Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H65 Motion

3 630 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bengt JåfsVörå IF33:16
2Lennart TägtströmDomnarvets GOIF37:03+3:47
3Bo JanssonOK Landehof42:07+8:51
4Tommy GustavssonÖstra Almby FK42:28+9:12
5Esbjörn SwahnIF Thor42:55+9:39
6Bo JohanssonOK Stigen46:07+12:51
7Lars WiderströmIK Ymer47:13+13:57
8Håkan BeijarDegerfors OK47:16+14:00
9Bo JanssonOK Hällen47:25+14:09
10Torsten NilssonOK Kontinent48:28+15:12
11Jan-Olof StohmOK Tyr48:39+15:23
12Christer NelsénFalkenbergs OK49:01+15:45
13Hans Jørgen RøsteRingsaker OK50:16+17:00
14Hans NilssonSöderhamns OK50:43+17:27
15Sten GranathTjällmo-Godegårds OK52:20+19:04
16Anders AndreassonEmmaboda Verda OK52:49+19:33
17Leif BjörkmanDalaportens OL54:13+20:57
18Sölve AnderssonOK Stigen54:18+21:02
19Åke AndreassonGustavsbergs OK56:01+22:45
20Johannes LindgrenVärend GN OL56:17+23:01
21Ulf Arvidsson 56:36+23:20
22Kristian KribladHjärnarps OL57:29+24:13
23Lars ÅbomGävle OK57:36+24:20
24Gunnar HolmOK Bävern58:11+24:55
25Benny AspegrenOK Kontinent58:27+25:11
26Nils OlssonVandrarringen58:42+25:26
27Inge LarssonIF Thor59:00+25:44
28Bo JohanssonOK Skogshjortarna1:01:42+28:26
29Lars AxlingSödertälje IF1:01:54+28:38
30Anders WettemarkSundbybergs IK1:02:49+29:33
31Bernt JohanssonÄtrans IF1:04:46+31:30
32Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK1:05:38+32:22
33Erik KinstenNittedal OL1:05:46+32:30
34Roland RohdeFellingsbro GOIF1:06:58+33:42
35Mats-Olof WallinIF Thor1:14:35+41:19
36Gunnar KlingbergKarbennings GoIF1:15:11+41:55
37Kenth OlssonDegerfors OK1:15:15+41:59
38Tommy WahlbergVäxjö OK1:19:14+45:58
39Bo MelinFjärås AIK1:19:31+46:15
40Gunnar FalkebyLjungskile FK1:20:07+46:51
41Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OF1:20:53+47:37
42Jan WiderströmIK Ymer1:22:31+49:15
43Bernd SchröderUSV TU Dresden1:50:10+1:16:54
Anders SvenssonOK Enenej godkänd
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Sigvard ErikssonOK Gränsenej godkänd
Hans TärnlundOK Linnéej godkänd
Jan BlomgrenOK Hierneej start
Bengt FrickTrollhättans SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser