Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommar-OL 4 2015

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommar-OL 4 2015
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: tisdag 7 juli 2015

Annebergs GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Roland SandahlH3 Orange (13)39:27+11:1613:06
10Hans-Olav AustliH3 Orange (13)52:40+24:2917:29

Falu FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ingela HagfalkD3 Orange (10)36:45+3:3212:12

Falu FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kristina HagfalkD3 Orange (10)45:54+12:4115:14

Falu FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Inga FredbergD3 Orange (10)48:48+15:3516:12

Falu FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Göran FredbergH3 Orange (13)28:119:21

FK Gripen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bert ThorssonH3 Orange (13)43:29+15:1814:26

FK Gripen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Gun ThorssonD4 Gul (10)48:42+10:4923:04

FK Herkules

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elin MolinderD4 Gul (10)37:5317:57
3Emma StenholtD4 Gul (10)42:06+4:1319:57
5Jessica WahlfridssonD2 Blå (12)1:17:16+23:3519:07
5Ebba MolinderD3 Orange (10)43:55+10:4214:35
5Alexander HöglindH4 Gul (9)41:07+22:3619:29
7Erik KlerforsH4 Gul (9)1:00:21+41:5028:36
9Erik HöglindH4 Gul (9)1:11:20+52:4933:48
9Nils HammarH2 Blå (11)1:35:13+45:4723:34
9Ulrika Fröberg MolinderD3 Orange (10)1:09:11+35:5822:59
10Lena KlerforsD3 Orange (10)1:39:56+1:06:4333:12
13Håkan HöglindH3 Orange (13)1:09:48+41:3723:11
Patrik WahlfridssonH2 Blå (11)ej godkänd
Rebecka StenholtD2 Blå (12)ej godkänd
Peter StenholtH2 Blå (11)ej godkänd
Agnetha Le ClaireD2 Blå (12)ej godkänd

Frisksportarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Mia NilssonD4 Gul (10)57:55+20:0227:26

Frisksportarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Anton NilssonH4 Gul (9)1:00:48+42:1728:48

IK Falken

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pelle ForsbergH1 Svart (17)50:018:59
1Johan Skröder2H4 Gul (9)18:318:46
2Elis Forsberg RundströmH4 Gul (9)27:48+9:1713:10
3Nils Forsberg RundströmH4 Gul (9)31:04+12:3314:43
4Johan SchröderH4 Gul (9)31:05+12:3414:43
4Katarina RundströmD1 Svart (4)1:40:57+43:3118:09

KFUM Örebro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Catarina IngemarssonD4 Gul (10)ej godkänd

Kungälvs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Edvin NilssonH3 Orange (13)33:07+4:5611:00

OK Klemmingen

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Göran DavidssonH2 Blå (11)49:2612:14
2Lena SchultzD4 Gul (10)41:57+4:0419:52
2Ebba AskeljungD1 Svart (4)1:02:16+4:5011:11
2Lars SoldaggH1 Svart (17)51:42+1:419:17
3Diana SoldaggD1 Svart (4)1:14:29+17:0313:23
3Chatrine GustafssonD3 Orange (10)38:21+5:0812:44
3Knut Åke HallebroH2 Blå (11)55:13+5:4713:40
3Annika DavidssonD2 Blå (12)58:32+4:5114:29
4Sven-Arne NilssonH2 Blå (11)57:21+7:5514:11
4Rolf LindblomH3 Orange (13)38:55+10:4412:55
4Monica SvärdD3 Orange (10)40:01+6:4813:17
5Per SkyllbergH1 Svart (17)1:04:12+14:1111:32
6Johan HagströmerH1 Svart (17)1:04:52+14:5111:40
6Kjell NilssonH2 Blå (11)1:16:20+26:5418:53
7Sofia DosenD2 Blå (12)1:25:15+31:3421:06
7Mats AnderlingH2 Blå (11)1:17:37+28:1119:12
7Christofer MartinsonH3 Orange (13)43:39+15:2814:30
7Jonas SvenssonH1 Svart (17)1:06:36+16:3511:58
8Louise-Marie NilssonD2 Blå (12)1:26:43+33:0221:27
8Arne JanssonH1 Svart (17)1:07:03+17:0212:03
8Göran SvärdH2 Blå (11)1:27:14+37:4821:35
9Mikael WesterH1 Svart (17)1:07:12+17:1112:05
9Margareta ErikssonD2 Blå (12)1:33:55+40:1423:14
10Stefan KarlssonH1 Svart (17)1:07:38+17:3712:09
11Micael StammH1 Svart (17)1:08:17+18:1612:16
11Kjell-Åke PramlidH3 Orange (13)54:02+25:5117:57
12Göran HagströmerH3 Orange (13)1:03:14+35:0321:00
12Örjan SahlH1 Svart (17)1:11:58+21:5712:56
13Simon MartinssonH1 Svart (17)1:16:46+26:4513:48
14Peter JäderfeldtH1 Svart (17)1:27:57+37:5615:49
15Greger BäckströmH1 Svart (17)1:37:51+47:5017:35
Doris NilssonD4 Gul (10)ej godkänd

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olivia LundstedtD3 Orange (10)33:1311:02

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna KindlundhD1 Svart (4)57:2610:19

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Gunnar KindlundhH1 Svart (17)59:54+9:5310:46

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Jan RingH1 Svart (17)1:43:09+53:0818:33

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Hans LindgrenH1 Svart (17)1:48:48+58:4719:34

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lena NordD2 Blå (12)53:4113:17

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Eva KindlundhD2 Blå (12)57:57+4:1614:20

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Eva LindellD2 Blå (12)1:14:19+20:3818:23

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Mona HalldinD2 Blå (12)1:24:57+31:1621:01

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Gitte JutvikD2 Blå (12)1:41:01+47:2025:00

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders RunanderH2 Blå (11)51:00+1:3412:37

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Per LindellH2 Blå (11)58:44+9:1814:32

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Claes HedlundH3 Orange (13)35:59+7:4811:57

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jan WiklundH3 Orange (13)45:56+17:4515:15

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Folke SnickarsH3 Orange (13)49:57+21:4616:35

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Yoplaya SarandopoulosD4 Gul (10)53:23+15:3025:18

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Rigmor BreidemalmD4 Gul (10)1:01:17+23:2429:02

Värnamo FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Nils HammarängH1 Svart (17)1:03:23+13:2211:23

Värnamo FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Emma SöderhjelmD3 Orange (10)55:21+22:0818:23

Värnamo FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Ylva SöderhjelmD4 Gul (10)1:31:41+53:4843:27

Värnamo FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Henning SöderhjelmH4 Gul (9)59:03+40:3227:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser