Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D18 Elit

6 330 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Ida ØbroOK Orion40:01
2Anine LomeHamar OK42:10+2:09
3Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä42:56+2:55
4Synne StrandAsker SK43:25+3:24
5Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna44:04+4:03
6Victoria Hæstad BjørnstadFossum IF44:19+4:18
7Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre44:20+4:19
8Hanna KjellinForsa OK44:22+4:21
9Mia BekhusFredrikstad SK44:50+4:49Ladda ner rutt i gpx-format
10Anni HaanpääTampereen Pyrintö45:52+5:51
11Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF45:56+5:55
11Sarah PerssonOK Denseln45:56+5:55
13Sofia WestinVittjärvs IK46:07+6:06
14Hanna HugossonSundsvalls OK46:23+6:22
15Lisa BerggrenOK Kolmården46:35+6:34
16Tova OlssonIK Hakarpspojkarna46:37+6:36
17Stina NordinSundsvalls OK46:40+6:39
18Hanna HänströmTäby OK46:52+6:51
19Amelia SkalbergBredaryds SOK46:53+6:52
20Jenny WegebroUmeå OK46:59+6:58
21Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan47:18+7:17
22Ida-Marie CederbergPargas IF47:59+7:58
23Agnes KrachtTisvilde Hegn OK48:04+8:03
24Henna PylvänäinenKouvolan Suunnistajat48:40+8:39
25Lise TermansenOK Pan Århus48:45+8:44
26Sara NivaSK Pohjantähti48:56+8:55
27Emma HållströmGävle OK49:04+9:03
28Myrra CarlssonOK Orion49:17+9:16
29Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF49:43+9:42
30Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL49:54+9:53
31Vera MelkildFreidig50:01+10:00
32Sandra BoströmOK Linné50:09+10:08
33Emma PetterssonOK Roxen50:22+10:21
34Vilma KarlssonSnättringe SK50:57+10:56
35Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK51:03+11:02
36Heidi PlitEspoon Suunta51:15+11:14
37Klara AxelssonMarkbygdens OK51:25+11:24
38Maria ErikssonEds SK51:35+11:34
39Anna HallménOK Tisaren51:36+11:35
40Gabriella S BerganderEksjö SOK51:38+11:37
40Moa HanssonBredaryds SOK51:38+11:37
42Emma HagrotTäby OK51:43+11:42
43Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna51:50+11:49
44Johanna RäsänenKuopion Suunnistajat51:56+11:55
45Jasmiina RantalaHelsingin Suunnistajat52:13+12:12
46Ella Arentz HagenSandefjord OK52:14+12:13
47Emma DjerfLerums SOK52:51+12:50
48Anne Willkommen EikenKongsberg OL52:53+12:52
49Carolina OlssonÄlvdalens IF OK52:56+12:55
50Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK52:57+12:56
51Maiken HågårdKonnerud IL53:32+13:31
52Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK53:42+13:41
52Ane DyrkornEiker OL53:42+13:41
54Ida KristianssonTrollhättans SOK54:10+14:09
55Moa WestbladOK Ravinen54:13+14:12
56Elsa HolmgårdKils OK54:16+14:15
56Silje HaugeHisøy OK54:16+14:15
58Ragnhild EideByåsen IL54:19+14:18
59Anna KarlströmOK Linné54:27+14:26
60Jenny BredfeltLunds OK54:39+14:38
61Johanna HagströmFalköpings AIK OK54:41+14:40
62Maja MosslindVandrarringen54:44+14:43
63Åse BerganNydalens SK54:47+14:46
64Tova HermodssonLunds OK54:49+14:48
65Wilma LagerhällRehns BK54:56+14:55
66Thea DyrkornEiker OL55:04+15:03
67Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad55:22+15:21
68Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK55:24+15:23
69Lisa JohanssonOK Tranan55:39+15:38
70Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss55:40+15:39
71Ronja JungåkerOK Kåre55:49+15:48
72Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad55:57+15:56
73Heini RintanenEksjö SOK56:11+16:10
74Ingvil AhlsandNydalens SK56:19+16:18
75Tone AlbrektssonOK Ravinen56:26+16:25
76Mirjam DalénSala OK56:59+16:58
77Fanny SundbladEksjö SOK57:19+17:18
78Sarah MagnussonLinköpings OK57:22+17:21
79Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK57:26+17:25
80Vilma AnnalaKangasala SK57:56+17:55
81Lovisa MartinssonOK Tyr57:58+17:57
82Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK58:02+18:01
83Amanda RangertIK Hakarpspojkarna58:21+18:20
84Henriikka HaapasaloSK Pohjantähti58:47+18:46
85Sanni NorrbackaHyvinkään Rasti59:18+19:17
85Alice AronengHestra IF59:18+19:17
87Astrid SimonssonSundbybergs IK1:00:12+20:11
88Maria PrestbøenSandefjord OK1:00:14+20:13
89Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad1:00:40+20:39
90Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat1:00:57+20:56
91Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK1:01:30+21:29
92Danielle GoodallCounties Manukau1:01:43+21:42
93Marie Erskov KroghCopenhagenO1:02:00+21:59
94Jonna ForsVästerås SOK1:02:10+22:09
95Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK1:02:17+22:16
96Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad1:02:32+22:31
97Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering1:02:40+22:39
98Tove FlodmanOK Hammaren1:03:11+23:10
99Hanna RöstinOK Ravinen1:04:03+24:02
100Saga SanderOK Milan1:04:10+24:09
101Ida AurebekkTorridal1:04:47+24:46
102Nella RontuAngelniemen Ankkuri1:05:11+25:10
103Claudia KantolaLahden Suunnistajat-371:05:30+25:29
104Elsa AnderssonBredaryds SOK1:05:46+25:45
105Ronja KontkanenKangasala SK1:07:22+27:21
106Aurora MoholthKongsberg OL1:08:36+28:35
107Maria JanssonOK Linné1:09:26+29:25
108Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK1:11:10+31:09
109Laura HindleMDOC1:12:29+32:28
110Tonje Aasheim NymarkAskøy O-Lag1:13:46+33:45
111Ellen SkoogOK Hammaren1:14:30+34:29
112Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:14:58+34:57
113Emma BlixtOK Hammaren1:18:42+38:41
Jonna JungåkerSundsvalls OKej godkänd
Emelie KarlssonOK Landehofej start
Elin WihlborgOK Gyngeej start
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser