Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D35

6 150 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Salla FageruddPaimion Rasti40:36
2Karin ThernOK Skogshjortarna41:20+0:44
3Mia TainiJämsän Retki-Veikot42:43+2:07
4Camilla EngstrandSävedalens AIK43:44+3:08
5Anette CarlssonKFUM Örebro OK44:34+3:58
6Päivi AutioHiisirasti44:43+4:07
7Veronica LundOK Kolmården45:30+4:54
8Åsa OtterbjörkUmeå OK46:02+5:26
9Jenny WesterberghRasbo IK47:28+6:52
10 Elsa   Ekelin KFUM Örebro OK48:12+7:36
11Helena ForsbergSkogslöparna48:22+7:46
12Annalena AxelssonTjällmo-Godegårds OK48:58+8:22
13Linda RinaldoOK Tor49:07+8:31
14Mia SmedsNärpes OK49:22+8:46
15Sara JohanssonOK Linné49:49+9:13
16Maria SahlénIF Hagen49:52+9:16
17Sofia SundströmTullinge SK49:58+9:22
18Sofia HolmgårdKils OK50:05+9:29
19Marie EngOK Pan-Kristianstad50:19+9:43
20Marlene BjärehedMalmö OK50:51+10:15
21Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK51:07+10:31
22Camilla HellströmSöders-Tyresö51:43+11:07
23Sofi ThorsellVästerås SOK51:50+11:14
24Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF52:04+11:28
25Jenny GullqvistVästvärmlands OK52:57+12:21
26Ingvild GjessingVang OL53:12+12:36
27Lin NormarkTullinge SK53:57+13:21
28Eva GöhlFinspångs SOK54:00+13:24
29Malin JacobsonOK Tor55:14+14:38
30Emelie SvalinVänersborgs SK55:16+14:40
30Therése IvarssonOK Skogshjortarna55:16+14:40
32Bodil NorrbomAttunda OK56:05+15:29
33Susanne RutqvistIFK Umeå56:18+15:42
34Anna GropStora Tuna OK59:09+18:33
35Miia HoviRasti-Jyry59:11+18:35
36Rose-Marie ForslundAvesta OK59:48+19:12
37Marie DesrumauxValmo59:53+19:17
38Eva GustafssonFalkenbergs OK1:00:15+19:39
39Emma LindénFK Friskus-Varberg1:00:40+20:04
40Petra SundströmCentrum OK1:01:15+20:39
41Jenny NääsSundsvalls OK1:01:16+20:40
42Cecilia EinarssonVästerås SOK1:03:33+22:57
43Rahel GantenbeinOLG Rymenzburg1:04:19+23:43
44Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:06:15+25:39
45Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:08:46+28:10
46Linda MartinssonIF Marin Väst1:08:48+28:12
47Karin LindqvistRonneby OK1:11:42+31:06
48Andrea KasparOLG Rymenzburg1:13:22+32:46
49Ida HöjskeldOK Tyr1:14:35+33:59
50Kristin KällströmerNyköpings OK1:16:39+36:03
51Cristina HedlundVandrarringen1:23:06+42:30
52Susanna NurminenJämsän Retki-Veikot1:30:27+49:51
53Lovisa TobiesonUmeå OK1:31:47+51:11
54Iza AnundborgSidensjö IK1:31:55+51:19
55Andrea ViqueiraOrientación Colmenar1:38:26+57:50
56Maureen Olsson LoLunds OK1:42:03+1:01:27
Kristine Sollien FlaskerudOL Toten-Trollej start
Mari GottebergHamar OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser