Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Inskolning

1 720 m, 378 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Einar AamotOK Skogshjortarnafullföljt
Pontus AasaTullinge SKfullföljt
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Hugo AldénOK Roxenfullföljt
Nora AldinStora Tuna OKfullföljt
Olivia Andersson ForslundAvesta OKfullföljt
Alexander Andersson fullföljt
Arvid AnderssonOK Trananfullföljt
Frida AnderssonGöteborgfullföljt
Samuel Andersson fullföljt
Svea AnderssonOK Trananfullföljt
Ville AnderssonMatteus SIfullföljt
Alexis AndréSvärdsjö SOKfullföljt
Eimy AndréSvärdsjö SOKfullföljt
Roosa AnttilaRiihimäen Suunnistajatfullföljt
Siiri AnttilaRiihimäen Suunnistajatfullföljt
Veera AnttilaRiihimäen Suunnistajatfullföljt
Felicia Aspnäs FermSidensjö IKfullföljt
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Samuel BengtssonOK Nackhefullföljt
Ida Mariann BergersenEidskog OLfullföljt
Oda Marissa BergersenEidskog OLfullföljt
Albin BerggrenOK Renenfullföljt
Almar BerggrundUmeå OKfullföljt
Thilde BernslandÖstersunds OKfullföljt
Hugo BestermanIK Trenne Ullaredfullföljt
Simon BjörkOK Hammarenfullföljt
Ida Amundsen BjørkliRingerike OLfullföljt
Maren Bleken RudVang OLfullföljt
Mina Bleken RudVang OLfullföljt
Amanda BlidefalkOK Södertörnfullföljt
Ture BlomgrenOK Hiernefullföljt
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOKfullföljt
Johannes BlomqvistBredareds IFfullföljt
Widar BodinGällstadbygdens SOKfullföljt
Ellen BogrenGävle OKfullföljt
Kajsa BolanderLeksands OKfullföljt
liza bolotovaOrienta kyncevofullföljt
Axel BorellOK Linnéfullföljt
Linn BorgOK Denselnfullföljt
Kristoffer BorggrenDomnarvets GOIFfullföljt
Tova BorggrenFurulundfullföljt
Ludvig BrantestadLunds OKfullföljt
Egil BrodénLeksands OKfullföljt
Max BurströmIFK Mora OKfullföljt
Laura BuschOK Snabfullföljt
Emma ByströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Agnes BöregårdOK Gläntanfullföljt
Märta BöregårdOK Gläntanfullföljt
Simon CarlqvistSnättringe SKfullföljt
Harald CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Tuva  ChristenssenLandskrona CKfullföljt
Hugo ClaessonStora Tuna OKfullföljt
Ronja DahlbergOK Brantenfullföljt
Agnes DahlinKovlands IFfullföljt
Smilla Dahlstedt KajsajunttiIFK Lidingö SOKfullföljt
Stella DalbergFet OLfullföljt
Wilma DalbergFet OLfullföljt
Rasmus DalgaardKolding OKfullföljt
Vilma DanevadFredrikstad SKfullföljt
Gustav DanielssonVimmerby OKfullföljt
Jonna DoeringGarphyttans IFfullföljt
Malte DuellBoråsfullföljt
Vilma DyreliusSnättringe SKfullföljt
Joel DåvehögVästvärmlands OKfullföljt
Hanna Eklund fullföljt
Lowe EkströmOK Tyrfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Gösta ElfströmSaltsjöbadenfullföljt
Maja EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Sixten EliassonFK Finnfullföljt
Nellie ElwinOK Enskedefullföljt
Stina EngbergHärnösands OKfullföljt
Nils Bima EngborgHällefors OKfullföljt
Ylvalie EnströmSundsvalls OKfullföljt
Lars Haakon ErikssonKungsgårdens SKfullföljt
Miria ErikssonLänna IFfullföljt
Märta ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Oliver ErlandssonLänna IFfullföljt
Vilje Linnea FalchEidskog OLfullföljt
Märta FalkenströmSkogsluffarnas OKfullföljt
Elsa FallgrenGudhems IFfullföljt
Lovisa FischerOK Linnéfullföljt
Astrid FlordalLjusdals OKfullföljt
Arve ForsstenKungälvs OKfullföljt
Agnes FändriksLeksands OKfullföljt
Halle GahnshagOK Kårefullföljt
Ester GalborgenEds SKfullföljt
Dominik GalinHärnösands OKfullföljt
Igor GalinHärnösands OKfullföljt
Wiktor GalinHärnösands OKfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Linus GottfridssonNorbergs OKfullföljt
Erik GräfningsGrycksbo IF OKfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Hilda GunérusSurahammars SOKfullföljt
Fanny GunnarssonIF Rigorfullföljt
Oskar GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Arvid  GustavssonVäxsjö OKfullföljt
Malin GöhlFinspångs SOKfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Sofia HalldinKFUM Örebro OKfullföljt
Carolina HallqvistVänersborgs SKfullföljt
Elise Hedemark NelsonBerger og Svelvik o-lagfullföljt
Arvid HedmanÖstersunds OKfullföljt
Noel HedmanIFK Lidingö SOKfullföljt
Hedda HedströmSöders-Tyresöfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Laura HegstadOK Skøynarfullföljt
Sara HellströmAttunda OKfullföljt
Emil HofflanderGöteborgfullföljt
Linus HollanderGällstadbygdens SOKfullföljt
Mina HolmenSnertingdal IF Orienteringfullföljt
Nora HolmenHamar OKfullföljt
Therese HolmenSnertingdal IF Orienteringfullföljt
Tova HolmstrandArboga OKfullföljt
Elsa HolstHjobygdens OKfullföljt
Hans Mathias Økern HågårdKonnerud ILfullföljt
Julie Økern HågårdKonnerud ILfullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Wilmer HästöIF Femmanfullföljt
Victoria HöglindOK Pan-Kristianstadfullföljt
Nina HögrellJönköpings OKfullföljt
Viktor HöjskeldOK Tyrfullföljt
Viktor HöökIFK Mora OKfullföljt
Irma IngvarssonOK Renenfullföljt
Stella IsoniemiOK Trianfullföljt
Alicia IvarssonOK Hammarenfullföljt
Molly IvarssonTibro OKfullföljt
Freja IvermarkVästerås SOKfullföljt
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKfullföljt
Vera JeppssonOK Hammarenfullföljt
Hanna JernbergGävle OKfullföljt
Julia JernbergVärmdöfullföljt
Jonna Jodal-GöthforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Sylvia JoelssonGustavsbergs OKfullföljt
Agnes JohanssonBredareds IFfullföljt
Albin JohanssonOK Hällenfullföljt
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Elna JohanssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Emma JohanssonOK Gislefullföljt
Isaac JohanssonArboga OKfullföljt
Moa JohanssonOK Gislefullföljt
Nellie JohanssonVästerbergslagens OLfullföljt
Olivia Johansson fullföljt
Elias JohnssonFalköpings AIK OKfullföljt
Linn JunforsOK Skogshjortarnafullföljt
Oliver JuvasteHelsingin Suunnistajatfullföljt
Tilda JuvénOK Trananfullföljt
Alva JäderbergLeksands OKfullföljt
Jasu KahelinSuunta Jyväskyläfullföljt
Ida KalanderKFUM Örebro OKfullföljt
Alfred KallinGarphyttans IFfullföljt
Filippa KarkulehtoOK Vilse 87fullföljt
Elmer KarleOK Skogshjortarnafullföljt
Agnes KarlssonGudhems IFfullföljt
Isak KarlssonNyköpings OKfullföljt
Johannes KarlssonGudhems IFfullföljt
Maja KarlssonAlvesta SOKfullföljt
Kaisla KauppilaKooveefullföljt
Roope KauppilaKooveefullföljt
Noel KjellbergerIFK Göteborgfullföljt
Ida KoivulaHelsingin Suunnistajatfullföljt
Minou KonczKungälvs OKfullföljt
Timea KonczKungälvs OKfullföljt
Alva KullmanOK Alehoffullföljt
Oskar KullmanStora Tuna OKfullföljt
Vilma KuokkanenOK Renenfullföljt
Iris KällströmerNyköpings OKfullföljt
Aada KölhiValkeakosken Hakafullföljt
Eevi KölhiValkeakosken Hakafullföljt
Arne LagerqvistGarphyttans IFfullföljt
Elsa LakeSundsvalls OKfullföljt
Asbjørn LandeEidskog OLfullföljt
Felix LarssonOK Trananfullföljt
Leo LarssonKarlskrona SOKfullföljt
Brage LaugalandÅlgård Orienteringfullföljt
Theodor LauriJärla Orienteringfullföljt
Sebastian LejonedNyköpings OKfullföljt
Linnea LembergRasti-Jussitfullföljt
Ebba LindIF Thorfullföljt
Jonas LindSundsvalls OKfullföljt
Aaron LindellIF Brahefullföljt
Alexander LindellOK Alehoffullföljt
Noah LindellIF Brahefullföljt
Dan Erik LindénOK Tyrfullföljt
Viktor LindgrenOK Kårefullföljt
Knut LindholmSundsvalls OKfullföljt
Edvin LindkvistTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Nanna LissmyrIFK Mora OKfullföljt
Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Ludvig LjunggrenOK Hammarenfullföljt
Vaidas Lukosevicius fullföljt
Fredrik LundbegKöping-Kolsva OKfullföljt
Kajsa LundgrenOK Hammarenfullföljt
Lovisa LundgrenGävlefullföljt
Svea LundgrenGävlefullföljt
Emma LundsgaardOK Kontinentfullföljt
Eivind LutnäsHamar OKfullföljt
Agnes LübckeOK Ravinenfullföljt
Agnes LövhammerBottnaryds IFfullföljt
Elton MagnellKatrineholms OKfullföljt
Elvin MagnellKatrineholms OKfullföljt
Julian MalmbergIL Tyrvingfullföljt
Linn MalmbergIL Tyrvingfullföljt
Märta MannelqvistOK Nolaskogsarnafullföljt
Ture MannelqvistOK Nolaskogsarnafullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Amund Søndmør MartinsenHamar OKfullföljt
Alfred MartinssonOK Trananfullföljt
David MatanovicVästerviks OKfullföljt
Cloe MatthewsTullinge SKfullföljt
Ebba MaxénStora Tuna OKfullföljt
mads stensland MelbyeVerdal OKfullföljt
mia stensland MelbyeVerdal OKfullföljt
Lova MillbournLunds OKfullföljt
Frida MobergFK Göingarnafullföljt
Ines MolinSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Elias MolundIL Tyrvingfullföljt
Tuva MyklesetVang OLfullföljt
Senni MäättäläEspoon Suuntafullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Inez NelsonLardal OLfullföljt
Ella Nesset RavndalÅlgård Orienteringfullföljt
Maren NessetÅlgård Orienteringfullföljt
Olivia NessetÅlgård Orienteringfullföljt
Hanna NeusselWilhelmina OKfullföljt
Linnea NeusselWilhelmina OKfullföljt
Pelle NeusselWilhelmina OKfullföljt
Benjamin Birk NielsenAalborg OKfullföljt
Robin NileviHaninge SOKfullföljt
Eskil NilssonVästerbergslagens OLfullföljt
Olle NilssonOK Stigenfullföljt
Erik NordahlDomnarvets GOIFfullföljt
Elina NordgrenOK Kontinentfullföljt
Wilmer NordgrenSävedalens AIKfullföljt
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Adam NorlanderOK Nackhefullföljt
Aston NormarkTullinge SKfullföljt
Emilie Nubdal FrösethVerdal OKfullföljt
Martine Nubdal FrösethVerdal OKfullföljt
Tage NyanderOK Roxenfullföljt
Oskar NybergOK Kårefullföljt
Delisia NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Julina NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Milea NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
My OffrellGävle OKfullföljt
Rie OffrellGävle OKfullföljt
Lars OftedalÅlgård Orienteringfullföljt
Vebjørn OftedalÅlgård Orienteringfullföljt
Olle OldaeusVästerås SOKfullföljt
Aurora OldertrøenTynset IFfullföljt
Ida Joanne OldertrøenTynset IFfullföljt
Ida OlssonOK Linnéfullföljt
Ingrid OlssonOK Kårefullföljt
Erik OskalHamar OKfullföljt
Casper Persson BierfeldtÄrla IFfullföljt
Axel PerssonFK Göingarnafullföljt
Betty PerssonSundbybergs IKfullföljt
Elsa PeterssonVäxjö OKfullföljt
Ida PeterssonOK Kolmårdenfullföljt
Moa PeterssonOK Kolmårdenfullföljt
Viggo PeterssonOK Kolmårdenfullföljt
Aapo Puro-AhoVaasan Suunnistajat ryfullföljt
Linus QuayleOK Nolaskogsarnafullföljt
Frida RichterSandnes IL (Rogaland)fullföljt
Eevert RiikonenTampereen Pyrintöfullföljt
Leo RimforsAndrarums IFfullföljt
Sigge RobertStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Ebba RosénHästveda OKfullföljt
Ella RuderfeltIF Rigorfullföljt
Tage RudsanderIK Vistafullföljt
Ella RundbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Hjalmar RutqvistIFK Umeåfullföljt
Hugo RydesäterRehns BKfullföljt
Casper RylinOK Gläntanfullföljt
Karl RådahlIL Tyrvingfullföljt
Malva RåådOK Tyrfullföljt
Jonatan SahlénIF Hagenfullföljt
Jack SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Sixten SandUddevallafullföljt
Alvin SandbergAttunda OKfullföljt
Moa SandbergALIngsåsfullföljt
Pelle SandbergALIngsåsfullföljt
Johan SandströmOK Älmefullföljt
Nora SataøenRond OLfullföljt
Arvid SaxLinköpings OKfullföljt
Irene SeguraGöteborg-Majorna OKfullföljt
Simon SennebergMalmö OKfullföljt
Frank SidenvallHudiksvalls OKfullföljt
Vega SigurdsonOK Enenfullföljt
Elgot SinaiVästerviks OKfullföljt
Ebba SjöSkåneslättens OLfullföljt
Lukas SjöbergOK Brantenfullföljt
Petter SkulbørstadStjørdals-Blink Orienteringfullföljt
Adele SkålandTrøsken ILfullföljt
Milla SkålandTrøsken ILfullföljt
Arvin SohlIK Vikings OKfullföljt
Amund Hagberg SolumRond OLfullföljt
Lage StegmarkHalmstad Garnisons IFfullföljt
Axel StenbackKvarnsvedens GOIF OKfullföljt
Lukáš ŠtěrbaSlovan Karlovy Varyfullföljt
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Lea StokkelandÅlgård Orienteringfullföljt
Lauritz Niklas StolpeEidskog OLfullföljt
Odin Vie StrislandFossum IFfullföljt
Ingrid Gustad StrømOK Skøynarfullföljt
Ludvig StåbiOK Kårefullföljt
Nils StåbiOK Kårefullföljt
Herman SundbergSöders-Tyresöfullföljt
Lea SundbergTullinge SKfullföljt
Karl SundkvistKatrineholms OKfullföljt
Selma SundqvistVittjärvs IKfullföljt
Hanna SundströmIFK Lidingö SOKfullföljt
Alisa SuuronenMS Parmafullföljt
Elias SvalinOK Alehoffullföljt
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarnafullföljt
Alfred SvenssonLunds OKfullföljt
Linnea SvenssonLunds OKfullföljt
Max SylvanVänersborgs SKfullföljt
Emmi SöderlindLessebo OKfullföljt
Viktor TederTäby OKfullföljt
Martin TellestedtGarphyttans IFfullföljt
Elsa TerryIFK Lidingö SOKfullföljt
Tyra ThordsonGudhems IFfullföljt
Sofia ThorslundVäsby OKfullföljt
Hannah TiensuuSkåneslättens OLfullföljt
Erik TillegårdSundbybergs IKfullföljt
Gustav TillegårdSundbybergs IKfullföljt
Sivert Isak TorsethGjø-Vard OLfullföljt
Astrid TreptowAnderstorps OKfullföljt
Måns TroengOK Linnéfullföljt
Hugo TärnlundOK Linnéfullföljt
Jon TöyräIFK Kirunafullföljt
Kai UnnerudLånghundra IFfullföljt
Ida ValentinGöteborg-Majorna OKfullföljt
Solveig WallentinFlodafullföljt
Aslah WalthneSandnes ILfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Edvin WesterSkogslöparnafullföljt
Vilma WesterbergIF Hagenfullföljt
Arvid WickmanTibro OKfullföljt
Selma WielanderLinköpingfullföljt
Elvira WieslanderOK Vivillfullföljt
Johannes Wiik MelveRingsaker OKfullföljt
Tilde VikblomOK Hammarenfullföljt
Elsa VikströmUmeå OKfullföljt
Iris WikströmOK Hammarenfullföljt
Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Saga WildheimMölndal Outdoor IFfullföljt
Anton WilhelmsonRasbo IKfullföljt
Ester WilhelmsonRasbo IKfullföljt
Hilda WilhelmsonSälens IFfullföljt
Joel WIlhelmssonFilipstads OKfullföljt
Karl VinbladHagaby GoIF Örebrofullföljt
Emil WindevallSävedalens AIKfullföljt
Signe WinqvistNorbergs OKfullföljt
Elsa VoegeleTruckee Orienteering Clubfullföljt
Sigurd Wold SundeSøgne og Songdalen OKfullföljt
Astrid YtterstadSjövillafullföljt
Ylva ZanderVästerås SOKfullföljt
Ebba ÅbergHestra IFfullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Astrid ÅsmanJärfälla OKfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt
André ÖhlingOK Torfullföljt
Sigmund Gustav ØlstadFet OLfullföljt
Doris ÖnanderKjula IFfullföljt
Anna HallOK Skogsvargarnaej godkänd
Nora HelldalOK Kåreej godkänd
Ludvig HenningHärnösands OKej godkänd
Lennart HenrichOLG Siegerlandej godkänd
Ida IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Olle LoréSundsvalls OKej godkänd
Henrik MathisenOL Tonsberg og Omegnej godkänd
Ane Wiik MelveRingsaker OKej godkänd
Amund FlaskerudOL Toten-Trollej start
Lars FlaskerudOL Toten-Trollej start
Anna Godina42km.lvej start
Freja KlockarOLG Cordobaej start
Sophie KlockarOLG Cordobaej start
Olivia Lovik ej start
Mikkel MichelsenFossum IFej start
Nils NyströmBrattås CKej start
Helene ScheeleNydalens SKej start
Erik SjölanderTäby OKej start
Julian TolkkinenEspoon Suuntaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser