Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Lång
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: lördag 5 september 2015

D21

4 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ForsbergSkogslöparna42:388:33

H21

7 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan SjölundSkogslöparna47:006:36
2Hans PerssonSkogslöparna49:22+2:226:56
3Jonas ByströmSkogslöparna53:11+6:117:28
4Benjamin NäslundSkogslöparna54:12+7:127:36
5Arvid StrandbergSkogslöparna1:11:48+24:4810:05

H18

4 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel NäslundSkogslöparna56:0911:16

D16

4 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma VibergSkogslöparna59:5213:21

D14

3 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie VibergSkogslöparna35:4210:43

H12

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus NilssonSkogslöparna19:258:35
2Jonatan HälldalSkogslöparna24:30+5:0510:50
3Filip NordströmSkogslöparna26:38+7:1311:47

D10

2 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara NordströmSkogslöparna16:378:03
2Liv PaulerSkogslöparna17:26+0:498:27
3Alice RytterstedtSkogslöparna18:41+2:049:04

H10

2 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HälldalSkogslöparna15:237:28
2Viktor ÖhmanSkogslöparna16:47+1:248:08
3Martin NilssonSkogslöparna22:34+7:1110:57
Sixten PerssonSkogslöparnaej start

D35

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ArvidssonSkogslöparna41:1711:28
2Marina LåglandSkogslöparna47:30+6:1313:11
3Louise WoxlinSkogslöparna1:02:21+21:0417:19
Karin PerssonSkogslöparnaej start

H35

4 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ForsbergSkogslöparna39:217:54
2Peter WoxlinSkogslöparna40:06+0:458:03
3Daniel KnutssonSkogslöparna43:41+4:208:46
Mattias PerssonSkogslöparnaej start
Jens WestinSkogslöparnaej start
Jonas HälldalSkogslöparnaej start

H45

4 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny NäslundSkogslöparna1:08:2013:43
2Mikael NilssonSkogslöparna1:16:51+8:3115:25

D55

3 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta LindbergSkogslöparna40:1612:37
2Ulla Britt SundinSkogslöparna54:08+13:5216:58

H55

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart StrandbergSkogslöparna40:1711:11
2Leif StrandbergSkogslöparna40:43+0:2611:18
3Tore NäsströmSkogslöparna47:34+7:1713:12
4Thomas LarssonLugnviks IF51:13+10:5614:13
5Mats LarssonSkogslöparna54:05+13:4815:01

D65

3 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin NordinSkogslöparna48:3315:13
2Inger BruneSkogslöparna1:55:24+1:06:5136:10

H65

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran HällströmOK Nipan46:0012:46
2Bertil NordinSkogslöparna46:18+0:1812:51
3Per SundinSkogslöparna48:15+2:1513:24
4Urban BoströmJärfälla OK57:18+11:1815:55

U1

1 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida PaulerSkogslöparna13:538:50
2Ture ForsbergSkogslöparna17:38+3:4511:13
3Cajsa NordströmSkogslöparna18:14+4:2111:36
4Hanna WoxlinSkogslöparna26:17+12:2416:44
5Elsa WoxlinSkogslöparna27:31+13:3817:31
Stina PerssonSkogslöparnaej start

U2

2 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian SundqvistSkogslöparna19:469:35
2Ella IndevallSkogslöparna20:07+0:219:45
3Axel JonssonSkogslöparna22:00+2:1410:40
Linna DynesiusSkogslöparnaej start

DM

3 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida BylinSkogslöparna1:01:1618:23
2Yvonne NäslundSkogslöparna1:01:45+0:2918:32

Inskolning

1 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Amanda ForsbergSkogslöparnafullföljt
Edvin WesterSkogslöparnafullföljt
Amelia LundinSkogslöparnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser