Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D12

3 260 m, 205 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Cornelia KindlundOK Tyr19:55
2Ida ÖsterbergGustavsbergs OK20:02+0:07
3Emma EmilssonOK Skogsfalken20:17+0:22
4Tuva NylundBredaryds SOK20:48+0:53
5Amalie ErtmannCopenhagenO20:55+1:00
6Hanna ÖbergGamleby OK21:02+1:07
7Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna21:30+1:35
8Mathea GløersenOL Tønsberg og Omegn21:36+1:41
9Nora WesterlundOK Nolaskogsarna21:44+1:49
10Veera TurakainenHelsingin Suunnistajat22:27+2:32
11Elisabeth LarssonOK Södertörn22:34+2:39
12Wenke HeinemannSV Robotron Dresden23:01+3:06
13Stella RangertIK Hakarpspojkarna23:09+3:14
14Elina ReinholdssonOK Alehof23:15+3:20
15Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF23:20+3:25
16Ebba OttossonGävle OK23:24+3:29
17Ellen PelanderOK Djerf23:37+3:42
18Alice AnderssonEds SK23:38+3:43
19Nora EngströmOK Nolaskogsarna23:47+3:52
20Tove ValleriusGamleby OK23:52+3:57
21Ida BengtssonOK Alehof24:24+4:29
22Sara ÅbomGävle OK24:31+4:36
23Maja AhlströmVästerås SOK24:33+4:38
24Ella TuressonOK Renen24:41+4:46
25Linnea RydlundHässleholms OK24:48+4:53
26Felicia FyhrSOK Aneby24:50+4:55
27Ellen FunkeLeksands OK24:52+4:57
28Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb25:05+5:10
29Ida RosjöJönköpings OK25:19+5:24
30Fredrika NordquistTäby OK25:21+5:26
31Live Raknes SogstadGjø-Vard OL25:40+5:45
31Filippa FagerströmIFK Göteborg25:40+5:45
33Matilda AasaÖvertorneå IF25:43+5:48
34Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK25:49+5:54
35Enni LindskogOK Älme25:50+5:55
36Marie KvarmeRøyken O-lag25:52+5:57
37Alice JohanssonFinspångs SOK25:58+6:03
38Tilda RosanderSOK Aneby26:01+6:06
39Juliet WaldenfjordJärfälla OK26:07+6:12
40Tindra JonssonSkarpnäcks OL26:35+6:40
41Elin LadängesAlfta-Ösa OK26:41+6:46
42Emmy PalmFK Boken26:45+6:50
43Liv NorbergAvesta OK26:55+7:00
44Elmiina LaaksoHämeenlinnan Suunnistajat27:02+7:07
45Anja NilssonDomnarvets GOIF27:03+7:08
46Eline Horten JordetVingelen IL27:16+7:21
47Miranda FredrikssonNyköpings OK27:18+7:23
48Merianna RantakokkoHelsingin Suunnistajat27:21+7:26
49Tuva ÖhgrenSävedalens AIK27:23+7:28
50Hanne HusbySkåneslättens OL27:29+7:34
51Heidi Kristina SebjørnsenFossum IF27:33+7:38
52Julia WesthMullsjö SOK27:34+7:39
53Matilda WallströmSävedalens AIK27:35+7:40
54Meja AleniusNyköpings OK27:46+7:51
55Lovisa MasesStora Tuna OK27:49+7:54
56Andrea Sæther VerdeniusVingelen IL27:51+7:56
57Klara GraversenIFK Lidingö SOK28:00+8:05
58Ellen TollOK Njudung28:01+8:06
59Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK28:13+8:18
60Vendela SturekSOK Viljan28:16+8:21
61Klara ErssonOK Kåre28:18+8:23
62Signe SchagerströmGarphyttans IF28:19+8:24
63Matilda CederbergVänersborgs SK28:50+8:55
64Emia HjortFalköpings AIK OK29:07+9:12
65Sara SaetreOK Landehof29:15+9:20
65Elin AxelssonMullsjö SOK29:15+9:20
67Lisa SwartzOK Orion29:22+9:27
68Saga MattssonDalaportens OL29:23+9:28
68Liv HerneOK Ravinen29:23+9:28
70Julie MyklesetVang OL29:25+9:30
70Ebba ThernOK Skogshjortarna29:25+9:30
72Wilma LeicktTullinge SK29:29+9:34
73Stina AnderssonAnderstorps OK29:38+9:43
74Karolina AnderssonDalaportens OL29:39+9:44
75Doris VäisänenHelsingin Suunnistajat29:58+10:03
76Agnes WallinKorsnäs IF OK30:01+10:06
77Ebba NäsmanLerums SOK30:02+10:07
77Vilma EngströmOK Orion30:02+10:07
79Siiri ViskariHiidenkiertäjät30:03+10:08
80Ella RantalaHelsingin Suunnistajat30:17+10:22
81Maja GraadIF Rigor30:20+10:25
82Moa LundinOK Linné30:22+10:27
83Alice PerssonOK Tyringe30:24+10:29
84Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK30:27+10:32
85Elsa LindahlHärnösands OK30:36+10:41
86Jonna LindbladOK Djerf30:40+10:45
87Nova AnundborgSidensjö IK30:51+10:56
87Sofie ThornellVästerås SOK30:51+10:56
89Elin JonhedKFUM Örebro OK31:03+11:08
90Emma DåsnesVang OL31:04+11:09
91Ebba AnderssonSundsvalls OK31:16+11:21
91Lovis BergstrandBrattås CK31:16+11:21
93Mia JanssonIK Falken31:18+11:23
94Alice LarssonSundsvalls OK31:24+11:29
95Katja GustafssonTrosabygdens OK31:25+11:30
96Daga KjellssonSidensjö IK31:35+11:40
97Annie ErikssonOK Löftan31:47+11:52
98Bella PedersenJärfälla OK31:48+11:53
98Elin BryggarGrycksbo IF OK31:48+11:53
100Veera OlkkonenKangasala SK32:02+12:07
101Filippa RydensjöOK Tor32:18+12:23
102Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK32:22+12:27
103Alva ErikssonÖstersunds OK32:30+12:35
104Lisa NilssonOK Linné32:31+12:36
105Alice OlvegårdFK Göingarna32:33+12:38
106Ella SandbergAlfta-Ösa OK32:39+12:44
107Martina NiklassonVäxjö OK32:57+13:02
108Saga AnderssonTullinge SK33:03+13:08
109Joanna PerssonOK Tyringe33:04+13:09
110Julia MeijerIFK Mora OK33:05+13:10
111Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby33:06+13:11
112Elin NäslundOK Nolaskogsarna33:08+13:13
113Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK33:10+13:15
114Stina BernGarphyttans IF33:11+13:16
115Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna33:16+13:21
116Märta SandvikAttunda OK33:20+13:25
117Linn AnderssonOK Tyr33:36+13:41
118Anna SvenssonIF Rigor33:48+13:53
119Märta SödervallTullinge SK33:51+13:56
120Sarah BorglundHärnösands OK34:00+14:05
121Gry DahlgrenÖstersunds OK34:15+14:20
122Elsa BobergIF Rigor34:26+14:31
123Asta TörnkvistAnderstorps OK34:39+14:44
124Ina ÅmanOK Vilse 8734:45+14:50
125Klara KivijärviOK Renen34:46+14:51
126Emma JohanssonSundsvalls OK34:51+14:56
127Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK35:12+15:17
128Emmy KarlssonGarphyttans IF35:20+15:25
129Ylva SandströmSundsvalls OK35:34+15:39
130Ebba LindholmSundsvalls OK35:38+15:43
131Erle FrostAlta OL36:01+16:06
132Hilja BerggrundUmeå OK36:21+16:26
133Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL36:30+16:35
134Alice BergiusVisborgs OK36:31+16:36
135Sara MolundIL Tyrving36:43+16:48
136Maja LindénVäxjö OK36:56+17:01
137Aino VirtanenAngelniemen Ankkuri36:59+17:04
138Olga RindeskogVästerbergslagens OL37:07+17:12
139Miia RollerJärfälla OK37:19+17:24
139Anne FrøislandVang OL37:19+17:24
141Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK37:32+17:37
142Linn OlssonOK Södertörn37:38+17:43
143Monique WesterbergOK Raseborg37:44+17:49
144Kathinka Zahl HagenFossum IF37:49+17:54
145Maja BäcklundRonneby OK37:55+18:00
145Johanna RoosOK Linné37:55+18:00
147Elin DanielssonIstrums SK38:04+18:09
148Emma Karlsson SvedestamEskilstuna OL38:17+18:22
149Hanny EdströmHärnösands OK38:25+18:30
150Venla SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat38:37+18:42
151Lene HaugeHisøy OK38:50+18:55
152Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK38:54+18:59
153Amanda SjödinOK Tisaren38:59+19:04
154Elsa GranholmSundsvalls OK39:02+19:07
155Stina LindholmSundsvalls OK39:08+19:13
156Elise EdlerOK Hammaren39:14+19:19
156Emma EhrinIFK Hedemora OK39:14+19:19
156Elsa BadLustens OK39:14+19:19
159Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK39:18+19:23
160Evelin GummessonFinspångs SOK39:24+19:29
161Olivia KarlssonLessebo OK39:34+19:39
162Linn JohnssonMatteus SI39:45+19:50
163Hanna ThulinVästerås SOK39:46+19:51
164Angelina ÄlvegranVästerås SOK39:52+19:57
165Ella ServinLånghundra IF40:32+20:37
166Linnéa BorggrenDomnarvets GOIF40:45+20:50
167Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK40:47+20:52
168Fanni MäättäläEspoon Suunta42:36+22:41
169Elin WolgastSnättringe SK42:39+22:44
170Alva DahlinKovlands IF42:45+22:50
171Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF43:01+23:06
172Yoplaya SarandopoulosTrosabygdens OK43:10+23:15
173Liva Heydorn AndersenOK Roskilde43:22+23:27
174Ida BruhnIF Rigor43:46+23:51
175Moa JohanssonVäsby OK43:55+24:00
176Emilia SandinOK Skärmen44:26+24:31
177Anni RajalaHelsingin Suunnistajat44:28+24:33
178Nora KytäjäHiidenkiertäjät44:35+24:40
179Irma ÖstbergAlfta-Ösa OK44:45+24:50
180Vilma LarssonOK Milan45:00+25:05
181Edit JonssonLånghundra IF45:25+25:30
182Sanna RinnbäckOK Ravinen45:27+25:32
183Elsa NilssonOK Stigen46:44+26:49
184Liana LagervikNyköpings OK47:28+27:33
185Alicia BergkvistVästerbergslagens OL47:52+27:57
186Elin BreivoldVästerås SOK47:54+27:59
186Salla KaukonenEspoon Suunta47:54+27:59
188Thea LennartssonJärfälla OK48:21+28:26
189Linnéa KarlssonVäsby OK48:47+28:52
190Wilma PetterssonOK Kullingshof49:09+29:14
191Lena PerssonTullinge SK49:14+29:19
192Frida BerggrenÖstersunds OK49:17+29:22
193Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby50:29+30:34
194Agnes KarlssonRyda SK52:23+32:28
195Hanna EjlertssonBjörkfors GOIF52:54+32:59
196Tilde BlixtAvesta OK58:15+38:20
197Tess FranssonKFUM Örebro OK1:00:55+41:00
198Ellen ArneborgUlricehamns OK1:04:33+44:38
199Agnes Söllvander EklundOK Rodhen1:06:00+46:05
200Annika KällmanOK Hällen1:06:49+46:54
201Elin HochstetterUSV Jena1:27:17+1:07:22
Cilia SandellOK Raseborgej godkänd
Tora JernIstrums SKej godkänd
Ylva ThorénÖrnsköldsviks OKej godkänd
Frida OlofssonSjövalla FKej godkänd
Ester BlomsterIF Thorej start
Hanna AnderssonSkogsluffarnas OKej start
Astrid EmbretsenTäby OKej start
Selma SteinsvågHaugesund IL Orienteringej start
Matilda FreidlitzOK Landehofej start
Marielle MichelsenFossum IFej start
Alva SundblomRånäs OKej start
Allis NilssonVimmerby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser