Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H14

4 230 m, 234 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel ElmbladBredaryds SOK21:29
2Jesper JohanssonOK Löftan22:41+1:12
3Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö23:51+2:22
4Simon JohanssonOK Kolmården24:28+2:59
5Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK25:07+3:38
6Aaro OjalaKouvolan Suunnistajat25:28+3:59
7Aron ÖstangårdGamleby OK25:33+4:04
8Melker LundinKatrineholms OK25:41+4:12
9Tobias SnellOK Renen26:01+4:32
9Isak AnängenNyköpings OK26:01+4:32
11Felix SilverGävle OK26:32+5:03
12David BorgSödertälje-Nykvarn OF26:33+5:04
13Eetu KorhonenSK Vuoksi26:48+5:19
14Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK26:58+5:29
15Henrik PetrisiVästerbergslagens OL27:00+5:31
16Lukas WernerIFK Lidingö SOK27:01+5:32
16Karl PetersénOK Njudung27:01+5:32
18Theis MunktvedCopenhagenO27:04+5:35
19Wille LaitamäkiHiidenkiertäjät27:08+5:39
20Erik ÅkessonVäxjö OK27:11+5:42
21Aleksi KarttilaMS Parma27:22+5:53
22Karl GrywenzOK Linné27:36+6:07
23Arvid KronmarKarlskrona SOK27:57+6:28
23Gustav OhlinOK Tranan27:57+6:28
25Valter PetterssonOK Tisaren28:00+6:31
26Albin PerssonHalmstad OK28:13+6:44
27Benjamin ClaessonJönköpings OK28:14+6:45
28Trym Nergård RønningOK Skøynar28:29+7:00
29Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb28:51+7:22
30Johan LundbäckJärfälla OK28:57+7:28
31Arvid AronssonOK Kroppefjäll28:59+7:30
32Karl LundinKatrineholms OK29:07+7:38
33Melker NordgrenOK Kåre29:36+8:07
34Isak OlssonStigsökarna29:49+8:20
35Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL29:56+8:27
36Otso PajuojaEspoon Suunta30:01+8:32
37Vetle DrageKongsberg OL30:05+8:36
38Anton GunnarssonBredaryds SOK30:26+8:57
39Gard FrostAlta OL30:27+8:58
40Hugo MandingerTrollhättans SOK30:30+9:01
41Axel NalbinMullsjö SOK30:34+9:05
42Erik Lidström LauriSnättringe SK30:38+9:09
43Manne HammarbergJärfälla OK30:57+9:28
44Grunde IsaksætreGrue IL31:05+9:36
45Christopher LadimOK Moss31:19+9:50
46Erik BrandtDomnarvets GOIF31:32+10:03
46Fredrik JunevikLeksands OK31:32+10:03
46Seth BorglundHärnösands OK31:32+10:03
49Joel MagnussonOK Tor31:36+10:07
50Emil AxelssonLerums SOK31:38+10:09
51Jonas CarlssonStora Tuna OK31:53+10:24
52Linus MalmKFUM Örebro OK32:22+10:53
53Brian AhlmAndrarums IF32:36+11:07
54Emil LaaksonenEspoon Suunta32:41+11:12
55Felix DrejmoOK Landehof32:46+11:17
56Felix BäckstädeVisborgs OK32:48+11:19
57Rasmus PetterssonOK Djerf32:51+11:22
58Vili OlkkonenKangasala SK32:57+11:28
59Jakob GunnarssonLerums SOK33:01+11:32
60Linus TäckOK Hammaren33:17+11:48
61Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK33:19+11:50
62Alfred LiljeströmGävle OK33:21+11:52
63Matias LautamäkiHämeenlinnan Suunnistajat33:26+11:57
64Henry SvensVästerbergslagens OL33:32+12:03
65Eskil FrischknechtAlta OL33:36+12:07
66Karl GranathOK Kåre33:42+12:13
67Albin ForsbergLånghundra IF33:50+12:21
68Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb33:54+12:25
69Viggo JohanssonSkåneslättens OL33:55+12:26
70Matias MaronenLynx33:57+12:28
71Hannes LindahlSundsvalls OK33:59+12:30
72Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK34:08+12:39
73Jakob NilssonUmeå OK34:20+12:51
74Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK34:29+13:00
75Simen HegstadOK Skøynar34:48+13:19
76Rasmus ToivanenHiidenkiertäjät34:55+13:26
77Gustav KüglerSigtuna OK34:59+13:30
78Fabian ValleriusGamleby OK35:04+13:35
79Hannes RosendahlIF Marin Väst35:05+13:36
80Tobias EspedalNydalens SK35:07+13:38
81Nils SchagerströmGarphyttans IF35:08+13:39
82Gytis DauknysAlfta-Ösa OK35:09+13:40
83Albin LindskogOK Ravinen35:16+13:47
83Martin RinnbäckOK Ravinen35:16+13:47
85Lukas AndrénTibro OK35:21+13:52
86Jonne LiukkonenSundsvalls OK35:31+14:02
87Tobias SjöstedtOK Måsen35:49+14:20
88Olle Pettersson GradinAttunda OK35:50+14:21
89Philip ForngrenTäby OK35:52+14:23
90Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb35:54+14:25
91Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering36:01+14:32
92Axel LundgrenSundsvalls OK36:17+14:48
93Olli MustajokiTampereen Pyrintö36:19+14:50
94Johan VinbladLunds OK36:35+15:06
95Mikkel KatlaFossum IF36:38+15:09
95Alexander MitchellHOC36:38+15:09
97Oskar SundblomRånäs OK36:42+15:13
98Carl ÅsLunds OK36:54+15:25
98Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF36:54+15:25
100Arvid BlomsterRonneby OK36:59+15:30
101Anton PerssonOK Hammaren37:05+15:36
102Samuel LindénAttunda OK37:08+15:39
103Emil SoneAttunda OK37:25+15:56
104Alex VirtalaPargas IF37:40+16:11
105Jensen KeyMelbourne Forest racers38:07+16:38
106Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK38:13+16:44
107Albin LiljaRonneby OK38:21+16:52
108Håvard VeieOK Skøynar38:25+16:56
109Albin EronnLinköpings OK38:42+17:13
110Antti SorsaEspoon Suunta38:53+17:24
111Filip BäckArboga OK38:57+17:28
112Axel HedströmÖstersunds OK39:42+18:13
112Jørgen SchjølbergTynset IF39:42+18:13
114Alfred LängheimTullinge SK39:58+18:29
115Måns HenningssonIK Trenne Ullared40:02+18:33
116Emil BoströmOK Linné40:04+18:35
117Lenni VäisänenHelsingin Suunnistajat40:10+18:41
118Lukas GustafssonJärfälla OK40:20+18:51
119Akseli KonttilaTampereen Pyrintö40:34+19:05
120Viktor HolmgrenUmeå OK40:37+19:08
121Arvid LundqvistHalmstad OK40:44+19:15
122Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK40:54+19:25
123Tobias AlstadFrol IL40:56+19:27
124Anton SöderbergSundsvalls OK40:57+19:28
125Hallvar HallanOK Skøynar41:19+19:50
126Jakob Gadefors NauHaninge SOK41:44+20:15
126Teodor ÄlvegranVästerås SOK41:44+20:15
128Pontus GustafssonOK Linné41:45+20:16
129David JosefssonOK Roxen41:49+20:20
130Sven LindmarkIFK Kiruna42:05+20:36
131Henrik SturødNydalens SK42:08+20:39
131Isak WestringJärfälla OK42:08+20:39
133Waldemar Von FrenckellIFK Lidingö SOK42:11+20:42
134Even BordalRingsaker OK42:19+20:50
135Carl HenrikssonRånäs OK42:27+20:58
136Karl-Emil LemströmOK Raseborg42:38+21:09
137Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK42:40+21:11
138Felix IsaksenOK Snab42:43+21:14
139Jacob Sæther VerdeniusVingelen IL42:44+21:15
140Tõnis JäädmaaOK Võru42:54+21:25
141Emil JanssonIK Falken42:59+21:30
142Melvin NilssonHärlövs IF43:01+21:32
143Elis SandbergAlfta-Ösa OK43:08+21:39
144Åsmund SlokvikNotodden OL43:18+21:49
145Michael BiernatBerliner TSC43:34+22:05
146Nils KörleOK Landehof43:42+22:13
147Erik ThoressonAndrarums IF43:59+22:30
148Ahmet Tarik DenizCANKAYA ORYANTIRING44:12+22:43
149Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad44:31+23:02
150Hampus AnderssonLidköpings VSK44:40+23:11
151Ludvig SigrandOK Södertörn44:49+23:20
151Oskar KarlssonMålilla OK44:49+23:20
153Vincent WippJärla Orientering45:04+23:35
154Emil AhlströmVästerås SOK45:10+23:41
155Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK45:14+23:45
156Albin HägglundArvidsjaurs OK45:25+23:56
157Tobias RøddeGanddal IL45:40+24:11
158Albin HainkeSnättringe SK45:44+24:15
159Lukas GustafssonIK Ymer45:53+24:24
160Oskar HaapalaEspoon Suunta46:17+24:48
161Aapo PasanenRasti-Jussit46:22+24:53
162Sune Raknes SogstadGjø-Vard OL46:23+24:54
163Axel FlordalKatrineholms OK46:52+25:23
164Edvin BorneFrölunda OL47:36+26:07
165Jacob ÖstermanVänersborgs SK47:48+26:19
166Sven Bergset LangvikIL Veten48:18+26:49
167Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK48:22+26:53
168Johan BergiusVisborgs OK48:41+27:12
169Ilmari TanninenKalevan Rasti48:46+27:17
170Isak BerggrenGävle OK48:57+27:28
171Sondre Zahl HagenFossum IF49:11+27:42
172Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu49:20+27:51
173Tommi ViiloTampereen Pyrintö49:45+28:16
174Hugo HanssonIF Thor49:47+28:18
175Jacob WolgastSnättringe SK50:20+28:51
176Aksel HalvarssonÖstersunds OK50:24+28:55
176Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL50:24+28:55
178Anders Krogh MadsenCopenhagenO50:30+29:01
179Emil KarlssonVäsby OK51:04+29:35
180Erik JohanssonOK Alehof51:32+30:03
181Lukas JohanssonSundsvalls OK51:41+30:12
182Erik NilssonDalaportens OL51:48+30:19
183Olav LundKongsberg OL52:07+30:38
184Pontus ThuressonSkåneslättens OL52:30+31:01
185Rolf Trygve HaugKongsberg OL52:50+31:21
186Erik JohnssonOK Kolmården53:29+32:00
187Peder Bonden KjørsvikKongsberg OL53:30+32:01
188John WolgastSnättringe SK53:46+32:17
189Håkon SæternesByåsen IL53:53+32:24
190Hugo FriskVästerås SOK54:34+33:05
191Mikkel KølbækAarhus 1900 orientering54:51+33:22
192Snorre SlokvikNotodden OL54:56+33:27
193Sigurd Amundsen BjørkliRingerike OL55:18+33:49
194Simon NordbergGöteborg-Majorna OK55:50+34:21
195Alfred ÖstergrenAlvesta SOK55:51+34:22
195Sander KrouwelStora Tuna OK55:51+34:22
197Erlend BørliFossum IF56:08+34:39
198Mikko MäättäläEspoon Suunta56:15+34:46
199Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna56:21+34:52
200Theodor LierIndre Østfold OK57:33+36:04
201Tiger LandénGustavsbergs OK59:57+38:28
202Simon JakobssonArboga OK1:00:05+38:36
203Oskar JonssonDomnarvets GOIF1:00:50+39:21
204Olle MolinOK Klemmingen1:01:58+40:29
205Simon LiljaIFK Lidingö SOK1:04:20+42:51
206Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:05:59+44:30
207Noak ÖhmanGjø-Vard OL1:07:16+45:47
208Henning KarlbergSkåneslättens OL1:08:56+47:27
209Fabian AnderssonRonneby OK1:09:38+48:09
210Lukas CarlssonOK Pan-Kristianstad1:09:50+48:21
211Arvid HenningHärnösands OK1:14:14+52:45
212Hampus WiknerOK Österåker1:14:23+52:54
213Simon BrovallGällstadbygdens SOK1:19:06+57:37
214Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:19:33+58:04
215Evert StrandvallIF Minken1:20:25+58:56
216Gustav GöranssonArboga OK1:25:30+1:04:01
217Mattias LauriFK Herkules1:26:01+1:04:32
218Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna1:27:09+1:05:40
219David ÅkerlindLustens OK1:34:01+1:12:32
Einar EideByåsen ILej godkänd
Oskar MårtenssonSundsvalls OKej godkänd
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Anders WidlundIFK Lidingö SOKej godkänd
Ludwig GertzellGarphyttans IFej godkänd
David MårtenssonGarphyttans IFej godkänd
Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Theodor MeijerOLV Basellandej godkänd
Kristoffer HelminsenFredrikstad SKej godkänd
Johan VestinOK Torej godkänd
Esten S. KringhaugBodø & Omegn IF Orienteringej godkänd
Jonas MusslinderNyköpings OKej godkänd
Ole Kristian TaksdalGanddal ILej godkänd
Rasmus JohanssonNybro OKej godkänd
Magnus FossumIK Grane Arendal Orienteringej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser