Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D21 | D21-1 | D21-2 | H21 | H21-1 | H21-2 | D21K | D21K-1 | D21K-2 | H21K | H21K-1 | H21K-2 | D20E2 | H20E2 | D20 | H20 | D18E2 | H18E2 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D15 | H15 | D16K | H16K | D14 | H14 | D13 | H13 | D14K | H14K | D12 | H12 | D11 | H11 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D35K | H35K | D40 | H40 | D40K | D40K-1 | D40K-2 | H40K | H40K-1 | H40K-2 | D45 | H45 | H45-1 | H45-2 | D45K | D45K-1 | D45K-2 | H45K | H45K-1 | H45K-2 | D50 | H50 | H50-1 | H50-2 | D50K | H50K | H50K1 | H50K-2 | D55 | H55 | D55K | H55K | D60 | H60 | D60K | H60K | D65 | H65 | D65K | H65K | D70 | H70 | D70K | H70K | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | D21M | H21M | D35M | H35M | D40M | H40M | D45M | H45M | D50M | H50M | D55M | H55M | H60M | D60M | D65M | H65M | D70M | H70M | D80M | H80M | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö10 | Ö11 | Ö12 | Open hittaut | Challenge D 10 | Challenge H 10 | Challenge D 5 | Challenge H 5 | 2-days Easy | 2-days Middle | 2-days Difficult | 2-days Women | 2-days Men

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H12 Kort

2 320 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mathias NordlinderOK Linné14:45
2Noé ZahndOLG Thun15:05+0:20
3Olle HallnerOckelbo OK18:12+3:27
4Rasmus HedarOK Tor19:29+4:44
5Olof AnderssonOK Södertörn19:49+5:04
6Simon PerssonOK Gränsen20:12+5:27
7Veeti RoineHiidenkiertäjät20:45+6:00
8Valter DrejmoOK Landehof21:09+6:24
9Melker FlordalKatrineholms OK21:39+6:54
10Trond ForsstenKungälvs OK21:45+7:00
11Martin EkFrölunda OL22:38+7:53
12Johan BylanderKarlsbyhedens IK23:16+8:31
13Olle RosénLunds OK23:30+8:45
14Edvin BerggrenFagersta OK23:34+8:49
15Rasmus CarlénBromma-Vällingby SOK24:27+9:42
16Eric JohanssonOK Kåre24:46+10:01
17Ville IsoniemiOK Trian24:47+10:02
18Rasmus LarssonBredareds IF25:15+10:30
19Emil BlidefalkOK Södertörn25:49+11:04
20Mio PalmgrenOK Njudung27:31+12:46
21Oliwer GöranssonLidköpings VSK27:32+12:47
22Axel DüringHärlövs IF27:37+12:52
23Johannes WikströmOK Tyr29:10+14:25
24Johan ÖstlingKungälvs OK29:34+14:49
25Johan GunnarssonOK Lindéna30:04+15:19
26Mats Olsen ByeModum O-lag30:10+15:25
27William ElfstrandSOK Viljan30:32+15:47
28Filip EliassonOK Hällen30:59+16:14
29Oliver JohanssonBredareds IF31:16+16:31
30Viktor EricsonSundbybergs IK33:09+18:24
31Magnus LundsgaardOK Kontinent34:12+19:27
32Ludvig ÖstmanAttunda OK35:25+20:40
33Lage Røhnebæk KongsrudModum O-lag35:57+21:12
34Jakob BrantestadLunds OK38:40+23:55
35Martin KaiserIF Sturla40:24+25:39
36Alexander ForsbergGöteborg-Majorna OK40:34+25:49
37Malte OlofssonOK Storsjön40:56+26:11
38Albin ElmquistBredareds IF42:00+27:15
39Fabian PerssonSundsvalls OK42:05+27:20
40Nils SkymbergKFUM Örebro OK47:42+32:57
41Holger BlücherÖstersunds OK57:51+43:06
42Arvid HedenlundTäby OK1:10:29+55:44
43Nils BlombergSegersta OK1:18:09+1:03:24
Alexander MagnvallOK Södertörnej godkänd
Jakob ÖrnlidTäby OKej godkänd
Viggo AhlmAndrarums IFej godkänd
Vidar HällströmIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila