Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D18

5 340 m, 96 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin Ransjö ZanderOK Tyr43:07
2Malin NymanOK Tyr46:21+3:14
3Maja PeterssonOK Nolaskogsarna46:30+3:23
4Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK46:31+3:24
5Vilma AlberingaZVOC46:44+3:37
6Julia SeidelPolish Junior Team46:49+3:42
7Klara LjunggrenLinköpings OK47:10+4:03
8Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL47:16+4:09
9Emelie LorénOK Landehof47:35+4:28
10Moona HavulaKalevan Rasti47:38+4:31
11Frida PetersonÄlvdalens IF OK47:45+4:38
12Line SølbergOL Trollelg47:47+4:40
13Satu KauppinenKeuruun Kisailijat48:07+5:00
14Rebecca WaldenfjordJärfälla OK48:36+5:29
15Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK49:10+6:03
16Sara ForsbergIK Uven49:11+6:04
17Johanna GuståsLinköpings OK50:24+7:17
18Elin JohanssonForsa OK50:32+7:25
19Tua DahlgrenÖstersunds OK50:44+7:37
20Frida KrohnÖstersunds OK51:03+7:56
21Lova KlasérKorsnäs IF OK51:23+8:16
22Veera RoineHiidenkiertäjät52:44+9:37
23Elin HermanssonKungälvs OK53:40+10:33
24Malin JanssonHjobygdens OK53:57+10:50
25Franziska HochstetterUSV Jena54:15+11:08
26Hanna SundströmVästerås SOK54:45+11:38
27Tora WesterbergOK Kolmården54:52+11:45
28Jenny PerersKorsnäs IF OK56:39+13:32
29Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna56:49+13:42
30Kornelia BrurbergIF Sturla56:50+13:43
31Emma ErlandssonSOK Viljan56:51+13:44
32Jenny JakobssonGamleby OK57:03+13:56
33Idunn HaavengenKongsberg OL57:17+14:10
34Alva LimbäckVästerås SOK57:45+14:38
35Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb57:48+14:41
36Malin KärrströmOK Roxen57:55+14:48
37Maja AnderssonTrollhättans SOK58:18+15:11
38Matilda SkunckeTäby OK58:34+15:27
39Olivia LönkvistOK Vivill58:41+15:34
40Tiina MäntyläRastiketut58:44+15:37
41Annika PajulaKangasala SK58:53+15:46
42Hanna BoquistIK Uven58:55+15:48
43Hedvig ReisenIF Hagen59:06+15:59
44Natalia MasharovaНовоуральск59:08+16:01
44Alice BarreforsIK Uven59:08+16:01
46Elina NissinenNavi59:24+16:17
47Alma LaudonVännäs OK59:26+16:19
48Tilda AnderssonOK Ravinen59:49+16:42
49Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF59:56+16:49
50Norna MolinOK Klemmingen1:00:01+16:54
51Malin ThornemanHelsingborgs SOK1:00:26+17:19
52Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:00:28+17:21
53Maja GunnarssonLerums SOK1:00:39+17:32
54Sara TuomaalaSK Uusi1:01:06+17:59
55Ann JohanssonSundsvalls OK1:01:08+18:01
56Emma S JohanssonLinköpings OK1:02:20+19:13
57Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OK1:02:36+19:29
58Ebba LeicktTullinge SK1:02:49+19:42
59Emilie Liabakk EriksenByåsen IL1:03:15+20:08
60Lina LundbergIstrums SK1:03:36+20:29
60Amanda IsaksenOK Snab1:03:36+20:29
62Malin FritzellMullsjö SOK1:03:45+20:38
63Emelie SvenssonIF Rigor1:04:33+21:26
64Ida JohanssonVännäs OK1:05:17+22:10
65Stina LindbergOK Djerf1:05:33+22:26
66Iina RautasaloKalevan Rasti1:05:53+22:46
67Emma WibergSkogslöparna1:06:22+23:15
68Kristina TholerudÖvertorneå IF1:06:42+23:35
69Agnes AspMölndal Outdoor IF1:06:58+23:51
70Sandra HaneOK Tyr1:07:44+24:37
71Johanna LundkvistOK Vargen1:08:08+25:01
72Kristiane RogstadKongsberg OL1:09:00+25:53
73Janneke SnijderIK Uven1:09:06+25:59
74Tiia OlkkonenRastiimi1:09:44+26:37
75Alva RasmussenNyköpings OK1:09:49+26:42
76Karen Abildgård PoulsenAarhus 1900 orientering1:11:39+28:32
77Sofia BorgLinköpings OK1:11:56+28:49
78Vera BogrenSundbybergs IK1:12:56+29:49
79Thea Feiring HaltiaIL Tyrving1:15:59+32:52
80Saara KorhonenSK Uusi1:17:59+34:52
81Kajsa IsidorssonOK Vivill1:18:04+34:57
82Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:18:41+35:34
83Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:21:52+38:45
84Evelina PetersonFalköpings AIK OK1:23:01+39:54
85Ella KaukonenEspoon Suunta1:23:30+40:23
86Loviisa KalliokoskiPerhon Kiri1:23:47+40:40
87Johanna RundqvistOK Nackhe1:25:15+42:08
88Tove LindOK Lindéna1:25:25+42:18
89Klara IngelströmOK Gynge1:25:26+42:19
90Moa JohanssonVännäs OK1:27:04+43:57
91Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL1:27:35+44:28
92Elin ForsbergÅrsunda IF1:29:43+46:36
93Elin NilssonVK Uvarna1:32:30+49:23
94Norah OBrienCorkO1:32:53+49:46
95Elin KarlssonTjalve IF Norrköping1:43:41+1:00:34
96Meta NordesjöSundbybergs IK2:11:30+1:28:23
Rafaela Von FrenckellIFK Lidingö SOKej start
Fride SørensenIF Sturlaej start
Agnes LundqvistJärfälla OKej start
Sofia ÖstermanVänersborgs SKej start
Ebba SöderlundTormestorps IFej start
Amanda BacklundTrollhättans SOKej start
Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OLej start
Moa ErlandssonVimmerby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser