Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 4

4 850 m, 185 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Petr PruchaOK JISKRA NOVY BOR38:57
2Axel SvenningssonLunds OK39:42+0:45
3Annie LarssonOK Skogshjortarna40:34+1:37
4Stefan SaxLinköpings OK40:42+1:45
5Hannes ÖnanderKjula IF41:04+2:07
6Oscar ÖstmanAttunda OK41:28+2:31
7Henrik ReisenIF Hagen41:51+2:54
8Leif JohanssonSol Tranås42:29+3:32
9Per-Anton PerssonTormestorps IF42:35+3:38
10Amanda IvehammarLinköpings OK42:37+3:40
11Lovisa HenningHärnösands OK44:13+5:16
12Mathias KlaseniusKFUM Örebro OK45:21+6:24
13Erik HedbergUppsala 45:40+6:43
14Mats  HedströmOK Renen46:10+7:13
15Louise BöregårdOK Gläntan46:50+7:53
16Karin AlmTjällmo-Godegårds OK47:04+8:07
17Per SundlingOK Njudung47:19+8:22
18Fredrik GunnarssonGävle47:32+8:35
19Joel StrömbergFranzbergs IK48:08+9:11
20Karolin Henningsson 48:29+9:32
21Kajsa WernerIKSU Multisport49:08+10:11
22Hans-Magnus GalborgenEds SK49:22+10:25
23Stefan AnderssonVästerbergslagens OL49:25+10:28
24Andreas KågemalmNyköpings OK49:39+10:42
25Robin SandbergOK Stigen50:11+11:14
26Frida Johansson 50:49+11:52
27Therese BlomOK Nackhe51:04+12:07
28Sara ForsbergSundsvalls OK51:40+12:43
29Camilla TärnlerKarlstad52:07+13:10
30Teemu KaarelaJärvenpää52:32+13:35
31Vidar JoelssonGustavsbergs OK52:33+13:36
32Christine HedströmOK Renen53:06+14:09
33Malin KlaseniusKFUM Örebro OK53:25+14:28
34Henriette NessetÅlgård Orientering53:37+14:40
35Anders ThoméeIFK Mora OK53:47+14:50
36Roberth SvenssonVimmerby OK53:49+14:52
37Daniel WikellCentrum OK53:54+14:57
38Hannaleena RiikonenTampereen Pyrintö54:12+15:15
39Joel SvelanderFalun54:25+15:28
40Elin NirjensÖrnsköldsviks OK54:42+15:45
41Johan MarteliusAttunda OK54:53+15:56
41Patrik AlmTjällmo-Godegårds OK54:53+15:56
43Siri BjörklundTrollhättans SOK54:57+16:00
44Emanuel RoosIF Thor54:58+16:01
45Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF55:21+16:24
46Kristin SølbergIL Leik55:51+16:54
47Henrik KahraÅmåls OK56:01+17:04
48Jörgen GerhardssonOK Bävern56:21+17:24
49Petra GerhardssonOK Bävern56:37+17:40
50Karin ByströmOK Nolaskogsarna56:38+17:41
51Mats EjderbyAttunda OK56:55+17:58
52Sara RutbergIKF Umeå56:56+17:59
53Åse KringstadOK Kåre57:01+18:04
54Emil LarssonFK Göingarna57:08+18:11
55Morten MoenHamar OK57:48+18:51
56Gunhild OftedalÅlgård Orientering57:57+19:00
57Hanna WigforssArboga OK58:16+19:19
58Kristian JohanssonLänna IF58:46+19:49
59Maria WikströmOK Tyr58:47+19:50
60Luiza DarLänna IF58:51+19:54
61Anna SvenningssonMälmö58:57+20:00
62Stefan SundqvistVittjärvs IK59:06+20:09
63Jens HalvarssonÖstersunds OK59:13+20:16
64Amanda LundSurahammars SOK59:14+20:17
65Carolina FinskasIF Minken59:29+20:32
66Ulf KinertHärnösands OK59:35+20:38
67Fredrik DahlinKovlands IF59:44+20:47
68Linda FredrikssonOK Måsen1:00:00+21:03
69Ola KollénHöör1:00:22+21:25
70Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb1:00:25+21:28
71Magnus GrahnHallby SOK1:02:09+23:12
72Maria BengtssonIF Marin Väst1:02:47+23:50
73Minna HeikkiläMäntäsälä1:03:04+24:07
74Karl HjellströmGränna-Bygdens OK1:03:05+24:08
75Mari NilssonNAIS Orienteringsklubb1:03:18+24:21
76Henning JoelssonGustavsbergs OK1:03:48+24:51
77Andreas DanielssonVimmerby OK1:03:50+24:53
78Axel KolsvikHägersta GF1:04:09+25:12
79Elin TögenmarkOK Linné1:04:14+25:17
80Kristina JennerstrandOK Njudung1:05:13+26:16
81Cecilia Almblad 1:05:23+26:26
81Lisbeth SkobeVästerviks OK1:05:23+26:26
83Håkan WidlundIFK Lidingö SOK1:05:29+26:32
84HENRIK RAMEBÄCKUmeå OK1:05:45+26:48
85Malin JonssonIK Hakarpspojkarna1:05:52+26:55
86Tönu JäädmaaOK Vöru1:06:00+27:03
87Eva HanssonFrölunda OL1:07:05+28:08
88Linda Holmgren RylanderSpårvägens OK1:07:06+28:09
89Malin PeterssonOK Nolaskogsarna1:07:25+28:28
89Maria PernetunHässleholms OK1:07:25+28:28
91Märta ForsbergOK Norrvirdarna1:08:16+29:19
92natalia bolotovaOrienta kyncevo1:08:18+29:21
93Susanna LindströmNjurunda OK1:08:20+29:23
94Anna MannelqvistOK Nolaskogsarna1:08:29+29:32
95Karin JontellOK Linné1:08:31+29:34
96Emma HyreniusKungsbacka1:08:33+29:36
97Peder EngmanFalun1:08:47+29:50
98Carin SerranderBorås GIF1:09:15+30:18
99Alexander VahlbergLinköpings OK1:09:16+30:19
100Mona SveenVang OL1:09:34+30:37
101Thomas SundbergTullinge SK1:10:01+31:04
102Karin BeckiusVästerås SOK1:10:07+31:10
103Marita SalomonssonVänersborgs SK1:11:08+32:11
104Cecilia VahlbergLinköpings OK1:11:16+32:19
105Yinlong QiuHangzhou No.2 High School DEER-O1:11:26+32:29
106Fanny LindénJärfälla OK1:11:36+32:39
107Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK1:11:37+32:40
108Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna1:11:51+32:54
109Eva Lander PerssonOK Enen1:12:14+33:17
110Andreas GustavssonSOK Aneby1:12:18+33:21
111Ronald KarlssonGarphyttans IF1:13:06+34:09
112Pia AndrénIF Rigor1:14:41+35:44
113Robert GustafssonOK Måsen1:15:12+36:15
114Malin NäslundOK Nolaskogsarna1:15:28+36:31
115Maria BergHagaby GoIF Örebro1:16:01+37:04
116Linda HedströmOK Bävern1:16:09+37:12
117Janne HolmströmÅmåls OK1:16:20+37:23
118Jan KettisenBromma-Vällingby SOK1:16:38+37:41
119Catrin Mårtensson 1:16:59+38:02
120Eva Berzell 1:17:10+38:13
121Evy ÖsterbladFK Boken1:17:51+38:54
122Caroline HildingssonLunds OK1:18:01+39:04
122Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna1:18:01+39:04
124Lena ErikssonSkattkärrs SOK1:18:16+39:19
125Tom BerglundLinköping1:18:17+39:20
126Gunilla Wiss TholerudÖvertorneå IF1:18:38+39:41
127Katarina PortinIF Minken1:19:34+40:37
128Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK1:20:37+41:40
129Niklas HägnanderVSK1:20:51+41:54
130Åsa DamneBromma-Vällingby SOK1:20:53+41:56
131Anna-Sara AnderssonLidköpings VSK1:20:54+41:57
132Anita FranzenBORlänge1:21:12+42:15
133Emma LugneKils OK1:21:16+42:19
134Kerstin LugneKils OK1:21:35+42:38
135Jenny MagnvallOK Södertörn1:21:40+42:43
136Nelly RindeskogLudvika OK1:21:44+42:47
137Anna GuttkeNyköpings OK1:22:13+43:16
138Ann-Sofi LindgrenIF Hallby SOK1:23:04+44:07
139Katarina SynnermarkSkogsluffarnas OK1:23:16+44:19
140Jenny BerglundVittjärvs IK1:23:23+44:26
141Ursula NeusselWilhelmina OK1:24:20+45:23
142Alva WallinIK Trenne Ullared1:24:35+45:38
143Birgitta IvarsIF Femman1:25:33+46:36
144Anna RundbergTolered-Utby Ol-klubb1:25:49+46:52
145Jennie JakobssonIK Ymer1:26:04+47:07
146Ebba GustafssonOK Roslagen1:26:25+47:28
147Mia GertzellGarphyttans IF1:27:15+48:18
148Katarina SundOK Roslagen1:28:18+49:21
149Sofia  AnderssonSickla1:28:24+49:27
150Marie VipforsLund1:29:02+50:05
151Åsa EklövOK Södertörn1:29:35+50:38
152Krister LjungIK Ymer1:29:56+50:59
153Helene KartomtenVang OL1:30:11+51:14
154Annie BjörkqvistOK Landehof1:30:29+51:32
155Alice BjörkqvistOK Landehof1:30:31+51:34
156Cornelia StenbackJärfälla OK1:31:09+52:12
157Emelie Dolk-1:31:11+52:14
158Rebecca Bokfors 1:33:06+54:09
159Sanna AnderssonTullinge SK1:33:13+54:16
160Anita TorsethGjø-Vard OL1:33:35+54:38
161Emmy BjärehedNorrköping1:33:49+54:52
162Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:34:33+55:36
163Viktor BackmanVimmerby OK1:38:08+59:11
164Torunn LaugalandÅlgård Orientering1:38:45+59:48
165Anton BjörkqvistKullavik1:39:49+1:00:52
166Tua WigforssArboga OK1:41:39+1:02:42
167Jan WinbladRehns BK1:41:53+1:02:56
168Axel BjörkqvistKullavik1:46:55+1:07:58
169Sanna ZetterbergOK Skärmen1:47:55+1:08:58
170Marie MartinssonOK Ravinen1:52:25+1:13:28
171Ronny LobeniusHammarkinds OK1:54:07+1:15:10
172Eva LobeniusHammarkinds OK1:54:55+1:15:58
173Lilian KällströmSala OK1:59:15+1:20:18
174Vanda KuthanovaFagersta OK2:02:10+1:23:13
175Heidi OlssonLustens OK2:07:50+1:28:53
176Alexandra EdengrenVallentuna-Össeby OL2:09:22+1:30:25
177Fang WangHangzhou No.2 High School DEER-O2:09:48+1:30:51
178Lu WangHangzhou No.2 High School DEER-O2:09:51+1:30:54
Wilhelm AlnessLånghundra IFej godkänd
Tonje FrostAlta OLej godkänd
Ludvig PernetunHässleholms OKej godkänd
Gry AxelsenSvendborg OKej godkänd
Teodor LidbergVallentuna-Össeby OLej godkänd
Eric HammarbroLundej godkänd
Tomas NessetÅlgård Orienteringej godkänd
Ann-Charlotte BrandbergIK Ymerej start
Jiaxin ChenHangzhou Migu Orienteering Clubej start
Yaoyan WuHangzhou No.2 High School DEER-Oej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser