Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FSOK Ungdomsserien + NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FSOK Ungdomsserien + NOK
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: tisdag 25 augusti 2015

D16

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lisa BerggrenOK Kolmården47:54
2Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:07:01+19:07
Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej start

H16

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustaf HedegårdOK Kolmården49:23
2Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb51:14+1:51
3Oscar PrytzGOIF Tjalve52:00+2:37
4Leo JohanssonOK Kolmården58:39+9:16
5Joel SjödinOK Kolmården1:01:59+12:36
Axel JohanssonFinspångs SOKej start
Simon JohanssonOK Kolmårdenej start
Jesper KarlssonGOIF Tjalveej start
Linus ClassonNAIS Orienteringsklubbej start
Marcus KohtamäkiFinspångs SOKej start

D14

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården32:30
2Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb35:26+2:56
3Sara WänströmFinspångs SOK36:17+3:47
4Linnea LundOK Kolmården36:53+4:23
5Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK38:06+5:36
6Fanny ÖstlundOK Kolmården51:22+18:52
7Alicia GummessonFinspångs SOK55:12+22:42
8Elin NetzOK Kolmården59:24+26:54
9Jensine SvenssonFinspångs SOK1:00:12+27:42
Alva KapplingOK Kolmårdenej godkänd

H14

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sverre RöjgårdOK Kolmården34:52
2Assar JohanssonGOIF Tjalve37:55+3:03
3Carl HedegårdOK Kolmården38:15+3:23
4Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb46:31+11:39
5Martin KvillengFinspångs SOK47:18+12:26
6Olof EkmanFinspångs SOK48:52+14:00
7Axel KindåkerFinspångs SOK59:14+24:22
Valter FredrikssonGOIF Tjalveej godkänd
Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubbej start

D12

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården27:03
2Alice JohanssonFinspångs SOK28:05+1:02
3Matilda KohtamäkiFinspångs SOK29:49+2:46
4Miranda AnderssonGOIF Tjalve29:55+2:52
5Annie LundOK Kolmården32:57+5:54
6Sofie VindFinspångs SOK33:41+6:38
7Evelin GummessonFinspångs SOK33:54+6:51
8Linda SvenssonFinspångs SOK40:41+13:38
9Linn JohnssonMatteus SI43:21+16:18
10Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb45:09+18:06
11Maja HarryssonFinspångs SOK46:27+19:24
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej godkänd
Veronika KvillengFinspångs SOKej godkänd

H12

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alfons PetersonOK Denseln26:08
2Simon FlankegårdGOIF Tjalve28:32+2:24
3Elmer WaldfeltFinspångs SOK30:41+4:33
4David StrömbäckOK Denseln32:56+6:48
5Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb35:14+9:06
6Liam LarssonOK Denseln45:09+19:01
Anton MunsinOK Kolmårdenej godkänd

D10

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida ErnstssonFinspångs SOK23:00
2Sofie EttlingSkogspojkarnas OK23:48+0:48
3Johanna LinellFinspångs SOK25:56+2:56
4Agnes CarlssonFinspångs SOK56:28+33:28

H10

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elis PetersonOK Denseln18:55
2Rikard HellgrenFinspångs SOK20:32+1:37
3Hugo BraamOK Denseln21:20+2:25
4Edvin AhlFinspångs SOK31:26+12:31
5Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb39:25+20:30
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start

Inskolning

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Otto BrantvallOK Denselnfullföljt
Alice ClassonNAIS Orieteringsklubbfullföljt
Alvin GrenFinspångs SOKfullföljt
Malin GöhlFinspångs SOKfullföljt
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Kajsa JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Sanna JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Alexander LarssonFinspångs SOKfullföljt
Alfred PetterssonFinspångs SOKfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Matilda KarlssonGOIF Tjalveej start
Vilgot LindgrenGOIF Tjalveej start
Ville StrömbergMatteus SIej start

U1

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malva EngströmOK Kolmården18:17
2Joel SevénGOIF Tjalve18:36+0:19
3Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb18:48+0:31
4Melvin EliassonGOIF Tjalve19:17+1:00
5Erik WörwagGOIF Tjalve19:57+1:40
6Lova BraamOK Denseln21:33+3:16
7Disa VengelinNAIS Orienteringsklubb21:39+3:22
8Hannes PetersonOK Denseln21:40+3:23
9Clara IllnerGOIF Tjalve23:38+5:21
10Cornelia LarssonFinspångs SOK24:07+5:50
11Agnes EklundOK Denseln24:53+6:36
12Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb25:47+7:30
13Malte StrömbergMatteus SI26:14+7:57
14Vincent DahmGOIF Tjalve27:00+8:43
15Axel JarlNAIS Orienteringsklubb27:45+9:28
16Per GellandNAIS Orienteringsklubb27:45+9:28
17Arvid ArtilesMatteus SI28:42+10:25
18Nils JohnssonMatteus SI28:45+10:28
19Mio NorinMatteus SI31:49+13:32
20Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubb38:40+20:23
21Wilma OrnefalkMatteus SI43:36+25:19
John BergströmGOIF Tjalveej godkänd
Johanna HäggFinspångs SOKej start
Joel WestinNAIS Orienteringsklubbej start

U2

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma EngströmFinspångs SOK24:13
2Edvin FredrikssonGOIF Tjalve24:21+0:08
3Wilmer KempeOK Denseln24:48+0:35
4Elsa PetterssonFinspångs SOK27:36+3:23
5Oscar SöderströmOK Kolmården27:44+3:31
6Pontus ÖstemarFinspångs SOK29:49+5:36
7Edit LarssonFinspångs SOK30:48+6:35
8Ted JohnssonMatteus SI31:04+6:51
9Josefine NilssonFinspångs SOK32:51+8:38
10Eli OlaussonGOIF Tjalve33:05+8:52
11Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb33:06+8:53
12Melker KarlssonGOIF Tjalve33:15+9:02
13Tilda MalmströmGOIF Tjalve33:51+9:38
14Amanda GellandNAIS Orienteringsklubb35:59+11:46
15Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubb36:01+11:48
16Gry CarstensNAIS Orienteringsklubb36:24+12:11
17Thea CarstensNAIS Orienteringsklubb36:26+12:13
18Leo GrenFinspångs SOK37:55+13:42
19Teo JohanssonFinspångs SOK41:03+16:50
20Ellinor OlaussonGOIF Tjalve45:38+21:25
21Vilma FahlstedtSkogspojkarnas OK50:46+26:33
22Hilda BrantvallOK Denseln1:06:36+42:23
Sixten JarlNAIS Orienteringsklubbej start
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start
Ludwig LindgrenGOIF Tjalveej start

U3

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan SchlyterNAIS Orienteringsklubb37:24
2Therese LangNAIS Orienteringsklubb43:05+5:41
3Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb43:11+5:47
4Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb46:07+8:43
5Elin FranzénNAIS Orienteringsklubb46:13+8:49
6Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb49:16+11:52
7Linnéa SjödinOK Kolmården56:58+19:34
Erik NilssonOK Denselnej start

U4

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb53:52
2Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb54:04+0:12
3Hannes FernströmOK Denseln1:05:39+11:47
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej godkänd

NOK-A

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jakob EnmarkSödertälje Nykvarn OF51:49
2Jerker LysellRehns BK55:26+3:37
3Stefan TellsénOK Roxen1:06:28+14:39
4Olle LindmanFinspångs SOK1:09:22+17:33
5Kenneth SvenssonFinspångs SOK1:11:43+19:54
6Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:18:11+26:22
7Amanda TellsénOK Linné1:21:10+29:21
Annica CrispinOK Denselnej godkänd

NOK-B

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy PatrikssonMatteus SI1:28:19
2Eric JehrlanderGOIF Tjalve1:39:04+10:45
Mats AnderssonFinspångs SOKej godkänd

NOK-C

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eric RosanderFinspångs SOK42:15
2Gunnar NilssonFinspångs SOK45:40+3:25
3Henrik LjungemyrOK Kolmården48:29+6:14
4Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb53:55+11:40
5Carin RosanderFinspångs SOK59:41+17:26
6Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:03:35+21:20
7Göran BlombergGOIF Tjalve1:04:11+21:56
8Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve1:06:53+24:38
9Emilia ÖstlundOK Kolmården1:10:42+28:27
10Mats RosanderFinspångs SOK1:10:45+28:30
11Jenny ÖstlundOK Kolmården1:10:51+28:36
12Karl MollénOK Denseln1:10:58+28:43
13Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:13:32+31:17
14Runar AldénOK Kolmården1:19:15+37:00
15Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:21:44+39:29
16Lena RosanderFinspångs SOK1:24:44+42:29
17Anders KlingHammarkinds OK1:25:19+43:04
18Ebba HedegårdOK Kolmården1:33:42+51:27
Mats KarlssonGOIF Tjalveej godkänd
Andreas HellgrenHammarkinds OKej godkänd
Gith TellsénOK Roxenej godkänd
Anders AxelssonFinspångs SOKej godkänd
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

NOK-D

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik KjellgrenHammarkinds OK43:29
2Erik HallgrenFinspångs SOK49:12+5:43
3Conny NorwaldHällestads OK49:31+6:02
4Bertil SenestadFinspångs SOK57:54+14:25
5Dan JohanssonGOIF Tjalve59:23+15:54
6Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:00:11+16:42
7Peter HagströmGOIF Tjalve1:01:34+18:05
8Roger KarlssonOK Kolmården1:02:08+18:39
9Gerd HagströmGOIF Tjalve1:02:47+19:18
10Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:04:19+20:50
11Hans PerssonMatteus SI1:06:45+23:16
12Aire NikkoOK Kolmården1:06:48+23:19
13Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:11:42+28:13
14Johan DahmGOIF Tjalve1:11:52+28:23
15Susanne MagnussonNAIS Orienteringsklubb1:14:33+31:04
16Mikaela Kym 1:22:03+38:34
17Magnus AnderssonOK Denseln1:30:39+47:10
18Eva JonssonFinspångs SOK1:32:26+48:57
Jenny RöjgårdOK Kolmårdenej godkänd
Annica KarlssonGOIF Tjalveej godkänd
Mats WallingeOK Kolmårdenej godkänd
Per FröbergGOIF Tjalveej godkänd

NOK-E

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias JanssonHammarkinds OK35:49
2Christer BroströmOK Denseln36:41+0:52
3Ingrid MårtenssonOK Kolmården39:17+3:28
4Ulf SvenssonNAIS Orienteringsklubb42:13+6:24

NOK-F

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Sara AnderssonOK Denselnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser