Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H15

5 560 m, 188 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Philip CarlssonNyköpings OK28:12
2Viktor SvenskStora Tuna OK28:41+0:29
3Bendik EliassenFredrikstad SK30:49+2:37
4Simon FriskGustavsbergs OK30:58+2:46
5Leo JohanssonOK Kolmården31:01+2:49
6Johan LangerakJärfälla OK31:19+3:07
7Elias TidevallSkogsluffarnas OK31:21+3:09
8Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK31:57+3:45
9Samuel PihlströmOK Landehof32:01+3:49
10Benjamin NäslundSkogslöparna32:21+4:09
11Carl JosefssonSävedalens AIK32:55+4:43
12Linus KristianssonTrollhättans SOK32:57+4:45
13Linus LundbergOK Bävern32:58+4:46
14Adrian VartiaOK Löftan33:19+5:07
15Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb33:22+5:10
16Olof LjunggrenLinköpings OK34:03+5:51
17Albin TollOK Njudung34:15+6:03
17Alfred PetterssonFalköpings AIK OK34:15+6:03
19Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna34:31+6:19
20Hugo DjurstedtEksjö SOK34:36+6:24
21Cedrik SandellOK Raseborg34:43+6:31
22Joar HertinIK Hakarpspojkarna34:51+6:39
23Hugo StrömUlricehamns OK35:04+6:52
24Juuso ViskariHiidenkiertäjät35:31+7:19
25Isak JonssonNydalens SK35:39+7:27
26Albin KronkvistÖrkelljunga FK35:41+7:29
27Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat36:18+8:06
28Anton SilierJärfälla OK36:23+8:11
29Valtteri KankainenSotkamon Jymy36:28+8:16
30Andreas NäslundVästerås SOK36:45+8:33
31Jakob SjöbergGävle OK37:03+8:51
32Gustav ÖstenssonOK Tranan37:10+8:58
33Arvid WesterbergOK Kolmården37:17+9:05
34Emanuel HerberthsonLinköpings OK37:23+9:11
35Erik HogedalGöteborg-Majorna OK37:28+9:16
36Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb38:04+9:52
37Wertti AutioHyvinkään Rasti38:10+9:58
38Isac ErikssonOK Nolaskogsarna38:17+10:05
39Gustav ÅmanOK Vilse 8738:20+10:08
40Ludvig HolmqvistOK Tor38:25+10:13
41Jonatan GraversenIFK Lidingö SOK38:36+10:24
42Gaute Kvittum NytrøenTynset IF38:45+10:33
43Pauls AlberingsZVOC38:56+10:44
44Lars Young VikNydalens SK39:16+11:04
45Anders VestølVegårshei IL39:54+11:42
46Eemeli KokkonenKajaanin Suunnistajat40:03+11:51
47Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby40:14+12:02
48Simon OlssonHjärnarps OL40:17+12:05
49Johan CallebergSnättringe SK40:40+12:28
50Arvid RoosOK Linné41:09+12:57
51Nils KylbornAlmby IK41:10+12:58
52Jakob HjelsethOL Tønsberg og Omegn41:14+13:02
53Emil BybergDomnarvets GOIF41:17+13:05
54Hugo JakobssonEksjö SOK41:21+13:09
55Noah BechtelFK Friskus-Varberg41:29+13:17
56Elias BergsetIL Veten41:32+13:20
57Axel JohanssonSol Tranås41:51+13:39
58Mattias HaneOK Tyr41:58+13:46
59Jakob ZällHjärnarps OL42:02+13:50
60Elias RöstinSöders-Tyresö42:07+13:55
61Benjamin TerentForsa OK42:12+14:00
62Anton HänströmTäby OK42:14+14:02
63Hugo SetthagenOK Tranan42:39+14:27
64Povel HedbergLunds OK43:08+14:56
65Samuel ErikssonEds SK43:18+15:06
66Jesper LidmarSnättringe SK43:36+15:24
67Lars Ranheim BrynestadRingsaker OK43:51+15:39
68Axel BerglundUlricehamns OK44:01+15:49
69Sergei MikhailovskiiНовоуральск44:12+16:00
70Jonatan StåhlSundbybergs IK44:21+16:09
71Victor SadaranganiJärla Orientering44:25+16:13
72Gustav BjörklundIFK Mora OK44:26+16:14
73Casper VånsjöArboga OK44:30+16:18
74Elias BergenfurIK Vikings OK44:35+16:23
75Gustav PermanOK Tyr44:39+16:27
76Mattis PerssonEksjö SOK45:09+16:57
77Allan HedbergLunds OK45:32+17:20
78Edvin HägglundOK Nolaskogsarna45:43+17:31
79Pontus LindgrenVästerås SOK45:58+17:46
80Melker ForsbergKFUM Örebro OK46:18+18:06
81August AbrahamssonGällstadbygdens SOK46:22+18:10
82Joar TryggöTrollhättans SOK46:25+18:13
83Simon GiselssonRonneby OK46:39+18:27
84Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK46:42+18:30
85Adam HodinÅrsunda IF46:57+18:45
86Adam BrattTullinge SK47:09+18:57
87Johannes GreenAlmby IK47:53+19:41
88Albin LindgrenVisborgs OK47:54+19:42
89Fredrik HanssonTäby OK48:15+20:03
90Axel OrrhedeHelsingborgs SOK48:20+20:08
91Jacob MobergHelsingborgs SOK48:23+20:11
92Jakob ThellsénOK Roxen48:38+20:26
93Hannu MalinenKuhmon Peurat48:52+20:40
94Adrian SkobeKalmar OK48:56+20:44
95Mattias ÖsterdahlVisborgs OK49:04+20:52
96Eirik BlågestadIndre Østfold OK49:14+21:02
97Johannes BladhTullinge SK49:16+21:04
98Oskar StenviOK Linné49:32+21:20
99Haralds VišņevskisZVOC49:34+21:22
100Melker HörnfeldtOK Ravinen49:37+21:25
101Assar JohanssonTjalve IF Norrköping49:54+21:42
102Edvin SchillerOK Njudung50:45+22:33
103Ville FontellOK Enen50:59+22:47
104Krystian PeterburskiBerliner TSC51:08+22:56
105Axel Leijon ThorellLånghundra IF51:14+23:02
106Casper HedarOK Tor51:39+23:27
107Niklas SvenssonJärfälla OK51:41+23:29
108Jonatan HøhneOK Sorø52:01+23:49
109Per JutterströmIFK Mora OK52:05+23:53
110Edvin NilssonGotlands Bro OK52:09+23:57
111Oskar KällmanOK Hällen52:10+23:58
112Nils WestlundTrosabygdens OK52:29+24:17
113William SeguraKFUM Örebro OK52:35+24:23
114Simon SvahnEksjö SOK52:45+24:33
115Odd-Anton HermansenKristiansand OK53:13+25:01
116Markus ÖsterlundVästerås SOK53:35+25:23
117Albin FalkNyköpings OK53:43+25:31
118Anton SvenssonHässleholms OK54:24+26:12
119MATTIAS JONASSONÄlvdalens IF OK54:31+26:19
119Tim DalheimerIK Vikings OK54:31+26:19
121Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL54:37+26:25
122Johan HolmbergIF Hagen54:39+26:27
123Andreas JohanssonLidköpings VSK55:45+27:33
124Marius MøllerStjørdals-Blink Orientering55:48+27:36
125Mats Andre NygårdIndre Østfold OK55:54+27:42
126Mattias LevinSvaide Roma SOK56:31+28:19
127Emil DanielssonOK Hammaren56:41+28:29
128Johan AlpbergAlmby IK56:45+28:33
129Pontus ErikssonHjärnarps OL57:34+29:22
130Øistein Fagerli NæssRaumar Orientering58:18+30:06
131Anton HolmOK Djerf58:33+30:21
132Melker ElofssonOK Njudung58:43+30:31
133Hannes KullmanIK Falken58:44+30:32
134Seeti KyllönenKuhmon Peurat58:57+30:45
135Joel KihlströmRehns BK59:20+31:08
136Henrik KraftStjørdals-Blink Orientering59:30+31:18
137Petter Liabakk EriksenByåsen IL59:47+31:35
138Isak HultbergSOK Viljan1:00:08+31:56
139Erik FlodmanOK Hammaren1:01:49+33:37
140Oskar MagnussonRehns BK1:02:00+33:48
141Tobias ErixonOK Kullingshof1:02:03+33:51
142Joel WiklundOK Grip1:02:04+33:52
143Yngve AaenStjørdals-Blink Orientering1:02:18+34:06
144Tore MarkhusVerdal OK1:02:28+34:16
145Alexander SchandlOK Södertörn1:02:49+34:37
146Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:04:03+35:51
147Adam HahneInsjöns IF OK1:04:58+36:46
148Oscar ThornellSurahammars SOK1:05:10+36:58
149Clas NorgrenGällstadbygdens SOK1:05:23+37:11
150Samuel LåstbomHärlövs IF1:05:50+37:38
151Axel BjörklundOK Botnia1:06:41+38:29
152Charlie EliassonDalaportens OL1:06:54+38:42
153Asgeir EspelandTynset IF1:08:18+40:06
154Marcus HermanssonIF Hagen1:09:49+41:37
155Gustaf NilssonVimmerby OK1:10:52+42:40
156Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:10:55+42:43
157Melvin JakobssonOK Södertörn1:11:19+43:07
158Jonathan PetterssonSOK Viljan1:12:37+44:25
159Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb1:12:50+44:38
160Frank OBrienCorkO1:13:31+45:19
161Sigvart Eugen BerglandIndre Østfold OK1:15:23+47:11
162Andreas NilssonHusums IF OK1:15:24+47:12
163Elis SjödinOK Nipan1:16:02+47:50
164Axel ErikssonOK Löftan1:16:45+48:33
165Kalle TuuriOK Renen1:16:50+48:38
166Odin UnsgårdIL Leik1:17:51+49:39
167David NeroNässjö OK1:18:31+50:19
168Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:18:50+50:38
169Robin EdlundSundsvalls OK1:19:07+50:55
170Max RosenbergOK Sorø1:21:50+53:38
171Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:23:11+54:59
172Karl PalmqvistOK Kontinent1:24:19+56:07
173Oskar BütikoferLjusdals OK1:25:57+57:45
174Mads Jørgen SkageGneist1:26:44+58:32
175Daniel JensenArboga OK1:26:47+58:35
176Adam HertzTenhults SOK1:27:31+59:19
177Hugo OskarssonHalmstad OK1:28:14+1:00:02
178Markus SandinUlricehamns OK1:33:08+1:04:56
179William BodinGällstadbygdens SOK1:38:20+1:10:08
180Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby1:38:29+1:10:17
181Elias LarssonOK Enen1:39:38+1:11:26
182Thor NilssonFagersta OK2:01:02+1:32:50
Anton SegermanIF Thorej godkänd
Even ØstrengRaumar Orienteringej godkänd
Rasmus JonssonDomnarvets GOIFej godkänd
Albin BergerDomnarvets GOIFej godkänd
Ziqing YeHangzhou No.2 High School DEER-Oej godkänd
Maxim JohanssonSol Tranåsej godkänd
Matti KallioSK Uusiej start
Axel ThunellLessebo OKej start
Morten Örnhagen JørgensenOK Snabej start
Martin Hillbom Finspångs SOKej start
Herman BrunborgNittedal OLej start
Gideon ClaessonJönköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser