Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H70 Motion

3 470 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mårten SvenssonOK Gipen33:36
2Martin MårtenssonIFK Bergvik35:44+2:08
3Ebbe MalmMarkaryds FK37:38+4:02
4Christer NordqvistAlfta-Ösa OK37:44+4:08
5Pelle FlorellGagnefs OK38:03+4:27
6Ronny PalmFK Boken38:41+5:05
7Inge FredrikssonRåneå Skidklubb38:54+5:18
8Östen AnderssonVästerbergslagens OL39:45+6:09
9Einar StensbyLøten o-lag40:49+7:13
10Gunnar JernbergGävle OK42:03+8:27
11Tore SöderstenIFK Mora OK43:39+10:03
12Lars-Erik DanielssonInsjöns IF OK43:40+10:04
13Lars-Olof PetterssonOK Tranan43:44+10:08
14Leif NilssonGöteborgs SK46:16+12:40
15Erik TroengStorviks IF46:37+13:01
16Leif  HagstedtVäsby OK46:47+13:11
17Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna47:58+14:22
18Jan-Erik LarssonUpsala IF49:14+15:38
19Ingemar ErlandssonVäxjö OK49:34+15:58
20Bernt LarssonOK Lindéna49:38+16:02
21Göran SvanBorås GIF50:01+16:25
22Erling AnderssonVänersborgs SK52:04+18:28
23Kjell AnderssonSundsvalls OK52:32+18:56
24Göran EhnIF Thor52:57+19:21
25Johnny ErixonFellingsbro GOIF53:54+20:18
26Christer ArevångOK Måsen54:24+20:48
27Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK54:28+20:52
28Jan NilssonFK Snapphanarna55:47+22:11
29Johnny EriksenGrue IL56:48+23:12
30Lars NordinSolna OK57:38+24:02
31Lars Helge AlmgrenVästerbergslagens OL58:35+24:59
32Rune OlssonVästvärmlands OK59:18+25:42
33Thorwald FranssonOK Virdarna1:01:16+27:40
34Christer SjöforsOK Älme1:02:10+28:34
35Jan FalkSundbybergs IK1:03:39+30:03
36Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK1:05:10+31:34
37Leif PerssonLjusdals OK1:05:52+32:16
38Kjell SølbergIL Leik1:06:10+32:34
39Stellan HelgessonMarkbygdens OK1:06:45+33:09
40Bengt  LjunggrenOK Skogsvargarna1:07:52+34:16
41Lennart KarlssonRyda SK1:08:20+34:44
42Sture FilipssonSkillingaryds FK1:11:49+38:13
43Bertil KollénMalmö OK1:12:57+39:21
44Vendel Verner BacklundAXA SportsClub1:13:28+39:52
45Sven-Åke LundbergIK Vikings OK1:15:20+41:44
46Sven Ejvin BrindbergsVästerbergslagens OL1:15:32+41:56
47Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK1:16:10+42:34
48Bo HedmanHallstahammars OK1:17:13+43:37
49Jan-Erik GlansMalmö OK1:20:04+46:28
50Allan HammarOK Kompassen1:23:57+50:21
51Sven-Åke SvenssonFilipstads OK1:25:19+51:43
52Sven PerssonTorsås OK1:49:27+1:15:51
53Arne Gunnar BarfloLøten o-lag1:53:08+1:19:32
54Bengt-Åke LindgrenIF Hallby SOK1:53:30+1:19:54
55Åke JohanssonSundsvalls OK1:53:47+1:20:11
56Hans LindquistIFK Tumba SOK2:00:51+1:27:15
57Weimar SandellOK Roxen2:40:19+2:06:43
Håkan MalmgrenMalmö OKej godkänd
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKej godkänd
Ragnvald BladhOK Älmeej godkänd
Åke AnderssonFältjägarnas IFej start
Steinar FinsrudPorsgrunn OLej start
Helge HalvorsenLarvik OKej start
Stellan JohanssonVännäs OKej start
Leif KarlssonIFK Brattforsej start
Jim PerssonVK Uvarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser