00
16Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:13:42+51:0317:45

D45

3 120 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK20:416:37
2Inger BergLinköpings OK21:13+0:326:48
3Marita AxelssonOK Ravinen23:21+2:407:29
4Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL23:40+2:597:35
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK25:16+4:358:05
6Anna ForsgrenTäby OK26:29+5:488:29
7Camilla LarssonOK Hällen26:40+5:598:32
8Anne LindellKalmar OK26:50+6:098:36
9Anita KarlssonOK Södertörn27:06+6:258:41
10Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn28:17+7:369:03
11Johanna SundströmJärla Orientering29:08+8:279:20
12Monica FröjdSnättringe SK29:37+8:569:29
13Åsa BergströmTäby OK30:17+9:369:42
14Åsa SundbergOK Södertörn32:44+12:0310:29
14Annika SvenssonSolna OK32:44+12:0310:29
16Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn Orientering33:42+13:0110:48
17Helena JohanssonOK Gisle34:12+13:3110:57
18Karin GreilertHaninge SOK34:18+13:3710:59
19Katarina JakobssonGarda IK34:48+14:0711:09
20Marie KarlssonStenungsunds OK35:08+14:2711:15
21Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby35:20+14:3911:19
22Christina GranathOK Södertörn36:12+15:3111:36
23Lotten LundebergOK Södertörn37:17+16:3611:56
24Monika LundqvistSkogspojkarnas OK38:57+18:1612:29
25Sofia NylanderKalmar OK40:24+19:4312:56
26Annika SundvallJärla Orientering40:39+19:5813:01
27Christina MellbergSvaide Roma SOK41:02+20:2113:09
28Karin EkebjärKalmar OK41:20+20:3913:14
29Monika JonssonSvaide Roma SOK42:04+21:2313:28
30Monika PerssonOK Södertörn48:03+27:2215:24
31Eva SvanbergJärfälla OK48:09+27:2815:25
32Sara StråtJärfälla OK52:24+31:4316:47
33Ulrica MellergårdSnättringe SK54:07+33:2617:20
34Ellika NyqvistJärla Orientering54:12+33:3117:22
Anita CarlssonVisborgs OKej start

H45

4 150 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell ObergerIFK Lidingös Skid o OK21:355:12
2Peter JuthbergSöders SOL Tyresö22:01+0:265:18
3Anders BergLinköpings OK24:20+2:455:51
4Mats SöderbergKalmar OK25:17+3:426:05
5Pedro LundquistLinköpings OK25:48+4:136:13
6Jörgen AxelssonTullinge SK27:08+5:336:32
7Lars GreilertHaninge SOK27:43+6:086:40
8Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL28:03+6:286:45
9Patrik AhlgrenTäby OK28:49+7:146:56
10Roger LarssonKatrineholms OK29:37+8:027:08
11Kurt LillroGarda IK30:00+8:257:13
12Magnus NygrenSkogspojkarnas OK30:03+8:287:14
13Tomas BäckTrosabygdens OK31:14+9:397:31
14Anders LevinSvaide Roma SOK33:51+12:168:09
15Niklas GustafssonGarda IK34:30+12:558:18
16Mats GunnemyrSöders SOL Tyresö35:32+13:578:33
17Nigel ColeVäsby OK38:17+16:429:13
18Mikael CronhjortSolna OK45:32+23:5710:58
19Kenneth NilssonOK Älvsjö-Örby51:26+29:5112:23
20Mats EnglundSvaide Roma SOK56:02+34:2713:30
21Peter FagerströmMatteus SI59:36+38:0114:21
22Christer SvenssonRonneby OK1:02:06+40:3114:57
Jan CarlssonSöders SOL Tyresöej godkänd
Leif JakobssonGarda IKej godkänd

D50

3 030 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva CarlssonJönköpings OK25:308:24
2Anne Cecilie LøvaldTäby OK25:36+0:068:26
3Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK25:50+0:208:31
4Ann-Marie AnderssonTenhults SOK26:24+0:548:42
5Kerstin TjernlundOK Vilse 8726:31+1:018:45
6Birgit ÅkerblomStora Tuna OK27:45+2:159:09
7Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby28:38+3:089:26
8Sussie BjörkmanDalaportens OL28:53+3:239:31
9Marianne NymanLinköpings OK29:40+4:109:47
10Agneta ErforsOK Torfinn30:25+4:5510:02
11Kristina JohanssonKalmar OK30:40+5:1010:07
12Marie EnokssonOK Österåker32:18+6:4810:39
13Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL32:34+7:0410:44
14Monica DarlandSolna OK33:40+8:1011:06
15Agneta HolgerssonSnättringe SK36:39+11:0912:05
16Birgitta OlssonOK Skogsfalken38:34+13:0412:43
17Lotta Valentin-LarssonGustavsbergs OK38:47+13:1712:47
18Ann SvärmOK Gisle41:38+16:0813:44
19Annika DavidssonOK Klemmingen43:21+17:5114:18
20Gittel KarlssonAttunda OK44:52+19:2214:48
21Garnet SchindlerSnättringe SK48:16+22:4615:55
22Kristin MorénSnättringe SK53:21+27:5117:36
23Lena LindhSnättringe SK55:09+29:3918:12
24Eva WildmarkAndrarums IF1:03:15+37:4520:52
Anki HallströmSvaide Roma SOKej start

H50

3 560 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter EnokssonOK Österåker20:465:50
2Tore TjernlundOK Vilse 8721:00+0:145:53
3Sören SandBoxholm-Mjölby OL22:29+1:436:18
4Jan NylundMariestads FK22:30+1:446:19
5Ronny NordgrenSundbybergs IK25:02+4:167:01
6Klas ThybeckLindebygdens OK25:15+4:297:05
7Göran StråtJärfälla OK25:37+4:517:11
8Gunnar SvanbergJärfälla OK26:08+5:227:20
9Mikael JohanssonOK Gisle26:11+5:257:21
10Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn Orientering26:24+5:387:24
11Stefan GustafssonOK Hällen27:12+6:267:38
12Tommy TörndahlMatteus SI28:06+7:207:53
13Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK28:48+8:028:05
14Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn Orientering29:21+8:358:14
15Peter AxelssonOK Ravinen29:43+8:578:20
16Tomas LefflerJärfälla OK32:21+11:359:05
17Ulf BurmanGustavsbergs OK34:40+13:549:44
18Michael BergkvistHällefors OK34:50+14:049:47
19Torsten FlemmingVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb34:54+14:089:48
20Johan TallhageSkarpnäcks OL35:48+15:0210:03
21Torgny JeppsonKatrineholms OK37:35+16:4910:33
22Peter KarlssonStenungsunds OK38:31+17:4510:49
23Tommy PatrikssonMatteus SI40:52+20:0611:28
24Håkan GustafsonEskilstuna OL41:38+20:5211:41
25Anders BirgerssonVisborgs OK43:55+23:0912:20
26Veijo SalmijärviKatrineholms OK48:17+27:3113:33
27Rolf JungbarkLinköpings OK50:43+29:5714:14
Anders MattssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Jörgen BatzSkarpnäcks OLej godkänd
Mats FanellOK Älvsjö-Örbyej start

D55

3 030 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger OnsbringEskilstuna OL23:427:49
2Ingrid E StrömTäby OK25:30+1:488:24
3Ing-Marie BackIFK Hedemora OK26:28+2:468:44
4Lena FröbergGOIF Tjalve29:53+6:119:51
5Helena BachmanTäby OK30:19+6:3710:00
6Lena JanssonJärla Orientering30:22+6:4010:01
7Mary Falkevik OlssonVästvärmlands OK32:42+9:0010:47
8Monica SvärdOK Klemmingen32:54+9:1210:51
9Margareta WadinOK Älvsjö-Örby34:56+11:1411:31
10Elisabeth BybergerSolna OK36:16+12:3411:58
11Lena FornanderSkogspojkarnas OK36:40+12:5812:06
12Marie SvernestamLinköpings OK38:37+14:5512:44
13Siv LarssonVäxjö AIS39:09+15:2712:55
14Lena NyströmVisborgs OK41:40+17:5813:45
15My RönnolsTäby OK46:17+22:3515:16
16Ulla KjellLinköpings OK46:52+23:1015:28
17Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK53:12+29:3017:33
18Eva NordströmOK Älvsjö-Örby53:59+30:1717:48
19Ingrid LarsenTäby OK1:00:14+36:3219:52
Kerstin ErikssonSnättringe SKej godkänd
Eva NilssonSnättringe SKej godkänd

H55

3 540 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne BackIFK Hedemora OK19:445:34
2Mats LundbergDalaportens OL20:06+0:225:40
3Leif CarlssonSOK Viljan22:47+3:036:26
4Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK23:48+4:046:43
5Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn Orientering24:02+4:186:47
6Lennart KalenSOK Viljan25:20+5:367:09
7Anders ÖbergIFK Moras OK25:41+5:577:15
8Claes-Erik KarlssonAttunda OK25:51+6:077:18
9Bo SalomonssonKalmar OK27:41+7:577:49
10Göran HanssonTäby OK28:12+8:287:57
11Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF28:31+8:478:03
12Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL28:34+8:508:04
13Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL29:04+9:208:12
14Lennart SvernestamLinköpings OK29:29+9:458:19
15Jan DanielssonKalmar OK29:56+10:128:27
16Bo MagnussonVisborgs OK30:00+10:168:28
17Svante SandbergSödertälje-Nykvarn Orientering31:43+11:598:57
18Matz LarssonGustavsbergs OK31:49+12:058:59
19Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL32:02+12:189:02
20Hans JohanssonSödertälje-Nykvarn Orientering33:28+13:449:27
21Håkan SjunnestrandSolna OK33:33+13:499:28
22Sven UddinVisborgs OK33:44+14:009:31
23Arne OlssonHudiksvalls OK35:21+15:379:59
24Robert AlmLänna IF35:53+16:0910:08
25Stefan HellströmVisborgs OK36:41+16:5710:21
26Arne SvärmOK Gisle37:48+18:0410:40
27Kjell GustafssonOK Järnbärarna38:40+18:5610:55
28Kenneth StarkenbergIFK Lidingös Skid o OK39:10+19:2611:03
29Torgny OttossonOK Torfinn39:40+19:5611:12
30Gerhard LilliestiernaOK Roslagen43:41+23:5712:20
31Per MolinSödertälje-Nykvarn Orientering47:42+27:5813:28
32Calle DarlandSolna OK52:36+32:5214:51
Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Lars ErikssonKalmar OKej start

D60

2 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin SvenskOK Hällen22:138:32
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK23:36+1:239:04
3Ulla LindellOK Hällen24:19+2:069:21
4Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna25:07+2:549:39
5Britt-Marie AldénOK Kolmården25:46+3:339:54
6Louise-Marie NilssonOK Klemmingen25:52+3:399:56
7Margareta HaraldssonGustavsbergs OK27:08+4:5510:26
8Ing-Marie BergmanVisborgs OK28:09+5:5610:49
9Brita AugustssonVisborgs OK29:01+6:4811:09
10Christina Karlsson ÖbergOK Hällen30:07+7:5411:35
11Marie-Louise KarlssonNybro OK30:12+7:5911:36
12Agneta Pihl-SkoogEnköpings AIF30:24+8:1111:41
13Anna BlomgrenTullinge SK31:02+8:4911:56
14Kristina ErikssonLänna IF31:26+9:1312:05
15Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL31:37+9:2412:09
16Ann-Christin HolmbergJärla Orientering37:27+15:1414:24
17Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg40:15+18:0215:28
18Ingrid LundströmVästerås SOK41:32+19:1915:58
19Ewa ArvidssonOK Södertörn41:36+19:2316:00
20Majvie AnnegårdSOK Viljan48:33+26:2018:40

H60

3 480 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans ÖbergOK Hällen23:256:43
2Willy OlssonOK Skogsfalken23:53+0:286:51
3Göran DavidssonOK Klemmingen26:11+2:467:31
4Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna26:29+3:047:36
5Rolf KarlssonOK Hällen26:55+3:307:44
6Magnus HaraldssonGustavsbergs OK27:52+4:278:00
7Knut Åke HallebroOK Klemmingen28:14+4:498:06
8Rune SvenskOK Hällen28:31+5:068:11
9Folke BoströmOK Linné29:10+5:458:22
10Runar AldénOK Kolmården29:20+5:558:25
11Sven-Olof LarssonVäxjö AIS29:34+6:098:29
12Göran SvärdOK Klemmingen29:54+6:298:35
13Olle BlomgrenOK Södertörn30:10+6:458:40
14Bengt-Göran StjernaLänna IF30:39+7:148:48
15Lennart LindgrenOK Järnbärarna31:07+7:428:56
16Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg31:14+7:498:58
17Jan ÅsbergHäverödals SK32:24+8:599:18
18Leif ÅkerblomStora Tuna OK32:40+9:159:23
19Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn Orientering32:46+9:219:24
20Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan33:47+10:229:42
21Ulf KjellinOK Hedströmmen34:52+11:2710:01
22Christer NordströmOK Älvsjö-Örby34:54+11:2910:01
23Lars Åke SvenskOK Hällen35:03+11:3810:04
24Greger WedinSödertälje-Nykvarn Orientering35:04+11:3910:04
25Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK35:17+11:5210:08
26Kurt Håkan AnderssonOK Tor36:55+13:3010:36
27Sune GustafssonTibro OK40:01+16:3611:29
28Anders KjellLinköpings OK40:51+17:2611:44
29Ulf AhlqvistIF Hansa-Hoburg42:12+18:4712:07
30Stig LarssonLänna IF44:10+20:4512:41
31Lars-Olof LundströmVästerås SOK45:48+22:2313:09
32Anders HolmbergLindebygdens OK46:04+22:3913:14
33Åke AndreassonGustavsbergs OK48:17+24:5213:52

D65

2 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro MöllbergArboga OK23:028:51
2Inga JohanssonNyköpings OK24:55+1:539:35
3Gunborg WestinLeksands OK27:11+4:0910:27
4Caje JacobssonIF Thor30:21+7:1911:40
5Britt Forsell PirozziLunds OK31:41+8:3912:11
6Heléne CardellTimrå SOK32:31+9:2912:30
7Gunnel FranssonVisborgs OK34:15+11:1313:10
8Ethel NordLindebygdens OK36:20+13:1813:58
9Irma BjärudVästerbergslagens OL38:05+15:0314:38
10Ulla NilssonSOK Viljan38:07+15:0514:39
11Ingrid AnderssonIFK Moras OK50:40+27:3819:29
12Viola PerssonVK Uvarna50:56+27:5419:35
13Lena JacobssonVisborgs OK54:06+31:0420:48
14Gunnel BalckIFK Enskede1:04:28+41:2624:47
15Doris NilssonOK Klemmingen1:12:22+49:2027:50
Kristina SkoglundHellas Orienteringej start

H65

3 020 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland NilssonSOK Viljan21:097:00
2Anders BuhréNybro OK21:25+0:167:05
3Lennart SturessonLinköpings OK21:51+0:427:14
4Inge PerssonFK Boken22:03+0:547:18
5Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL22:27+1:187:26
6Karl-Robert MoqvistOK Tor22:46+1:377:32
7Per-Ivar MöllbergArboga OK23:06+1:577:38
8Jan BojlingSolna OK23:43+2:347:51
9Sören ErikssonLänna IF24:08+2:597:59
10Torbjörn TirénHellas Orientering24:42+3:338:10
11Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örby24:56+3:478:15
12Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOK25:39+4:308:29
13Thord RådbergOK Roslagen25:56+4:478:35
14Ingemar WidénKFUM Örebro OK26:06+4:578:38
15Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK26:15+5:068:41
16Jim PerssonVK Uvarna27:40+6:319:09
17Roland NordLindebygdens OK28:02+6:539:16
18Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg28:23+7:149:23
19Svenerik JohanssonVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb28:25+7:169:24
20Rolf BjärudVästerbergslagens OL28:34+7:259:27
21Rogert HäggSvaide Roma SOK29:15+8:069:41
22Rolf MalmrosVisborgs OK29:35+8:269:47
23Sven PihlEnköpings AIF29:43+8:349:50
24Leif AnderssonVisborgs OK29:47+8:389:51
25Kjell NilssonOK Klemmingen30:06+8:579:58
26Björn FranssonVisborgs OK30:18+9:0910:01
27Stefan ErlandssonGarda IK30:55+9:4610:14
28Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK31:58+10:4910:35
29Rolf HelmerssonLindebygdens OK32:38+11:2910:48
30Sven-Erik ForsellLunds OK35:39+14:3011:48
31Sven-Arne NilssonOK Klemmingen37:51+16:4212:31
32Kenneth KarlssonNybro OK41:12+20:0313:38
33Göran AnderssonTäby OK42:20+21:1114:01
34Jan DahlgrenGustavsbergs OK42:38+21:2914:07
35Curt BalckIFK Enskede1:01:50+40:4120:28
Olle AnderssonIFK Moras OKej godkänd
Bo AnderssonMatteus SIej start
Rolf SkoglundHellas Orienteringej start

D70

2 450 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig DillmanHammarby IF OF21:568:57
2Birgitta BergGarda IK24:49+2:5310:07
3Britt EricsonHammarby IF OF24:51+2:5510:08
4Asta SjöbergLindebygdens OK25:50+3:5410:32
5Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna26:18+4:2210:44
6Doris WibergGävle OK28:11+6:1511:30
7Ann-Margret PerssonGävle OK31:54+9:5813:01
8Gunvor GranathNynäshamns OK33:47+11:5113:47
9Berit LindungerHaninge SOK34:55+12:5914:15
10Carin PetterssonVallentuna-Össeby OL37:14+15:1815:11
11Gudrun ThigerLinköpings AIK38:48+16:5215:50
12Yvonne RoosAttunda OK39:13+17:1716:00
13Lillemor ForsbergGävle OK41:12+19:1616:48
14Edda NilssonStockholmspolisens IF OF41:39+19:4317:00
15Gertrud AnderssonGarda IK42:52+20:5617:29

H70

2 920 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sivert AxelssonKalmar OK23:137:57
2Janne MånssonLeksands OK24:56+1:438:32
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF27:40+4:279:28
4Conny BjälmingJönköpings OK28:40+5:279:49
5Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby28:49+5:369:52
6Anders JohanssonNyköpings OK28:54+5:419:53
7Leo LövdahlVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb29:06+5:539:57
8Bengt AnderssonMatteus SI29:20+6:0710:02
9Sven JacobssonIF Thor29:55+6:4210:14
10Roland JohanssonVisborgs OK31:00+7:4710:36
11Allan OlofssonSvaide Roma SOK31:40+8:2710:50
12Åke SamuelssonTumba-Mälarhöjden OK33:17+10:0411:23
13Alvar AnderssonTibro OK33:32+10:1911:29
14Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:41+10:2811:32
15Folke LindgrenVisborgs OK36:59+13:4612:39
16Sture NilssonStockholmspolisens IF OF38:39+15:2613:14
17Kjell AnderssonSkattkärrs IF40:27+17:1413:51
18Sven NilssonOK Älvsjö-Örby53:31+30:1818:19
19Evert BergströmHudiksvalls OK58:04+34:5119:53
Lars RoosAttunda OKej godkänd

D75

2 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK22:2510:19
2Gunnel JunegardOK Södertörn30:06+7:4113:52
3Åsa NilssonVK Uvarna46:35+24:1021:28
4Sonja SundellSundbybergs IK55:45+33:2025:41

H75

2 920 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran LarssonSödertälje-Nykvarn Orientering26:309:04
2John BerglundAlfta-Ösa OK27:04+0:349:16
3Kaj WirénVisborgs OK27:30+1:009:25
4Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby28:51+2:219:52
5Carleric ThigerLinköpings AIK30:02+3:3210:17
6Allan HåkanssonSOK Viljan31:52+5:2210:54
7Nils JanssonSkattkärrs IF32:07+5:3710:59
8Berndt BergGarda IK32:56+6:2611:16
9Alf LundkvistOK Tor34:51+8:2111:56
10Sauli JacobssonGotlands Bro Orienteringsklubb36:58+10:2812:39
11Sten LarssonHäverödals SK37:53+11:2312:58
12Lars PerssonVäsby OK39:53+13:2313:39
13Kjell OlofssonKA 3 IF40:55+14:2514:00
14Ove ÅbergOK Roslagen41:41+15:1114:16
15Ingvar JohannessonSolna OK45:33+19:0315:35
16Thorsten HöglundTurebergs IF47:00+20:3016:05
17Lennart StenbergStigfinnarna50:17+23:4717:13
18Sven ErikssonOK Roslagen50:27+23:5717:16
19Alf PerssonOK Österåker52:18+25:4817:54

D80

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hild NilssonVisborgs OK1:18:5236:20

H80

2 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WesterGustavsbergs OK33:1813:35
2Jörgen AxelssonUpsala SIF36:46+3:2815:00
3Anders PerssonOK Alferna37:49+4:3115:26
4Gunnar OlofssonIF Hansa-Hoburg50:24+17:0620:34
5Runar ForsströmJärfälla OK54:11+20:5322:06
6Sture LarssonVisborgs OK54:12+20:5422:07
Sven SvenssonFK Vittusej godkänd

Inskolning

1 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lisen BäckTrosabygdens OKfullföljt
Mira BäckTrosabygdens OKfullföljt
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburgfullföljt
Rasmus HedarEskilstuna OLfullföljt
Olof LevinSvaide Roma SOKfullföljt
Linus LindénOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Ebba LindstrandKalmar OKfullföljt
Alma PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubbfullföljt
Viktor SvenssonGotlands Bro Orienteringsklubbfullföljt
Axel TörnfeltGarda IKfullföljt
Lova UdénGotlands Bro Orienteringsklubbfullföljt
Elias WestergaardSvaide Roma SOKfullföljt
Adam ÖsterdahlVisborgs OKfullföljt

U1

1 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1MATTIAS ÖSTERDAHLVisborgs OK15:319:52
2Edvard PetterssonGotlands Bro Orienteringsklubb16:09+0:3810:17
3Nilo RilheimVisborgs OK16:25+0:5410:27
4Frida YlanderVisborgs OK17:22+1:5111:03
5Filippa SöderbergKalmar OK17:35+2:0411:11
6Signe HjellströmGotlands Bro Orienteringsklubb20:28+4:5713:02
7Jonathan VirginGotlands Bro Orienteringsklubb20:47+5:1613:14
8William SvenssonGotlands Bro Orienteringsklubb29:55+14:2419:03
Ebbe BergGarda IKej start
Nova RilheimVisborgs OKej start
Emil VirginGotlands Bro Orienteringsklubbej start

U2

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NormanGotlands Bro Orienteringsklubb14:227:31
2Filip WaktelSvaide Roma SOK18:57+4:359:55
3Isak WestergaardSvaide Roma SOK19:09+4:4710:01
4Edvin MalmrosGotlands Bro Orienteringsklubb20:51+6:2910:54
5Axel BovalliusJärfälla OK21:21+6:5911:10
Folke SvangrenGotlands Bro Orienteringsklubbej start

Öppen motion 1

1 910 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise FlorinGotlands Bro Orienteringsklubb16:408:43
2Anneli AllmungsIF Hansa-Hoburg17:30+0:509:09
3Annica AhlgrenTäby OK18:17+1:379:34
4Kerstin PaulssonSnättringe SK18:35+1:559:43
5Ingrid EnekvistVisborgs OK22:09+5:2911:35
6Anna NordénKalmar OK23:05+6:2512:05
7Oliver GustafssonWaxholms OK23:33+6:5312:19
8Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg23:56+7:1612:31
9Solveig HumlaSolna OK24:24+7:4412:46
10Ann HerlinKlubblös24:40+8:0012:54
11Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK26:56+10:1614:06
12Ann JohanssonSnättringe SK27:36+10:5614:27
13Ingela Westfält-UddinGotlands Bro Orienteringsklubb28:55+12:1515:08
14Anita LjunggrenSvaide Roma SOK29:56+13:1615:40
15Ann MårtsSnättringe SK31:52+15:1216:41
16Pyttan AsplundOK Södertörn33:38+16:5817:36
Rasmus HermanssonIF Hansa-Hoburgej godkänd

Öppen motion 3

2 990 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Happy Hilmarsd.-ArenvallSolna OK25:598:41
2Ola BlomdinVallentuna-Össeby OL26:11+0:128:45
3Jenny HallmanAttunda OK28:14+2:159:26
4Kerstin AmnellSolna OK29:09+3:109:44
5Maria ThunellSödertälje-Nykvarn Orientering29:37+3:389:54
6Per Gyllenhammar HoppeSkarpnäcks OL30:10+4:1110:05
7Lena ÅbergTjällmo-Godegårds OK32:25+6:2610:50
8Gerhard HåkanssonVisborgs OK33:03+7:0411:03
9Katarina WåhlinOK Södertörn39:33+13:3413:13
10Fia OlssonGotlands Bro Orienteringsklubb44:11+18:1214:46
11Jessica RöösOK Älvsjö-Örby48:56+22:5716:21
12Annelie NygrenSkogspojkarnas OK49:28+23:2916:32
13Roger AnderssonOK Älvsjö-Örby49:45+23:4616:38
14Linda BaståsOK Älvsjö-Örby51:16+25:1717:08
15Leif Olson HerlinTurebergs IF56:57+30:5819:02
16Lena Larsson LanderholmSnättringe SK57:12+31:1319:07
17Helena NilssonOK Älvsjö-Örby58:08+32:0919:26
18Marie HalvorsenOK Södertörn59:56+33:5720:02
19Anette ÖsterholmTrosabygdens OK1:11:39+45:4023:57
20Lovisa KarlevallHaninge SOK1:13:01+47:0224:25
21Kerstin Reinemo-NordRembo IK1:27:00+1:01:0129:05
22Carin OlssonIF Hansa-Hoburg1:31:24+1:05:2530:34
Camilla PetterssonSödertälje-Nykvarn Orienteringej godkänd

Öppen motion 5

3 530 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor BjörkSkarpnäcks OL30:098:32
2Helene Östling-MattssonJärla Orientering37:45+7:3610:41
3Måns ÖhmanVisborgs OK39:10+9:0111:05
4Maja AnderssonCentrum OK42:54+12:4512:09
5Eva-Lotta JohanssonGotlands Bro Orienteringsklubb45:05+14:5612:46
6Jenny SöderbergJärla Orientering45:53+15:4412:59
7Hanne EnokssonOK Österåker49:00+18:5113:52
8Ann-Louise ElliotKlubblös53:51+23:4215:15
9Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg54:24+24:1515:24
10Anna-Lena CostermansJärla Orientering58:59+28:5016:42
11Christian SchweitzKlubblös1:01:02+30:5317:17
12Charlotta PorsöKlubblös1:01:09+31:0017:19
13Sara SundelinOK Älvsjö-Örby1:02:35+32:2617:43
14Malin SkohgTäby OK1:02:36+32:2717:44
15Agneta SkohgTäby OK1:02:50+32:4117:47
16Weronica BäckTrosabygdens OK1:07:25+37:1619:05
17Lars SimonssonKlubblös1:08:53+38:4419:30
18Margaretha NylundOK Södertörn1:20:07+49:5822:41
Berit EklöfMatteus SIej godkänd

Öppen motion 7

2 920 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg21:317:22
2Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK22:17+0:467:37
3Erland LjunggrenSvaide Roma SOK26:20+4:499:01
4Tova SjöbergTäby OK27:25+5:549:23
5Emma ÖbergOK Hällen36:09+14:3812:22
6Rikard CarlssonKalmar OK39:10+17:3913:24
7Börje HolmbergVallentuna-Össeby OL39:43+18:1213:36
8Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn Orientering40:38+19:0713:54
9Pär GustafssonSvaide Roma SOK41:24+19:5314:10
10Rasmus BäckTrosabygdens OK43:09+21:3814:46
11Carl-Johan LarssonSvaide Roma SOK47:53+26:2216:23
12Lena HallebroOK Klemmingen49:43+28:1217:01
13Annelie AnderssonVisborgs OK56:19+34:4819:17
14Lena LindgrenOK Järnbärarna1:06:00+44:2922:36
Anna LevinSvaide Roma SOKej godkänd
Svante StåhlSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 8

4 430 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena RisbyOK Ravinen40:459:11
2Magnus IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubb40:59+0:149:15
3Ulf LarssonVästerås SOK42:49+2:049:39
4Jan LarssonVäsby OK44:00+3:159:55
5Mattias VejlensVisborgs OK44:17+3:329:59
6Anders LavforsCentrum OK48:06+7:2110:51
7Stig ThörnvikCentrum OK49:13+8:2811:06
8Peter EkbergIFK Lidingös Skid o OK50:37+9:5211:25
9Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK51:51+11:0611:42
10Mikael LarssonOK Hällen52:38+11:5311:52
11Malin AlmLänna IF54:42+13:5712:20
12Julia DalgrenCentrum OK56:46+16:0112:48
13Mia GrönqvistSvaide Roma SOK57:41+16:5613:01
14Claes-Göran SkohgTäby OK1:02:48+22:0314:10
15Monika Gustsavsson-HögbergOK Södertörn1:11:53+31:0816:13
16Henrik HellborgCentrum OK1:30:47+50:0220:29
Marie Niska ThörnvikCentrum OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser