Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D14

4 020 m, 186 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Emma LingIK Hakarpspojkarna24:02
2Hanna LundbergOK Renen24:21+0:19
3Oda ScheeleNydalens SK24:55+0:53
4Kajsa BogrenSundbybergs IK26:46+2:44
5Nora HolmgårdKils OK27:23+3:21
6Venla KankainenSotkamon Jymy28:01+3:59
7Kristine KravdalGjø-Vard OL28:10+4:08
8Emma ErikssonAnnebergs GIF28:11+4:09
9Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna28:39+4:37
10Matilda LindhSundbybergs IK28:58+4:56
11Elin EmilssonOK Skogsfalken29:16+5:14
12Alma HjertbergHestra IF29:22+5:20
13Elsa NäpänkangasSuunta Jyväskylä30:02+6:00
14Alma GustafssonSOK Aneby30:04+6:02
15Anna Emīlija SutaZVOC30:17+6:15
16Tove RingiOK Kåre30:52+6:50
17Malin BierfeldtÄrla IF30:53+6:51
18Tea MarkholmSkåneslättens OL31:12+7:10
19Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK31:13+7:11
20Märta LjungbergSjövalla FK31:14+7:12
21Nea KytäjäHiidenkiertäjät31:22+7:20
22Josefine JonssonOK Tor31:35+7:33
23Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OL31:46+7:44
24Tilda GolsäterKorsnäs IF OK31:57+7:55
25Elin RindstigSOK Viljan32:03+8:01
26Essi ValtonenMS Parma32:35+8:33
27Nina PerssonHaninge SOK32:42+8:40
28Therese NilssonOK Österåker32:43+8:41
29Marte Madslien BakkenNydalens SK33:01+8:59
30Hanna GabrielssonKungälvs OK33:09+9:07
31Malin IvarsMelbourne Forest racers33:29+9:27
32Emilia BergströmOK Rodhen33:47+9:45
33Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOK33:52+9:50
33Sofia IversAttunda OK33:52+9:50
35Linnéa GranlundIF Minken34:00+9:58
36Anna AasaÖvertorneå IF34:09+10:07
37Alma HellströmAttunda OK34:13+10:11
38Elsa AnkeloMS Parma34:15+10:13
39Amelie JosefssonSkogslöparna34:17+10:15
40Rebecca HardenFK Boken34:22+10:20
41Tuva LövdahlSOK Viljan35:09+11:07
42Nellie RydlundHässleholms OK35:15+11:13
43Sara MöllerOK Södertörn35:23+11:21
44Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK35:52+11:50
45Vega KjellssonSidensjö IK36:07+12:05
45Elsa NilssonDomnarvets GOIF36:07+12:05
47Ida HofstedtTäby OK36:18+12:16
47Amanda KarmetunOK Njudung36:18+12:16
49Clara JohanssonOK Skärmen36:29+12:27
50Lovisa HambäckLånghundra IF36:33+12:31
51Sara Marlene Nystrøm OlsenStavanger OK36:34+12:32
52Hanna RothLinköpings OK36:49+12:47
53Ea LunøeNydalens SK36:52+12:50
54Klara AnderssonDomnarvets GOIF37:14+13:12
55Julia NordlanderSundsvalls OK37:18+13:16
56Amanda HansénOK Botnia37:21+13:19
57Venla SalonenHelsingin Suunnistajat37:24+13:22
58Aija Denija TrēziņaZVOC37:26+13:24
59Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK37:36+13:34
60Lovisa NilssonAttunda OK37:38+13:36
60Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF37:38+13:36
62Ebba LindellIF Thor37:46+13:44
63Sofie FranzénAlmby IK37:54+13:52
64Elsa BäsénIF Thor37:55+13:53
65Ylva PrellnerSkåneslättens OL38:07+14:05
66Kato KeuppensOMEGA38:38+14:36
67Nina ProbstOLG Bern38:44+14:42
68Clara SamuelssonOK Vivill38:46+14:44
68Cornelia IvarssonOK Hammaren38:46+14:44
70Frida AnderssonSegersta OK38:51+14:49
71Elsa AlbinssonOK Tyr38:57+14:55
72Elin HugossonLunds OK39:13+15:11
73Nellie NilssonOK Orion39:23+15:21
74Ella KarlssonSnättringe SK39:28+15:26
75Elena KonstariJämsän Retki-Veikot39:54+15:52
76Ellen SigvardsonBredaryds SOK39:56+15:54
77Thea FagerströmIFK Göteborg40:00+15:58
78Lisa FalkGöteborg-Majorna OK40:01+15:59
79Agnes MalmgrenOckelbo OK40:05+16:03
80Sofia PalmFK Boken40:12+16:10
81Emely WeihartHestra IF40:32+16:30
82Sofia LundkvistOK Vargen41:27+17:25
83Olivia AspIFK Göteborg41:33+17:31
84Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK41:35+17:33
85Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK41:40+17:38
86Nike PruthIK Hakarpspojkarna41:44+17:42
87Klara AnderssonOK Orion42:10+18:08
88Tuva FalkSundbybergs IK42:14+18:12
89Julia FunkeLeksands OK42:18+18:16
90Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb42:23+18:21
91Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK42:26+18:24
92Ebba LindOK Skärmen42:44+18:42
93Ida LarssonVästerås SOK42:47+18:45
94Isabella JoonsLeksands OK42:56+18:54
94Hanna NilssonVK Uvarna42:56+18:54
96Johanna PetterssonGustavsbergs OK43:20+19:18
97Sanna HedbergOK Södertörn43:23+19:21
98Ylva JohanssonOK Djerf43:24+19:22
99Petra  HoveidAsker SK43:51+19:49
100Linnea PerssonValbo AIF43:58+19:56Ladda ner rutt i gpx-format
101Nicolina MobergOK Tyr44:04+20:02
102Sofia EdvardssonJärfälla OK44:19+20:17
103Ida SüdhoffBrattås CK44:26+20:24
104Maja OttossonMölndal Outdoor IF44:27+20:25
105Maja SandvikAttunda OK44:41+20:39
106Tilda LagerhällRehns BK45:23+21:21
107Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL45:31+21:29
108Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL45:59+21:57
109Louise RonglanOK Skøynar46:03+22:01
110Lisa WreebyOK Landehof46:08+22:06
111Amelie RajanIFK Lidingö SOK46:12+22:10
112Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF46:26+22:24
113Elin GöthEksjö SOK46:28+22:26
114Josefin LindströmOK Hammaren46:57+22:55
115Alma SandVästerbergslagens OL47:02+23:00
116Louisa HästöIF Femman47:09+23:07
117Ella BjörckIK Uven47:12+23:10
118Vilde WoldSundbybergs IK47:18+23:16
119Vilde RetteraasenIndre Østfold OK47:29+23:27
120Ida EdvardssonEksjö SOK47:34+23:32
121Ingrid LamarkGanddal IL47:46+23:44
122Sara LagermanSträngnäs-Malmby OL47:53+23:51
123Lisa OlssonTorsås OK48:36+24:34
124Emma LiljeGävle OK49:11+25:09
125Nea PääkkönenOunasvaaran Hiihtoseura49:14+25:12
126Alva NyströmIF Thor49:23+25:21
127Elin JennerstrandOK Njudung49:42+25:40
128Astrid HougaardAarhus 1900 orientering49:46+25:44
129Ebba KleinBjörkfors GOIF49:48+25:46
130Malvina GirinskyteAlfta-Ösa OK50:03+26:01
131Katja LeicktTullinge SK50:06+26:04
132Elin JohanssonGudhems IF50:24+26:22
132Ingrid OlssonOK Tor50:24+26:22
134Jennifer SvenssonVästerås SOK50:27+26:25
135Saga StålhandskeSkåneslättens OL50:45+26:43
136Alexandra LinløkkenØstmarka OK50:58+26:56
137Agnes EdgrenSkarpnäcks OL51:08+27:06
138Thea KarlssonRyda SK51:09+27:07
139Emmy LindgrenLinköpings OK51:16+27:14
140Sofia EjlertssonBjörkfors GOIF52:01+27:59
141Ester LaudonVännäs OK52:10+28:08
142Lotta KuusniemiJämsän Retki-Veikot52:11+28:09
143Marie AsplundKungälvs OK52:13+28:11
144Tilda HenningssonIK Trenne Ullared52:21+28:19
144Johanna SvenssonOK Löftan52:21+28:19
146Ella SöderberghIFK Göteborg52:43+28:41
147Marie CronaOK Södertörn52:56+28:54
148Emma IvarssonOK Kullingshof53:22+29:20
149Kaisa KaartinenAngelniemen Ankkuri53:34+29:32
150Malin HanssonTäby OK54:02+30:00
151Hanna LundgrenLinköpings OK54:44+30:42
152Agnes OlssonOK Tor55:11+31:09
153Felicia LorénOK Landehof55:15+31:13
154Tova DanielssonOK Skogsfalken55:26+31:24
155Moa EngströmOK Renen55:54+31:52
156Olivia AsketunOK Roxen56:02+32:00
157Emma SankeloSK Pohjantähti56:37+32:35
158Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL57:11+33:09
159Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL57:15+33:13
160Venla LiukkaKalevan Rasti58:16+34:14
161Petronella HedenlundTäby OK59:47+35:45
162Sara AnkarlingSträngnäs-Malmby OL1:00:29+36:27
163Alma EmbretsenTäby OK1:00:36+36:34
164Venla-Linnea KarjalainenSuunta Jyväskylä1:00:44+36:42
165Matilda ÅkessonOK Landehof1:00:52+36:50
166Tina YlipääBergnäsets AIK1:01:08+37:06
167Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK1:01:59+37:57
168Elsa KarlssonIF Thor1:02:19+38:17
169Sofia DjerfVästerbergslagens OL1:02:28+38:26
170Sigrid FröbergOK Roxen1:02:29+38:27
171Linn KarlssonOK Vilse 871:03:38+39:36
172Elsa LampinenSelånger SOK1:04:30+40:28
173Hanna SkoglundSol Tranås1:06:02+42:00
174Filippa JiréniusVästerbergslagens OL1:07:21+43:19
175Villa MustajokiTampereen Pyrintö1:07:46+43:44
176Lilian PalmHJS-Vansbro OK1:08:08+44:06
177Emmie LindbäckOK Renen1:08:28+44:26
178Sofia RämmalLunds OK1:08:45+44:43
179Ellen EkingeOK Motala1:11:50+47:48
180Astrid RuskOK Kontinent1:12:46+48:44
181Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:13:35+49:33
182My BlixtAvesta OK1:16:21+52:19
183Saga SchmidtOK Kontinent1:33:47+1:09:45
Marie WathneSandnes IL (Rogaland)ej godkänd
Aino KangasahoHelsingin Suunnistajatej godkänd
Ingrid Marie Stubban HygenØstmarka OKej godkänd
Henna HartmanSuunta Jyväskyläej start
Alexandra ÖlundUmedalens IFej start
Alva LarssonSundsvalls OKej start
Åsne HaavengenKongsberg OLej start
Sofia TolonenOK Amneej start
Ester OlofssonOK Storsjönej start
Anna SavilahtiHelsingin Suunnistajatej start
Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OLej start
Johanna FranssonJönköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser