Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 3

1 720 m, 571 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma AnderssonGöteborg23:06
2Sanna SavolainenHiidenkiertäjät25:05+1:59
3Roger ErikssonOK Nolaskogsarna27:27+4:21
4Peter SahlinNässjö OK27:42+4:36
5Frida BerglinKarlskrona SOK28:09+5:03
6Edvin WaldfeltFinspångs SOK29:44+6:38
7Karin GundbergOK Kolmården29:45+6:39
8Brostrup LandstadSandnes IL (Rogaland)29:56+6:50
9Daniel OlarsLeksands OK30:01+6:55
9Ylva DoeringGarphyttans IF30:01+6:55
11Evelina BergOK Ravinen30:05+6:59
12OSCAR JEMSSONOK Norrvirdarna30:11+7:05
13Thomas BomanSkattkärrs SOK30:27+7:21
14Theodor BergNorrköping30:31+7:25
15Markus DelinRyda SK30:38+7:32
16Ludvig HaslerSurahammars SOK30:56+7:50
17Magnus  NäsBjursås OK30:59+7:53
18Filip BrolingBredaryds SOK31:15+8:09
19Andreas J. WikströmOK Hammaren31:35+8:29
20Anna EdmarkSOK Aneby31:41+8:35
21Karin MånssonSOK Träff32:04+8:58
22Mikael DahlbergHåby IF32:22+9:16
23Ragnhild ThuSandnes IL (Rogaland)32:54+9:48
24Linda LarssonOK Tisaren33:00+9:54
25Stina BengtssonAlvesta SOK33:13+10:07
26Ola SvenssonFK Åsen33:30+10:24
27Madelen ErikssonTrollhättans SOK33:45+10:39
28Axel RibbholmOK Njudung33:47+10:41
29Smeds kajNärpes OK34:34+11:28
30Karin OlinIK Hakarpspojkarna34:36+11:30
31Jeanette DahlströmMora34:41+11:35
32Maria JohanssonArboga OK34:43+11:37
33Sara OlssonGrycksbo IF OK34:44+11:38
34Emma RingströmOK Landehof34:53+11:47
35Zhang YuzhuoSDSZ Orienteering Club34:59+11:53
36Annika SedvallBorås35:00+11:54
36Wang LehuanSDSZ Orienteering Club35:00+11:54
38Tommy AnderssonSöders-Tyresö35:06+12:00
39Hans-Göran FredénFalköpings AIK OK35:09+12:03
40Gudrun DahlbergBredaryds SOK35:12+12:06
41Veronica SahlinNässjö OK35:15+12:09
42Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL35:16+12:10
43Xingyu ChenSDSZ Orienteering Club35:23+12:17
44Sara EdenhamnLänna IF35:26+12:20
44Hanna KarlssonLänna IF35:26+12:20
46Marcus LindborgGrycksbo IF OK35:29+12:23
47Josefin NilssonIFK Mora OK35:30+12:24
48Oliver SchönVäxjö OK35:32+12:26
49Hanna TamminenTurun Suunnistajat35:36+12:30
50Josefine SandbergOK Bävern35:42+12:36
51Sara AnderssonVänersborgs SK35:43+12:37
52Annette JohanssonIF Rigor35:54+12:48
52Jessica NorlinStigmännen Karlshamns OK35:54+12:48
54Zeng BangjianSDSZ Orienteering Club35:56+12:50
55Bo PetterssonOK Djerf35:58+12:52
56Ellen KårénSundsvalls OK36:25+13:19
57Elsa CarlssonMarkbygdens OK36:26+13:20
58Rolf LindblomOK Klemmingen36:44+13:38
59Terese TerentForsa OK36:46+13:40
60Helmina PallhedGarphyttans IF37:10+14:04
61Angelica JohanssonSOK Aneby37:13+14:07
62Elisabeth HenningssonOK Gisle37:17+14:11
63Ann-Sofie TorbjörnGudhems IF37:20+14:14
64Åsa TerentForsa OK37:37+14:31
65MICHAEL SVENSSONOK Norrvirdarna37:39+14:33
65Ida LindgrenIF Femman37:39+14:33
67Pernilla IvehammarLinköpings OK37:46+14:40
68Kristina NyströmTrollhättans SOK37:48+14:42
68Tove PorlingForserums SOK37:48+14:42
70Helen ÅkessonVäxjö AIS37:51+14:45
71Kristina PerssonHalmstad OK37:54+14:48
72Fredrik CederquistSundbybergs OK38:01+14:55
73Mari Henriksson NäsmanUddevalla OK38:14+15:08
74Matilda BorglundIK Omega38:15+15:09
75Elin GanningIK Omega38:16+15:10
75Jenny AndersonLjungskile38:16+15:10
77August JanssonVästerbergslagens OL38:23+15:17
78Sofia PetterssonVänersborgs SK38:27+15:21
79Linn RydénOK Hedströmmen38:34+15:28
80Maria PeterssonIK Ymer38:40+15:34
80Johanna MelinFjärås AIK38:40+15:34
82Jensine JohanssonFinspångs SOK38:47+15:41
83Tommy JohanssonTullinge SK39:10+16:04
84Andreas SjöbergOK Hammaren39:14+16:08
85Anton  HedströmOK Renen39:17+16:11
86Fanny HanssonFalkenbergs OK39:18+16:12
87Richard StrömJönköping39:22+16:16
88Mikael NilssonFrosta OK39:27+16:21
89Jennie MolinSödertälje-Nykvarn OF39:29+16:23
90Wilma SaetreOK Landehof39:35+16:29
91Christina FredrikssonGarphyttans IF39:36+16:30
92Elin NilssonFK Snapphanarna39:42+16:36
93Åsa RoosStora TunaOK39:43+16:37
94Remi JohannsenIdd SPK39:46+16:40
95Peder NybergIL Veten39:48+16:42
96Lena WahssAvesta OK39:49+16:43
97Martin KarlssonHestra IF39:58+16:52
98Maria Belinda BergsetIL Veten40:00+16:54
99Jesper SamellFrösö IF40:02+16:56
99Ingrid AlinderSjövalla FK40:02+16:56
101Lisa OhrtSol Tranås40:05+16:59
102Linnéa BergOK Grip40:10+17:04
103Titti FritzénHiidenkiertäjät40:18+17:12
104Andreas NilssonOK Tyr40:34+17:28
105Emanuel ErikssonOK Milan40:42+17:36
106Axel ÖrtstamFellingsbro GOIF40:48+17:42
107Ellen ÖrtstamFellingsbro GOIF40:49+17:43
108Lena JohanssonTrollhättans SOK40:57+17:51
109Ann Karolina KarlssonLessebo OK41:00+17:54
110Klara HemlinIK Uven41:16+18:10
110Josefina KristenssonIK Uven41:16+18:10
112Li-Min SvenssonOK Älme41:20+18:14
113Mikael SeverinssonBredaryds SOK41:21+18:15
114Tomas JemssonOK Norrvirdarna41:23+18:17
115Maria KroksmyrVäxjö OK41:29+18:23
116Matilda LanneKungälvs OK41:32+18:26
117Isabella DanbergÖdeshögs SK41:36+18:30
118Johan RosanderSOK Aneby41:41+18:35
119Ester RehnmanVandrarringen41:47+18:41
120Ann-Kristin CarlssonOK Roslagen41:51+18:45
121Eva SkönsFalun41:55+18:49
122Lovisa Göstas-KällmanSöders TYRESÖ41:57+18:51
123Cathrine DahlbergHåby IF42:01+18:55
124Cecilia ElofssonOK Njudung42:08+19:02
125Ian SjöbergGöteborg-Majorna OK42:13+19:07
126Ronnie KarlssonOK Vilse 8742:18+19:12
127Anna HernellValbo42:22+19:16
128Marie-Louise StridhHestra IF42:23+19:17
129Hao YixinSDSZ Orienteering Club42:25+19:19
129Anders HedarOK Tor42:25+19:19
131Miranda GotheOK Ravinen42:26+19:20
132Lena Kallanvaara-LundbergKöping-Kolsva OK42:29+19:23
133Åsa HanssonIF Rigor42:32+19:26
133Klas  WibergHässleholms OK42:32+19:26
135Frida SchillerOK Njudung42:34+19:28
136Martin GruberHSV Grossmittel42:37+19:31
137Sofie SchillerOK Njudung42:38+19:32
138Turid PeterssonIK Hakarpspojkarna42:45+19:39
139Ida OlssonTorsås OK42:46+19:40
139Martina SöderlindLessebo OK42:46+19:40
141Emelie HendbergIK Uven42:48+19:42
142Jennie SaleskogRonneby OK42:53+19:47
143Per-Åke DahlbergHåby IF42:59+19:53
144Marja MartikainenKeuruun Kisailijat43:06+20:00
145Magnus BlomOK Nackhe43:16+20:10
146Ulrika LjungqvistKexholms SK43:21+20:15
147Linda Therese StøengHamar OK43:22+20:16
148Jorun Opedal UglemMelhus IL43:25+20:19
149Kerstin HamrinNynäshamns OK43:27+20:21
150Daniel BertilssonStigsökarna43:34+20:28
151Kristin RaukolaSundsvalls OK43:35+20:29
151Maria SjögrenSundsvalls OK43:35+20:29
153Hannah LinngårdStockholm43:39+20:33
153Mattias LindbladLinköpings OK43:39+20:33
155Dominic MasarovicHSV Grossmittel43:40+20:34
156Britt BlomLjungskile FK43:47+20:41
157Anders DahlbergBredaryds SOK43:53+20:47
158Peter-Paul GaudenzHalmstad OK44:11+21:05
159Britt BirklinTolered-Utby Ol-klubb44:15+21:09
160Malin BodinGällstadbygdens SOK44:17+21:11
161Anne Kathrine AkselsenNydalens SK44:29+21:23
162Ellinor WestbomOckelbo OK44:38+21:32
162Kristina BäckArboga OK44:38+21:32
164Liu YunnengSDSZ Orienteering Club44:50+21:44
165Abaadu SinjabVänersborgs SK44:54+21:48
166Martin JohanssonRonneby OK44:57+21:51
167Lars RönnestrandFrösö IF45:14+22:08
167Mathilda WestlundJönköpings OK45:14+22:08
169Peter BergOK Ravinen45:15+22:09
169Gustav HjelmÅkersberga SK45:15+22:09
171Linnea JonssonSOK Viljan45:17+22:11
172Ulla MustajokiTampereen Pyrintö45:18+22:12
173Sara BrankellMölnlycke45:21+22:15
174Linda CarlssonOK Tyr45:27+22:21
175Lisa GrubbMalmö OK45:29+22:23
176Gunilla GustafssonHägersta GF45:40+22:34
177Lena OlssonVärend GN OL45:41+22:35
178Maria ÅkerfeldtGäddede SK45:43+22:37
179Anders EspåkerLidköpings VSK45:44+22:38
180Vide EneljungIFK Göteborg45:48+22:42
180Leif DahlbergOK Nolaskogsarna45:48+22:42
182Malin AnderIstrums SK45:59+22:53
183Ulrika LarssonRånäs OK46:06+23:00
183Johanna PalmOK Triangeln46:06+23:00
185Anna AnderssonKalmar OK46:30+23:24
186Frida EngströmOK Orion46:31+23:25
186Ulrika RylinOK Gläntan46:31+23:25
188Deng RuixuanSDSZ Orienteering Club46:37+23:31
189Anna-Sara JohanssonRasbo IK46:46+23:40
190Linda PerssonGöteborg46:47+23:41
191Lena AlstadFrol IL46:51+23:45
192Eva SchagerströmGarphyttans IF46:58+23:52
193Mats WilhemsonRasbo IK46:59+23:53
194Anette TolonenOK Amne47:02+23:56
195Madeleine SchillerGöteborg47:03+23:57
196Fu Zhenbin MarcoSDSZ Orienteering Club47:13+24:07
197Heidi HolmqvistSnättringe SK47:15+24:09
198Kristina HolmbäckBromma-Vällingby SOK47:32+24:26
199Heidi WarvelinLånghundra IF47:33+24:27
200Lotta PetersénOK Njudung47:34+24:28
200Wiktor EngesAttunda OK47:34+24:28
202Zhong ShaolunSDSZ Orienteering Club47:46+24:40
202Xu YuanzhuSDSZ Orienteering Club47:46+24:40
204Hege BakkeFet OL47:49+24:43
204Ulrika FranssonOK Njudung47:49+24:43
206Margareta NilssonOK Tyr47:54+24:48
207Helena BlomsterRonneby OK47:55+24:49
208Tora LarssonYstads OK47:56+24:50
209Ann-Marie MånssonRonneby OK47:59+24:53
210Sofia HammarwallUttran48:11+25:05
211Tobias NybergSnättringe SK48:14+25:08
212Eva JohanssonÄtrans IF48:15+25:09
213Annika SolbreckLånghundra IF48:17+25:11
214Nina MånssonSOK Träff48:25+25:19
215Ann-Louise LantzSöderhamns OK48:28+25:22
215Sofia GranqvistVästerviks OK48:28+25:22
217Louise VibergRyda SK48:35+25:29
217Helene LagerhällRehns BK48:35+25:29
219Henrik SöderlindLessebo OK48:36+25:30
220Sofia GimholtTrosabygdens OK48:38+25:32
221Julia IvehammarLinköpings OK48:39+25:33
222Bertil HåkanssonOK Skärmen48:40+25:34
223Charlotta Edquist MobergOK Tyr48:45+25:39
224David Lidström-HulténFrösö IF48:48+25:42
225Sofia EklundIFK Göteborg48:51+25:45
226Peter WiksellStora TunaOK48:54+25:48
226Lars JohanssonBredareds IF48:54+25:48
226Ida JohanssonRonneby OK48:54+25:48
229Wang YiranSDSZ Orienteering Club48:56+25:50
230Martina SundlingOK Njudung48:57+25:51
231Bertil BorglundIK Omega49:09+26:03
232Samuel LundinÄlvsby IF OK49:11+26:05
232Sofia JeppssonMalmö OK49:11+26:05
234Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK49:12+26:06
235Patrik EricssonTäby 49:18+26:12
236Topias LautamäkiHämeenlinnan Suunnistajat49:22+26:16
237Elin RydströmOK Skogsfalken49:23+26:17
238Catrine BöregårdOK Gläntan49:26+26:20
239Lotta WaernqvistNAIS Orienteringsklubb49:38+26:32
239He HanqingSDSZ Orienteering Club49:38+26:32
241Kajsa HagstrandLerums SOK49:44+26:38
242Marie ZetterlingOK Tyr49:45+26:39
242Carlos Aristondo MelgarOK Tor49:45+26:39
244Rebecka LeanderJönköpings OK49:46+26:40
245Jenny GalborgenEds SK49:50+26:44
246Sara IvarssonTibro OK49:54+26:48
247Martin BillströmFurulund49:56+26:50
248Gunnar HylténOK Stigen49:59+26:53
249Lasse EricssonVaxholm50:00+26:54
250Annelie ÖsterlundIF Hagen50:09+27:03
251Åsa HanssonTullinge SK50:11+27:05
252Gunilla KarlssonHestra IF50:23+27:17
253Felix AlbrechtOK Tisaren50:24+27:18
254Maj Eriksson GotheOK Ravinen50:25+27:19
255PER HÅKAN PetterssonGamleby OK50:34+27:28
256Roland BauerOLC Kapreolo50:35+27:29
257Nancy GranathTjällmo-Godegårds OK50:47+27:41
258Eva WibergHässleholms OK50:51+27:45
259Kati LaineEspoo50:52+27:46
260Albin AppelgrenTrollhättans SOK50:53+27:47
261Nina EkdahlEmmaboda Verda OK50:54+27:48
261Carren MelinderTullinge SK50:54+27:48
263Cenny AppelgrenTrollhättans SOK50:57+27:51
264Xu RufanSDSZ Orienteering Club50:59+27:53
265Kerstin SondellFalun51:00+27:54
266Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK51:04+27:58
266Wu RuohongSDSZ Orienteering Club51:04+27:58
268Johanna PriesterathGundelfinger Turnerschaft51:06+28:00
269Lena JohnssonFalköpings AIK OK51:13+28:07
270Lars Henningsson 51:17+28:11
271Elsa MagnussonRehns BK51:24+28:18
271Jessica JohanssonSol Tranås51:24+28:18
273Ulrika MagnussonRehns BK51:27+28:21
274Ann-Christin TjernbergKovlands IF51:31+28:25
275Kerstin ÅstedtHärlövs IF51:38+28:32
275Franziska VogelUSV TU Dresden51:38+28:32
277Katharina MyrénIK Trenne Ullared51:41+28:35
277Patrik ArvidssonVimmerby OK51:41+28:35
279Kristina MelénTrollhättans SOK51:47+28:41
280Lissi VilhelmssonUlriksbergs IK51:48+28:42
281Stian LillegårdLillomarka OL51:56+28:50
282Barbro NilssonAlvesta SOK51:59+28:53
283Anna GustafssonTrosabygdens OK52:13+29:07
284Patrik LitzellOK Kullingshof52:19+29:13
285Eva JylltorpLinköpings OK52:23+29:17
286Helen SidemyrHässleholms OK52:36+29:30
287Cecilia HedinEksjö SOK52:48+29:42
288Gunnar CarlssonOK Letstigen52:56+29:50
289Annica LübckeOK Ravinen52:59+29:53
290Gunilla KarlssonSträngnäs-Malmby OL53:01+29:55
291Jannika JosefssonOK Roxen53:02+29:56
292IIda HappoKeravan Urheilijat53:04+29:58
293Sanni PeräläKeravan Urheilijat53:05+29:59
294Peter MårtenssonGarphyttans IF53:14+30:08
295Magdalena WoldSundbybergs IK53:19+30:13
296Arild SvihusGanddal IL53:23+30:17
297Anette FlingmarkUddevalla OK53:26+30:20
298Caroline StenbergHuddinge53:29+30:23
299Katarina HanssonOK Ravinen53:31+30:25
300Lotta LarssonVästerbergslagens OL53:35+30:29
301Ylva LarssonGamleby OK53:41+30:35
302Sara BladhTullinge SK53:45+30:39
302Helena HammarwallUttran53:45+30:39
304Karin EjderbyAttunda OK53:50+30:44
305Karin Noren ElfströmSaltsjöbaden53:58+30:52
306Alicia SchandlOK Södertörn54:09+31:03
306Anna SchandlOK Södertörn54:09+31:03
308Ylva LundinSundbybergs IK54:14+31:08
309Ingrid LöthgrenOK Milan54:15+31:09
310Anna WidmanSundsvalls OK54:19+31:13
311Karin ÅkessonOK Landehof54:21+31:15
312sören RobertssonOK Njudung54:22+31:16
313Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna54:27+31:21
314Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna54:29+31:23
315Anna LjungdahlOK Skogshjortarna54:31+31:25
316Birgitta AugustssonTibro OK54:44+31:38
317Timothy HadarssonGällstadbygdens SOK54:53+31:47
318Linda JonssonOK Renen54:55+31:49
319Per SkoglundAlmby IK54:56+31:50
319Christine LarssonOK Vargen54:56+31:50
321Kajsa PerssonSundbybergs IK55:10+32:04
322Merete FreidlitzOK Landehof55:18+32:12
322Karl-Johan HamrinNynäshamns OK55:18+32:12
324Johanna KjellstrandLaxå OK55:27+32:21
325Sara DyreliusSnättringe SK55:28+32:22
326Roger KjellstrandLaxå OK55:31+32:25
327Sune HamrinNynäshamns OK55:40+32:34
328Siv ÅhlundAlmby IK55:41+32:35
329Ulrika PerssonOK Hammaren55:44+32:38
330Candice StåhlJärbo OK55:49+32:43
331Sirpa KuusniemiJämsän Retki-Veikot55:59+32:53
332Anne HolmbackIF Femman56:02+32:56
332Anki ZensOK Tor56:02+32:56
334Jennifer JohanssonOK Roto56:20+33:14
335Jörgen DäckforsTullinge SK56:26+33:20
336Camilla FlodmanOK Hammaren56:32+33:26
337Agneta ÖstergrenVäxjö OK56:35+33:29
338Heli VibergOK Roxen56:42+33:36
339Elias HaapalaEspoon Suunta56:43+33:37
340Filip CarlbomMölndal Outdoor IF56:48+33:42
341Eva LundkvistOK Tor56:57+33:51
342Evan KarlssonLycksele IF56:58+33:52
342Liselotte lexellAstraZeneca IF56:58+33:52
344Jessica LiuSDSZ Orienteering Club56:59+33:53
345Li YihanSDSZ Orienteering Club57:04+33:58
346Tobias JonssonForsa OK57:14+34:08
347Jenny LundinIFK Enskede57:18+34:12
348Sumali SkottÅmåls OK57:20+34:14
349Josefine NilssonHästveda OK57:37+34:31
350Annelie JohanssonOckelbo OK57:39+34:33
351Caroline NilssonHästveda OK57:46+34:40
352Barbro AhlsénSödertälje-Nykvarn OF57:58+34:52
353Kjell RosgrenOK Njudung58:02+34:56
354Bo NilssonVIVill 58:04+34:58
355Thomas PerssonOK Tyringe58:10+35:04
356Helena GaudenzHalmstad OK58:11+35:05
357Anna NilssonHestra IF58:32+35:26
358Erik HöglundTurebergs IF58:33+35:27
359Hanna StrömOK Tylöskog58:46+35:40
360Thomas PoschSol Tranås58:56+35:50
361Christina ErikssonAlfta-Ösa OK58:57+35:51
362Eija LauriFK Herkules59:12+36:06
363Johanna StubbIK Falken59:14+36:08
364Lars-Gunnar HolmOK Botnia59:16+36:10
365Mona IvermarkSäffle OK59:21+36:15
365Eva VigrenSävedalens AIK59:21+36:15
367Katarina LampaIF Rigor59:24+36:18
368Finn GaudenzHalmstad OK59:30+36:24
369Stefan IvehammarLinköpings OK1:00:23+37:17
370Pernilla ElmquistBredareds IF1:00:29+37:23
371Lise-Lotte Mattsson JanssonEksjö SOK1:00:36+37:30
372Ulrika StrömbäckAnkarsrums OK1:00:40+37:34
373åke GulliksonÖrnsköldsvik1:00:41+37:35
374Anton LundOK Skogshjortarna1:00:45+37:39
375Elsa ZetterljungArboga OK1:00:48+37:42
376Helén ÅkessonSkåneslättens OL1:00:53+37:47
377Zhu LingSDSZ Orienteering Club1:00:59+37:53
378Gustaf HäroldSol Tranås1:01:05+37:59
379Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK1:01:06+38:00
380Katarina BrovallGällstadbygdens SOK1:01:09+38:03
381Berit SellingHärnösands OK1:01:23+38:17
382Elisabeth HöögUddevalla1:01:30+38:24
382Mikael HäroldSol Tranås1:01:30+38:24
384Irene Klas-GundelSpiridon-Hochwald1:01:31+38:25
385Berit StålAvesta OK1:01:34+38:28
386Gun-Britt  HolmbergKarlskrona SOK1:01:36+38:30
387Kristina NorinSöders-Tyresö1:01:41+38:35
388Cecilia ErikssonNorbergs OK1:01:57+38:51
389Erika FritzellAnderstorps OK1:01:59+38:53
390Erin WidmarkUmeå OK1:02:02+38:56
391Ida BranteforsOK Linné1:02:08+39:02
392Solveig Arvidsson 1:02:11+39:05
393Emma KarlssonIK Trenne Ullared1:02:15+39:09
394Jörgen BackmanIFK Mora OK1:02:21+39:15
395Oiof RosengrenTmok1:02:22+39:16
396Monica JemssonOK Norrvirdarna1:02:25+39:19
397Åsa SkunckeTäby OK1:02:41+39:35
397Ulrika JohannessonFrölunda OL1:02:41+39:35
399Jenny WesterbergTrollhättans SOK1:02:45+39:39
400Carina GunérusSurahammars SOK1:02:50+39:44
401Hongyu Pei BreivoldVästerås SOK1:02:53+39:47
402Ann OlssonSävedalens AIK1:02:54+39:48
403Anders EjewallSnättringe SK1:02:56+39:50
404Viktor DegermanSkellefteå OK1:02:59+39:53
405Elin TorstenssonKvillebyns SK1:03:01+39:55
406Liv LindOK Skärmen1:03:03+39:57
407Mårten SundbladOK Skärmen1:03:04+39:58
408Lena WesterbergTrollhättans SOK1:03:10+40:04
409Helena QvistbergVästerås SOK1:03:11+40:05
410Yvette ErikssonAvesta OK1:03:31+40:25
411Jessica FredsbergOK Roxen1:03:36+40:30
412Catarina LindgrenTrosabygdens OK1:03:38+40:32
413Tian ZiyunSDSZ Orienteering Club1:03:46+40:40
414Maja KarlssonÖdeshögs SK1:03:53+40:47
415Eva HolmquistIF Hallby SOK1:03:54+40:48
416Tilde StåhlUlricehamns OK1:03:59+40:53
417Anders BryggarGrycksbo IF OK1:04:00+40:54
418Margareta RylanderOK Gläntan1:04:36+41:30
419Zhong RuiyingSDSZ Orienteering Club1:04:38+41:32
420Selma SteinsvaagHaugesund IL Orientering1:04:39+41:33
421Linn WikstrømHaugesund IL Orientering1:04:47+41:41
422Truls  BengtssonPittsburg Pinguius1:04:53+41:47
423Liang BingjianSDSZ Orienteering Club1:04:56+41:50
424Alexandra ZetterbergOK Klyftamo1:04:58+41:52
424Jens Egil RostadToten-Troll1:04:58+41:52
426Emma RydenOK Klyftamo1:05:00+41:54
427Yu JingrongSDSZ Orienteering Club1:05:02+41:56
428Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna1:05:04+41:58
429Måns BengtssonNew York Rangers1:05:11+42:05
430Malena CarlqvistSnättringe SK1:05:31+42:25
431Lotta EjderbyAttunda OK1:05:35+42:29
432Emma EkenstråleFK Herkules1:05:40+42:34
433Sabine GreterIK Stern1:06:15+43:09
434Anna BergOK Grip1:06:17+43:11
435Agnes MårildGöteborgs SK1:06:18+43:12
436Anna GranåsForsa OK1:06:21+43:15
437Ella GranåsForsa OK1:06:24+43:18
438My SvärdTorhamn1:06:27+43:21
439Catharina ModOK Milan1:06:45+43:39
440Börje MagnussonHästveda OK1:06:49+43:43
441Zhang YimoSDSZ Orienteering Club1:06:50+43:44
442Maja JosefssonOK Bävern1:07:05+43:59
443Marie  MårildGöteborg SK1:07:08+44:02
444Jonathan AlmgrenNAIS Orienteringsklubb1:07:26+44:20
445Maria PetterssonOK Njudung1:07:28+44:22
446Adam AlmgrenOK Kolmården1:07:29+44:23
447Tor AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:07:36+44:30
448Albin AlmgrenNAIS Orienteringsklubb1:07:41+44:35
449Karin HanssonTäby OK1:07:46+44:40
450Markus Hermansson 1:07:53+44:47
451Anneli SaneHelsingin Suunnistajat1:08:44+45:38
452Ylva GrönroosOK Alehof1:09:12+46:06
453Elisabeth KamélOK Södertörn1:09:21+46:15
454Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK1:09:24+46:18
455Susanne skoogAXA SportsClub1:09:27+46:21
455peter skoogAXA SportsClub1:09:27+46:21
457Magnus HallqvistUlricehamns OK1:09:30+46:24
457Iris HallqvistUlricehamns OK1:09:30+46:24
459Andreas FlorinTenhults SOK1:09:49+46:43
460Ann-Charlotte VirtanenSelånger SOK1:09:58+46:52
461Irene SandellHestra IF1:10:03+46:57
462Hulda HallqvistUlricehamns OK1:10:06+47:00
463Anne-Marie RickardssonOK Landehof1:10:17+47:11
463Klara FischerOK Linné1:10:17+47:11
465Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK1:10:18+47:12
466Gunilla TjäderStockholm1:10:21+47:15
467Christel HanssonOK Kontinent1:10:44+47:38
468Sonja KlemsdalVarteig OL1:10:56+47:50
469Torbjörn JonssonTjällmo-Godegårds OK1:11:09+48:03
470Eero KemppainenHelsingin Suunnistajat1:11:19+48:13
471Hilma GustafssonIK Uven1:11:21+48:15
472Malin ErlandssonVimmerby OK1:11:28+48:22
473Linnae SkeppnerGarphyttans IF1:11:41+48:35
474Ebba NilssonOK Tyr1:11:48+48:42
475Anna Wiren 1:12:09+49:03
476Hanna LennartssonJärfälla OK1:12:33+49:27
477Alf KjellbergBredareds IF1:12:42+49:36
478Joel NorénVännäs OK1:12:44+49:38
479Elisabeth HuleforsSträngnäs-Malmby OL1:12:51+49:45
480Carita EhnbergSala OK1:12:54+49:48
481Tina KolmskogSundbybergs IK1:13:33+50:27
482Anna-Karin VånsjöArboga OK1:13:51+50:45
483Maria AhlbergNorbergs OK1:13:57+50:51
484Ida FastOK Pan Kristianstad1:13:58+50:52
485Christina GöranssonOK Pan Kristianstad1:14:02+50:56
486Linda JönssonOK Pan Kristianstad1:14:03+50:57
487Kerstin PerssonOK Hällen1:14:07+51:01
488Marissa Penelope BergersenEidskog OL1:14:13+51:07
489Arvid MårildGöteborgs SK1:14:43+51:37
490Lennart ÖstergrenVäxjö OK1:15:20+52:14
491Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:16:02+52:56
492Klara NilssonHestra IF1:16:13+53:07
493Mia AnderssonEds SK1:17:12+54:06
494Mona WelinStockholm1:17:13+54:07
495Helene ForsbergGöteborg-Majorna OK1:17:15+54:09
496Kerstin MelinLeksands OK1:17:27+54:21
497Margareta LarssonOK Tor1:17:55+54:49
498Malin NorlanderOK Nackhe1:18:13+55:07
499Matilda HonethVäxjö OK1:18:55+55:49
500Elisabeth JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:18:56+55:50
501Roland OlofssonStigsökarna1:20:14+57:08
502Emma  JonssonOK Vivill1:20:19+57:13
503Karin LarssonOK Enen1:20:30+57:24
504Ayan LingIK Hakarpspojkarna1:20:44+57:38
505Li JiaxiO-Skola Bi Dahlbom1:20:52+57:46
506Carina PerssonAndrarums IF1:21:17+58:11
507Anneli ZetterljungArboga OK1:21:19+58:13
508Anna-Maria GrimmerIFK Umeå1:22:53+59:47
509Tomas JonassonVänersborgs SK1:22:57+59:51
510Liselott Andersson 1:23:07+1:00:01
511Susanne WahlqvistOK Roslagen1:23:09+1:00:03
512Marie GustafssonOK Milan1:23:24+1:00:18
513Haidi SkoghammarIK Vikings OK1:24:03+1:00:57
514Maria SohlIK Vikings OK1:24:06+1:01:00
515Martina KihlbergSurahammars SOK1:24:13+1:01:07
516Lisa OttossonOK Landehof1:24:18+1:01:12
517Rosita BlidefalkOK Nipan1:27:28+1:04:22
518Margareta MosslindVandrarringen1:27:42+1:04:36
519Gudrun PetterssonOK Reftele1:28:16+1:05:10
520Kristina ErikssonUmeå OK1:28:40+1:05:34
521Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:29:01+1:05:55
522Maria ErlandssonOK Vivill1:29:26+1:06:20
523Yang HepengO-Skola Bi Dahlbom1:29:35+1:06:29
524Felicia Kölvall 1:30:33+1:07:27
525Alexander Kölvall 1:30:51+1:07:45
526Daniel EkenstedtTullinge SK1:30:58+1:07:52
527Anna-Maria ErikssonEdsbro1:33:53+1:10:47
527Hanna ErikssonEdsabro1:33:53+1:10:47
529Jan ErikssonEdsbro1:33:57+1:10:51
530Cecilia Wallin 1:34:20+1:11:14
531Hanne BlienLunderseter IL1:35:53+1:12:47
531Roger NilssonVittjärvs IK1:35:53+1:12:47
533Berit DalheimLunderseter IL1:35:55+1:12:49
534Huang ZeyuSDSZ Orienteering Club1:36:58+1:13:52
535Pyttan AsplundOK Södertörn1:37:12+1:14:06
536Suzanne Beijar AgduhrKarlskoga1:37:22+1:14:16
537Laura KorhonenRovaniemi1:38:27+1:15:21
538Olof RobertssonSundbybergs IK1:38:56+1:15:50
539Filip KarlströmSundbybergs IK1:38:57+1:15:51
539Pontus AbrahamssonSundbybergs IK1:38:57+1:15:51
541Irina NilssonGävle OK1:42:03+1:18:57
542Maria ÖqvistBergnäsets AIK1:45:47+1:22:41
543Ingrid LandgraffStockholm1:47:33+1:24:27
544Charlotte BjurlingStockholm1:47:36+1:24:30
545Jonas KaasalainenOK Tisaren1:47:58+1:24:52
546Ida NilssonOK Tisaren1:47:59+1:24:53
547Kajsa SandewallUmeå OK1:48:24+1:25:18
548Tarek FouadAcademy 20161:52:19+1:29:13
549Birgitta HaldinIF Femman1:58:16+1:35:10
550Margita SundbergUmeå OK2:27:13+2:04:07
551Carl-Erik JohanssonUmeå OK2:27:14+2:04:08
552Maria NiklassonOK Roto2:33:29+2:10:23
553Eva-Lena AnderssonOK Roto2:33:32+2:10:26
Sanne AbelssonSundsvalls OKdiskvalificerad
Henna KaraHelsinkiej godkänd
Susanna LindellLinköpings OKej godkänd
Markus SalmelaBålstaej godkänd
Edvin ÖströmSurahammars SOKej godkänd
Mats RuneforsVäxjö OKej godkänd
Ellinor hellrupLundej godkänd
Charlotta HansenAnderstorps OKej godkänd
Carola BestermanIK Trenne Ullaredej godkänd
Linnea RymanFellingsbro GOIFej godkänd
Gunvor Skytte KirkegaardCopenhagenOej godkänd
Linda BergmanTullinge SKej godkänd
Marie HjalmarssonIK Omegaej godkänd
Jonas NordlanderOK Tyrej godkänd
Love LidbergVallentuna-Össeby OLej godkänd
Gun-Britt MattssonKimito SFej godkänd
Marcus SneitzJärfälla OKej godkänd
Anna HultmarkTolleredej godkänd
Maria ErlandssonOK Vivillej start
Astrid DenkSV Handwerk Erfurtej start
Yinyao FuHangzhou Migu Orienteering Clubej start
Anna GerbornVästvärmlands OKej start
Camilla JanssonKöping-Kolsva OKej start
Qihong LiHangzhou Migu Orienteering Clubej start
Hanna Lidström-HulténFrösö IFej start
Anja LindRonneby OKej start
Isak Pettersson ej start
Yvonne RickneÖstra Almby FKej start
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvikej start
Wilma ThörnkvistSol Tranåsej start
Helena WaldfeltFinspångs SOKej start
Yuren WangHangzhou Migu Orienteering Clubej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser