Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H60 Motion

3 690 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders BergströmSK Björnen28:04
2Johan JungellKorsnäs IF OK28:14+0:10
3Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK28:16+0:12
4Ulf NordzellOK Djerf29:17+1:13
5Anders ElofssonOK Djerf30:25+2:21
6Mats AdolfssonVimmerby OK30:56+2:52
7Sven Eric JunebergKubbe-Norrflärke IF31:19+3:15
8Peter HassménRed Roos31:24+3:20
9Per LeanderssonAnderstorps OK32:29+4:25
10Börje LidénDalsjöfors GoIF32:34+4:30
11Per Olaf KlemsdalVarteig OL32:47+4:43
12Evert JohanssonOK Tisaren33:39+5:35
13Håkan PerssonOK Älme35:09+7:05
14Per PetterssonOK Djerf35:15+7:11
15Hans LarnefeldtIK Jarl Rättvik35:35+7:31
16Oddvar GravingenGrue IL36:10+8:06
17Tord JanssonIFK Hedemora OK37:29+9:25
18Jan DelbomDomnarvets GOIF37:38+9:34
19Lennart WiderströmIK Ymer37:44+9:40
20Åke StrömbergStöcksjö IS38:01+9:57
21Lars BroströmDegerfors OK38:27+10:23
22Bo SundbergIFK Hedemora OK38:45+10:41
23Kjell VilhelmssonAndrarums IF38:53+10:49
24Mats OlssonKvarnsvedens GOIF OK39:28+11:24
25Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu39:31+11:27
26Christofer MartinsonOK Klemmingen40:19+12:15
27Juhani HakomäkiLapuan Virkiä40:32+12:28
28Juozas Lukasevicius 41:12+13:08
29Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebro41:52+13:48
30Anders Göran FröbomKarlsbyhedens IK41:57+13:53
31Lars LindebergSkåneslättens OL42:09+14:05
32Tommy OlssonTorsås OK42:31+14:27
32Tomas MårtenssonOK Vivill42:31+14:27
34Lars HellströmÅrsunda IF42:51+14:47
35Per-Ove EkmanOK Roxen44:04+16:00
36Bo-Lennart ClaessonOK Kullingshof46:32+18:28
37Jan-Erik LarssonKils OK46:37+18:33
38Claes NordlingOK Storsjön46:55+18:51
39Peter PreiszLustens OK47:40+19:36
40Pelle WållbergVännäs OK47:43+19:39
41Thomas FørdeSveio OL47:53+19:49
42Lars BarkestedtOK Kullingshof48:12+20:08
43Bo HelenelundNärpes OK49:00+20:56
44Anders BergIFK Hedemora OK49:30+21:26
45Ernst AbergerFK Snapphanarna50:16+22:12
46Kjell RosénOK Vivill51:58+23:54
47Håkan HåkanssonKungälvs OK52:05+24:01
48Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK54:57+26:53
49Göran EklöfIK Ymer58:55+30:51
50Torgny KonradssonÖdeshögs SK58:58+30:54
51Hans PansellEksjö SOK1:01:58+33:54
52Marcus BengtssonOK Tyringe1:03:08+35:04
53Lennart ForsHestra IF1:04:34+36:30
54Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:08:29+40:25
55Bernt NordmarkNynäshamns OK1:09:01+40:57
Jan MolstadGjø-Vard OLej start
Erik SandströmFrösö IFej start
Peter ZwahlenÖstersunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser