Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D15

4 470 m, 164 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny BaklidKonnerud IL27:01
2Tilda ÖstbergStora Tuna OK27:06+0:05
3Agnes BromanOK Roslagen28:28+1:27
4Tilde BacklundOK Södertörn28:41+1:40
5Hedvig GydesenOK Melfar28:42+1:41
6Elin EdströmHärnösands OK29:11+2:10
7Elina EspoKouvolan Suunnistajat29:20+2:19
8Alva SonessonFalköpings AIK OK30:24+3:23
9Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat30:33+3:32
10Elisa MattilaKouvolan Suunnistajat30:54+3:53
11Mari K GrevskottFrol IL30:56+3:55
12Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot31:04+4:03
13Malin KristianssonTrollhättans SOK31:18+4:17
14Lisa HallménOK Tisaren31:23+4:22
15Anna FlakbergIFK Göteborg31:39+4:38
16Olesia RiazanovaНовоуральск31:44+4:43
17Signe NilssonNyköpings OK31:56+4:55
18Milja VäätäjäPaimion Rasti32:34+5:33
19Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK32:37+5:36
20Andrea RanvikKonnerud IL32:59+5:58
21Alicia LundgrenVäxjö OK33:09+6:08
22Amanda JanssonOK Djerf33:18+6:17
23Ida JohnssonOK Kåre33:20+6:19
24Nora AeglerIG Bloch33:33+6:32
25Linda RennerOK Södertörn33:46+6:45
26Julia RangertIK Hakarpspojkarna34:01+7:00
27Linnea SkalbergBredaryds SOK34:21+7:20
28Hilda AxelssonFK Göingarna34:48+7:47
29Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb34:57+7:56
29Wilma LarssonOK Tor34:57+7:56
31Ellen BlennowFalköpings AIK OK35:01+8:00
32Moa HjorthDomnarvets GOIF35:17+8:16
33Tove PetterssonOK Roxen35:37+8:36
34Agnes JonssonDomnarvets GOIF35:40+8:39
35Lovisa LagerHalmstad OK35:51+8:50
36Ylva SandénOK Södertörn35:57+8:56
37Hanna JohannessonRonneby OK36:04+9:03
38Magdalena NilssonHögåkers OK36:15+9:14
39Alva JonssonLånghundra IF36:16+9:15
40Alma LeijonHärlövs IF36:43+9:42
41Lovisa JohanssonKarlskrona SOK36:52+9:51
42Maja PorleVäxjö OK36:59+9:58
43Mari Strømme LidTIF Viking37:10+10:09
44Malin HaugeHisøy OK37:25+10:24
45Tilde EngbergHärnösands OK37:43+10:42
46Ida HaapalaEspoon Suunta38:00+10:59
47Cecilia LindgrenOK Kåre38:44+11:43
48Vendela LönkvistOK Vivill38:46+11:45
49Elin BergOK Ravinen38:47+11:46
50Elin LindbladOK Djerf38:57+11:56
51Tora Aasheim NymarkTIF Viking39:08+12:07
52Elsa WallinOK Hammaren39:20+12:19
53Matilda HagstrandLerums SOK39:33+12:32
54Emelie WibergSkogslöparna39:35+12:34
55Wilma BerganderEksjö SOK39:42+12:41
56Heini NivaLaitasaaren Veto40:06+13:05
57Emma DanevadFredrikstad SK40:10+13:09
57Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK40:10+13:09
59Ebba BerglinKarlskrona SOK40:12+13:11
60Emilia EngelOK Ravinen40:26+13:25
61Ida HelgessonHestra IF40:35+13:34
62Janne Tjørhom AasheimGanddal IL40:50+13:49
63Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna40:55+13:54
64Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK41:15+14:14
65Lovisa WigertzLånghundra IF41:18+14:17
66Smilla SandströmHärnösands OK41:48+14:47
67Alva RyttherVästerbergslagens OL41:56+14:55
68Idunn StrandBul-Tromsø IL42:02+15:01
69Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK42:10+15:09
70Matilda LarssonOK Hällen42:24+15:23
71Anniken RanvikKonnerud IL42:35+15:34
72Lisa HallgrenBjursås OK42:47+15:46
73Nora AronengHestra IF42:52+15:51
74Silje KregnesKristiansand OK42:56+15:55
75Lovisa WeidenSkåneslättens OL43:15+16:14
76Jannica LindahlOK Trian43:26+16:25
77Sara SundinWaxholms OK43:44+16:43
77Clara DahlHärlövs IF43:44+16:43
79Ida RoosIF Hagen43:50+16:49
80Karoline BjørnerødOK Moss44:14+17:13
81Julia WannerAvesta OK44:22+17:21
82Hilma HolmbackIF Femman44:28+17:27
83Ellika GrothKungälvs OK44:29+17:28
84Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna44:39+17:38
85Tale StrandKongsberg OL45:05+18:04
86Kajsa ToftnerOK Kompassen45:16+18:15
87Hanna LindgrenIF Femman45:19+18:18
88Petrina CostermansJärla Orientering45:25+18:24
89Klara WallinderGöteborg-Majorna OK45:27+18:26
90Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna46:12+19:11
91Sofie FröjdSundsvalls OK46:16+19:15
92Maja TenghagenHärlövs IF46:30+19:29
93Tina LjungqvistLunds OK46:36+19:35
94Lotten SandénOK Södertörn46:37+19:36
95Klara BolinTullinge SK46:44+19:43
96Louise RamebäckUmeå OK46:56+19:55
97Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna46:57+19:56
98Emma FrandsenOK Sorø46:58+19:57
99Emma NilssonAlvesta SOK47:27+20:26
100Tove ErikssonRyda SK47:31+20:30
101Katarina NorrbyOK Södertörn47:40+20:39
102Kamilla LomeHamar OK47:41+20:40
103Tilda AnderssonTullinge SK47:42+20:41
104Isabella AumoKungälvs OK48:10+21:09
105Nelly PerssonSundsvalls OK48:12+21:11
106Linnea SjödinAvesta OK48:41+21:40
107Elin CarlssonIK Trenne Ullared48:53+21:52
108Lotta WeyhenmeyerIF Thor48:59+21:58
109Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK49:24+22:23
110Rikke RasmussenOK Snab49:47+22:46
111Madara VaļģeZVOC49:50+22:49
112Elsa EricssonFK Friskus-Varberg49:55+22:54
113Inga SandvoldTynset IF50:03+23:02
114Moa KarlssonStorviks IF50:31+23:30
115Lova AggeforsOK Ravinen51:15+24:14
116Agnes KällströmSala OK51:34+24:33
117Hanna JohanssonHedrum OL51:36+24:35
118Erica AbrahamssonMölndal Outdoor IF52:13+25:12
119Josefin HersénTullinge SK53:09+26:08
120Evelina OlssonOK Nackhe53:30+26:29
121Kajsa NormanSävedalens AIK54:23+27:22
122Ada WulfsbergNydalens SK55:15+28:14
123Hanna SvanbergOK Renen55:22+28:21
124Emelie RönnborgIK Uven56:59+29:58
125Annika HenriksenSvendborg OK57:16+30:15
126Anna Vangen LunåsmoTynset IF57:18+30:17
127Sandra IsoniemiOK Trian58:15+31:14
128Tuvali EkenmanOK Ravinen58:47+31:46
129Clara SpikLeksands OK59:42+32:41
130Hedda Hoff HagenByåsen IL59:50+32:49
131Matilde MunkebyFrol IL1:00:21+33:20
132Hedvig SeverinssonBredaryds SOK1:00:37+33:36
133Matilda JohannessonFrölunda OL1:01:37+34:36
134Elli-Anna SuntioinenEspoon Suunta1:02:30+35:29
135Jessica KarlsenJärfälla OK1:03:17+36:16
136Tove OrdqvistKils OK1:03:22+36:21
137Cornelia LydinOK Kontinent1:03:44+36:43
138Meja EneljungIFK Göteborg1:03:58+36:57
139Lisa VogtVästerbergslagens OL1:04:49+37:48
140Kajsa WardOK Vivill1:05:44+38:43
141Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg1:05:46+38:45
142Lovisa FurubackaOK Botnia1:06:29+39:28
143Klara HöglundEksjö SOK1:06:45+39:44
144Elin UnanderSundsvalls OK1:07:04+40:03
145Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK1:08:48+41:47
146Alicia GummessonFinspångs SOK1:09:12+42:11
147Vanja JohanssonOK Hammaren1:09:45+42:44
148Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL1:09:58+42:57
149Matilda RundqvistOK Nackhe1:10:22+43:21
150Kajsa EkdahlEmmaboda Verda OK1:12:25+45:24
151Elin DahlVisborgs OK1:14:29+47:28
152Klara SäfstenMölndal Outdoor IF1:14:32+47:31
153Christiane Ruud BøckmanKristiansand OK1:16:11+49:10
154Kajsa LindqvistSelånger SOK1:18:59+51:58
155Ellen EkströmOK Ravinen1:25:31+58:30
156Maja StrandFK Åsen1:27:00+59:59
157Kuo GuanHangzhou No.2 High School DEER-O1:53:06+1:26:05
158Maria KølbækAarhus 1900 orientering1:55:59+1:28:58
159Matilda DrottenmyrVisborgs OK1:57:39+1:30:38
160Josefin PetterssonSödertälje-Nykvarn OF2:15:57+1:48:56
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Sara MouazzenVästerås SOKej godkänd
Anna LithellOK Linnéej godkänd
Ellen WikstenGävle OKej godkänd
Beatrice ErikssonOK Hällenej start
Elemina RasmussonOK Kontinentej start
Hedda Persson VildirSkarpnäcks OLej start
Elin FløLillomarka OLej start
Ingvild SnuggerudGjø-Vard OLej start
Julia AnderssonIK Vikings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser