Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H18 Elit 2

7 030 m, 108 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Saul KlemolaRaja-Karjalan Suunnistajat39:10
2Gustaf BerglundIFK Mora OK39:26+0:16
3Victor HelgessonHestra IF42:45+3:35
4Arvid LinderOK Hällen42:53+3:43
5Elmeri ToivanenKouvolan Suunnistajat44:49+5:39
6Konsta PuranenTampereen Pyrintö45:18+6:08
7Lars VicariNavi45:19+6:09
8Erlend Kvittum NytrøenTynset IF45:41+6:31
9Simon DahlbergOK Nolaskogsarna46:17+7:07
10Aleksi HellmanMS Parma46:58+7:48
11Adam SegerslättSkåneslättens OL47:09+7:59
12Olof SkoglundKils OK47:13+8:03
13Walter LagerhällRehns BK47:38+8:28
14Jonas TofteredIF Rigor48:08+8:58
15Isak PrellnerSkåneslättens OL48:13+9:03
16Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK48:47+9:37
17Johan OlsonIK Uven49:00+9:50
18Aleksander SkoglundFreidig49:08+9:58
19Jesper VikmanOK Nolaskogsarna49:29+10:19
20Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK49:32+10:22
21Otso WesterlundKoovee49:48+10:38
22Johan LammFrölunda OL49:59+10:49
23Konsta PiironenMS Parma50:19+11:09
24Truls LindholmSundsvalls OK50:24+11:14
24Hannes HolmbackIF Femman50:24+11:14
26Tim OlssonBrattås CK50:25+11:15
27Aleks HiidenhoviMS Parma50:34+11:24
28Jonas UnsgårdIL Leik50:58+11:48
29Johan LindmanFinspångs SOK51:07+11:57
30Matias SalonenHelsingin Suunnistajat51:11+12:01
31Axel JutterströmIFK Mora OK51:13+12:03
32Rune ØstergaardSøllerød OK51:14+12:04
33Taavi MustajokiTampereen Pyrintö51:25+12:15
34Hannes StubbIK Falken51:28+12:18
35Juho TiukkanenVaasan Suunnistajat ry51:32+12:22
36Christian RedtzerAttunda OK51:38+12:28
37Mathias GløersenOL Tønsberg og Omegn51:40+12:30
38Olle SörqvistMarkbygdens OK51:58+12:48
39Ole Wanvik HaugenFreidig52:24+13:14
40Axel HoveidAsker SK52:44+13:34
41Pontus ErlandssonSOK Viljan52:45+13:35
42Erik VinbladLunds OK52:51+13:41
43Hallvard Arntzen FossSandefjord OK52:54+13:44
44Linus BacklundOK Södertörn53:08+13:58
45Filip BrunanderAttunda OK53:26+14:16
46Simen BallangrudRaufoss I.L. Orientering53:27+14:17
47Johannes BordalRingsaker OK53:32+14:22
48Andreas PerssonOK Hammaren53:55+14:45
49Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL54:00+14:50
50Mårten OlssonGävle OK54:27+15:17
51Johan HagströmerOK Klemmingen54:48+15:38
52Vidar PerssonTäby OK54:51+15:41
53Niilo OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura54:58+15:48
54Martin StorkampSundsvalls OK54:59+15:49
55Tobias KarlssonSnättringe SK55:08+15:58
56David RisbergKils OK55:13+16:03
57Erik TuuriBergnäsets AIK55:40+16:30
58Henrik HaugKongsberg OL55:53+16:43
59Christopher WilestedtAttunda OK56:04+16:54
60Viktor BarkegrenStora Tuna OK56:18+17:08
61Joel SjödinOK Kolmården56:25+17:15
62Oscar Hæstad BjørnstadFossum IF56:46+17:36
63Henrik HamreforsVästerås SOK56:58+17:48
64Martin GranbergIFK Mora OK57:10+18:00
65Victor ThörnkvistSol Tranås57:18+18:08
66Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK57:21+18:11
67Gustaf HedegårdOK Kolmården57:30+18:20
68Alfred LönnVästerås SOK57:33+18:23Ladda ner rutt i gpx-format
69Knut KyrkjebøTIF Viking57:45+18:35
70Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna58:03+18:53
71Hugo LindbärgOK Södertörn58:57+19:47
71Jaakko MesiäinenNavi58:57+19:47
73Erik OlssonGävle OK59:43+20:33
74Harald LarssonBergnäsets AIK1:00:48+21:38
75Albin AnderssonOK Ravinen1:01:02+21:52
76Erlend BrendstuenHalden SK1:01:16+22:06
77Håkon LundKongsberg OL1:01:21+22:11
78Oscar PrytzTjalve IF Norrköping1:01:27+22:17
79Petter Vangen LunåsmoTynset IF1:01:32+22:22
80Sam LunøeNydalens SK1:01:54+22:44
81Fredrik StenbeckOK Österåker1:02:17+23:07
82Isac JohanssonSol Tranås1:02:34+23:24
83Alexander  AlnessLånghundra IF1:03:24+24:14
84Josef JohanssonOK Kolmården1:03:50+24:40
85Elias AnderssonOK Norrvirdarna1:04:00+24:50
86Oscar SundbaumVittjärvs IK1:04:07+24:57
87Mathias VindalFreidig1:04:22+25:12
88Pontus LindblomOK Roxen1:05:00+25:50
89Lavran ThorstensenOppsal Orientering1:07:03+27:53
90Albin LarssonKatrineholms OK1:07:09+27:59
91Filip SvenssonOK Löftan1:07:52+28:42
92Lukas HellgrenOK Ravinen1:07:54+28:44
93Axel ForsmanFK Herkules1:08:02+28:52
94Alexander Skaug YtterbølHalden SK1:09:04+29:54
95Hannes BergenfurIK Vikings OK1:09:36+30:26
96Andreas MagnvallOK Södertörn1:10:01+30:51
97Lucas NorrmanAttunda OK1:14:03+34:53
98Eric LöfqvistOK Njudung1:14:17+35:07
99Carl EkbringKexholms SK1:14:51+35:41
100Tobias von KronhelmOK Måsen1:15:02+35:52
101Aaro LampinenSK Uusi1:16:55+37:45
102Viktor ÖstergrenVäxjö OK1:16:56+37:46
103Hugo EkingeOK Motala1:18:26+39:16
104David LevinSvaide Roma SOK1:19:12+40:02
105Jonas LauriFK Herkules1:34:53+55:43
106Simon ÖsterlingOK Södertörn1:39:03+59:53
Mikko LähdesmäkiRasti-Hyryej godkänd
Oskar EngesAttunda OKej godkänd
Mikko AholaKangasala SKej start
Kiri HuhtanenTampereen Pyrintöej start
Jørgen VisterHalden SKej start
Ole FlaattenOK Skeidiej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser