Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-ligan deltävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-ligan deltävling 5
Arrangörsorganisation: Åmåls OK
Datum: onsdag 26 augusti 2015

H16

3 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton WöhrerStigsökarna1:06:2718:39

D14

3 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara JohanssonOK Skärmen45:2213:47
2Ebba LindOK Skärmen46:50+1:2814:14
3Matilda RenlundStigsökarna54:38+9:1616:36
4Julia DahlinOK Skärmen57:30+12:0817:28
Henriette LarsenEds SKej start

H14

3 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel ErikssonEds SK28:098:33
2Isak OlssonStigsökarna32:05+3:569:45
Arvid AronssonOK Kroppefjällej start

D12

2 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen21:168:42
2Alice AnderssonEds SK23:37+2:219:40
3Matilda WöhrerStigsökarna40:43+19:2716:41
4Emilia SandinOK Skärmen58:53+37:3724:07

H12

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David HermanssonÅmåls OK30:5012:38
2Melker AnderssonEds SK33:40+2:5013:47
3Philip LarssonEds SK43:35+12:4517:51
Fredrik ErikssonEds SKej start

D10

2 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen15:577:46
2Saga KällstrandÅmåls OK17:09+1:128:21
3Vilma ThorpmanÅmåls OK19:08+3:119:20
4Felicia SandinOK Skärmen19:12+3:159:21
5Lina AhlstedtÅmåls OK23:04+7:0711:15
6Edith OlssonOK Kroppefjäll25:51+9:5412:36
Nellie ErlandssonStigsökarnaej start

H10

2 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric KarlssonStigsökarna21:0510:17
2Vincent SegeråOK Skärmen23:04+1:5911:15
3Ivar KahraÅmåls OK24:26+3:2111:55

U1

1 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonÅmåls OK15:179:02
2Noah OlssonStigsökarna17:45+2:2810:30
3Jonna ÅhlÅmåls OK19:24+4:0711:28
4Oscar KarlssonStigsökarna19:51+4:3411:44
5Oscar AhlstedtÅmåls OK19:53+4:3611:45
6Jonathan AxelssonÅmåls OK22:19+7:0213:12
7Simon SkottÅmåls OK22:21+7:0413:13
8Valfrid MattsonEds SK23:21+8:0413:48
9Alicia PetterssonStigsökarna23:23+8:0613:50
10Sigrid StålhandskeÅmåls OK23:58+8:4114:10
11Mathilda SörqvistÅmåls OK24:11+8:5414:18
12Vendela OlssonStigsökarna24:38+9:2114:34
13Evina AlsterbergStigsökarna27:50+12:3316:28
14Elvin GalborgenEds SK28:01+12:4416:34
15Nova SegeråOK Skärmen28:08+12:5116:38
16Emma HellströmÅmåls OK30:37+15:2018:06
17Viggo GalborgenEds SK31:07+15:5018:24
18Ester GalborgenEds SK37:48+22:3122:22
Oskar GalleEds SKej start
Elin ReuterÅmåls OKej start
Elsa ReuterÅmåls OKej start

U2

2 050 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK15:087:22
2Eric ÅhlÅmåls OK19:42+4:349:36
3Wilhelm OlssonStigsökarna20:10+5:029:50
4Pontus NilssonÅmåls OK20:23+5:159:56
5Hilma KahraÅmåls OK22:05+6:5710:46
6Erik HermanssonÅmåls OK24:09+9:0111:46
7Erik StrömOK Skärmen24:50+9:4212:06
8Anja LarssonOK Skärmen28:10+13:0213:44
9Cornelia SörqvistÅmåls OK28:28+13:2013:53
10Emelie HellströmÅmåls OK30:57+15:4915:05
11Ingela GlueOK Skärmen32:09+17:0115:40
12Signe PetterssonÅmåls OK32:26+17:1815:49
13Lukas PetterssonStigsökarna33:13+18:0516:12
14Alice KällstrandÅmåls OK36:10+21:0217:38
15Agnes HolmströmÅmåls OK37:51+22:4318:27

U3

2 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv LindOK Skärmen46:0418:52
2Alexander  HolmströmÅmåls OK1:02:35+16:3125:38

Extra kort

3 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny OlssonStigsökarna35:0711:28
2Inger-Lise EriksenEds SK40:22+5:1513:11
3Mikael SoppiOK Kroppefjäll49:16+14:0916:06
4Siv OlssonOK Kroppefjäll49:20+14:1316:07
5Kristina LindOK Skärmen52:19+17:1217:05
6Jenny GalborgenEds SK55:54+20:4718:16
7Håkan AnderssonOK Kroppefjäll58:42+23:3519:10
Fredrik LilljeqvistStigsökarnaej godkänd
Karolina KahraÅmåls OKej godkänd
Eva WöhrerStigsökarnaej start

Extra lång

4 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per KällvikÅmåls OK36:177:52
2Johan LilljeqvistStigsökarna39:05+2:488:28
3Maria ErikssonEds SK43:02+6:459:20
4Jim MattssonEds SK44:00+7:439:32
5Anders PetterssonStigsökarna45:07+8:509:47
6Linda ErikssonOK Skärmen45:13+8:569:48
7Christian SörqvistÅmåls OK46:15+9:5810:01
8Göran AndreassonOK Kroppefjäll46:49+10:3210:09
9Gert AnderssonEds SK47:33+11:1610:18
10Jonas LindellStigsökarna48:04+11:4710:25
11Staffan OlssonStigsökarna52:09+15:5211:18
12Lars LindströmOK Skärmen53:28+17:1111:35
13Mikael JohanssonOK Skärmen54:34+18:1711:50
14Anneli GordonStigsökarna55:57+19:4012:08
15Albin LilljeqvistStigsökarna56:47+20:3012:19
16Hans LarssonEds SK1:02:51+26:3413:38
17Sofia JohanssonOK Skärmen1:03:39+27:2213:48
18Annelie JohanssonOK Skärmen1:04:29+28:1213:59
Arvid GalborgenEds SKej godkänd
Robert WieslanderOK Skärmenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser