Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Motion

6 870 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik BjörkOK Tisaren48:06
2Martin UglemMelhus IL48:50+0:44
3Johan KensbyOK Tyr49:01+0:55
4Anders HermanssonTolered-Utby Ol-klubb49:21+1:15
5Sebastian Andersson 49:39+1:33
6Niklas NorlingOK Ödmården51:36+3:30
7Patrik LilleengHerrestads AIF52:14+4:08
8Elias Buske 53:45+5:39
9Martin AllardTjällmo-Godegårds OK56:29+8:23
10Tomas GunnarssonOK Nackhe58:36+10:30
11Lukas LarssonArboga OK1:00:14+12:08
12Joakim ÖfverholmFK Herkules1:01:00+12:54
13Joel FinskasIF Minken1:01:07+13:01
14Fredrik PetterssonAvesta OK1:01:31+13:25
15Daniel LexénOK Landehof1:01:57+13:51
16Björn IsraelssonBurseryds IF1:02:41+14:35
17Stefan Hogart 1:03:18+15:12
18Michael PerssonIF Hagen1:03:27+15:21
19Olav ØstbyeElverum OK1:03:31+15:25
20Per DahlbäckBrattås CK1:03:39+15:33
21Andreas EhnIF Thor1:04:08+16:02
22Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:04:14+16:08
23Urmas TiitsTampereen Pyrintö1:04:28+16:22
23Fredrik NordgrenOK Kontinent1:04:28+16:22
25Simon RosénOK Vivill1:04:51+16:45
26Patrick CastenborgNjurunda OK1:05:10+17:04
27Oliver HagmanOK Roslagen1:05:39+17:33
28Paul SchletzkeSV Handwerk Erfurt1:06:30+18:24
29Juan TríasEscondite Nature Sport- Madrid1:06:44+18:38
30Mattias BillsonVänersborgs SK1:06:48+18:42
31Mikael FröbomKarlsbyhedens IK1:07:15+19:09
32Mats  KarlströmFrösö IF1:08:13+20:07
33Daniel JohanssonStora Tuna OK1:08:40+20:34
34Leif LinseLunds OK1:08:41+20:35
35Emil LöthgrenOK Milan1:09:50+21:44
36Erik SvärdOK Tylöskog1:09:52+21:46
37Linus NilssonOK Kontinent1:09:55+21:49
38Kasper SnickarsOK Trian1:10:00+21:54
39David SällbergFK Åsen1:10:06+22:00
40Joakim TuvessonOK Kontinent1:10:38+22:32
41Fredrik MartinssonFrösö IF1:12:24+24:18
42Jon JonssonGöteborgs SK1:12:43+24:37
43Fredrik Bodén 1:12:46+24:40
44Frans RubbóUmedalens IF1:13:15+25:09
45Ola WallnäsFalkenbergs OK1:13:34+25:28
46Julien GardeurCSA CNSD de Fontainebleau 1:13:50+25:44
47Robert WesterdahlTullinge SK1:14:43+26:37
48Elias JohnssonOK Nackhe1:15:07+27:01
49Johan Hansson 1:15:32+27:26
50Björn LinseLunds OK1:16:13+28:07
51Björn SahlIF Hagen1:16:18+28:12
52Peter KjellbergIstrums SK1:16:22+28:16
53Simon LarssonOK Kontinent1:16:32+28:26
54Eivind OpedalMelhus IL1:16:36+28:30
55Lucas TollOK Orion1:17:09+29:03
56Rene BallnusBromma-Vällingby SOK1:17:58+29:52
57Daniel BeutlerOK Södertörn1:18:51+30:45
58Oskar HallénTrollhättans SOK1:18:53+30:47
59Roelof BevortTibro OK1:19:27+31:21
60Mattias SörensenOK Kontinent1:20:49+32:43
61Rickard SjölanderÖdeshögs SK1:22:51+34:45
62Robert LarssonIF Thor1:23:25+35:19
62Petter MahrsÖstersunds OK1:23:25+35:19
64Måns Ketola BackeOK Linné1:24:07+36:01
65Fabian Martinez PonceOK Södertörn1:24:56+36:50
66Christoffer NilssonYstads OK1:25:16+37:10
67Johannes MelinIF Thor1:26:14+38:08
68Simon AsplundKungälvs OK1:27:07+39:01
69Linus LundströmLjusne-Ala OK1:27:56+39:50
70John D SöderbergOK Skogsfalken1:29:46+41:40
71Nga Tik HoHKOC1:29:56+41:50
72Lukas RosénOK Vivill1:34:06+46:00
73Kwok Kin Choi 1:36:01+47:55
74Kristoffer MarkfjärdAvesta OK1:39:41+51:35
75Andreas MidestadLinköpings OK1:41:18+53:12
76Kristian S. FørdeSveio OL1:44:36+56:30
77Paul LaihonenAngelniemen Ankkuri1:47:11+59:05
78Sindre ValsgårdIndre Østfold OK1:53:10+1:05:04
79Jack TiffinLUUOC1:56:01+1:07:55
80Marko TorkkeliLessebo OK2:08:02+1:19:56
Petter NorénÄlvsby IF OKej godkänd
Lars-Gunnar FickÖstersunds OKej godkänd
Jimmy GranqvistVästerviks OKej godkänd
Pontus HermanssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Morten KlogborgOK-Htfej start
Johan PerssonSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser