Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D65 Motion

3 110 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christina GohdeVästerås SOK40:08
2Margareta LindgrenVärend GN OL40:58+0:50
3Catharina JohanssonOK Kolmården46:32+6:24
4Miriam NorénIK Uven48:26+8:18
5Doris LjungdellEnebybergs IF49:52+9:44
6Anna-Stina Högemo-KarlssonSOK Aneby49:58+9:50
7Gun KlarströmRehns BK50:46+10:38
8Anna-Kia JohnssonOK Måsen51:12+11:04
9Hjördis ErlandssonOK Lindéna51:56+11:48
10Carina Rask-JönssonÅrsunda IF52:13+12:05
11Karin LindqvistVäxjö OK54:44+14:36
12Ulla JonhedKFUM Örebro OK55:00+14:52
13Siri IsakssonSkellefteå OK55:22+15:14
14Barbro HolmbergSödertälje-Nykvarn OF56:34+16:26
15Görel SvedestamEskilstuna OL57:48+17:40
16Lena LindgrenOK Järnbärarna59:21+19:13
17Karin MalmgrenHjärnarps OL59:57+19:49
18Birgitta NilssonFK Snapphanarna1:00:02+19:54
19Sonja HammarOK Kompassen1:00:09+20:01
20Lise-Lotte MattssonÖrnsköldsviks OK1:01:22+21:14
21Lisen LöfqvistSOK Aneby1:01:36+21:28
22Britt ÅkessonHässleholms OK1:02:26+22:18
23Anna BerggrenOK Silvanus1:03:45+23:37
24Mania LarsonIBM-Klubben1:04:00+23:52
25Lena WestbomOckelbo OK1:04:08+24:00
26Kristina FranssonOK Virdarna1:04:30+24:22
27Christina LindkvistHögåkers OK1:05:23+25:15
28Elsa DalstrandÅmåls OK1:08:45+28:37
29Gerd MelanderVaggeryds SOK1:09:06+28:58
30Lilian EnlundOK Botnia1:10:27+30:19
31Christina ÖhmanIF Thor1:11:37+31:29
32Ingrid HylténOK Stigen1:12:26+32:18
33Ann-Kristi FalkebyLjungskile FK1:12:42+32:34
34Ingrid StroppSöderhamns OK1:12:57+32:49
35Sophie Hedlund StridhOK Gipen1:14:30+34:22
36Margareta HeldFK Åsen1:14:35+34:27
37Ann-Christin AspegrenOK Kontinent1:17:26+37:18
38Birgitta BrobergIF Marin Väst1:18:48+38:40
39Pat MarstonSYO rotherham1:19:52+39:44
40Britt-Marie SkogSkogsluffarnas OK1:20:03+39:55
41Inger BruneSkogslöparna1:21:27+41:19
42Irma LiljestömHelsingin Suunnistajat1:24:18+44:10
43Eva LannfeltOK Skogshjortarna1:26:37+46:29
44Åsa NorellSkogsluffarnas OK1:30:15+50:07
45Gerd WedmanOK Nolaskogsarna1:30:37+50:29
46Ulla LansnerVästerbergslagens OL1:31:22+51:14
47Ann-Cathrin LindellOK Södertörn1:32:49+52:41
48Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:36:25+56:17
Ylva JanssonIF Hagenej godkänd
Birgitta AnderssonVästerås SOKej godkänd
Runa FinsrudPorsgrunn OLej start
Ingegerd FrickTrollhättans SKej start
Barbro GustavsonTjällmo-Godegårds OKej start
Barbro Gunilla HalvarssonÖstersunds OKej start
Irmeli JanssonOK Landehofej start
Gerd TroengStorviks IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser